Sandecja – Ruch 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Termalica 2:2 (koniec) | Arka – Puszcza 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:1 (0:1)
Ruch Chorzów
Niedziela 30.04.2023, 12:40 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Sandecja Nowy Sącz: Putnocky – Szufryn, Boczek, Słaby, Pawłowski, Potoma, Kasprzak, Walski, Nawotka, Toporkiewicz, Mas
    Rezerwowi: Iskra, Kirss, Kostal, Lusiusz, Maisa Fall, Palacz, Pter-Bućko, Tokarz, Wróbel

Ruch Chorzów: Bielecki – Wójtowicz, Baranowski, Szywacz, Sadlok, Sikora, Sedlak, Foszmańczyk, Kobusiński, Szczepan, Feliks
    Rezerwowi: Janoszka, Kasolik, Michalski, Moneta, Osobiński, Piątek, Pląskowski, Szur, Witek

Sędziowie: P.Pskit.

1

2
    Jak na razie przyjezdni spokojnie w ataku pozycyjnym, rozgrywają piłkę głównie w środkowej części boiska.

3
    Jak na razie sporo niedokładności w grze obu zespołów, częściej mimo to przy piłce przyjezdni.

4
    Dogranie po ziemi w pole karne do Foszmańczyka, ten składa się do uderzenia, ale strzela wysoko nad poprzeczką bramki Putnocky'go!

5
    Teraz Sandecja przy piłce, ale gospodarze mają sporo problemów z przedostaniem się pod pole karne rywala.

7
    Aut dla Ruchu na wysokości pola karnego, krótkie rozegranie, ale szybka strata na rzecz gospodarzy!

8
    Ruch wyraźnie przeważa, od początku to przyjezdni częściej na połowie zawodników gospodarzy, ale tempo nie jest zbyt wysokie.

10
    Sandecja próbuje zaatakować, ale na razie bezskutecznie. Ruch spisuje się znakomicie, błyskawicznie doskakuje do rywala.

12
    Kolejny aut dla gości na wysokości pola karnego, krótkie rozegranie, po chwili centra na dalszy słupek, gdzie Szczepan uderza głową, ale niecelnie.

13
    Akcja Sandecji na lewej stronie, centra w szesnastkę, ale dośrodkowanie wybite przez chorzowian.

15
    Tempo na razie nie porywa, co prawda goście są częściej pod bramką rywala, ale nadal niewiele z tego wynika.

16
    Rzut wolny dla gości z lewej tstrony boiska, nieco zamieszania w polu karnym i w końcu strzał z okolic 5 metra Szywacza, ale w ostatniej chwili zblokowany!

19
    Wciąż obraz gry się nie zmienia, kolejne mocne zgranie górą do przodu w wykonaniu chorzowian, ale niecelne.

20
    Wysoki pressing gości, nie pozwalają na zbyt wiele rywalom, którzy mają sporo problemów z wydostaniem się z własnej połowy.

20
    Żółta kartka dla zespołu Sandecja Nowy Sącz (Toporkiewicz).

21
    Sandecja zamknięta na własnej połowie. Kolejne zagranie górą do przodu w wykonaniu chorzowian, ale znów za mocne.

23
    Blisko 23 minuty gry za nami, poza jednym strzałem Szywacza z okolic 5 metra, na razie akcji bramkowych jak na lekarstwo.

24
    Kontra gospodarzy, akcja przez środek Nawotki, jednak faulowany jest przez Kobusińskiego na 18 metrze!

24
    Żółta kartka dla zespołu Ruch Chorzów (Kobusiński).

25
    Walski decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego na bramkę, ale trafia wprost w mur!

27
    Teraz gospodarze w ataku pozycyjnym, spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

29
    Centra z rzutu wolnego w wykonaniu gości w okolice 5 metra, gdzie Słaby nabiega na piłkę i uderza głową, ale obok słupka!

30
    Spotkanie ciut nam się wyrównało, już nie jest aż tak widoczny opór gości.

31
    Tym razem faulowany jeden z chorzowian na prawej stronie boiska, wrzutka w pole karne, ale piłka trafia w ręce Putnocky'go!

33
    Kolejne za mocne dogranie w wykonaniu gości do przodu, grę od bramki wznowi Putnocky.

34
    Toporkiewicz z lewej strony boiska w pole karne rywala, ale Ruch oddala błyskawicznie zagrożenie.

35
    Szczepan faulowany w kontrze przez środek na 20 metrze od bramki, będzie rzut wolny.

36
    Rzut wolny dla gości, bezpośrednie uderzenie Sadloka na bramkę, ale niepewnie przed siebie wypluwa Putnocky, do dobitki błyskawicznie dopada Foszmańczyk, ale w znakomitej okazji z okolic 5 metra trafia w słupek! Pudło tej kolejki!

38
    Gol dla Ruchu!

Rzut wolny dla gości z prawej strony, wrzutka na 5 metr, strzał, ale kapitalnie interweniuje Putnocky! Do dobitki doskakuje Kobusiński, ale trafia w słupek. Przy kolejnej próbie strzału DANIEL SZCZEPAN już pewnym strzałem kieruje piłkę do siatki!

40
    Napór chorzowian się opłacał, teraz mają ciut bardziej komfortową sytuację, ale widać, że Sandecja nie zamierza odpuścić!

40
    Żółta kartka dla zespołu Sandecja Nowy Sącz (Szufryn).

41
    Teraz rzut wolny dla gospodarzy, wrzutka w pole karne, gdzie na piłkę nabiega Boczek i uderza głową, ale Bielecki przenosi nad poprzeczką!

