Cracovia – Radomiak 6:0 (koniec) | Piast – Górnik Z. 1:3 (koniec) | Lech P. – Zagłębie L. 2:0 (koniec)
Lech Poznań
2:0 (1:0)
Zagłębie Lubin
Sobota 10.02.2024, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 20. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Lech powalczy na własnym stadionie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Poznaniu. Lech zmierzy się w nim z KGHM Zagłębiem Lubin. Początek konfrontacji w sobotę o godzinie 20.
    Jedenastka Lecha Poznań
    Zestawienie Miedziowych

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Salamon (C), Milić, Douglas – Hotić, Karlström, Murawski, Ba Loua – Marchwiński – Szymczak.
    Rezerwowi: Bednarek – Andersson, Gurgul, Dziuba, Tomaszewski, Kwekweskiri, Lisman.
    Trener: Mariusz Rumak

Zagłębie Lubin: Burić – Kłudka, Kopacz (C), Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski, Poletanović – Chodyna, Pieńko, Wdowiak – Muñoz.
    Rezerwowi: Weirauch – Makowski, Woźniak, Buleca, Mróz, Kusztal, Nalepa, Mata, Kurminowski.
    Trener: Waldemar Fornalik

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Piłkarze obu zespołów wychodzą z szatni na boisko.

1

2
    Od początku meczu nastawieni ofensywnie podopieczni Mariusza Rumaka.

3
    Uspokoili sytuację na boisku Miedziowi i przystąpili do spokojnego wymieniania podań.

4
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki FILIP SZYMCZAK.

Lech Poznań nie potrzebował dużo czasu na strzelenie gola Miedziowym. Można śmiało powiedzieć, że dostał prowadzenie w prezencie od Aleksa Ławniczaka. Gracz KGHM Zagłębia Lubin zgubił piłkę blisko własnego pola karnego na rzecz Adriela Ba Loui. Skrzydłowy zachował się przytomnie i wyłożył futbolówkę Filipowi Szymczakowi. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem swoim uderzeniem bramkarza.
    4. Filip SZYMCZAK - 1:0

5
    Przyjezdni już muszą odrabiać stratę do przeciwnika.

7
    Nieudane dośrodkowanie Kacpra Chodyny i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko.

8
    KGHM Zagłębie Lubin szuka miejsca do przeprowadzenia ataku na połowie Lecha Poznań.

10
    Gospodarze spokojnie wycofali się na własną połowę boiska i sprawdzają, co ma do zaproponowania przeciwnik w ataku pozycyjnym.

11
    Niezmiennie niewiele wynika z wymian podań zaproponowanych przez KGHM Zagłębie Lubin.

12
    Bartosz Kopacz interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Barry'ego Douglasa.

13
    Próba przedostania się w okolicę pola karnego Lecha Poznań w wykonaniu Mateusza Wdowiaka, jednak zadziałała na niego siła złego na jednego.

13
    Kibice czekają na ataki zbudowanego wczesnym zdobyciem prowadzenia Lecha Poznań.

15
    Kwadrans spotkania za drużynami.

17
    Lech Poznań przyspieszył na połowie przeciwnika i starał się przeprowadzić atak z wykorzystaniem Filipa Szymczaka.

17
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

19
    Poznaniacy pozostają w bezpiecznej odległości od własnej bramki i z powodzeniem zarządzają swoim prowadzeniem.

20
    Filip Marchwiński pogubił się w ataku indywidualnym wewnątrz pola karnego przeciwnika.

21
    Zbyt oczywista oraz powolna wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika.

23
    Joel Pereira uruchomił swoim dośrodkowaniem ustawionego w pobliżu bramki przeciwnika Bartosza Salamona. Naciskanemu defensorowi Lecha Poznań nie udało się wepchnąć futbolówki z bliska do siatki!
    23. Bartosz Salamon główkował za wysoko

24
    Interweniował Adriel Ba Loua i nie pozwolił gościom na sprawdzenie uderzeniem bramkarza Lecha Poznań.

26
    Miedziowi spróbowali zaatakował z werwą na lewej stronie boiska.

27
    Damian Dąbrowski wymienił podania ze swoim kompanem ze środka pola Marko Poletanoviciem.

29
    Nie jest to konfrontacja wypełniona po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi.

30
    Pół godziny spotkania za drużynami.

31
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Adriela Ba Loui.

