Miedź – Jagiellonia 1:1 (koniec) | Pogoń – Raków 0:2 (koniec) | Cracovia – Śląsk 1:1 (koniec)
Cracovia
1:1 (0:1)
Śląsk Wrocław
Niedziela 05.03.2023, 17:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:27:20)

Śląsk wróci z punktem do Wrocławia

Podział punktów na stadionie Cracovii. Gospodarze byli rozpędzeni po wyrównaniu, ale nie zdziałali nic ponad jednego gola Mateusza Bochnaka. Ostatecznie 1:1, a wynik ten nie krzywdzi mocno żadnej z jedenastek.

90+3

90+2
    Jeszcze szansa wrocławian na rozpaczliwie rozstrzygnięcie meczu z rzutu wolnego. Rozegranie rzutu wolnego przez Diogo Verdascę oraz Łukasza Bejgera pozostawiało jednak bardzo dużo do życzenia.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Cracovia:
    z boiska schodzi Jani Atanasov, na boisku pojawia się Karol Knap.

89
    Krótka przerwa w grze była spowodowana bolesnym upadkiem na boisko Martina Konczkowskiego.

88
    Ostatnie szanse obu ekstraklasowiczów na zdobycie kompletu punktów na zakończenie niedzielnego grania.

87
    Cięte dośrodkowanie z linii pola karnego, jednak żadnemu z zawodników Śląska Wrocław nie udało się oddać uderzenia do bramki.

84
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego i Otar Kakabadze musiał powracać na własną połowę boiska.

82
    Odrobina spokoju na krakowskim stadionie, ale zapewne piłkarze jeszcze poszukają szans na rozstrzygnięcie tego widowiska.

80
    z boiska schodzi Jewhen Konoplanka, na boisku pojawia się Michal Siplak.

79
    Nie można poznać drużyn. Przespały lwią część pojedynku, a aktualnie ruszają z niebezpiecznymi atakami raz za razem. Benjamin Kallman nie pokonał w sytuacji sam na sam Rafała Leszczyńskiego, a Dennis Jastrzembski nie poradził sobie w analogicznych okolicznościach z Karolem Niemczyckim.

77
    John Yeboah napomniany żółtą kartką za awanturowanie się na ławce rezerwowych.

76
    Natychmiast Śląsk Wrocław odpowiedział szybkim atakiem i chciał tak samo jak w pierwszej połowie zaskoczyć przeciwnika. W ostatnim momencie interweniował wślizgiem Michał Rakoczy.
    76. Piłka trafiła w słupek!

Gole: 54. Bochnak – 9. Bejger

Kartki:   34. Olsen (SLA), 44. Verdasca (SLA), 61. Poprawa (SLA), 68. Expósito (SLA), 77. Yeboah (SLA)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 10:3. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 4:0. Foule: 13:13.
    Cracovia: Niemczycki – Jugas, Ghiță, Jablonský – Kakabadze, Hoskonen (46. Rakoczy), Oshima, Bochnak – Atanasov (89. Knap), Konoplanka (80. Siplak) – Makuch (68. Källman).
    Zmiany: Hrosso – Rapa, Strózik.

Trener: Jacek Zieliński

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Verdasca, Poprawa, Grétarsson – Konczkowski, Leiva, Olsen, Bukowski (68. Rzuchowski), Bejger – Yeboah (68. Szwedzik), Expósito (74. Jastrzembski).
    Zmiany: Szromnik – Quintana, Borys, Samiec-Talar, Łyszczarz, Wypart.

Trener: Ivan Djurdjević

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)