Zagłębie L. – Stal M. 2:0 (koniec) | Korona – Lech P. 0:3 (koniec)
0:3 (0:1)
Lech Poznań
Piątek 19.05.2023, 20:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • Runda 33

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
    Strzały na bramkę: 2:8. Strzały niecelne: 11:18. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 1:0. Faule: 17:11. (22:24:42)

Świetne, koncertowe zawody ze strony Lecha Poznań i trzecie jego zwycięstwo z rzędu. Lechici swoją dominację zaprezentowali szczególnie w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, aczkolwiek cała druga część upływała pod znakiem ekipy z Poznania. Zespół z Wielkopolski nadal liczy się w walce o brązowy medal, wyprzedzając na ten moment Pogoń Szczecin.

90+3

90+2
    Prawdopodobnie ostatni atak Korony Kielce. Ten jednak po raz kolejny niecelny. Od wrzutu z aut wznowi Lech Poznań.

90+1
    Sędzia doliczył jeszcze trzy minuty.

90
    Dośrodkowywał Deaconu, ale piłka opuściła plac gry. Od własnej bramki wznowią Lechici.

88
    Pojawiło się kilka uderzeń ze strony Lecha Poznań w okolicy pola karnego Korony. Te jednak zostały wyblokowane przez obrońców gospodarzy.

86
    Ba Loua zagrał prostopadle do Amarala przed samo pole karne, ten jednak otrzymał piłkę za plecy.

84
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Radosław Murawski, na boisku pojawia się Joao Amaral,
    z boiska schodzi Pedro Rebocho, na boisku pojawia się Barry Douglas.

83
    Celny strzał Podgórskiego, ten jednak nie miał prawa zaskoczyć Bednarka.
    83. Miłosz Trojak huknął z dystansu!

83
    Rzut rożny dla Korony Kielce.

80
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Jewgienij Szykawka, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

80
    Próbowali w polu karnym Lecha kielczanie, ale sporo niecelnych podań na nic się nie przełożyło.

76
    Strzelał z lewej strony po skosie Marchwiński, ale broni ten strzał Zapytowski.

75
    z boiska schodzi Kristoffer Velde, na boisku pojawia się Adriel D´Avila Ba Loua,
    z boiska schodzi Michał Skóraś, na boisku pojawia się Filip Wilak.

75
    z boiska schodzi Marius Briceag, na boisku pojawia się Marcus Godinho.

73
    Velde podał do Marchwińskiego, jednak jego strzał głową sporo niecelny. Trzeba jednak oddać, że Marchwiński nie miał komfortowej sytuacji.

Krzysztof Sarna

Gole: 33. Velde, 53. Marchwiński, 56. Velde

Kartki:   2. Rafał Murawski (LPO)

Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 11:18. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 1:0. Foule: 17:11.
    Korona Kielce: Zapytowski – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag (75. Godinho) – Petrow – Podgórski, Takáč (62. Deaconu), Nono (62. Jac. Kiełb), Łukowski (62. Błanik) – Szykawka (80. Kostorz).
    Zmiany: Mamla – Danek, Szpakowski, Szulc.

Trener: Kamil Kuzera

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Dagerstål, Šatka, Rebocho (84. Douglas) – Murawski (84. Amaral) – Skóraś (75. Wilak), Kwekweskiri (65. Sobiech), Karlström, Velde (75. Ba Loua) – Marchwiński.
    Zmiany: Holec – Antczak, Citaiszwili, Tomaszewski.

Trener: John van den Brom

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)