Czechy – Irlandia Północna 3:0 (koniec) | Izrael – Polska pl 1:2 (koniec) | Hiszpania – Słowacja 0:2 (koniec)
Izrael
1:2 (1:0)
Polska
Czwartek 21.03.2024, 17:30 • Ernst-Abbe Sportfeld, Jena • Reprezentacja U21

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:27:36)

Posiadanie piłki: 48% : 52%.
    Strzały celne: 6:6.
    Strzały niecelne: 5:5.
    Rzuty rożne: 2:8.
    Spalone: 0:2.
    Foule: 25:11.

Polska lepsza niż Izrael w trudnym meczu eliminacji. Po przerwie drużyna Adama Majewskiego odwróciła wynik 0:1 na 2:1 strzałami zmienników Maksymiliana Pingota oraz Kajetana Szmyta.

90+4

90+3
    I ostatnie ataki tego spotkania w Jenie.

90+2
    Z trudem gospodarze próbują jeszcze zagrozić Kacprowi Tobiaszowi. Było uderzenie celne Raya Binyamina, jednak spokojnie złapał piłkę zawodnik Legii.

90
    Doliczone minimum cztery minuty do regulaminowego czasu.
    89. Kajetan SZMYT - 1:2

89
    Gol dla Polski!
    Gola strzelił KAJETAN SZMYT!

Gooooooool. Rewelacyjne uderzenie w końcówce podstawowego czasu! Gol dla Biało-Czerwonych może dać komplet punktów. Piękna akcja. Ośmieszył jak dzieciaka obrońcę i pokonał bramkarza kopnięciem z kilkunastu metrów w kierunku dalszego narożnika. Miał nosa Adam Majewski, ponieważ wprowadził z ławki rezerwowych dwóch zdobywców goli.

87
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom.
    85. Kacper Tobiasz z wyczuciem w sytuacji sam na sam!

85
    Stav Nachmani powinien wykorzystać katastrofalne zachowanie Łukasza Bejgera. Znalazł się sam na sam z Kacprem Tobiaszem, jednak nie wymanewrował bramkarza reprezentacji Polski. Ten do końca uniemożliwił oddanie strzału do sieci!

84
    Izrael dokonuje zmiany:
    Ferede opuszcza boisko a pojawia się na nim Zaarura.

84
    Madmon opuszcza boisko a pojawia się na nim Nachmani.

84
    Polska dokonuje zmiany:
    Marchwiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Pieńko.

84
    Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego Jakuba Kałuzińskiego.
    82. Filip Szymczak strzelił z ostrego kąta!

82
    Podanie w pole karne do Filipa Szymczaka, który oddał uderzenie pomimo nacisku przeciwnika. Pozycja była trudna do jednoczesnego pokonania bramkarza i zmieszczenia piłki między słupkami. Zabrakło napastnikowi odrobiny dokładności!

81
    Poradzili sobie reprezentanci Izraela z dośrodkowaniem. Muszą podkręcić tempo goście.

80
    Płaskie uderzenie Toclomitiego Jorno nie było ogromnym wyzwaniem dla dobrze ustawionego Kacpra Tobiasza.

79
    Coraz mniej czasu pozostało na rozstrzygnięcie tego spotkania obu zespołom.

78
    Kamiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Polak.

77
    Interweniowali podopieczni Adama Majewskiego po niebezpiecznym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

75
    Interweniował bramkarz po niebezpiecznie strąconym dośrodkowaniu.

74
    Izrael nieco obudził się po przeprowadzeniu trzech zmian personalnych.

73
    Yona opuszcza boisko a pojawia się na nim Jorno.

73
    Abu Rumi opuszcza boisko a pojawia się na nim Ganah.
    70. Filip Szymczak strzelił w bramkarza!

70
    Kajetan Szmyt opanował piłkę wewnątrz pola karnego przeciwnika i wycofał ją do Filipa Szymczaka. Brakuje skuteczności podstawowemu napastnikowi Polski. Jego płaskie uderzenie zostało poskromione przez czujnego bramkarza.

68
    Przewinienie na wysokości koła środkowego.

66
    Nawi opuszcza boisko a pojawia się na nim Binyamin.

66
    Kozłowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Rakoczy.

65
    Zabrakło strzału po wrzutce Jakuba Kałuzińskiego i późniejszym strąceniu piłki. Na dodatek sędzia asystent podniósł spalonego.

64
    Przewinienie w bocznym sektorze boiska na Filipie Marchwińskim.

63
    Nieporozumienie w rozegraniu Filipa Marchwińskiego oraz Jakuba Kamińskiego.

62
    Niebezpieczne dośrodkowanie Jakuba Kałuzińskiego, ale nikomu nie udało się dostawić głowy do piłki.
    61. Kacper Tobiasz bronił dobrze!

61
    Niebezpieczna próba pokonania Kacpra Tobiasza strzałem z powietrza po dośrodkowaniu. Poradził sobie dobrze ustawiony bramkarz z kopnięciem Sufa Podgoreanu.

