Górnik Z. – Cracovia 1:0 (koniec)
Górnik Zabrze
1:0 (0:0)
Cracovia
Poniedziałek 06.11.2023, 19:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 14. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:02:03)

Posiadanie piłki: 51% : 49%.
    Strzały na bramkę: 7:1.
    Strzały niecelne: 11:8.
    Rzuty rożne: 4:4.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 14:23.

Górnik Zabrze wyszarpnął zwycięstwo w końcówce podstawowego czasu. Paweł Olkowski pokonał bramkarza przeciwnika w 82. minucie, a przebudzona zdecydowanie za późno Cracovia nie odpowiedziała do ostatniego gwizdka sędziego.

90+5

90+2
    Cracovia próbuje do końca meczu przynajmniej wyszarpnąć dla siebie punkt.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Obudzili się na samo zakończenie meczu przyjezdni. Daniel Bielica musiał wykazać się na linii bramkowej i poradził sobie z uderzeniem Jakuba Myszora!

88
    Żółtą kartkę otrzymał Boris Sekulić za trafienie w twarz przeciwnika.

85
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Daisuke Yokota, na boisku pojawia się Robert Dadok.

83
    Żółtą kartkę otrzymał Andreas Skovgaard za brzydkie przewinienie.
    82. Paweł OLKOWSKI - 1:0

82
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki PAWEŁ OLKOWSKI.

Dogranie Damiana Rasaka w pole karne Cracovii, a tam Paweł Olkowski był kompletnie osamotniony i pokonał uderzeniem z bliska Sebastiana Madejskiego!

80
    Cracovii pozostało mało czasu na przetestowanie jakimkolwiek uderzeniem celnym Daniela Bielicy. Nie zrobił tego przed momentem Jakub Myszor.

79
    9409 kibiców na stadionie.

78
    Górnik Zabrze chociaż próbuje i jako jedyny w meczu oddaje celne uderzenia. Dani Pacheco trafił prosto w ustawionego w środku bramki Sebastiana Madejskiego.

78
    Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Musiolik za ostre przewinienie.

76
    z boiska schodzi Adrian Kapralik, na boisku pojawia się Paweł Olkowski.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74
    Zabrakło zawodnika Cracovii zdolnego do podsumowania dośrodkowania Cornela Rapy strzałem.

73
    Andreas Skovgaard zabrał się za ponowne wprowadzenie piłki do grania dalekim wrzutem z autu.

71
    Niecelne strącenie piłki w wykonaniu Rafała Janickiego po miękkim dograniu z rzutu wolnego.

70
    Coraz mniej czasu pozostaje na rozstrzygnięcie spotkania obu jedenastkom.

67
    Zmiana w drużynie Cracovia:
    z boiska schodzi Michał Rakoczy, na boisku pojawia się Jani Atanasov.

67
    z boiska schodzi Karol Knap, na boisku pojawia się Cornel Rapa.

66
    Nieudane wprowadzenie piłki do grania przez Damiana Rasaka.

65
    Dla odmiany przewinienie przesadnie agresywnego w pressingu Patryka Makucha.

64
    Żółtą kartkę otrzymał Adrian Kapralik za przewinienie na Patryku Makuchu.
    63. Michał Rakoczy zatrzymał Adriana Kapralika!

63
    W ostatnim momencie Michał Rakoczy zrehabilitował się za stratę piłki i powstrzymał wślizgiem bezkarnie szarżującego Adriana Kapralika!

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie ostre starcie, ponownie zaostrza się walka.

59
    Gra wznowiona, a drużyna Jacka Zielińskiego próbuje zaprezentować cokolwiek interesującego w ofensywie.

57
    Przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu zawodników obu zespołów w powietrzu.

56
    z boiska schodzi Kacper Śmiglewski, na boisku pojawia się Benjamin Källman.

56
    z boiska schodzi Mateusz Bochnak, na boisku pojawia się Patryk Makuch.

55
    Trochę za długo zwlekał ze swoim uderzeniem Adrian Kapralik, co umożliwiło zablokowanie próby wślizgiem Arttu Hoskonena.

