Korona – ŁKS 2:1 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (1:1)
ŁKS Łódź
Poniedziałek 12.02.2024, 19:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 20. kolejka
    Latem Korona przegrała w Łodzi po golu w doliczonym czasie gry. Dzisiaj to kielczanie w tych samych okolicznościach pokonują ŁKS! Tym samym gospodarze wydostają się ze strefy spadkowej. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

90+9
    Koniec meczu. (21:02:18)

90+7
    Ucierpiał jeszcze w starciu z rywalem Flis.

90+7
    Żółta kartka dla zespołu Korona Kielce (Yoav Hofmeister).
    90+4. Danny TREJO - 2:1

90+4
    Gol dla Korony!

Ależ przywitanie DANNYEGO TREJO z PKO BP Ekstraklasą. Kapitalne uderzenie z powietrza zza pola karnego i Korona wychodzi na prowadzenie!

90+3
    Upływają kolejne sekundy, a wynik nie ulega zmianie.

90+2
    Niezbyt dobra centra i piłka w posiadaniu kielczan.

90+1
    Jeszcze jedna okazja dla łodzian. Rzut rożny.

90
    Sześć minut dłużej potrwa mecz w Kielcach.

89
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź:
    z boiska schodzi Kay Tejan, na boisku pojawia się Oliwier Sławiński.

88
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.
    87. Szykawka mógł zdobyć gola kolejki.

87
    Do przewrotki złożył się w polu karnym Szykawka i świetnie broni Arndt! Kolejny korner.

87
    Rzut rożny dla Korony.

85
    Wysoko nad bramką uderzył Briceag.

84
    Faulowany na 20. metrze Hofmeister. Piłka ustawiona na wprost bramka. Doskonała okazja na bezpośrednie uderzenie.

82
    Wysoko nad poprzeczką uderzył zza pola karnego Takac.

81
    Ucierpiał w starciu z rywalem Rostami. Po chwili zawodnik powrócił jednak do gry w bandażem na głowie.

79
    z boiska schodzi Dani Ramirez, na boisku pojawia się Engjëll Hoti.

79
    z boiska schodzi Husein Balić, na boisku pojawia się Antoni Młynarczyk.

78
    Zbyt mocne prostopadłe podanie do Szykawki. Wznowi grę Arndt.

77
    Spokojna końcówka. Czy któraś ze stron postawi wszystko na jedną kartkę?

75
    Na szczęście nic się nie stało i obaj gracze wracają do gry.

73
    Zderzenie Balica z Trojakiem. Przerwa w grze.
    71. Zmarnowana 100% okazja Ramireza.

71
    Kapitalne podanie Tejana zza linię obrony do Ramireza, a ten przegrywa pojedynek sam na sam z Forencem!

70
    Kolejny stały fragment gry nie zagroził bramce rywali.

69
    Podłączył się do ataku z prawej strony Szeliga i wywalczył rzut rożny.

68
    z boiska schodzi Jędrzej Zając, na boisku pojawia się Pirulo.

68
    z boiska schodzi Jakub Letniowski, na boisku pojawia się Yadegar Rostami.

67
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Dawid Błanik, na boisku pojawia się Jacek Podgórski.

67
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry, a niedługo potem faulowany zostaje Letniowski.
    66. Dobra interwencja Flisa ratuje ŁKS.

66
    Zablokowane uderzenie Szykawki zza pola karnego. Rzut rożny dla Korony.

64
    Wyrównana druga połowa w Kielcach. Żadna ze stron nie jest jednak w stanie zagrozić bramce rywala.

62
    Sędzia główny powrócił do faulu Jakuba Letniowskiego i pokazuj mu żółtą kartkę.

62
    Szykawka próbował minąć na skrzydle Mammadova. Nie dał się zaskoczyć obrońca z Azerbejdżanu.

61
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne łodzian. Pewnie łapie piłkę Arndt.