58
    Polska powinna pozostać w ofensywie na połowie przeciwnika.
    57. Maksymilian PINGOT - 1:1

57
    Gola strzelił MAKSYMILIAN PINGOT!

Polska doprowadziła do remisu i zdobycie kompletu punktów pozostaje jak najbardziej możliwe. Jakub Kałuziński zacentrował z rzutu rożnego, a uderzenie oddał Filip Szymczak. Jego płaskie uderzenie zostało poskromione przez bramkarza, jednak dobitka Maksymiliana Pingota okazała się już nie do zatrzymania. Znalazł się w najlepszym miejscu i czasie! Bramka zmiennika!
    56. Filip Marchwiński wywalczył korner na gola!

56
    Akcja indywidualna zakończona strzałem Filipa Marchwińskiego. Piłka została zatrzymana nogami przez bramkarza, ale będzie jeszcze korner dla Biało-Czerwonych.

55
    Polska zdobyła przewagę w posiadaniu piłki, natomiast gospodarze są skoncentrowani.

54
    Skuteczna interwencja w obronie Arkadiusza Pyrki. Sprowokował on przeciwnika do popełnienia przewinienia.

53
    Podopieczni Adama Majewskiego starają się wcześniej odbierać piłkę przeciwnikom, co nie jest bardzo prostym zadaniem.

52
    Akcja pozycyjna reprezentacji Polski zakończona uderzeniem przez Jakuba Kałuzińskiego. Futbolówka nie poleciała w lustro bramki.

50
    Filip Marchwiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

49
    Akcja reprezentacji Polski przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego Kajetana Szmyta w momencie podania Filipa Marchwińskiego.

48
    Tym razem otworzyła się możliwość wepchnięcia piłki z bliska do bramki po dalekim wrzucie z autu Ariela Mosóra.

47
    Kocioł w szesnastce Izraela, jednak piłka ponownie nie znalazła drogi do bramki.

46
    Roey Elimelech napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

46
    Łęgowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Szmyt.

46
    Matysik opuszcza boisko a pojawia się na nim Pingot.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Powoli piłkarze powracają z szatni na boisko, więc niebawem doczekamy się wznowienia meczu.

Czekamy na wznowienie meczu po zmianie stron.

Pozytywny tylko ostatni kwadrans w pierwszej połowie spotkania, ale to okazało się za mało nawet do doprowadzenia do remisu. Po 45 minutach Izrael na prowadzeniu 1:0.

45+3
    1. połowa zakończona.

45
    Doliczona minuta.

44
    Błyskawiczna wymiana podań na jeden kontakt, jednak piłka uciekła gospodarzom poza boisko.

43
    Piłka znajduje się już zdecydowanie częściej na połowie reprezentacji Izraela.

42
    Piąstkowanie bramkarza po następnym, niebezpiecznym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

41
    Nieudana próba przeprowadzenia ataku na prawej stronie boiska.

40
    Pozostało pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Miłosz Matysik napomniany żółtą kartką za ostre zaatakowanie bramkarza przeciwnika po dośrodkowaniu.

38
    Ponownie Polska od stałego fragmentu gry na połowie przeciwnika.
    37. Poprzeczka po wrzutce z rzutu rożnego

37
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Za dośrodkowanie spod chorągiewki zabrał się Jakub Kałuziński, a nerwowa interwencja Sufa Podgoreanu zakończyła się trafieniem w obramowanie. Coraz szczęśliwsze staje się prowadzenie Izraela.

35
    Przyspieszył na prawej stronie boiska Arkadiusz Pyrka. Jego rajd zakończył się wywalczeniem rzutu rożnego.

34
    Agresywnie w próbach odebrania piłki podopieczni Guya Luzona.

33
    Walka o piłkę po dalekim jej wybiciu przez bramkarza.
    31. Filip Marchwiński sprawdził bramkarza!

31
    Najlepsza na razie akcja reprezentacji Polski. Podanie Jakuba Kamińskiego trafiło do Filipa Marchwińskiego, a ten oddał niebezpieczne uderzenie. Interwencja bramkarza uratowała zawodników z Izraela!

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa meczu dośrodkowanie w pole karne Polski. Przeszkadzali sobie Łukasz Bejger oraz Mateusz Łęgowski przy wybijaniu piłki.

29
    Adam Majewski spojrzał z politowaniem na szkoleniowca przeciwników, kiedy ten protestował po przewinieniu na Jakubie Kamińskim.

28
    Kompletnie nieudane przyjęcie piłki w wykonaniu Arkadiusza Pyrki.

27
    Spokojnie w posiadaniu piłki zawodnicy z Izraela. Polska przechwyciła futbolówkę dopiero po nieco przypadkowym wyekspediowaniu jej przez bramkarza.

25
    Pierwsza połowa meczu za półmetkiem i brakuje stuprocentowych sytuacji podbramkowych dla Polski.

24
    Drugie uderzenie celne Sufa Podgoreanu, ale tak samo jak pierwsze nie stanowiło ogromnego wyzwania dla Kacpra Tobiasza.

