Polska U17 – Irlandia U-17 5:1 (koniec)
Polska U17
5:1 (2:1)
Irlandia U-17
Środa 17.05.2023, 16:30 • Hidegkuti Nandor Stadium, Budapeszt • Reprezentacja U17

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:30 i będziemy informować o zmianach stanu..

O godzinie 16:30 rozpocznie się pierwszy mecz reprezentacji Polski U-17 w mistrzostwach Europy. Jej przeciwnikiem na inaugurację będzie Irlandia.

Polska U17: Piekutowski – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski, Brzyski, Rejczyk, Kolanko, Borys, Wolski, Skoczylas, Tomczyk.
    Rezerwowi: Holewiński – Gurgul, Mikołajewski, Adamczyk, Kurowski, Huras, Kądziołka, Kowalik.
    Trener: Marcin Włodarski

Irlandia U-17: Healy – Harnett, Turley, Grante, Ashbee, O'Sullivan, Kehir, Negry-McGrath, Razi, Melia, Orazi.
    Rezerwowi: Collins – Babb, Akachukwu, Okosun, Bartley, Moore, Mooney, Solanke, Murray.
    Trener: Colin O'Brien

Sędzia: Atilla Karaoglan (Turcja).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu w węgierskim Budapeszcie.

Hymny narodowe.

1

2
    Na początku spotkania zespoły przywitały się przewinieniami. Już oba miały możliwość wykonania rzutu wolnego.

3
    Początek pojedynku w węgierskim Budapeszcie pod znakiem przewinień obu zespołów. Widać, że zderzenie polskiego i irlandzkiego futbolu juniorskiego może powodować iskrzenie.

4
    Na przedpolu z powodzeniem i wyczuciem interweniował Miłosz Piekutowski.

4
    Gol dla Irlandii!
    Strzelcem bramki IKECHUKWU ORAZI.

Falstart Polaków w mistrzostwach Europy. Ikechukwu Orazi już zdobył prowadzenie dla Irlandii. Najemedine Razi urwał się Biało-Czerwonym w kontrataku i niepilnowany dostarczył piłkę strzelcowi. Ten nieco szczęśliwie, jednak skutecznie oddał uderzenie do bramki Miłosza Piekutowskiego.

6
    Klubowi kompani byli odpowiedzialni za wbicie gola Polakom. Podopieczni Marcina Włodarskiego muszą organizować się do odrabiania strat.

7
    Na razie reprezentanci Polski są mocno zagubieni na boisku i nie potrafią odnaleźć się pod naporem przeciwnika.

9
    Pierwsza szansa na poprawienie wyniku przed reprezentantami Polski. Po rzucie rożnym strzelił Igor Brzyski, ale nie zaskoczył ustawionego między słupkami bramkarza!

10
    Potrzeba więcej takich sytuacji podbramkowych reprezentantów Polski.

11
    Kolejne stałe fragmenty przyznane Polakom przez prowadzącego spotkanie sędziego z Turcji.

12
    W ostatnich minutach konfrontacji Polska prezentuje się lepiej niż w ospałym początku. Futbolówka na połowie Irlandii.

13
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki MATEUSZ SKOCZYLAS.

Napór reprezentantów Polski zdał egzamin. 1:1 w Budapeszcie. Żwawa odpowiedź na gola Irlandii. Mateusz Skoczylas dostał podanie i na zakończenie kontrataku jakoś poradził sobie z bramkarzem pomimo dalekiego od ideału przyjęcia. Mocny początek czempionatu!

15
    Po dwóch mocnych ciosach z obu stron czas na przeorganizowanie się drużyn. Widzowie chcą kolejnych ataków.

16
    Filip Rejczyk zabrał się za wykonanie kolejnego rzutu wolnego.

17
    Jakub Krzyżanowski zabrał się za wykonanie rzutu wolnego na połowie reprezentacji Irlandii. Chytre uderzenie, ale ostatecznie piłka przeleciała obok słupka w bramce Wyspiarzy.

19
    Igor Orlikowski wykazał się w obronie, bardzo udana interwencja tego zawodnika. Znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie.

21
    Trwa ofensywa reprezentacji Polski. Tym razem zabrakło strzału, ale dośrodkowanie odważnie grającego Jakuba Krzyżanowskiego zakończyło się wywalczeniem rzutu rożnego.

22
    Filip Rejczyk odważnie, jednak jego uderzenie zza linii pola karnego zostało przytomnie zablokowane.

24
    Podanie do Oskara Tomczyka, jednak zatrzymane w ostatnim momencie przez reprezentantów Irlandii.

25
    Oskar Tomczyk dostał podanie prostopadłe i stanął przed ogromną szansą na zdobycie prowadzenia dla reprezentacji Polski. Nie udało się tego wykorzystać. W sytuacji sam na sam strzelił zbyt delikatnie i do tego niecelnie. Szkoda.

