Śląsk – Górnik Z. 1:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 2:4 (koniec) | Legia – Raków 1:2 (koniec)
Cracovia
2:4 (0:2)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 08.10.2023, 15:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 11. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:58:03)

Posiadanie piłki: 41% : 59%.
    Strzały na bramkę: 4:5.
    Strzały niecelne: 12:16.
    Rzuty rożne: 8:3.
    Spalone: 3:2.
    Faule: 18:11.

Aż sześć goli na stadionie Cracovii. Gospodarze jeszcze poderwali się do pościgu po stracie czterech bramek, ale ich starania wystarczyły jedynie do odrobienia połowy dystansu. Ostatecznie Jagiellonia Białystok zwyciężyła 4:2.

90+5

90+2
    Karol Knap mógł dodać pikanterii doliczonym minutom, jednak piłka po jego uderzeniu obiła słupek w bramce Zlatana Alomerovicia!

90+1
    Mocne, ale jednocześnie blokowane uderzenie zza linii pola karnego w kierunku bramki Jagiellonii Białystok.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Ile doliczy Damian Sylwestrzak?

87
    Przerwa w grze po przewinieniu na Takuto Oshimie.

86
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok:
    z boiska schodzi Nené, na boisku pojawia się Tomasz Kupisz.

85
    Kacper Śmiglewski napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

84
    Kamil Glik napomniany żółtą kartką za przewinienie na Bartłomieju Wdowiku.

83
    Karol Knap nie zaskoczył swoim chytrym zagraniem z rzutu wolnego Zlatana Alomerovicia, ani obrońców Jagiellonii Białystok.

82
    Przewinienie Adriana Diegueza na wysokości własnego pola karnego.

81
    Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut do zakończenia podstawowego czasu.

79
    Cracovia nie wykorzystała możliwości pokonania Zlatana Alomerovicia uderzeniem po dośrodkowaniu Michała Rakoczego z rzutu wolnego.

77
    Nene ratował się wyekspediowaniem piłki poza boisko pod naporem atakujących zawodników Cracovii.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

Gole: 57. Ghiță, 60. Glik – 7. Wdowik, 9. Hansen, 49. Hansen, 55. Marczuk

Kartki:   84. Glik (CRA), 85. Śmiglewski (CRA)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 12:16. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 3:2. Foule: 18:11.
    Cracovia: Madejski – Ghiță, Glik, Jugas (C) – Rapa (75. Bochnak), Atanasov (75. Knap), Oshima, Jaroszyński – Rakoczy – Källman (75. Śmiglewski), Makuch.
    Zmiany: Wilk – Skovgaard, Lusiusz, Hoskonen, Kolec, Zaucha.

Trener: Jacek Zieliński

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Sáček, Matysik (44. Skrzypczak), Diéguez, Wdowik – Nené (86. Kupisz), Romanczuk (C) – Marczuk (66. Nguiamba), Hansen (66. Łaski), Naranjo – Pululu.
    Zmiany: S. Abramowicz – Nastić, Olszewski, Toporkiewicz, Lewicki.

Trener: Adrian Siemieniec

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)