Nantes – Juventus 0:3 (koniec) | Midtjylland – Sporting 0:4 (koniec) | Monaco – Bayer 2:3 (3:5 po rz. karnych)
PSV – Sevilla 2:0 (koniec) | Man Utd – FC Barcelona 2:1 (koniec) | Rennes – Szachtar 2:1 (4:5 po rz. karnych)
Union – Ajax 3:1 (koniec) | AS Roma – FC Salzburg 2:0 (koniec)
Manchester United
2:1 (0:1)
FC Barcelona
Czwartek 23.02.2023, 21:00 • Old Trafford, Manchester • Liga Europy UEFA • Play-off

Koniec! Barcelona odpada z Pucharów! Druga połowa w wykonaniu United była dużo lepsza! (22:55:04)

90+5
    90+4.

90+4
    Zgranie w pole karne gospodarzy, gdzie Robert Lewandowski uderza z doskonałej pozycji, ale Varane wybija z linii bramkowej!

90+2
    Barcelona jeszcze próbuje zaatakować, ale wciąż bezskutecznie.

90
    Arbiter dorzuca 5 minut.

88
    Zmiana w drużynie Manchester United:
    z boiska schodzi Marcus Rashford, na boisku pojawia się Scott McTominay.

87
    Marcos Alonso centruje w pole karne, gdzie jednak Franck Kessié nie zdołał opanować piłki.

86
    Żółta kartka dla zespołu Manchester United (Casemiro).

84
    Alejandro Garnacho ucierpiał w starciu z rywalem potrzebna pomoc medyków.

83
    Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (Sergio Busquets).

83
    Dogranie w pole karne do Lewandowskiego, ale ten nie opanował piłki.

82
    Zmiana w drużynie FC Barcelona:
    z boiska schodzi Ronald Araújo, na boisku pojawia się Marcos Alonso.

80
    Dogranie w pole karne, gdzie z okolic 11 metra uderza Marcus Rashford, ale trafia w boczną siatkę.

78
    Żółta kartka dla zespołu Manchester United (Alejandro Garnacho).

76
    Katalończycy naciskają, próbują mocniej zaatakować, ale na razie bezskutecznie.

75
    z boiska schodzi Raphinha, na boisku pojawia się Ansu Fati.
    73. ANTONY - 2:1

73
    Gol dla United!
    Dogranie z lewej strony w pole karne, gdzie ANTONY strzałem przy słupku w długi róg pokonuje bezradnego bramkarza gości.

72
    Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (Robert Lewandowski).

70
    z boiska schodzi Sergi Roberto, na boisku pojawia się Ferrán Torres.

68
    Fred centruje w pole karne, jednak Marc-André ter Stegen łapie piłkę.

67
    Manchester w posiadaniu piłki. Gospodarze nadal na połowie rywala.

67
    z boiska schodzi Jadon Sancho, na boisku pojawia się Alejandro Garnacho.

66
    z boiska schodzi Aaron Wan-Bissaka, na boisku pojawia się Diogo Dalot.

65
    Franck Kessié z dystansu, ale wprost w ręce golkipera gospodarzy.

65
    Raphinha z rzut wolnego na bliższy słupek, ale nieco za nisko.
    64.

64
    Zgranie z głębi pola, gdzie Jules Koundé uderza z głową z 5 metra, ale kapitalnie David de Gea!

63
    Barcelona zaczęła nieco wyżej atakować, ale od razu kontra United, ale dośrodkowanie w pole karne Katalończyków niecelne!

61
    Tym razem za mocne dogranie Katalończyków do przodu i strata piłki.

60
    Żółta kartka dla zespołu Manchester United (Bruno Fernandes).

60
    Żółta kartka dla zespołu Manchester United (Antony).

58
    Marcus Rashford w pole karne rywala, jednak niecelnie dogrywa na 5 metr niecelnie.

57
    Balde na lewej stronie, szuka dośrodkowania na Lewandowskiego, ale Lisandro Martínez w defensywie.

55
    Antony uderza z prawej strony pola karnego, ale pewnie interweniuje Marc-André ter Stegen.

54
    United na połowie rywala, Manchester stara się przedostać pod bramkę gości.

53
    Marcus Rashford z prawej strony wpada w pole karne rywalami w końcu oddaje strzał z ostrego kąta, ale niecelnie.

51
    Od początku drugiej połowy Manchester wyraźnie naciska, gospodarze wciąż na połowie rywala!

49
    Dogranie do wychodzącego na pozycję Antony’go, ten wpada w pole karne, ale pod presją rywala podaje za mocno!
    47. FRED - 1:1

47
    Sancho zgrywa w kierunku wychodzącego na pozycję FREDA, a ten pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości!

47
    Mocne dogranie górą gospodarzy do przodu, ale wprost pod nogi rywala.

46
    z boiska schodzi Wout Weghorst, na boisku pojawia się Antony.

46

Pierwsza połowa dla gości, Barcelona prowadzi po bramce Lewandowskiego z rzutu karnego. Mimo to United ma więcej z gry.

45+2

45+2
    Dogranie w popękane, gdzie Franck Kessié uderza z ostrego kąta, ale nieudanie.

45+1
    Arbiter dorzuca dwie minuty.

45
    Najpierw zablokowany Sergi Roberto, a potem przy strzale z pola karnego zblokowany Franck Kessié. Wcześniej jednak niefortunne wybicie De Gei.

