Polkowice – Kotwica 0:1 (koniec) | Znicz – Jastrzębie 1:2 (koniec)
Piątek 12.05.2023, 17:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 31. kolejka

90+4
    Grzegorz Goncerz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+3
    Jan Kuźma napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

90+2
    Osamotniony blisko bramki gości był Rafał Karmelita, ale nie złożył się dobrze do strzału głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Pudło, a była szansa na wyrównanie!

84
    Polkowiczanie rażą nieskutecznością na boisku. Mateusz Magdziak wykonał dośrodkowanie do Jana Ciućki, a ten do końca był naciskany przez Łukasza Kosakiewicza. Być może interwencja byłego zawodnika Błękitnych Stargard oraz Korony Kielce okazała się ratunkowa dla kandydata do awansu.

82
    Mikołaj Rakowski napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum pola.

77
    Możliwość zagrożenia zawodnikom Górnika Polkowice z rzutu wolnego. Bezpośrednie uderzenie Łukasza Kosakiewicza i na linii bramkowej musiał zareagować Marcin Furtak. Golkiper nie pozwolił na podwyższenie prowadzenia gościom.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice:
    z boiska schodzi Krasa, na boisku pojawia się Piątkowski.

73
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg:
    z boiska schodzi Bartoś, na boisku pojawia się Rakowski.

73
    z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Goncerz.

65
    z boiska schodzi Szarpak, na boisku pojawia się Frączczak.

65
    z boiska schodzi Bojas, na boisku pojawia się Kaczmarek.

65
    Jakub Bojas napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    z boiska schodzi Burka, na boisku pojawia się Czarny.

58
    z boiska schodzi Idzik, na boisku pojawia się Karmelita.

58
    Gol dla Kotwicy!
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYWIŃSKI.

Bajeczne trafienie pomocnika Kotwicy Kołobrzeg! Piłka trafiła do niego bezpośrednio z rzutu rożnego. Przed polem karnym Cywiński miał wystarczająco dużo miejsca na ułożenie sobie piłki i pokonanie Marcina Furtaka rewelacyjnym kopnięciem. Golkiper tylko odprowadził "pocisk" do siatki.

54
    Dopiero w 54. minucie otworzyła się naprawdę dogodna szansa na gola zespołu Macieja Bartoszka. Jakub Bojas wystawił piłkę Michałowi Cywińskiemu, a ten strzelił zbyt banalnie, żeby pokonać Marcina Furtaka. Napastnik miał jeszcze pretensje do pomocnika Kotwicy za brak podania zwrotnego.

53
    Mariusz Idzik napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

48
    Mariusz Idzik miał możliwość pokonania Oskara Pogorzelca tak samo jak na początku pierwszej połowy spotkania. Bezpośrednie kopnięcie piłki w powietrza, ale nie udało się jej władować w okienko.

44
    Przed przerwą była jeszcze jedna groźna akcja Górnika. W 44. minucie gospodarze pograli na lewej stronie boiska, a wymiana podań dała dużo przestrzeni Szymonowi Kiebzakowi w polu karnym Kotwicy. Zdecydował się on jeszcze na uruchomienie podaniem Jana Kuźmy, ale ten z kilkunastu metrów oddał nieczyste uderzenie. Na stadionie poniósł się pomruk rozczarowania, ponieważ zamiast gola był kiks.

33
    W 33. minucie dał o sobie znać na desancie Jakub Bojas. Napastnik zespołu znad morza postraszył Marcina Furtaka niecelnym strzałem.

26
    Mateusz Magdziak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na wysokości koła środkowego.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu ciekawa wymiana podań i po niej Arkadiusz Piech znalazł się osamotniony w polu karnym przeciwnika. Kotwica Kołobrzeg uratowana między innymi przez sędziego asystenta, który podniósł spalonego.

10
    Michał Kozajda napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na Szymonie Kiebzaku.

6
    Górnik pokazał pazurki w 6. minucie i jako pierwszy miał szansę na strzelenie gola. Arkadiusz Piech podprowadził piłkę na obrzeżach pola karnego i oddał ją rozpędzonemu Mariuszowi Idzikowi. Mocne uderzenie zawodnika z Polkowic zatrzymało się na bocznej siatce.

Gole: 58. Cywiński

Kartki:   26. Magdziak (PLK), 53. Idzik (PLK), 90+3. Kuźma (PLK) – 10. Kozajda (KTW), 65. Bojas (KTW), 82. Rakowski (KTW), 90+4. Goncerz (KTW)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 11:5. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 4:3. Foule: 16:23.
    Górnik Polkowice: Furtak – Makuch (58. Ciućka), Ratajczak, Burka (63. Czarny), Magdziak, Bilokin, Krasa (75. Piątkowski), Kuźma, Kiebzak, Idzik (58. Karmelita), Piech.

Zmiany: Niezgoda – Karmelita, Poczwardowski, Fryzowicz, Baranowski, Wacławczyk, Czarny, Piątkowski, Ciućka.

Trener: Tomasz Grzegorczyk

Kotwica Kołobrzeg: Pogorzelec – Kozajda, Witasik, Murawski, Kosakiewicz, Kort, Soljić, Cywiński (73. Goncerz), Bartoś (73. Rakowski), Bojas (65. Kaczmarek), Szarpak (65. Frączczak).

Zmiany: Neugebauer – Kostkowski, Frączczak, Sierpina, Goncerz, Rakowski, Obst, Kaczmarek, Bielka.

Trener: Maciej Bartoszek

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź)