Śląsk – Radomiak 0:1 (koniec) | Stal M. – Korona 2:1 (koniec) | Lech P. – Górnik Z. 0:1 (koniec)
Stal Mielec
2:1 (1:1)
Korona Kielce
Niedziela 30.04.2023, 15:00 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:04:26)

Korona pokonana

Druga połowa nie była już równie interesująca, ale nie ma też powodu do specjalnego narzekania. Szczególnie zadowoleni są kibice Stali Mielec, których drużyna zwyciężyła 2:1 z Koroną Kielce po odwróceniu wyniku.

90+5

90+4
    Ostatnie szanse Korony Kielce na zaskoczenie Bartosza Mrozka. Było niebezpieczne uderzenie, ale poradził z nim sobie golkiper Stali Mielec. Złocisto-krwiści musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

90+1
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Fabian Hiszpański, na boisku pojawia się Maciej Wolski.

90+1
    z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Bartłomiej Ciepiela.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

87
    Wygrane przebitki przez gospodarzy w centrum pola.

85
    Dobra reakcja Stali Mielec na dośrodkowanie z rzutu rożnego i nie pozwoliła ona na oddanie kolejnego uderzenia do bramki Kyryło Petrowowi. Tym samym z dubletu może niezmiennie cieszyć się jedynie Kamil Kruk.

82
    Korona Kielce nęka przeciwnika licznymi dośrodkowaniami. Radzą sobie jakoś podopieczni Kamila Kieresia.

80
    Korona Kielce w rozegraniu piłki i szuka sposobu na poprawienie niekorzystnego wyniku w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu.

79
    Piłka niebezpiecznie przecinała powietrze w pobliżu bramki strzeżonej przez Marcela Zapytowskiego. Szanse na zepchnięcie piłki do siatki mieli wprowadzeni z ławki rezerwowych Mateusz Mak oraz Mikołaj Lebedyński.

78
    Korona Kielce jest w trudnej sytuacji i po drugim golu Kamila Kruka nie zagościła w pobliżu bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka.

75
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Jacek Podgórski, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

75
    Ponownie przerwa spowodowana zadymieniem boiska.
    72. Kamil KRUK - 2:1

Gole: 40. Kruk, 72. Kruk – 9. Petrow

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 1:0. Foule: 10:19.
    Stal Mielec: Mrozek – Kruk, Matras, Flis – Hiszpański (90+1. M. Wolski), Vallejo, Wlazło, Getinger (C) – Hinokio (72. Mak), Domański (90+1. Ciepiela) – Sappinen (72. Lebedyński).
    Zmiany: Kochalski – Leândro, Żyra, Kasperkiewicz, Gerbowski.

Trener: Kamil Kiereś

Korona Kielce: Zapytowski – Zator, Trojak (C), Petrow, Briceag – Godinho – Podgórski (75. Kostorz), Deaconu, Nono, Łukowski (69. Błanik) – Szykawka.
    Zmiany: Mamla – Malarczyk, Takáč, Szpakowski, Deja, Danek, Kwiecień.

Trener: Kamil Kuzera

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)