Cracovia – Wisła Pł. 3:0 (koniec) | Piast – Lechia 0:1 (koniec) | Pogoń – Radomiak 4:0 (koniec)
Stal M. – Warta 1:0 (koniec) | Lech P. – Jagiellonia 2:0 (koniec) | Legia – Śląsk 3:1 (koniec)
Raków – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Miedź – Górnik Z. 0:0 (koniec) | Widzew – Korona 0:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
4:0 (1:0)
Radomiak Radom
Sobota 27.05.2023, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Runda 34

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
    Przygotowania Radomiaka

Radomiak zapewnił sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie i postara się o dobre zafiniszowanie przy Twardowskiego. W trakcie sezonu drużyna zmieniła szkoleniowca z Mariusza Lewandowskiego na Constantina Galcę, co wpłynęło pozytywnie na jej sposób grania.
    Jens Gustafsson przed meczem

Pogoń Szczecin ma jeszcze niewielką szansę na zakończenie sezonu na trzecim miejscu w PKO Ekstraklasie. Po pierwsze musi zwyciężyć z Radomiakiem, a po drugie czekać na niepowodzenie Lecha Poznań w meczu przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń zmierzy się w nim z Radomiakiem. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 17:30.

Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski – Wędrychowski, Kowalczyk, Grosicki – Zahović.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Kostas, Gorgon, Biczachczjan, Stolarski, Lončar, Przyborek.
    Trener: Jens Gustafsson

Radomiak Radom: Posiadała – Jakubik, Rossi (C), Cichocki, D. Abramowicz – Alves, Donis – Semedo, Castañeda, Cayarga – Sarmiento.
    Rezerwowi: Kobylak – Cele, Justiniano, Novaes Palhares, Pik, Okoniewski, Snopczyński, Nowakowski, Cestor.
    Trener: Constantin Galca

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
    Jedenastka Pogoni
    Zestawienie Radomiaka

Końcowe przygotowania do ostatniego meczu w Szczecinie w sezonie PKO Ekstraklasy. Kibice pożegnali odchodzących z klubu Konstantinosa Triantafyllopoulosa oraz Michała Kucharczyka.

1

2
    Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach, a jej przeciwnik z Radomia na zielono z białymi elementami.

3
    Pierwsza szansa na zrobienie krzywdy przeciwnikowi stworzona przez Radomiaka, jednak strzał głową po dorzuceniu z rzutu wolnego był niedokładny. W odpowiedzi nie przymierzył również Kamil Grosicki.

5
    Nieudana szarża na boku boiska w wykonaniu Kamila Grosickiego.

6
    Leonadro Koutris interweniował z wyczuciem na własnej połowie boiska i nie pozwolił zawodnikom Radomiaka na kontynuowanie natarcia.

7
    Przewaga pod względem posiadania piłki zawodników Pogoni Szczecin, jednak na razie nie wynikło z niej poważne zagrożenie dla Alberta Posiadały.

8
    Pretensje Kamila Grosickiego do Marcela Wędrychowskiego za wykonanie zbyt nonszalanckiego podania.

10
    W ostatnim momencie gospodarze powstrzymali składającego się do oddania strzału w centrum pola karnego Lisandro Semedo.

12
    Radomiak wysoko przechwycił piłkę, a jego krótka akcja zakończyła się uderzeniem Berto Cayargi w boczną siatkę.
    12. Berto Cayarga strzelił niecelnie!

14
    Skutecznie w obronie gracze z Radomia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pogoni Szczecin.

15
    Gra przerwana po przewinieniu Marcela Wędrychowskiego na boku boiska.

16
    Bardzo skuteczna interwencja w polu karnym zaprezentowana przez czujnego Benedikta Zecha.

18
    Albert Posiadała poradził sobie wzorowo z dośrodkowaniem Damiana Dąbrowskiego posłanym w pole karne w kierunku Leonardo Koutrisa.

19
    Radomianie nie przebili się ze swoim atakiem na prawej stronie boiska.

20
    Żółtą kartkę otrzymał Roberto Alves za faul na obracającym się z piłką Luce Zahoviciu.

22
    Raphael Rossi główkował poza lustro bramki Pogoni Szczecin po dograniu ze stałego fragmentu gry.

23
    Pogoń Szczecin ma problem z dokończeniem ataków na połowie Radomiaka. Na razie dużo niedokładności podopiecznych Jensa Gustafssona.

24
    Sztab szkoleniowy Radomiaka domagał się przyznania rzutu karnego za faul na Lisandro Semedo, ale skończyło się kontrataku Pogoni, który w pewnym momencie wyglądał groźnie.

26
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom:
    z boiska schodzi Mateusz Cichocki, na boisku pojawia się Mike Cestor.

28
    Zmiana w zespole z Radomia spowodowana urazem.

29
    Mateusz Łęgowski oddał nieznacznie niecelne uderzenie zza linii pola karnego.
    29. Mateusz Łęgowski strzelił niecelnie!

31
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za faul na Luce Zahoviciu.
    31. Rzut karny

34
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego KAMIL GROSICKI.

Pewne wykonanie jedenastki przez lidera Portowców i jest prowadzenie gospodarzy w Szczecinie!
    34. Kamil GROSICKI - 1:0

37
    Radomiak musi gonić przeciwnika po trafieniu z rzutu karnego Kamila Grosickiego.

39
    Ostre przewinienie na boku boiska na starającym się wyprowadzić piłkę Leonardo Koutrisie.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

40
    Żółtą kartkę otrzymał Linus Wahlqvist za przewinienie na boku boiska.