60
    Kolejny raz w przepychankę popadł Tejan. Tym razem jednak faulował rywala.

58
    z boiska schodzi Adrián Dalmau, na boisku pojawia się Jewgienij Szykawka.

58
    z boiska schodzi Marcus Godinho, na boisku pojawia się Danny Trejo.

57
    Ucierpiał w środkowej strefie Głowacki.

55
    Spokojniejsze kolejne minuty gry w Kielcach.

53
    Dośrodkowanie Ramireza bez trudu łapie Forenc.

52
    Żółta kartka dla zespołu Korona Kielce (Marcus Godinho).

52
    Odważnie zszedł do środka z prawego skrzydła Zając. Nieprzepisowo zatrzymuje go Godinho.
    49. Nieuznany gol Tejana!

49
    Prostopadłe podanie do Teja Keyana, który wygrywa pojedynek bark w bark z Kwietniem i pakuje piłkę do siatki! Arbiter liniowy podnosi jednak chorągiewkę.

47
    ŁKS odrobinę odważniejszy od początku drugiej połowy. Dobrze ustawieni są jednak defensorzy z Kielc.

46

Zawodnicy wracają na plac gry.
    1:1 po pierwszych 45 minutach gry w Kielcach. Gdy wydawało się, że Korona jest bliższa podwyższenia prowadzenia, to dostała gola do szatni. Zapowiada się niezwykle ciekawa druga połowa.

45+7
    45+6. Husein BALIĆ - 1:1

45+6
    Gol dla ŁKS-u!

Fatalna strata kielczan na własnej połowie. Kay Tejan odzyskał piłkę, pomknął w kierunku pola karnego, uruchomił HUSEINA BALICA, a ten przełamał ręce Forenca!

45+5
    Miękka wrzutka Szeligi z prawego skrzydła ląduje na głowie Kwietnia.

45+3
    Podłączył się do ataku Trojak. Zagrał na pamięć, a żaden z jego kolegów nie ruszył nawet do piłki, którą bez trudu przechwycił Arndt.

45+1
    Na spalonym znalazł się Remacle.

45
    Siedem minut dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.

43
    Tym razem nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.
    42. Dobra próba Godinho zza pole karnego. Piłka mija bramkę gości.

42
    Niewiele brakowało, a uderzenie Godinho wylądowałoby w siatce! Arndt nawet nie drgnął, a piłke nieznacznie minęła słupek! Futbolówka otarła się jeszcze od jednego z łodzian. Kolejny korner.

41
    Kolejny stały fragment gry dla Korony. Z narożnika boiska rozpoczną gospodarze.

40
    Korona mknie z kolejnym atakiem. Tym razem czujni defensorzy gości.

38
    Gol uznany! Korona prowadzi 1:0!

37
    Cały czas nie wiemy, czy bramka zostanie uznana. Sprawdzane jest potencjalne przewinienie na bramkarzu.
    36. Yoav HOFMEISTER - 1:0

36

Niepewnie wyszedł do piąstkowania Dawid Arndt i błąd młodego golkipera gości wykorzystuje YOAV HOFMEISTER!

35
    Remacle faulowany w ok. 20. metrów od bramki Arndta. Okazja na dośrodkowanie piłki w szesnastkę łodzian.

34
    Spóźnione wejście Jędrzeja Zająca. Będzie kolejna kartka dla Łódzkiego Klubu Sportowego.

33
    Balić wygrał pojedynek na skrzydle z Godinho i oddał strzał, który zatrzymał się na nodze obrońcy z Kielc. Wcześniej jednak arbiter liniowy stwierdził, że pomocnik gości przekroczył linię końcową boiska.

32

30
    Najwyżej wyskoczył do główki Kwiecień i posłał piłkę nad poprzeczką.
    29. Czujny na linii Dawid Arndt.

29
    Korona naciera i stwarza sobie kolejne okazje! Płaskie zagranie z lewego skrzydła do Zatora i jego mocne uderzenie odbija Arndt! Rzut rożny.
    28. Groźna sytuacja kielczan po rozegraniu rzutu rożnego.

