Stal M. – Lechia 0:0 (koniec) | Pogoń – Miedź 3:2 (koniec) | Raków – Lech P. 0:2 (koniec)
Raków Częstochowa
0:2 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 14.05.2023, 17:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • PKO Ekstraklasa • 32. kolejka
    73. Kristoffer VELDE - 0:2

73
    Gol dla Lecha!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KRISTOFFER VELDE.

Spokojne wykonanie rzutu karnego przez topowego zawodnika tego spotkania. Kristoffer Velde dorzucił gola na 2:0 na konto Lecha Poznań!
    32. Filip MARCHWIŃSKI - 0:1

32
    Strzelcem bramki FILIP MARCHWIŃSKI.

Lech przerwał marazm na boisku i w 32. minucie strzelił gola na 1:0. Raków pogubił się w wyprowadzeniu piłki i Fran Tudor zgubił ją na rzecz Jespera Karlstroema blisko pola karnego. Futbolówka trafiła następnie do Niki Kwekweskiriego, który wykonał miękkie dorzucenie na głowę Filipa Marchwińskiego. Napastnik Kolejorza wykorzystał niezdecydowanie Vladana Kovacevicia i spokojnie główkował za kołnierz bramkarza mistrza Polski.

Gole: 32. Marchwiński, 73. Velde (kar.)

Kartki:   46. Lederman (RAK) – 46. Karlström (LPO)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 0:5. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 2:3. Foule: 15:12.
    Raków Częstochowa: Kovačević – Racovitan, Svarnas, Tudor (C) – Długosz (57. P. Kun), Lederman (73. Czyz), Koczerhin, Silva – Cebula (77. Kubik), Wdowiak (73. Nowak) – Gutkovskis.
    Zmiany: Trelowski.

Trener: Marek Papszun

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, A. Czerwiński, Šatka (C), Rebocho – Murawski, Karlström – Skóraś, Kwekweskiri (81. Sobiech), Velde (86. Wilak) – Marchwiński (90+1. Gurgul).
    Zmiany: Holec – Douglas, Citaiszwili, Amaral, Żukowski, Antczak.

Trener: John Van den Brom

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)