Śląsk – Radomiak 0:1 (koniec) | Stal M. – Korona 2:1 (koniec) | Lech P. – Górnik Z. 0:1 (koniec)
Stal Mielec
2:1 (1:1)
Korona Kielce
Niedziela 30.04.2023, 15:00 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:04:26)

Korona pokonana

Druga połowa nie była już równie interesująca, ale nie ma też powodu do specjalnego narzekania. Szczególnie zadowoleni są kibice Stali Mielec, których drużyna zwyciężyła 2:1 z Koroną Kielce po odwróceniu wyniku.

90+5

90+4
    Ostatnie szanse Korony Kielce na zaskoczenie Bartosza Mrozka. Było niebezpieczne uderzenie, ale poradził z nim sobie golkiper Stali Mielec. Złocisto-krwiści musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

90+1
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Fabian Hiszpański, na boisku pojawia się Maciej Wolski.

90+1
    z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Bartłomiej Ciepiela.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

87
    Wygrane przebitki przez gospodarzy w centrum pola.

85
    Dobra reakcja Stali Mielec na dośrodkowanie z rzutu rożnego i nie pozwoliła ona na oddanie kolejnego uderzenia do bramki Kyryło Petrowowi. Tym samym z dubletu może niezmiennie cieszyć się jedynie Kamil Kruk.

82
    Korona Kielce nęka przeciwnika licznymi dośrodkowaniami. Radzą sobie jakoś podopieczni Kamila Kieresia.

80
    Korona Kielce w rozegraniu piłki i szuka sposobu na poprawienie niekorzystnego wyniku w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu.

79
    Piłka niebezpiecznie przecinała powietrze w pobliżu bramki strzeżonej przez Marcela Zapytowskiego. Szanse na zepchnięcie piłki do siatki mieli wprowadzeni z ławki rezerwowych Mateusz Mak oraz Mikołaj Lebedyński.

78
    Korona Kielce jest w trudnej sytuacji i po drugim golu Kamila Kruka nie zagościła w pobliżu bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka.

75
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Jacek Podgórski, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

75
    Ponownie przerwa spowodowana zadymieniem boiska.
    72. Kamil KRUK - 2:1

72
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki KAMIL KRUK.

Stal Mielec na prowadzeniu. Ponownie bramka po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego ze stałego fragmentu gry. Piłka została przebita dwukrotnie na głowę Kamila Kruka. Nie miał on problemu ze zmienieniem wyniku na 2:1.

72
    z boiska schodzi Rauno Sappinen, na boisku pojawia się Mikołaj Lebedyński.

72
    z boiska schodzi Koki Hinokio, na boisku pojawia się Mateusz Mak.

69
    z boiska schodzi Jakub Łukowski, na boisku pojawia się Dawid Błanik.
    68. Mateusz Matras nieskutecznie

68
    Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia dla Stali Mielec. Po dalekim wrzucie z autu piłka znalazła się w pobliżu bramki Marcela Zapytowskiego pod nogami Mateusza Matrasa. Sytuacyjne uderzenie tego zawodnika okazało się niedokładne.

67
    Przypadkowo została wybita piłka z połowy Stali Mielec.

66
    Pora ruszyć do bardziej żwawego atakowania po przerwie.

64
    Przerwa w grze spowodowana urazem Macieja Domańskiego. Szkoleniowcy coraz częściej spoglądają w kierunku zawodników rezerwowych i zastanawiają się nad przeprowadzeniem dobrych korekt.

60
    Spadła jakość widowiska w kwadransie po powrocie drużyn z szatni na boisko.

58
    Ryzykownie, ale skutecznie Bartosz Mrozek. Inna sprawa, że Mateusz Matras po chwili oddał futbolówkę przeciwnikom.

55
    Mnożą się niedokładności po obu stronach, co irytuje szkoleniowców. Trenerzy oczekują od podopiecznych zaprowadzenia większego porządku na murawie.

53
    Prosta pomyłka techniczna Nono oddał on piłkę praktycznie za darmo zawodnikom w biało-niebieskich strojach.

52
    Gra została przerwana po nieeleganckim przewinieniu w pobliżu koła środkowego.

50
    Także dośrodkowanie po drugiej stronie boiska okazało się niegroźne. Korona Kielce pozostała jednak w natarciu, a uderzenie Jakuba Łukowskiego zostało zatrzymane przez Bartosza Mrozka.

48
    Poradzili sobie kielczanie z dośrodkowaniem wykonanym przez Kokiego Hinokio z okolicy narożnika pola karnego.

47
    Po zmianie stron w posiadaniu piłki byli gracze z Kielc.

46

Ostatnie przygotowania do wznowienia starcia po przerwie.
    Na razie remisowo
    Pierwsza połowa na remis

Czekamy na wznowienie starcia po przerwie.

Pierwsza połowa zakończona remisem 1:1. Rewelacyjne trafienie Kyryło Petrowa ozdobiło ten pojedynek. Stal Mielec odpowiedziała na nie golem Kamila Kruka. Na razie wynik, który po 90 minutach będzie oznaczać podział punktów.

