Stal M. – Lechia 0:0 (koniec) | Pogoń – Miedź 3:2 (koniec) | Raków – Lech P. 0:2 (koniec)
Raków Częstochowa
0:2 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 14.05.2023, 17:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • PKO Ekstraklasa • 32. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:30:23)

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały na bramkę: 0:5.
    Strzały niecelne: 4:6.
    Rzuty rożne: 4:3.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 15:12.

Bezkompromisowa wygrana 2:0 Lecha Poznań w Częstochowie. Podopieczni Johna van den Broma rządzili na boisku, a ich przeciwnik nie miał nic interesującego do zaproponowania. Przewagę gości potwierdzili strzałami do bramki Filipa Marchwińskiego oraz Kristoffera Velde.

90+6

90+6
    Już na podsumowanie spotkania było uderzenie oddane przez Vladislavsa Gutkovskisa w boczną siatkę bramki Filipa Bednarka.

90+3
    Sporo doliczonych minut do podstawowego, a to konsekwencja pauz po oprawach pirotechnicznych kibiców Rakowa Częstochowa.

90+1
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Filip Marchwiński, na boisku pojawia się Michał Gurgul.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90
    Piłka w bramce Lecha Poznań, ale nie ma gola Vladislavsa Gutkovskisa z powodu spalonego w momencie podania w kierunku Łotysza.

87
    Nie ma się co znęcać tego późnego popołudnia na mistrzach Polski. Można się rozejść, nic z tego nie będzie.

86
    z boiska schodzi Kristoffer Velde, na boisku pojawia się Filip Wilak.

83
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Stratosa Svarnasa.

82
    Dopiero w końcówce zaczął zmieniać szkoleniowiec Lecha Poznań, którego drużyna funkcjonuje dobrze na tle bezradnego Rakowa Częstochowa.

81
    z boiska schodzi Nika Kwekweskiri, na boisku pojawia się Artur Sobiech.

80
    Jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać drużyna prowadzona przez Marka Papszuna, ale przez 80 minut nie sprawdziła ona niebezpiecznym strzałem Filipa Bednarka.

77
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Marcin Cebula, na boisku pojawia się Tobiasz Kubik.

76
    Widzów: 5500

75
    Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu w prawdopodobnie rozstrzygniętym meczu.

Gole: 32. Marchwiński, 73. Velde (kar.)

Kartki:   46. Lederman (RAK) – 46. Karlström (LPO)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 0:5. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 2:3. Foule: 15:12.
    Raków Częstochowa: Kovačević – Racovitan, Svarnas, Tudor (C) – Długosz (57. P. Kun), Lederman (73. Czyz), Koczerhin, Silva – Cebula (77. Kubik), Wdowiak (73. Nowak) – Gutkovskis.
    Zmiany: Trelowski.

Trener: Marek Papszun

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, A. Czerwiński, Šatka (C), Rebocho – Murawski, Karlström – Skóraś, Kwekweskiri (81. Sobiech), Velde (86. Wilak) – Marchwiński (90+1. Gurgul).
    Zmiany: Holec – Douglas, Citaiszwili, Amaral, Żukowski, Antczak.

Trener: John Van den Brom

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)