Wisła Pł. – Radomiak 1:1 (koniec) | Cracovia – Widzew 1:1 (koniec) | Lech P. – Pogoń 2:2 (koniec)
Wisła Płock
1:1 (0:0)
Radomiak Radom
Niedziela 02.04.2023, 12:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 26. kolejka

90+4
    Przerwana groźnie zapowiadająca się akcja gospodarzy i za ten faul na lewej stronie boiska Mike Cestor ukarany żółtym kartonikiem. Cierpi na placu gry Jakub Szymański, który był w tej sytuacji atakowany.

81
    Łukasz Sekulski ukarany żółtym kartonikiem przez arbitra głównego Łukasza Kuźmę z Białegostoku za zbyt intensywne dyskusje po decyzji sędziego.

65
    Portugalczyk z radomskiej ekipy Francisco Ramos za przewinienie na Rafale Wolskim otrzymuje żółty kartonik od sędziego Łukasza Kuźmy.

34
    Ostry wślizg notuje na swoim koncie debiutujący w tym pojedynku młodzieżowiec i defensor "Nafciarzy" Jakub Szymański. Ogląda on żółtą kartkę po tym nieprzepisowym zagraniu, a z placu gry nie podnosi się grecki piłkarz Christos Donis.

31
    Groźnie zapowiadała się akcja Radomiaka Radom po stracie Rafała Wolskiego na połowie gości, ale po chwili posiadającego piłkę Christosa Donisa faulował sam Wolski, który "zarobił" od arbitra żółty kartonik za przerwanie kontry.

25
    Pierwsza w sezonie 2022/2023 żółta kartka na koncie piłkarza Radomiaka Radom Lisandro Semedo, który nieprzepisowo zatrzymuje groźną akcję "Nafciarzy".

16
    25-letni francuski obrońca Wisły Płock Steve Kapuadi ukarany za taktyczny faul rywala w połowie boiska ogląda żółty kartonik. Taka jest decyzja sędziego głównego Łukasza Kuźmy z Białegostoku.

Adam Ka

Gole: 69. Sekulski – 53. Rocha Miramar

Kartki:   16. Kapuadi (PLO), 31. R. Wolski (PLO), 34. Szymański (PLO), 81. Sekulski (PLO) – 25. Semedo (RAM), 65. Ramos (RAM), 90+4. Cestor (RAM)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 14:22. Strzały niecelne: 7:9. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 4:1. Foule: 14:13.
    Wisła Płock: Gradecki – Szymański, Kapuadi, Rzeźniczak (C) – Šulek (86. Pawlak), Lesniak, R. Wolski, Szwoch, Tomasik – Kocyła (65. Sekulski), Śpiączka (86. Warchoł).
    Zmiany: K. Kamiński – Drapiński, Chrzanowski, Gono, Kolar, M. Lewandowski.

Trener: Pavol Staňo

Radomiak Radom: Kobylak – Jakubik, Cichocki (C), Cestor, D. Abramowicz – Ramos (83. Nowakowski), Donis – Semedo (68. Castañeda), Alves (73. Cayarga), Machado – Rocha Miramar.
    Zmiany: Posiadała – Justiniano, Rossi, Pik, Okoniewski, Sarmiento.

Trener: Mariusz Lewandowski

Sędzia główny: Łukasz Kuźma (Białystok).
    Sędzia asystent 1: Dawid Golis.