Piątek 24.11.2023, 19:45 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 19. kolejka

90+3
    Gol dla Kotwicy!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego JONATHAN.

Oni znowu to zrobili! Kotwica Kołobrzeg jest niemożliwa. Zdążyli. Jonathan Junior huknął z rzutu karnego pod poprzeczkę i tym samym skompletował hat-tricka. Lider na prowadzeniu, a kibice gospodarzy niewybrednie komentują decyzję sędziego Radosława Trochimiuka.

85
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JONATHAN.

Mocne uderzenie Jonathana Juniora. Napastnik Kotwicy Kołobrzeg wymanewrował Łukasza Łęgowskiego i strzelił z jedenastki na 2:2. Na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu jest ponownie remis!

44
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki JAKUB SANGOWSKI.

W 44. minucie Olimpia wróciła na prowadzenie. Zrobiło się 2:1 po kolejnym rajdzie Jakuba Sangowskiego. Ograł jak juniorów Cezarego Polaka oraz Sebastiana Murawskiego, po czym huknął pod poprzeczkę nie do obrony dla Krystiana Michalskiego.

42
    Strzelcem bramki JONATHAN JUNIOR.

Kotwica długo nie oddała strzału celnego, ale kiedy już to zrobiła, to od razu doprowadziła do remisu 1:1. W 42. minucie Jonathan Junior przypomniał o tym, że jest w wysokiej formie strzeleckiej. Brazylijczyk zbiegł w pobliże linii pola karnego i pokonał Łukasza Łęgowskiego uderzeniem technicznym. Piękne kopnięcie i piłka odbiła się od słupka przed lądowaniem w sieci.

2

Olimpia wcześnie rozmontowała zawodną obronę Kotwicy i w 2. minucie strzeliła gola na 1:0. Jakub Sangowski przeprowadził akcję indywidualną, którą ośmieszył przeciwników. Odrobinę szczęśliwie, ale przede wszystkim brawurowo przedostał się w pole karne i pokonał płaskim uderzeniem Krystiana Michalskiego.

Gole: 2. Sangowski, 44. Sangowski – 42. Jonathan, 85. Jonathan (kar.), 90+3. Jonathan (kar.)

Kartki:   45+1. Famulak (OLE), 55. Spychała (OLE), 79. Sangowski (OLE) – 39. Murawski (KTW), 41. Rzeźniczak (KTW), 60. Jonathan (KTW), 90+4. Madembo (KTW)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 7:6. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:1. Foule: 17:12.
    Olimpia Elbląg: Łęgowski – Jakubczyk, Szczudliński, Wierzba, Stefaniak, Sangowski (83. Jacenko), Spychała, Jóźwicki, Famulak (75. Łabecki), Żak, Kozera (75. Bartoś).

Zmiany: Witan – Łaszak, Bartoś, Gabrych, Sienkiewicz, Filipczyk, Łabecki, Mruk, Jacenko.

Trener: Przemysław Gomułka

Kotwica Kołobrzeg: Michalski – Kozajda, Murawski (72. Madembo), Rzeźniczak (83. Cywiński), Polak, Kosakiewicz, Żubrowski, Oliveira, Kaczmarek (61. Nowak), Jonathan, Kozłowski.

Zmiany: Pogorzelec, Kozioł – Pytlewski, Cywiński, Soljić, Rakowski, Madembo, Abbott, Nowak.

Trener: Maciej Bartoszek

Sędziowie: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)