Puszcza – Cracovia 1:1 (koniec) | Śląsk – Legia 4:0 (koniec) | Lech P. – ŁKS 3:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
4:0 (0:0)
Legia Warszawa
Sobota 21.10.2023, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 12. kolejka

POGROM! Śląsk nie pozostawia złudzeń rywalom, Legia przegrywa, albo inaczej, zostaje rozgromiona przez wrocławian aż 4:0! (19:31:21)

90+8

90+5
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Kenneth Zohore.

90+2
    Exposito potrzebuje pomocy medyków.

90+1
    Arbiter dorzuca aż 6 minut...

90
    z boiska schodzi Nahuel Leiva, na boisku pojawia się Burak Ince.

90
    z boiska schodzi Peter Pokorny, na boisku pojawia się Daniel Łukasik.

88
    Wydawało się, że będzie bramka honorowa, Wszołek kieruje piłkę do siatki rywala, ale wcześniej Gil Dias na ofsajdzie!

86
    Legia jeszcze próbuje, ale na razie niewiele z tego wynika!

85
    z boiska schodzi Patrick Olsen, na boisku pojawia się Michał Rzuchowski.

84
    z boiska schodzi Piotr Samiec-Talar, na boisku pojawia się Mateusz Żukowski.

83
    Muci z dystansu, ale piłka przelatuje minimalnie obok słupka bramki rywala!

82
    Zgranie w pole karne w kierunku Gil Diasa, ten oddaje strzał, ale wprost w ręce Leszczyńskiego.

80
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Maciej Rosołek, na boisku pojawia się Blaž Kramer.

80
    z boiska schodzi Tomas Pekhart, na boisku pojawia się Ernest Muci.

79
    Ribeiro z dalekiego dystansu, ale przenosi piłkę nad poprzeczką Leszczyński!

78
    Legia już bez szans w tym pojedynku, Śląsk w drugiej połowie gra fenomenalnie!
    77. Erik EXPÓSITO - 4:0

77
    Gol dla Śląska!

POGROM! Fatalne zachowanie defensywy gości! Expostio dostaje podanie na własnej połowie, urywa się obrońcom gości, przebiega z piłką kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam trafia!

75
    Rosołek oddaje strzał na bramkę rywala z pola karnego, ale bardzo niecelnie!
    73. Piotr SAMIEC-TALAR - 3:0

73
    One man show! Uruchomił akcję Leszczyński, Nahuel Leiva urywa się na lewej stronie, wpada w pole karne, zbiega do końcowej linii, dogrywa wzdłuż bramki na 5 metr, gdzie PIOTR SAMIEC-TALAR dokłada nogę i trafia do pustej siatki!
    71. Erik EXPÓSITO - 2:0

71

To chyba pozamiatane! Kapitalne zagranie z głębi pola do wychodzącego na pozycję ERIKA EXPÓSIT, ten przebiega z piłką kilkanaście metrów, wpada w pole karne i w sytuacji sam na sam trafia do siatki! Znów asysta Samca-Talara!

70
    Wrzutka z autu Schwarza w pole karne Legii, ale w defensywie dobrze warszawiacy.

69
    Po krótkiej przerwie wracamy do gry.

67
    Zadymiona murawa, arbiter na chwilę przerywa grę.

66
    Kolejny raz zgranie w pole karne gości, jednak szczęśliwie Legia wybija na aut!

65
    Kontra Legii na lewej stronie, Gual w szesnastkę, ale przecina to dośrodkowanie Bejger!

64
    Erik Expósito uderza bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę, ale interweniuje Tobiasz!

63
    Nahuel Leiva faulowany na prawej stronie boiska, obok pola karnego! Rzut wolny!

62
    Śląsk w ataku pozycyjnym, gospodarze w środkowej części boiska.