43
    Nieudana wymiana podań zaproponowana przez zawodników Radomiaka, ale jednocześnie Pogoń Szczecin nie zabrała się do przeprowadzenia kontrataku.

44
    Ostatnie ofensywne przyspieszenia w pierwszej połowie spotkania.

45
    Doliczone trzy minuty.

45+1
    Lisandro Semedo rozpędził się przed polem karnym granatowo-bordowych i zakończył swoją szarżę celnym uderzeniem. Poradził sobie ustawiony w odpowiednim miejscu Dante Stipica.

45+2
    Akcja przyjezdnych została przerwana przez Bartosza Frankowskiego z powodu spalonego.

45+3

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0 Pogoni Szczecin. Gospodarze zawdzięczają zaliczkę strzałowi Kamila Grosickiego z rzutu karnego.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

46

47
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁĘGOWSKI.

Bardzo dobre uderzenie z kilkunastu metrów Mateusza Łęgowskiego. Nie dał szans na zatrzymanie piłki bezradnemu Albertowi Posiadale.
    47. Mateusz ŁĘGOWSKI - 2:0

51
    Strzelcem bramki LUKA ZAHOVIĆ.

W 51. minucie zrobiło się 3:0, a Luka Zahović wykorzystał kompletną dezorientację Alberta Posiadały przy wyprowadzeniu piłki.
    51. Luka ZAHOVIĆ - 3:0

52
    Bardzo skomplikowana zrobiła się sytuacja Radomiaka w Szczecinie.

54
    z boiska schodzi Damian Jakubik, na boisku pojawia się Daniel Pik.

54
    z boiska schodzi Christos Donis, na boisku pojawia się Luiz Gustavo Novaes Palhares.

55
    19590 kibiców na stadionie.

57
    Próbuje jeszcze odpowiedzieć Radomiak, ale po mocnych ciosach przeciwnika ma problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku.

60
    Na zakończenie udanego dla Pogoni Szczecin kwadransa po przerwie było przewinienie na boku boiska Luki Zahovicia.

62
    Nieudane rozegranie zawodników w zielonych strojach z białymi elementami na lewej stronie boiska. Od bramki Dante Stipica.

65
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Alexander Gorgon.

65
    z boiska schodzi Marcel Wędrychowski, na boisku pojawia się Wahan Biczachczjan.

68
    z boiska schodzi Linus Wahlqvist, na boisku pojawia się Paweł Stolarski.

69
    Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem.

69
    Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za faul blisko pola karnego przeciwnika.

70
    Akcja indywidualna Luki Zahovicia zakończona uderzeniem z ostrego kąta w słupek bramki Alberta Posiadały.

72
    Nerwy na trybunach stadionu w Szczecinie po dyskusyjnym zdarzeniu na połowie boiska należącej do Radomiaka.

74
    z boiska schodzi Jean Franco Sarmiento, na boisku pojawia się Krystian Okoniewski.

75
    z boiska schodzi Berto Cayarga, na boisku pojawia się Jakub Nowakowski.

76
    z boiska schodzi Mariusz Malec, na boisku pojawia się Kostas.

76
    z boiska schodzi Benedikt Zech, na boisku pojawia się Danijel Lončar.

78
    Festiwal zmian personalnych w ostatnich minutach, ale generalnie temperatura spotkania spadła.

80
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła to chyba już podsumowanie gry Radomiaka w drugiej połowie spotkania.

81
    Niecelne uderzenie ponad poprzeczką w bramce Pogoni Szczecin. Na dodatek oddane przez zawodnika powracającego ze spalonego.

83
    Albert Posiadała w odpowiednim miejscu przy bliższym słupku i nie dał zaskoczyć się uderzeniem zza pola karnego.

86
    Blokowane dośrodkowanie Damiana Jakubika i goście musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

89
    Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Radomiaka, które zostało oddane z kilkunastu metrów. Spokojnie interweniował na linii Albert Posiadała.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Strzelcem bramki ALEXANDER GORGON.

Kombinacja zaproponowana przez Wahana Biczachczjana, Mateusza Łęgowskiego oraz Alexandra Gorgona na miarę gola na 4:0.
    90+2. Alexander GORGON - 4:0

90+4

Koniec rywalizacji w Szczecinie, która przebiegła pomyślnie dla Pogoni Szczecin. Wygrana 4:0 z Radomiakiem nie pozwoliła jednak podopiecznym Jensa Gustafssona na poprawienie czwartego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Na trzecim stopniu podium zafiniszował Lech Poznań.

Posiadanie piłki: 46% : 54%.
    Strzały na bramkę: 8:2.
    Strzały niecelne: 5:7.
    Rzuty rożne: 2:5.
    Spalone: 2:4.
    Faule: 10:8.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:47)

Gole: 34. Grosicki (kar.), 47. Łęgowski, 51. Zahović, 90+2. Gorgon

Kartki:   40. Wahlqvist (POG), 69. Biczachczjan (POG) – 20. Alves (RAM)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:4. Foule: 10:8.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist (68. Stolarski), Zech (76. Lončar), Malec (76. Kostas), Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski – Wędrychowski (65. Biczachczjan), Kowalczyk (65. Gorgon), Grosicki – Zahović.
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Przyborek.

Radomiak Radom: Posiadała – Jakubik (54. Pik), Rossi (C), Cichocki (26. Cestor), D. Abramowicz – Alves, Donis (54. Novaes Palhares) – Semedo, Castañeda, Cayarga (75. Nowakowski) – Sarmiento (74. Okoniewski).
    Zmiany: Kobylak – Cele, Justiniano, Snopczyński.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widownia: 19590