28
    Kolejna groźna okazja kielczan. Nie zdołali oni jednak zaskoczyć golkipera z Łodzi.

27
    Arndt odbija centrostrzał na kolejny korner.

27
    Tym razem od stałego fragmentu z narożnika boiska wznowią grę gospodarze.
    26. Żółta kartka dla Kaya Tejana.

26
    Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Kay Tejan).

25
    Z rozpaczliwym krzykiem pada we własnym polu karnym Briceag.

25
    Rozpędził się skrzydłem Ramirez. Do końca odprowadził go Nono, lecz ostatecznie hiszpański pomocnik gości zdołał wywalczyć korner.

23
    Dośrodkowanie na dalszy słupek nie zaskoczyło rywali.

22
    Korona mknęła z atakiem lewą stroną boiska. Ostatecznie gospodarze wywalczyli tylko rzut rożny.

21
    Ryzykowne zagranie Mammadova blisko własnej bramki. Szybko zrehabilitował się jednak obrońca gości.

20
    Od autu na własnej połowie rozpoczną łodzianie.

19
    Rahil Mammadov fauluje rywala na połowie placu gry i przerywa tym samym konstruowanie akcji przez gospodarzy.

18
    Wciąż z piłką kielecka Korona, która próbuje rozgrywać akcję od linii obrony.
    17. Czyżby opiekun drużyny ŁKS Łódź miał specjalną receptę na ekipę Korony Kielce? Tego dowiemy się za blisko 1,5 godziny!

16
    Teraz w natarciu "Koroniarze", którzy atakują raz z prawej, a raz z lewej strony bramkę ŁKS, ale dzielnie oddalają zagrożenie jak na razie łodzianie w defensywie.

15
    Kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego Bartosz Szeliga na połowie boiska nieprzepisowo zatrzymuje rozpędzonego z piłką Dawida Błanika i obrońca przyjezdnych ogląda żółty kartonik.
    15. Pierwszy celny strzał przyjezdnych na bramkę Korony, ale sporo zabrakło, aby Hiszpan zaskoczył golkipera gospodarzy między słupkami!

15
    Dani Ramirez uderza bezpośrednio lewą nogą z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy, ale dobrze odbija ten strzał w bok golkiper Korony Kielce Konrad Forenc. Dobre uderzenie techniczne, ale zabrakło nieco precyzji!

13
    Chwilowo obkładana lodem jest głowa Letniowskiego, który nieco ucierpiał w tej rywalizacji, ale jak widać po zachowaniu piłkarza i sztabu medycznego najprawdopodobniej już za moment wróci ten gracz do piłkarskiej rywalizacji po chwili odpoczynku za linią boczną boiska.

12
    Fatalnie wyglądało to starcie pomiędzy Izraelczykiem Yoavem Hofmeisterem a Jakubem Letniowskim. Widział to zagranie ręką w twarz zawodnika ŁKS arbiter Paweł Raczkowski, który jasno wskazuje na rzut wolny z kilkunastu metrów dla ekipy z Łodzi.

11
    Brzydko potraktowany teraz na własnej połowie Michał Mokrzycki i mamy rzut wolny dla ŁKS za to przewinienie na pomocniku Łódzkiego Klubu Sportowego.

10
    Piłka skierowana do Tejana przez jednego z graczy ŁKS Łódź, ale nie zdołał dobiec napastnik ekipy gości do tego zagrania i przechwycili to zagranie gospodarze w defensywie.

9
    Wracamy do rywalizacji w Kielcach, gdzie dym już się rozprzestrzenił, a więc widać znacznie lepiej, co dzieje się na placu gry w Kielcach.

8
    Przerwana gra w Kielcach, bo "zadymili" pirotechniką plac gry kibice Korony. Sędzia z Warszawy nie może pozwolić na kontynuację gry w takich warunkach, a więc czas na krótkie narady zespołów po obu stronach boiska.

