Puszcza – Zagłębie L. 2:2 (koniec) | Widzew – Górnik Z. 3:1 (koniec) | Korona – Legia 3:3 (koniec)
Puszcza Niepołomice
2:2 (1:2)
Zagłębie Lubin
Niedziela 25.02.2024, 12:30 • Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 22. kolejka
    63. Kamil ZAPOLNIK - 2:2

63
    Gol dla Puszczy!
    Strzelcem bramki KAMIL ZAPOLNIK.

Michał Koj miał bardzo dużo czasu na wykonanie dośrodkowania. Obrońca uruchomił wrzutką Kamila Zapolnika, a ten przymierzył na 2:2 za kołnierz Sokratisa Dioudisa. Ponownie nie popisała się obrona KGHM Zagłębia Lubin i Miedziowi muszą zapomnieć o niedawnym prowadzeniu.
    40. Dawid KURMINOWSKI - 1:2

40
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki DAWID KURMINOWSKI.

Podanie Kacpra Chodyny do środka pola karnego. Był tam Dawid Kurminowski, którego pierwsze uderzenie zostało przyblokowane, ale miał jeszcze możliwość poprawienia się. Tym razem strzał prosto do siatki i KGHM Zagłębie Lubin odwróciło wynik 0:1 na 2:1 już w pierwszej połowie!
    31. Aleks ŁAWNICZAK - 1:1

31
    Strzelcem bramki ALEKS ŁAWNICZAK.

Miedziowi doprowadzili do remisu 1:1 na początku kwadransa poprzedzającego zejście drużyn na przerwę do szatni. Aleks Ławniczak poszedł pazernie na piłkę i strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    8. Roman YAKUBA - 1:0

8
    Strzelcem bramki ROMAN JAKUBA.

Skoro gra Puszcza Niepołomice, to i jest bramka po dalekim wrzucie z autu. Nie poradzili sobie Sokratis Dioudis oraz defensorzy KGHM Zagłębia Lubin z wyekspediowaniem piłki, za co nadeszła kara w postaci strzału do siatki Romana Jakuby. 1:0 dla beniaminka.

Gole: 8. Yakuba, 63. Zapolnik – 31. Ławniczak, 40. Kurminowski

Kartki:   87. Serafin (PSZ)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 8:6. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 3:3. Foule: 8:6.
    Puszcza Niepołomice: Zych – Revenco, Crăciun, Yakuba, Koj (82. Wojcinowicz) – Serafin (C) (89. Poczobut), K. Stępień – Walski (46. Lee), Hajda (61. Thiago), Siemaszko (46. Firlej) – Zapolnik.
    Zmiany: Komar – Tomalski, Stec, Sołowiej.

Trener: Tomasz Tułacz

Zagłębie Lubin: Dioudis – Kopacz, Nalepa, Ławniczak, Mata – Poletanović (61. Mróz), Dąbrowski (C) – Chodyna, Buleca (68. Makowski), Pieńko (68. Wdowiak) – Kurminowski (82. Muñoz).
    Zmiany: Burić – Woźniak, Kusztal, Kłudka, Orlikowski.

Trener: Waldemar Fornalik

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)