45+1

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

44
    Ostatnie szanse w pierwszej połowie spotkania.

42
    Po wyrównaniu spokojnie przesuwają się piłkarze obu zespołów po murawie.
    40. Kamil KRUK - 1:1

40

Stal Mielec doprowadziła do remisu. Niby banalne rozwiązanie, ale skuteczne. Kamil Kruk główkował do bramki Marcela Zapytowskiego po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego Macieja Domańskiego. 1:1!

39
    Wybronili się kielczanie, a ich przeciwnicy mieli jeszcze możliwość zagrożenia Marcelowi Zapytowskiemu z rzutu rożnego.

37
    Blokowane uderzenie Rauno Sappinena po błędzie popełnionym przez Miłosza Trojaka w momencie wyprowadzania futbolówki.

36
    Gospodarzom nie udało się znaleźć miejsca do oddania uderzenia na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

33
    Szczęśliwa, ale ostatecznie skuteczna interwencja jednego z zawodników klubu z Podkarpacia.

32
    Kompletnie nieudane zagranie w kierunku Rauno Sappinena i piłka uciekła zawodnikom Stali Mielec po podaniu Kokiego Hinokio.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zespołami.

29
    Kolejne konfrontacje w centrum boiska i gospodarze starają się tam przejąć inicjatywę od dobrze dysponowanych w ostatnich tygodniach zawodników Korony Kielce.

26
    Korona Kielce niezmiennie radzi sobie wzorowo w obronie i utrzymuje prowadzenie zdobyte rewelacyjnym strzałem Kyryło Petrowa.

24
    Gra została wznowiona po dwuminutowej przerwie w grze.
    22. Zadymienie stadionu

22
    Przerwa w grze spowodowana zadymieniem stadionu.

21
    Stal Mielec nie ma łatwości w kreowaniu sytuacji podbramkowych za pomocą swojego ataku pozycyjnego.

20
    Spokojne odegranie Mateusza Matrasa do czujnego tym razem Bartosza Mrozka. Piłka w rękawicach bramkarza Stali Mielec.

18
    Korona Kielce nie spieszyła się z ponownym wprowadzeniem piłki do przodu. Podopieczni Kamila Kuzery zarządzają swoim skromnym prowadzeniem.

16
    Na rozpoczęcie drugiego kwadransa spotkania było blokowane dośrodkowanie Macieja Domańskiego.

14
    W ostatnim momencie kielczanie poradzili sobie z płaskim wstrzeleniem w ich pole karne. Akcja Stali Mielec wynikła z serii pojedynków stoczonych na boku boiska.

11
    Zagapili się gospodarze i muszą organizować się do odrabiania strat do przeciwnika.
    9. Kyryło PETROW - 0:1

9
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki KYRYŁO PETROW.

O, wow. To co przed momentem zobaczyli kibice w Mielcu było naprawdę imponujące. Kapitalne ciasteczko Kyryło Petrowa. Gracz Korony Kielce przelobował Bartosza Mrozka zza połowy boiska. Kapitalnie.

8
    Poskromiona szarża indywidualna Jacka Podgórskiego.

7
    Próba pokonania Marcela Zapytowskiego podjęta przez Kokiego Hinokio. Zbyt banalne uderzenie, żeby bramkarz Korony Kielce pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do sieci.

5
    Ostrożnie zachowali się podopieczni Kamila Kuzery i rozprawili się z dośrodkowaniem.

2
    Stal Mielec gra w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach. Z kolei Korona Kielce w żółto-czerwonych strojach. Nie ma problemu z rozpoznaniem drużyn.

1

Stal Mielec: Mrozek – Kruk, Matras, Flis – Hiszpański, Vallejo, Wlazło, Getinger (C) – Hinokio, Domański – Sappinen.
    Rezerwowi: Kochalski – Leândro, Mak, Lebedyński, Żyra, M. Wolski, Kasperkiewicz, Gerbowski, Ciepiela.
    Trener: Kamil Kiereś

Korona Kielce: Zapytowski – Zator, Trojak (C), Petrow, Briceag – Godinho – Podgórski, Deaconu, Nono, Łukowski – Szykawka.
    Rezerwowi: Mamla – Malarczyk, Takáč, Kostorz, Błanik, Szpakowski, Deja, Danek, Kwiecień.
    Trener: Kamil Kuzera

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Mielcu. Stal zmierzy się w nim z Koroną Kielce. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 15.
    Przygotowania Stali Mielec
    Treningi kielczan

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 40. Kruk, 72. Kruk – 9. Petrow

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 1:0. Foule: 10:19.
    Stal Mielec: Mrozek – Kruk, Matras, Flis – Hiszpański (90+1. M. Wolski), Vallejo, Wlazło, Getinger (C) – Hinokio (72. Mak), Domański (90+1. Ciepiela) – Sappinen (72. Lebedyński).
    Zmiany: Kochalski – Leândro, Żyra, Kasperkiewicz, Gerbowski.

Korona Kielce: Zapytowski – Zator, Trojak (C), Petrow, Briceag – Godinho – Podgórski (75. Kostorz), Deaconu, Nono, Łukowski (69. Błanik) – Szykawka.
    Zmiany: Mamla – Malarczyk, Takáč, Szpakowski, Deja, Danek, Kwiecień.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)