42
    Wrzutka na dalszy słupek z rzutu rożnego i strzał Boczka, ale bardzo niecelny.

43
    Teraz Sandecja w natarciu, kolejna akcja i teraz próba strzału z okolic 18 metra, ale zablokowana!

44
    Rzut wolny dla gospodarzy, wrzutka w szesnastkę, ale Bielecki piąstkuje na korner!

45
    Korner i centra w okolice 5 metra, ale z tym dośrodkowaniem radzą sobie chorzowianie.

45+1
    Arbiter dorzuca minutę.

45+1

46

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz:
    z boiska schodzi Toporkiewicz, na boisku pojawia się Kirss.

46
    z boiska schodzi Szufryn, na boisku pojawia się Iskra.

47
    Pierwszy korner dla gospodarzy, wrzutka na bliższy słupek i strzał głową, ale nad poprzeczką!

49
    Akcja gości na prawej stronie, Wójtowicz wpada w pole karne i zgrywa wzdłuż bramki, ale zblokowany! Korner!

51
    Dośrodkowanie gospodarzy z lewej strony w pole karne, gdzie na piłkę nabiega Kirss, ale uderza głową obok słupka!

52
    Druga połowa jak na razie dość wyrównana, sporo walki w środkowej części boiska.

53
    Ruch atakuje wysokim pressingiem, ale niewiele z tego wynika.

54
    Sandecja stara się częściej utrzymywać w posiadaniu piłki, Ruch troszkę mniej aktywny niż w 1 połowie.

56
    Teraz akcja na skrzydle chorzowian, ale dobry powrót do defensywy zaliczają gracze Sandecji.

58
    Troszkę siadło nam tempo tego spotkania w drugiej połowie...

59
    Żółta kartka dla zespołu Ruch Chorzów (Sikora).

60
    Sandecja zaczyna odczuwać presję czasu, gospodarze starają się atakować nieco wyższym pressingiem.

62
    Kontra gospodarzy, w końcu centra z prawej strony boiska wzdłuż bramki, ale po raz kolejny chorzowianie w defensywie!

63
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
    z boiska schodzi Feliks, na boisku pojawia się Janoszka.

63
    z boiska schodzi Foszmańczyk, na boisku pojawia się Moneta.

64
    Korner dla gospodarzy. Walski centruje w szesnastkę rywala w okolice 15 metra, tam Słaby strzela z woleja, ale wprost w jednego z zawodników Ruchu!

65
    Sandecja w drugiej połowie ma zdecydowanie więcej z gry, kolejne zgranie w pole karne, ale wprost w ręce Bieleckiego.

67
    Kolejna akcja gospodarzy, zgranie w pole karne i lekkie zamieszanie, ale chorzowianie oddalają zagrożenie!

68
    Wójtowicz w pole karne, gdzie Janoszka uderza głową, ale pewnie interweniuje Putnocky!

69
    Teraz zderzenie dwóch graczy! Potrzebna pomoc medyków.

69
    z boiska schodzi Potoma, na boisku pojawia się Kostal.

69
    z boiska schodzi Kobusiński, na boisku pojawia się Michalski.

69
    z boiska schodzi Sikora, na boisku pojawia się Witek.

71
    Wrzutka w szesnastkę chorzowian, ale Ci znów po zamieszaniu górą wychodzą z opresji!

72
    Ta druga połowa jak na razie z lekkim wskazaniem na gospodarzy...

74
    Witek próbuje prostopadle dograć w kierunku Kobusińskiego, ale to podanie nieco za mocne.

75
    Żółta kartka dla zespołu Sandecja Nowy Sącz (Kasprzak).

76
    Moneta centruje w pole karne rywala, na piłkę nabiega Michalski i strzela, ale próba niecelna!

77
    Za to z drugiej strony widzimy strzał Nawotki, jednak i jego próba okazuje się niecelna.

78
    Szykuje się ciekawa i nerwowa końcówka! Gospodarze nadal naciskają i starają się zagrozić bramce rywala!

79
    z boiska schodzi Mas, na boisku pojawia się Maisa Fall.

79
    z boiska schodzi Walski, na boisku pojawia się Lusiusz.

80
    Z dystansu na strzał decyduje się Janoszka, ale próba w jego wykonaniu dość nieudana, piłka przelatuje nad poprzeczką. JEszcze korner.

81
    Sadlok centruje w pole karne rywala, ale Putnocky piąstkuje piłkę poza szesnastkę!

83
    Sandecja nadal w natarciu, ale chorzowianie znakomicie spisują się w defensywie.

85
    z boiska schodzi Szczepan, na boisku pojawia się Pląskowski.

87
    Witek zgrywa ze skrzydła w pole karne rywala, jednak pewnie na przedpolu piłkę wyłapuje Putnocky.

88
    Za to teraz z dystansu na strzał decyduje się Kostal, ale próba zblokowana!

90
    Faulowany jeden z gospodarzy w okolicach pola karnego! Szansa na wrzutkę dla Sandecji!

90
    Żółta kartka dla zespołu Ruch Chorzów (Witek).

90+1
    Arbiter dorzuca 5 minut!

90+2
    Centra z rzutu wolnego, wrzutka w pole karne, ale w defensywie Pląskowski! Goście ruszają w kontrze, ale w defensywie udanie gospodarze!

90+4
    Sandecja naciska! Kolejna wrzutka, jednak po raz kolejny radzą sobie z nią przyjezdni!

90+5

Ruch w pierwszej połowie zdobył gola i w drugiej skupiał się na obronie! Sandecja naciskała, ale ostatecznie trzy oczka jadą do Chorzowa! (14:35:19)