27
    Może podobać się ofensywa Biało-Czerwonych. Nie zamierzają oni kalkulować.

28
    Odpowiedzieli reprezentanci Irlandii swoim atakiem. Także oni nie są usatysfakcjonowani kompromisowym wynikiem i postanowili obudzić się po uderzeniu Mateusza Skoczylasa.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa druga szansa na gola Mateusza Skoczylasa, jednak tym razem nie udało mu się umieścić piłki w bramce przeciwnika.

32
    Kombinacyjne, ale ostatecznie nieudane rozegranie rzutu wolnego zaproponowane przez reprezentantów Polski. Być może będzie jeszcze możliwość poprawienia się.

33
    Oskar Tomczyk napomniany żółtą kartką za brutalne potraktowanie przeciwnika.

34
    Pozostało jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku przed ostatnim gwizdkiem tureckiego sędziego w pierwszej połowie spotkania.

35
    Nie mają szczęścia w ostatnim czasie Biało-Czerwoni w polu karnym przeciwnika. Jakub Krzyżanowski zrobił wszystko efektownie, ale na zakończenie ciekawego ataku huknął w poprzeczkę. Zabrakło odrobiny dokładności!

37
    Polska na połowie przeciwnika, a Attila Karaoglan coraz częściej spogląda na swój zegarek.

38
    Ponownie podniosła się temperatura w polu karnym Irlandii. Mateusz Skoczylas pognał na prawej stronie boiska, po czym zmusił do niepewnej interwencji bramkarza przeciwnika. Filip Rejczyk miał szansę na wykonanie dobitki, ale za długo decydował się na uderzenie Polak.

40
    Karol Borys nie pokonał strzałem zza pola karnego nieźle już rozgrzanego bramkarza z Irlandii.

41
    Ofiarnie w obronie reprezentanci Irlandii. Waleczności nie można im odmówić.

43
    Freddie Turley napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

44
    Strzelcem bramki DOMINIK SZALA.

Dużo działo się pod bramką Irlandii. To Polska miała więcej sytuacji podbramkowych i zdążyła zdobyć prowadzenie w pierwszej połowie. Dominik Szala znalazł sposób na pokonanie bramkarza Wyspiarzy po wrzutce z rzutu wolnego Filipa Rejczyka. 2:1!

45
    Doliczona minuta.

45+1

Interesująca pierwsza połowa w Budapeszcie. Polska zaliczyła mocny falstart i wcześnie straciła gola, ale późniejsza odpowiedź podopiecznych Marcina Włodarskiego była wyśmienita. Po 45 minutach to Biało-Czerwoni są na prowadzeniu dzięki strzałom Skoczylasa oraz Szali.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Widzowie liczą na równie dużo emocji po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Irlandia U-17:
    z boiska schodzi Harnett, na boisku pojawia się Moore.

48
    Reakcja selekcjonera Irlandii na duże problemy jego podopiecznych w grze obronnej. Jest zmiana w wyspiarskim zespole.

48
    Pierwsze emocje związane z drugą połową spotkania. Oby młodzi Polacy nie zaliczyli takiego falstartu jak na początku spotkania.

48
    Jake Grante napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

49

Polska nie straciła impetu w przerwie. Drugi w tym meczu gol Mateusza Skoczylasa i Biało-Czerwoni mogą pochwalić się coraz wyższym prowadzeniem.

51
    Jest czego pilnować, ale reprezentanci Polski absolutnie nie zamierzają chować się przed zagubionymi przeciwnikami.

54
    Strzelcem bramki KAROL BORYS.

Złapali swobodę w grze reprezentanci Polski, atakują z wielkim rozmachem. Tym razem strzał Karola Borysa zza pola karnego i nie poradził sobie na linii irlandzki bramkarza. 4:1 i nokaut!

55
    Zmiana w drużynie Polska U17:
    z boiska schodzi Tomczyk, na boisku pojawia się Huras.

56
    z boiska schodzi Kehir, na boisku pojawia się Akachukwu.

56
    z boiska schodzi Orazi, na boisku pojawia się Okosun.

58
    Akcja reprezentantów Irlandii, którzy pojawili się na boisku z ławki rezerwowych, ale zabrakło w niej dobrego wykończenia.

59
    Wysoki pressing podopiecznych Marcina Włodarskiego nie pozwala na dużo przeciwnikom.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami.