7
    Chciał przedostać się środkiem pola z piłką Jakub Letniowski, ale faulowany był ten gracz przez jednego z piłkarzy Korony, co sprawia, że ŁKS gra od rzutu wolnego.

6
    Niecelne zagranie w kierunku bramki łodzian i piłka opuszcza plac gry, a rywalizację z linii 5. metra wznowi Dawid Arnd – golkiper ŁKS.
    5. Czy dziś któraś z drużyn zachowa czyste konto? A może zarówno Korona, jak i ŁKS będą trafiać do bramki?

4
    Prosta strata piłki przez graczy Korony na połowie boiska, gdzie futbolówkę przechwycił Hiszpan Dani Ramirez i po chwili namysłu zagrał mocno i prostopadle na lewe skrzydło do wbiegającego w pole karne rywali Huseina Balicia, ale ten uderza lekko po ziemi prosto w dobrze ustawionego Konrada Forenca.

3
    Faulowany na połowie boiska Adrián Dalmau przez Rahila Mammadova i nie umyka to uwadze arbitra Pawła Raczkowskiego. Rzut wolny dla kielczan.

2
    W czarnych strojach z białymi elementami grają dziś piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, a Korona Kielce tradycyjnie w żółto-czerwonych kompletach z czarnymi dodatkami.

1

Piłkarze Korony i ŁKS-u już na placu gry, gdzie za moment dojdzie do przywitania zawodników, sztabów szkoleniowych na czele z trenerami, a także kapitanów i sędziów tej rywalizacji. Lada chwila i czekamy na spotkanie pełne emocji.

Wyjściowe składy:

Korona Kielce: Forenc – Zator, Kwiecień, Trojak (C), Briceag – Hofmeister – Godinho, Remacle, Nono, Błanik – Dalmau.

Rezerwowi: Mamla – Malarczyk, Pięczek, Podgórski, Czyżycki, Konstantyn, Takáč, Trejo, Szykawka.

Trener: Kamil Kuzera.

ŁKS Łódź: Arndt – Szeliga (C), Mammadov, Flis, Głowacki – Ja. Letniowski, Mokrzycki – Zając, Ramirez, Balić – Tejan.

Rezerwowi: Kołba – Koprowski, Gülen, Hoti, Ceijas, Młynarczyk, Pirulo, Rostami, Sławiński.

Trener: Piotr Stokowiec.

Zawodnicy już obecni na rozgrzewce.
    Pierwszy skład Łódzkiego Klubu Sportowego.
    Wyjściowy skład Korony Kielce.

Co ciekawe jednym z dwóch zwycięstw Łódzkiego Klubu Sprtowego było właśnie pokonanie Korony Kielce. Na własnym stadionie łodzianie wygrali 2:1, a gola na wagę trzech punktów w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry zdobył Artemijus Tutyskinas.
    W ostatnim spotkaniu w 2023 roku ŁKS zremisował z Ruchem Chorzów 1:1.

Tymczasem Łódzki Klub Sportowy wygrał do tej pory tylko dwa z osiemnastu spotkań i z dorobkiem dziesięciu punktów zamyka ligową tabelę. Strata łodzian do Puszczy wynosi dziesięć oczek. Warto jednak zauważyć, że mają oni rozegrany jeden mecz mniej od niepołomiczan.
    Tuż przed zimową przerwą kielczanie ulegli Rakowi Częstochowa 0:1.

Korona Kielce stoi przed szansą wydostania się ze strefy spadkowej. Scyzoryki zajmują bowiem pierwsze miejsce spadkowe, a do Puszczy Niepołomice tracą zaledwie dwa punkty. Właśnie z Żubrami zawodnicy Kamila Kuzery po raz ostatni cieszyli się z trzech punktów, a od tego czasu nie wygrali sześciu kolejnych meczów.
    Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy zakończy się w Kielcach. Przed nami starcie dwóch ekip walczących o utrzymanie. Korona zagra z Łódzkim Klubem Sportowym.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.