54
    Niewykorzystana szansa na wbicie gola Cracovii z rzutu rożnego przyznanego po przyblokowanym uderzeniu Szymona Czyża.

52
    W odpowiedzi ze strony Cracovii uderzenie Karola Knapa ponad poprzeczką w bramce wciąż bezrobotnego Daniela Bielicy.

51
    I Dani Pacheco autorem kolejnego strzału celnego poskromionego przez Sebastiana Madejskiego.
    50. Daisuke Yokota nie pokonał bramkarza!

50
    Ponownie niebezpieczne uderzenie. Tym razem celne, ale Daisuke Yokota nie zaskoczył nim dobrze ustawionego Sebastiana Madejskiego!
    49. Adrian Kapralik strzelił niecelnie!

49
    Adrian Kapralik główkował niecelnie po dobrym dośrodkowaniu Borisa Sekulicia. Niezła szansa na gola!

48
    Nieudana próba uruchomienia bezpośrednim podaniem od obrony Szymona Czyża.

47
    Ciekawa wymiana podań, ale następnie wrzutka z boku boiska w wykonaniu Michala Siplaka. Piłka została wyekspediowana przez Takuto Oshimę.

46
    z boiska schodzi Kamil Lukoszek, na boisku pojawia się Daniel Pacheco.

46
    Obrazki z Zabrza
    Pierwsza połowa na zero

Niebawem wznowienie spotkania po powrocie drużyn z szatni.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Bezbramkowa pierwsza połowa meczu w Zabrzu. W końcówce ponownie nacisnęli gospodarze, ale generalnie ani oni, ani tym bardziej zawodnicy Cracovii nie zasłużyli na pozytywną recenzję.

45+4
    45+3. Damian Rasak strzelił niecelnie!

45+3
    Kompletnie nieudane uderzenie zza linii pola karnego Damiana Rasaka. Powinien przymierzyć dokładniej, ponieważ miał do tego przestrzeń!
    45+2. Strzał w bramkarza po rzucie wolnym!

45+2
    Celne uderzenie po wrzutce Adriana Kapralika z rzutu wolnego. Piłka poszybowała prosto w rękawice Sebastiana Madejskiego.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44
    Brakuje jakości w przyspieszeniach ofensywnych.

43
    Gra wznowiona, ale próba przeprowadzenia ataku z wykorzystaniem Kamila Lukoszka okazała się nieudana.

41
    Przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu zawodników.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

39
    Daniel Bielica poradził sobie z poskromieniem płaskiego dośrodkowania Otara Kakabadze.

38
    Andreas Skovgaard nie znalazł sposobu na wprowadzenie piłki do wyżej ustawionych linii.

38
    Blokowane uderzenie z lewego skrzydła Michala Siplaka.

37
    Przyblokowane uderzenie Szymona Czyża zza pola karnego i piłka została spokojnie wyłapana przez Sebastiana Madejskiego. Trudno to zaklasyfikować jako strzał celny.

36
    Dużo chaosu w poczynaniach ofensywnych obu zespołów, zawodzi liderzy.

34
    Konfrontacje w centrum boiska i obu zespołom nie udało się na dłużej utrzymać w posiadaniu futbolówki.

32
    Akcja Michała Rakoczego została przerwana przewinieniem powracającego do obrony Kryspina Szcześniaka.

31
    Przerwa w grze spowodowana urazem Kacpra Śmiglewskiego.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse spotkania za zespołami.

29
    Adrian Kapralik sfaulował na własnej połowie boiska Jakuba Myszora.

28
    Szarpana gra obu zespołów w ostatnich minutach spotkania.

27
    Dobre zachowanie Karola Knapa i jego przeciwnik zrezygnował ze stosowania agresywnego pressingu w centrum pola.

26
    Nie ma uderzenia Kacpra Śmiglewskiego, ponieważ sędzia zdecydował się na odgwizdanie zagrania ręką Mateusza Bochnaka.

25
    Ponownie fragment spotkania, w którym krakowiacy dostają pozwolenie przeciwników na spokojne rozgrywanie.

23
    Wymiana podań z udziałem Otara Kakabadze i dośrodkowanie zostało zablokowane w odpowiednim momencie przez Kamila Lukoszka.