44
    Frenkie de Jong miękko z rzutu wolnego w pole karne, ale gospodarze wybijają na korner.

43
    Wout Weghorst fauluje rywala na 20 metrze, groźny rzut wolny!

42
    Jules Koundé centruje w pole karne, ale Aaron Wan-Bissaka interweniuje w obronie.

41
    Dogranie w kierunku Weghrosta, ale wraca do defensywy Frenkie de Jong.

39
    United w ataku pozycyjnym, gospodarze rozgrywają piłkę w środku pola.

37
    Teraz dośrodkowanie z prawej strony Katalończyków, ale ciut za mocne.

36
    Manchester wciąż na połowie rywala, goście cofnięci do defensywy.

34
    Znów United w polu karnym rywala, uderza zaskakująco Fred, ale tuż nad poprzeczką,

32
    Marcus Rashford w pole karne w kierunku Weghrosta, ale interweniuje Marc-André ter Stegen!

30
    Fred w pole karne, jednak Marc-André ter Stegen piąstkuje poza pole karne.

29
    Robert Lewandowski dogrywa w kierunku Raphinii, ale ten uprzedzony przez Varane’a!

28
    Dogranie na skrzydło do Lewandowskiego, ale ten nie zdołał opanować piłki.

27
    Troszkę zaostrzyła nam się gra, zawodnicy obu zespołów się nie oszczędzają.

26
    Franck Kessié złapany na ofsajdzie.

25
    Manchester naciska, gospodarze na połowie rywala, ale niewiele z tego wynika.

23
    Lisandro Martínez w pole karne, gdzie jednak Bruno Fernandes nieczysto trafia w piłkę.

21
    Po krótkiej przerwie wracamy do gry.

20
    Ronald Araújo ucierpiał w starciu z rywalem, potrzebna pomoc medyków.
    19. Robert Lewandowski (BAR) - 0:1

19
    Gol dla Barcelony!

No i mamy otwarcie wyniku! Do piłki na 11 metrze podchodzi ROBERT LEWANDOWSKI, który uderza do prawej strony, a piłka po ręce De Gei wpada do siatki!

18
    I tak, będzie rzut karny!

17
    Jeszcze trwa analiza VAR.

17
    Bruno Fernandes ciągnie Kessie za rękę w szesnastce i rzut karny dla gości!
    17.

17
    Jules Koundé w pole karne, ale nieco za mocno.

16
    United naciska, nadal gospodarze częściej w posiadaniu piłki.

15
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale dośrodkowanie zablokowane na skrzydle.

14
    Kolejna akcja United, Marcus Rashford wpada w pole karne, ale zdołał wywalczyć korner.

12
    Raphinha z rzutu wolnego w pole karne, ale w defensywie Manchester!

11
    Balde faulowany w okolicach 25 metra, rzut wolny!

10
    Aaron Wan-Bissaka z lewej strony w pole karne rywala, ale to dośrodkowanie za mocne.

9
    Kolejna akcja United, Casemiro faulowany, od rzutu wolnego Czerwone Diabły.

7
    Wciąż gospodarze atakują wysoko, kolejna akcja, teraz jednak blokowany na prawej stronie Bruno Fernandes.

5
    Pada w polu karnym rywala Marcus Rashfor, ale bez faulu!

4
    Kapitalne dogranie na prawo do Bruno Fernandesa, ten wpada w szesnastkę i strzela, ale świetnie broni Marc-André ter Stegen!
    3.

3
    Jules Koundé ucierpiał w starciu z rywalem. Leży przy końcowej linii.

2
    Wysoki pressing gospodarzy, Barcelona stara się wyjść z własnej połowy.

1

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – B. Fernandes (C), Weghorst, Sancho – Rashford.
    Rezerwowi: Heaton – Antony, Dalot, Elanga, Garnacho, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Malacia, McTominay, Pellistri.

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, A. Christensen, Araújo, Koundé – Kessié, Busquets (C), F. de Jong – Roberto, Lewandowski, Raphinha.
    Rezerwowi: I. Peña, Tenas – Alba, Alonso, Casadó, Fati, E. García, Torre, F. Torres.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Piotr Grabowski

Gole: 47. Fred, 73. Antony – 19. Lewandowski (kar.)

Kartki:   60. Antony (MAN), 60. B. Fernandes (MAN), 78. Garnacho (MAN), 86. Casemiro (MAN) – 72. Lewandowski (BAR), 83. Busquets (BAR)

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka (66. Dalot), Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – B. Fernandes (C), Weghorst (46. Antony), Sancho (67. Garnacho) – Rashford (88. McTominay).
    Zmiany: Heaton – Elanga, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Malacia, Pellistri, Sabitzer.

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, A. Christensen, Araújo (82. Alonso), Koundé – Kessié, Busquets (C), F. de Jong – Roberto (70. F. Torres), Lewandowski, Raphinha (75. Fati).
    Zmiany: I. Peña, Tenas – Alba, Casadó, E. García, Torre.
    16.02.2023
    FC Barcelona - Man Utd 2:2

Gole: 50. Alonso, 76. Raphinha – 52. Rashford, 59. Koundé (sam.)

Kartki:   31. Alba (BAR), 73. Gavi (BAR) – 43. Varane (MAN), 66. Casemiro (MAN), 72. Malacia (MAN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 0:1. Foule: 10:12.