Piast – Wisła Pł. 1:0 (koniec) | Raków – Widzew 2:0 (koniec) | Legia – Lech P. 2:2 (koniec)
Piast Gliwice
1:0 (1:0)
Wisła Płock
Niedziela 16.04.2023, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Na ten moment to już wszystko jeśli chodzi o piłkarskie emocje w Gliwcach, gdzie miejscowy Piast pokonał "Nafciarzy" skromnie, ale w przebiegu gry pewnie 1:0. Gospodarze dopisali trzy punkty, a ja z tego miejsca jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy śledzili wspólnie z nami te sportowe, wczesnoniedzielne piłkarskie emocje. Zachęcamy do obserwowania kolejnych relacji LIVE w serwisie Lajfy, a ja życzę udanej końcówki weekendu i dobrego tygodnia! (14:31:26)
    Gliwiczanie odnotowali dziś 6. z rzędu zwycięstwo na poziomie piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2022/2023, a z kolei płocka Wisła po dwóch meczach bez przegranej musiała ponownie zaznać tej nieprzyjemnej goryczy porażki na dodatek w tak ważnym meczu!

Faule: 18:19.
    Czwarta pod rząd ligowa wygrana wynikiem 1:0 Piasta Gliwice w bezpośrednim starciu z sąsiadem w tabeli Wisłą Płock powoduje, że gospodarze są już na 6. lokacie. Jeśli dziś Widzew Łódź przegra w Częstochowie z Rakowem, to utrzyma tę pozycję ekipa z Gliwic!

Dzisiejsze spotkanie na Stadionie Miejskim w Gliwicach oglądało 4210 widzów.

90+5

90+4
    Sypią się teraz żółte kartki. Kolejnym ukaranym Arkadiusz Pyrka, który twardo i nieustępliwie ciało w ciało uderza Rafała Wolskiego i jest indywidualnie ukarany przez arbitra Kwiatkowskiego.

90+3
    Szymański fauluje Tomasiewicza na lewej stronie defensywy, ale cel najważniejszy osiągnięty w postaci przerwania akcji gospodarzy przez defensora Wisły Płock.

90+2
    Jeszcze jedna zmiana w drużynie Piasta Gliwice:
    z boiska schodzi strzelec jedynej w tym meczu bramki Michael Ameyaw, a na murawie pojawia się w jego miejsce Alex Sobczyk.

90+2
    Wykopnął teraz piłkę Jorge Félix po tym jak rzut wolny dla Wisły wskazał arbiter tego meczu. Nieeleganckie zachowanie hiszpańskiego piłkarza Piasta Gliwice i mamy żółty kartonik dla tego piłkarza.

90+1
    Wyścig i walka o piłkę Kirejczyka z Tomasikiem na połowie Wisły, ale to defensor płocczan wykazał się większą siłą fizyczną, bo wyprzedził napastnika Piasta i wycofał futbolówkę do swojego bramkarza, a ten natychmiast oddalił zagrożenie dalekim wykopem w przód.

90
    O cztery minuty przedłużone jest to spotkanie przez sędziego głównego Tomasza Kwiatkowskiego z Warszawy.

89
    Chwila przerwy w grze, bo na murawie leży Francuz Steve Kapuadi, który ma pewne kłopoty mięśniowe pod polem karnym Piasta. Potrzebna jest interwencja medyków.

89
    Niemalże musiał faulować w tej akcji swojego przeciwnika Ariel Mosór, który tym samym przerwał groźną kontrę Wisły Płock. Prawy defensor Piasta Gliwice otrzymuje żółty kartonik za przewinienie na Tomaszu Walczaku. Z połowy boiska rzut wolny rozegrają "Nafciarze".

88
    Coraz mniej sił mają płocczanie broniący się kolejny raz. Teraz to kapitan tej drużyny Jakub Rzeźniczak przerywa akcję gospodarzy i Piast rozgrywać będzie rzut rożny.

87
    Długa piłka posłana z rzutu wolnego na połowę Wisły, a tam swojego przecwinika faulował walcząc o piłkę młody napastnik Piasta Gabriel Kirejczyk.

86
    Podłączył się do ofensywnej akcji Wisły Steve Kapuadi. Kolejny raz w tym pojedynku faulował on bezpośrednio Michaela Ameyawa i mamy rzut wolny wywalczony przez "Piastunki". Będą już teraz grać nieco bardziej na czas i utrzymanie wyniku gospodarze.
    85. Dla przebywającego od kilku minut na murawie Toma Hateleya jest to 200. występ w PKO BP Ekstraklasie. Wcześniej defensywny pomocnik środka pola reprezentował barwy m.in. Śląska Wrocław!

84
    Trzecia zmiana w ekipie Wisły Płock:
    nie strzeli bramki w trzecim spotkaniu pod rząd Łukasz Sekulski, którego na placu gry zmienia rosły piłkarz Tomasz Walczak.

Adam Ka

Gole: 20. Ameyaw

Kartki:   40. Katranis (PIA), 64. Wilczek (PIA), 89. Mosór (PIA), 90+2. Félix (PIA), 90+4. Pyrka (PIA) – 67. Szwoch (PLO)

Strzały celne: 16:3. Strzały niecelne: 11:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 2:1. Foule: 18:19.
    Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Tomasiewicz – Félix, Chrapek (81. Hateley), Ameyaw (90+2. Sobczyk) – Wilczek (66. Kirejczyk).
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Mokwa, Holúbek, Mucha.

Trener: Aleksandar Vuković

Wisła Płock: Gradecki – J. Szymański, Rzeźniczak (C), Kapuadi, Tomasik – Furman (62. Warchoł), Lesniak – Szwoch, R. Wolski – Sekulski (84. Walczak), Śpiączka (70. Kolar).
    Zmiany: K. Kamiński – Drapiński, Chrzanowski, Cielemięcki, Gono, Kocyła.

Trener: Pavol Staňo

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
    Sędzia asystent 1: Marek Arys.