61
    Teraz akcja gości i zgranie do przodu do Guala, ale ten nie przyjął piłki i ta pada łupem Leszczyńskiego.

61
    Kolejne zgranie górą do przodu w wykonaniu wrocławian, ale niewiele z tego wynika.

60
    Jeszcze kartka dla jednego z członków sztabu Śląska Wrocław.

59
    Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Tomas Pekhart).

58
    Schwarz z rzutu wolnego w pole karne, gdzie jeden z jego kolegów uderza głową, ale nad poprzeczką.

57
    Kolejne zgranie w pole karne gospodarzy, znów uderzenie głową Pekharta, ale znów niecelne!

55
    Schwarz ucierpiał w starciu z rywalem, potrzebna pomoc medyków.

54
    z boiska schodzi Patryk Kun, na boisku pojawia się Gil Dias.

53
    Juergen Elitim w pole karne w okolice 7 metra, gdzie głową uderza Pekhart, ale niecelnie!

53
    Petkov w defensywie, będzie korner dla Legii!

52
    Wrocławianie w drugiej połowie atakują dość wysokim pressingiem, Legia nieco pogubiona!

50
    Slisz potrzebuje pomocy medyków.

48
    Wrocławianie od początku drugiej połowy atakują z wysokiego C! Kolejne dogranie do przodu, ale teraz ciut za mocne, łapie Tobiasz.
    46. Petr SCHWARZ - 1:0

46
    Ależ otwarcie gospodarzy! Samiec-Talar kapitalnie, prostopadłym podaniem dogrywa w kierunku PETRA SCHWARZA, który upadając, wślizgiem trafia do siatki rywala!

46

Obie drużyny wracają na murawę.

Remis po pierwszej połowie, ale to Legia miała więcej z gry. Przyjezdni naciskali i byli częściej na połowie rywala!

45+3

45+3
    Z dystansu błyskawicznie uderza Exposito, ale za lekko. Pewnie łapie Tobiasz.

45+2
    Zgranie w pole karne gospodarzy, gdzie Gual uderza na bramkę, ale trafia jedynie w poprzeczkę!

45+1
    Arbiter dorzuca 3 minuty.

45
    Dogranie w pole karne na Guala, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę!

44
    Olsen w akcji na prawej stronie boiska, jednak za mocno wypuszcza sobie piłkę i traci nad nią panowanie!

43
    Legia na połowie rywala, warszawiacy teraz na prawej stronie. Wrzutka w pole karne, Pekhert uderza głową, ale za słabo.

41
    Akcja na lewej stornie przyjezdnych, ale w defensywie dobrze wrocławianie.

40
    Teraz ciut więcej walki w środkowej części boiska.

38
    Ładna akcja! Kun z lewej strony w pole karne w okolice 14 metra, gdzie na piłkę nabiega Rosołek i uderza, ale obok bramki!

38
    Slisz z prawej strony boiska w pole karne w kierunku Pekharta, ale dobrze do defensywy wraca Bejger!

37

35
    Matsenko ucierpiał w starciu z rywalem, potrzebna pomoc medyków.

34
    Kun w pole karne rywala, ale dobrze w defensywie zachowują się rywale.

32
    Żółta kartka dla zespołu Śląsk Wrocław (Peter Pokorny).

31
    Korner i centra Elitima w szesnastkę na bliższy słupek, ale Śląsk oddala zagrożenie!

30
    Rzut wolny dla gości, Juergen Elitim w pole karne rywala, ale tam Alex Petkov w defensywie na korner.

28
    Legia naciska, Legia atakuje wysokim pressingiem! Gospodarze jak na razie nastawieni na kontry.

27
    Zagranie z głębi pola od Samca-Talara do wychodzącego na pozycję Nahuela, ale świetny wślizg Pankova!

26
    Gual z prawej strony wpada w pole karne rywala, mija Bejgera, ale ten po chwili się mu zrewanżował i zabrał piłkę!