32
    Wiadomo już, że będzie konieczne przeprowadzenie awaryjnej zmiany w zespole z Poznania.

33
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Adriel D´Avila Ba Loua, na boisku pojawia się Alan Czerwiński.

34
    Niezła szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego za przewinienie Radosława Murawskiego na Mateuszu Wdowiaku.

36
    Kompletnie nieudane wykonanie z rzutu wolnego przez Marko Poletanovicia.

37
    Filip Marchwiński napomniany żółtą kartką za awanturowanie się.

38
    Na niewiele zdały się rzuty wolne podopiecznym Waldemara Fornalika.

39
    Interweniowali blisko własnego pola karnego zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Rumaka.

40
    Nie ma faulu po konfrontacji z udziałem Tomasza Pieńki.

41
    Żółta kartka pokazana jednemu ze sztabowców Waldemara Fornalika.

42
    Jeszcze ostatnie okazje do poprawienia wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego Daniela Stefańskiego w pierwszej połowie spotkania.

43
    Szarpana jest końcówka w pierwszej połowie spotkania.

44
    Kamera telewizyjna pokazała nieco zafrasowanego trenera Mariusza Rumaka ustawionego blisko linii bocznej boiska.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

45+2

Pierwsza połowa meczu dla Lecha Poznań. Skromne prowadzenie zawdzięcza akcji Adriela Ba Loui oraz Filipa Szymczaka, a może przede wszystkim nonszalancji Aleksa Ławniczaka.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin:
    z boiska schodzi Juan Muñoz, na boisku pojawia się Dawid Kurminowski.

46
    z boiska schodzi Antonio Milić, na boisku pojawia się Michał Gurgul.

48
    Pierwsza akcja Lecha Poznań po przerwie, jednak poradzili sobie Miedziowi w obronie. Całe zamieszanie zakończyło się interwencja Jasmina Buricia.

50
    Poradzili sobie Miedziowi z kolejnym niebezpiecznie wyglądającym dośrodkowaniem.

51
    Świetna szansa na doprowadzenie do remisu po błędach obrońców Lecha Poznań. Rajd Tomasza Pieńki zakończył się oddaniem uderzenia w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Zawodnikowi Miedziowych zabrakło dokładności do zdobycia gola!
    51. Tomasz Pieńko spudłował strzałem!

52
    Marko Poletanović napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Radosławie Murawskim.

54
    Ponownie konfrontacja Tomasza Pieńki z Bartoszem Mrozkiem. Tym razem celne uderzenie zawodnika KGHM Zagłębia Lubin, a bramkarz Lecha Poznań poradził sobie na linii. Tylko korner dla zespołu z województwa dolnośląskiego.
    54. Tomasz Pieńko nie pokonał bramkarza!

55
    Nic nie wynikło z rzutu rożnego w wykonaniu zawodników z Lubina.

56
    Zdecydowanie konkretniejsza jest gra Miedziowych po przerwie, ale na konkret w postaci wyrównującego gola trzeba niezmiennie czekać.

57
    Wymiana podań, której celem było znalezienie miejsca do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki gospodarzy. Czujni na swoich pozycjach byli broniący gracze i nie pozwolili na przetestowanie golkipera strzałem.

59
    z boiska schodzi Barry Douglas, na boisku pojawia się Elias Andersson.

60
    Przerwa spowodowana zadymieniem stadionu przez kibiców.

62
    Amatorom pirotechniki nie spieszy się nigdzie. Trwa przerwa od dwóch minut, a jest konieczna do przewietrzenia powietrza na stadionie.

63
    Filip Szymczak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Mateuszu Grzybku.

64
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

65
    Alan Czerwiński rozpędził się po podaniu na prawą stronę boiska. Jego płaskie dośrodkowanie zostało przytomnie przepuszczone przez Filipa Szymczaka do Filipa Marchwińskiego. Uderzenie tego ostatniego potoczyło się nieznacznie obok bramki strzeżonej przez doświadczonego Jasmina Buricia.
    65. Filip Marchwiński strzelił niecelnie!