61
    Mateusz Skoczylas niezmiennie zagraża przeciwnikom. Jego uderzenie zostało zablokowane w ostatnim momencie.

63
    z boiska schodzi Skoczylas, na boisku pojawia się Mikołajewski.

64
    Także po zmianach personalnych Polska na połowie przeciwnika. Groźne uderzenie, jednak poskromione przez bramkarza. Mają ochotę wyśrubować bilans goli Biało-Czerwoni.

64
    z boiska schodzi Borys, na boisku pojawia się Kądziołka.

65
    Strzelcem bramki SZYMON KĄDZIOŁKA.

Mocne wejście tego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko. Od razu dwa niebezpieczne uderzenia Szymona Kądziołki i drugie z nich daje Polakom efektowne prowadzenie 5:1. Pomógł rykoszet, ale przede wszystkim sprawił sobie nagrodę za efektowną akcję.

67
    W zasadzie Polacy mogliby ściągnąć nogę z gazu, ale absolutnie to ich nie interesuje.

69
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie Irlandii nie stanowiło niebezpieczeństwa dla Miłosza Piekutowskiego ustawionego w bramce Polski.

70
    Skuteczna interwencja wślizgiem w obronie i piłka nie dotarła do sposobiącego się do oddania uderzenia zawodnika.

71
    z boiska schodzi Razi, na boisku pojawia się Murray.

71
    z boiska schodzi Rejczyk, na boisku pojawia się Adamczyk.

71
    z boiska schodzi Krzyżanowski, na boisku pojawia się Gurgul.

73
    Coraz trudniej poznać jedenastki obu reprezentacji. Coraz więcej zmian personalnych proponowanych przez trenerów.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia tej niewątpliwie widowiskowej inauguracji.

76
    Groźnie wyglądające zderzenie z udziałem składającego się do oddania uderzenia reprezentanta Polski. W ostatnim momencie interweniował i zrobił to bardzo twardo Irlandczyk.

77
    Po podopiecznych Marcina Włodarskiego można spodziewać się kolejnych prób poprawienia rezultatu.

79
    Nie ma wiary, nie ma determinacji po stronie boleśnie wypunktowanych zawodników z Irlandii.

79
    Michał Gurgul napomniany żółtą kartką za nieeleganckie przytrzymanie przeciwnika.

80
    Kompani z obrony nie dostarczyli mocniejszych wrażeń Miłoszowi Piekutowskiemu. Kolejna próba pokonania bramkarza z Polski okazała się nieudana.

83
    Filip Wolski pokazał się na połowie przeciwnika, ale zakończenie przez niego ataku pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Niedobre ułożenie ciała w momencie uderzenia i spektakularne pudło.

84
    Irlandczycy najchętniej schowaliby się do szatni, ponieważ poza pierwszą akcją bramkową, prawie nic nie wychodzi im na murawie.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia spotkania.

86
    Spokojna gra, brakuje już brawurowych przyspieszeń, ale może jeszcze ktoś ruszy z interesującym atakiem.

87
    Irlandczyk bezskutecznie próbował doprosić się od sędziego odgwizdania faulu.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+3

Rewelacyjne rozpoczęcie mistrzostw Europy w wykonaniu reprezentantów Polski. Wcześnie stracona bramka nie odebrała impetu Biało-Czerwonym, którzy w widowiskowy sposób odwrócili wynik 0:1 na 5:1. Dłonie składały się do oklasków i tylko oby tak dalej.

Faule: 8:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:31:41)

Gole: 13. Skoczylas, 44. Szala, 49. Skoczylas, 54. Borys, 65. Kądziołka – 4. Orazi

Kartki:   33. Tomczyk (P17), 79. Gurgul (P17) – 43. Turley (I17), 48. Grante (I17)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 8:0. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 0:1. Foule: 8:13.
    Polska U17: Piekutowski – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski (71. Gurgul), Brzyski, Rejczyk (71. Adamczyk), Kolanko, Borys (64. Kądziołka), Wolski, Skoczylas (63. Mikołajewski), Tomczyk (55. Huras).

Zmiany: Holewiński – Gurgul, Mikołajewski, Adamczyk, Kurowski, Huras, Kądziołka, Kowalik.

Irlandia U-17: Healy – Harnett (46. Moore), Turley, Grante, Ashbee, O'Sullivan, Kehir (56. Akachukwu), Negry-McGrath, Razi (71. Murray), Melia, Orazi (56. Okosun).

Zmiany: Collins – Babb, Akachukwu, Okosun, Bartley, Moore, Mooney, Solanke, Murray.

Sędziowie: Atilla Karaoglan (Turcja)