22
    Jakub Myszor nie popisał się w indywidualnej konfrontacji z Borisem Sekuliciem.

22
    Michal Siplak nie przebił się z atakiem na lewej stronie boiska.

20
    Z powodzeniem interweniował w obronie Takuto Oshima.

18
    Korner dla Górnika Zabrze po zablokowanym uderzeniu zza pola karnego Adriana Kapralika.

17
    Żółtą kartkę otrzymał Michał Rakoczy za pociąganie przeciwnika za koszulkę.
    16. Sebastian Musiolik nie pokonał bramkarza!

16
    Pierwsza szansa Górnika na gola była w 16. minucie. Sebastian Musiolik miał możliwość pokonania swojego imiennika – Madejskiego w bramce Cracovii.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za drużynami.

14
    Blokowane uderzenie oddane przez Virgila Ghitę po dograniu Michała Rakoczego z rzutu wolnego.

14
    Faul Rafała Janickiego na Karolu Knapie.

13
    Cracovia ma możliwość wymienienia podań w centrum boiska.

11
    Dla odmiany od rzutu wolnego Górnik Zabrze, a dośrodkowanie Michala Siplaka zostało powstrzymane przez dobrze ustawionego Karola Knapa.

10
    Zdaniem Daniela Stefańskiego było przewinienie rozpędzonego Mateusza Bochnaka na Kamilu Lukoszku.

9
    Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego.

7
    Podanie Szymona Czyża do Borisa Sekulicia, a ten został powstrzymany brzydkim wślizgiem na boku boiska.

6
    Nieudana próba zaskoczenia Cracovię podaniem w kierunku odważnie ustawionego Adriana Kapralika.

5
    Nieudana wymiana podań pozwala Górnikowi Zabrze wznowić grę wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

4
    Na samym początku spotkania dłużej w utrzymaniu piłki byli podopieczni Jacka Zielińskiego.

3
    Sędziowie wstrzymali się z podniesieniem chorągiewki i zasygnalizowaniem spalonego Michała Rakoczego.

2
    Gospodarze w białych strojach z niebieskimi i czerwonymi elementami. Z kolei Cracovia w czarnych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.

1

Serdeczne przywitanie obu szkoleniowców.

Piłkarze obu zespołów wyszli z szatni na boisko.

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu w Zabrzu.

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki (C), Siplak – Rasak – Yokota, Kapralik, Czyż, Lukoszek – Musiolik.
    Rezerwowi: Szromnik – Pacheco, Ennali, Kostas, Olkowski, Barczak, Krawczyk, Nascimento, Dadok.
    Trener: Jan Urban

Cracovia: Madejski – Ghiță, Hoskonen, Skovgaard, Kakabadze – Knap, Oshima, Bochnak – Rakoczy (C), Myszor – Śmiglewski.
    Rezerwowi: Hrosso – Rapa, Atanasov, Makuch, Källman, Jugas, Jodłowski, Kolec, Zaucha.
    Trener: Jacek Zieliński

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
    Podstawowy skład Górnika Zabrze
    Zestawienie Cracovii

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Zabrzu. Górnik zmierzy się w nim z Cracovią. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 19:00.
    Górnik zagra na własnym stadionie
    Wspomnień czar

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 82. Olkowski

Kartki:   64. Kapralik (GOR), 78. Musiolik (GOR), 88. Sekulić (GOR) – 17. Rakoczy (CRA), 83. Skovgaard (CRA)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 11:8. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 0:1. Foule: 14:23.
    Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki (C), Siplak – Rasak – Yokota (85. Dadok), Kapralik (76. Olkowski), Czyż, Lukoszek (46. Pacheco) – Musiolik.
    Zmiany: Szromnik – Ennali, Kostas, Barczak, Krawczyk, Nascimento.

Cracovia: Madejski – Ghiță, Hoskonen, Skovgaard – Kakabadze, Knap (67. Rapa), Oshima, Bochnak (56. Makuch) – Rakoczy (C) (67. Atanasov), Myszor – Śmiglewski (56. Källman).
    Zmiany: Hrosso – Jugas, Jodłowski, Kolec, Zaucha.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)