66
    Znowu przerwa? Dajcie spokój.

70
    Gra została wznowiona, ale zaledwie na moment, ponieważ doszło do niebezpiecznego zderzenia zawodników obu drużyn.

71
    Bartosz Kopacz napomniany żółtą kartką za niebezpieczne wskoczenie na plecy przeciwnika.

72
    Poszkodowani piłkarze pozbierali się z boiska.

72
    Strzelcem bramki RADOSŁAW MURAWSKI.

Lech Poznań powiększył prowadzenie na dwubramkowe. Piłka trafiła przed pole karne Miedziowych od Filipa Marchwińskiego do Radosława Murawskiego. Pomocnik nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i oddał uderzenie na 2:0. Radosław Murawski strzelił bez przyjęcia i obok rozpaczliwie interweniujących zawodników z Lubina!
    72. Radosław MURAWSKI - 2:0

74
    Komfortowa zrobiła się sytuacja Kolejorza.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

76
    z boiska schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Marek Mróz.

77
    18257 kibiców na stadionie.

79
    Przerwa w grze spowodowana urazem Bartłomieja Kłudki.

80
    Nieudana akcja zaproponowana przez Filipa Marchwińskiego oraz Alana Czerwińskiego.

81
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

82
    z boiska schodzi Marko Poletanović, na boisku pojawia się Tomasz Makowski.

82
    z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Serhij Buleca.

82
    z boiska schodzi Filip Szymczak, na boisku pojawia się Nika Kwekweskiri.

85
    Miedziowi nie poradzili sobie z broniącymi przeciwnikami na boku boiska i nie zagrozili bramce Bartosza Mrozka.

87
    Elias Andersson napomniany żółtą kartką za przytrzymywanie za koszulkę Kacpra Chodyny.

87
    Blokowane uderzenie z okolicy linii pola karnego i nie musiał w tych okolicznościach interweniować Bartosz Mrozek.

89
    Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego. Nie było szansy na lądowanie piłki w bramce Lecha Poznań.

90
    Doliczone dziewięć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Lech Poznań gra z powodzeniem na utrzymanie piłki i konsekwentnie przybliża się do odniesienia zwycięstwa.

90+3
    z boiska schodzi Tomasz Pieńko, na boisku pojawia się Patryk Kusztal.

90+5
    Niewiele się dzieje w doliczonych minutach z powodu pokazu pirotechnicznego.

90+9
    Jeszcze akcja Lecha Poznań w doliczonym czasie. Nika Kwekweskiri oddał niecelne uderzenie, a Daniel Stefański nie zdecydował się na przyznanie jedenastki za zagranie ręką Tomasza Makowskiego.
    90+9. Zmarnowana szansa w doliczonym czasie!

90+10

Kompletnie zbędne doliczone minuty. Lech Poznań zamknął mecz drugim golem. Ostatecznie Kolejorz odniósł zwycięstwo 2:0 dzięki uderzeniom Filipa Szymczaka oraz Radosława Murawskiego.

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 3:1.
    Strzały niecelne: 4:14.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 22:8.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:09:25)

Gole: 4. Szymczak, 72. Murawski

Kartki:   37. Marchwiński (LPO), 63. Szymczak (LPO), 87. Andersson (LPO) – 52. Poletanović (ZAG), 71. Kopacz (ZAG)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:0. Foule: 22:8.
    Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Salamon (C), Milić (46. Gurgul), Douglas (59. Andersson) – Hotić, Karlström, Murawski, Ba Loua (33. A. Czerwiński) – Marchwiński – Szymczak (82. Kwekweskiri).
    Zmiany: Bednarek – Dziuba, Tomaszewski, Lisman.

Zagłębie Lubin: Burić – Kłudka, Kopacz (C), Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski (76. Mróz), Poletanović (82. Makowski) – Chodyna, Pieńko (90+3. Kusztal), Wdowiak (82. Buleca) – Muñoz (46. Kurminowski).
    Zmiany: Weirauch – Woźniak, Nalepa, Mata.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)