26
    Otwarte spotkanie, sporo się dzieje! Dużo walki po obu stronach! Tutaj miejmy nadzieje, że zobaczymy dużo goli!

25
    Marc Gual upada w szesnastce rywala po kontakcie z nim, ale bez przewinienai!
    25.

25
    Było bardzo groźnie! Pankov popełnia błąd w środku pola Nahuel Leiva od razu popędził z kontrą! Zbiega na 16 metr, dogrywa na prawo do Samca-Talara. Ten decyduje się na strzał, ale ciut obok słupka!

24
    Teraz niezbyt udana akcja przyjezdnych, grę od bramki za chwilę wznowi Leszczyński.

22
    Schwarz poradził sobie na 30 metrze z Pankovem, dogrywa na dalszy słupek na wpadającego w pole karne Samca-Talara, ten strzela głową, ale obok bramki!

21
    Janasik w akcji na skrzydle, ale dobry powrót do defensywy zalicza Kun!

21
    Wrocławianie konstruują atak pozycyjny w środkowej części boiska.

20
    Teraz Śląsk próbował przyspieszyć, ale jak na razie nic z tego nie wynika.

19
    Wciąż przyjezdni stosują dość wysoki pressing, wrocławianie ostatnimi czasy skupiają się na grze w defensywie.

18
    Ribeiro z głębi pola w szesnastkę gospodarzy, ale czujnie Rafał Leszczyński na przedpolu!

18
    Legia znów konstruuje atak pozycyjny, goście zdecydowanie częściej w posiadaniu futbolówki.

17
    Kolejna okazja dla Legii, znalazł się w niezłej sytuacji Gual, dopada do piłki na 18 metrze i oddaje strzał po ziemi, ale pewnie bramkarz gospodarzy.

16
    Krótkie rozegranie tego rzutu wolnego i wycofanie piłki do środkowej części boiska.

15
    A teraz sytuacja analogiczna, faulowany Rosołek w okolicach pola karnego, będzie rzut wolny!

15
    Dośrodkowanie w pole karne gości na dalszy słupek w kierunku Exposito, ale ten nie sięgnął tej piłki.

14
    Faulowany na lewej stronie boiska Petr Schwarz, będzie rzut wolny dla Śląska i szansa na wrzutkę!

13
    Po krótkiej przerwie możemy wrócić do gry!

12
    Wszołek wydaje się, że potrzebuje pomocy medyków.

11
    Wszołek zgrywa w pole karne gospodarzy w kierunku Slisza, ale ten nie zdołał oddać strzału!

10
    Trzeba przyznać, że Legia stosuje bardzo wysoki pressing!
    9.

9
    Elitim w pole karne z rzutu rożnego na piąty metr, gdzie na piłkę nabiega Yuri Ribeiro i uderza, ale ciut nad poprzeczką!

9
    Wszołek z prawej strony wzdłuż pola karnego na Pekharta, ale kapitalnie w obronie Jehor Macenko i będzie korner!

8
    Legia wydaje się mieć ciut więcej z gry, ale na razie niewiele z tego wynika.

8
    Prostopadłe dogranie do wychodzącego na pozycję Pekharta, ale ciut za mocne i piłka pod nogami Leszczyńskiego!

7
    Kontra wrocławian po przechwycie, jednak kapitalnie do defensywy wraca Augustyniak!

6
    Teraz troszkę więcej walki w środkowej części boiska, Legia szuka opcji przedostania się pod pole karne rywala.

5
    Warszawiacy teraz spokojnie konstruują atak w środkowej części boiska.

4
    Żółta kartka dla zespołu Śląsk Wrocław (Patrick Olsen).

3
    Widać, że obie drużyny są dobrze przygotowane do tego spotkania! Gospodarze jak i goście próbują atakować!

3
    Teraz akcja wrocławian na prawej stronie boiska, zgranie w pole karne na 14 metr, ale w defensywie dobrze Legia!

2
    Juergen Elitim na prawą stronę do Wszołka, ale ten przyblokowany przezz Matsenko!

1
    Goście od początku naciskają na rywali! Legia próbuje wysoko atakować na połowie rywala!