23
    Poradzili sobie gospodarze z unieszkodliwieniem podania Filipa Marchwińskiego w kierunku Filipa Szymczaka.

22
    Izrael utrudnia operowanie piłki przeciwnikom agresywnym pressowaniem.
    20. Filip Szymczak nie pokonał bramkarza!

20
    Ładnie rozprowadzona akcja od Mateusza Łęgowskiego, przez Kacpra Kozłowskiego i Arkadiusza Pyrkę, do Filipa Szymczaka. Jest premierowe uderzenie celne na bramkę Izraela, jednak spokojnie wyłapane przez golkipera.

19
    Izrael generalnie kontroluje wydarzenia i nie dopuszcza do zagrażania bramce.

18
    Przewinienie Kacpra Kozłowskiego w centrum pola.

17
    Kompletnie nieudana próba wprowadzenia futbolówki w pole karne podjęta przez Kacpra Kozłowskiego.

16
    Proste pomyłki Łukasza Bejgera, w wyprowadzeniu piłki, ułatwia atakowanie gospodarzom.

15
    Na zakończenie kwadransa, rozpoczynającego spotkanie, reprezentanci Izraela próbowali zaatakować ponownie z wykorzystaniem prawego skrzydła.

14
    Przypadkowa walka o piłkę na połowie Izraela.
    12. Suf Podgoreanu strzelił w bramkarza!

12
    Suf Podgoreanu rozpędził się w kontrataku na lewej stronie boiska. Najwyraźniej na zakończenie rajdu zabrakło już energii do oddania groźnego strzału. Płaskie kopnięcie prosto w Kacpra Tobiasza.

11
    Poradzili sobie gospodarze z dośrodkowaniem Jakuba Kałuzińskiego. Następnie wznowienie od bramki zostało przyznane Izraelowi.

10
    Miłosz Matysik uruchomił podaniem Kacpra Kozłowskiego, a ten wypracował jedynie korner dla reprezentacji Polski.

9
    Rozegranie aż z wykorzystaniem Kacpra Tobiasza, do którego przeciwnik podszedł z agresywnym pressingiem.

8
    Nieudane próby przetransportowania piłki na połowę przeciwnika.

7
    Ponownie przyspieszenie reprezentacji Izraela, jednak tym razem zakończyło się ono niedokładnym uderzeniem.
    5. Adi YONA - 1:0

5
    Gol dla Izraela!
    Gola strzelił ADI YONA!

Mniej niż pięć minut potrzebowali gospodarze do zdobycia prowadzenia. Izrael już ma przewagę gola. Na połowie Polski doszło do straty piłki, a następnie Ariel Mosór nie poradził sobie w konfrontacji fizycznej z przeciwnikiem. Z kolei piłkarze z Izraela wparowali w pole karne. Elad Madmon obsłużył podaniem Adiego Yonę, a ten pokonał Kacpra Tobiasza płaskim strzałem z kilkunastu metrów. Bramkarz został w blokach i tylko obsztorcował obrońców.

4
    Na moment odebrali piłkę reprezentanci Izraela, jednak nie zorganizowali się do przeprowadzenia kontrataku.

3
    Na razie dwa przewinienia na połowie reprezentacji Polski. Jedno zostało odgwizdane gospodarzowi, a drugie przyjezdnemu.

2
    Reprezentanci Izraela w błękitnych strojach z czarnymi elementami. Z kolei Polska w biało-czerwonych trykotach.

1
    Mecz rozpoczęty.

Hymny narodowe na stadionie w Jenie.

Drużyny wyszły z szatni na boisko.

Trwa rozgrzewka na stadionie w niemieckiej Jenie.

Wyjściowe składy:

Izrael: Eliasi – Faingold, Elimelech, Melamud, Mulder – Ferede, Abu Rumi, Madmon – Podgoreanu, Yona, Nawi.

Zmiany: Zerfati – Fuchs, Archel, Toclomiti Jorno, Ganah, Binyamin, Mizrahi, Zaarura, Nachmani.
    Trener: Guy Luzon

Polska: Tobiasz – Matysik, Mosór, Bejger – Łęgowski, Kozłowski, Kałuziński, Kamiński – Marchwiński, Szymczak, Pyrka.

Zmiany: Bieszczad – Pingot, Szmyt, Rakoczy, Urbański, Polak, Włodarczyk, Pieńko, Kłudka.
    Trener: Adam Majewski

Sędzia: Pierre Gaillouste (Francja).
    Jedenastka Polski

Zapraszamy na relację na żywo z meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Przeciwnikiem podopiecznych Adama Majewskiego będzie Izrael. Początek konfrontacji w czwartek o godzinie 17:30.
    Powołania Adama Majewskiego

Cześć! Mecz startuje o 17:30.

Gole: 5. Yona – 57. Pingot, 89. Szmyt

Kartki:   46. Elimelech (ISR) – 39. Matysik (POL), 50. Marchwiński (POL)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 0:2. Foule: 25:11.
    Izrael: Eliasi – Faingold, Elimelech, Melamud, Mulder – Ferede (84. Zaarura), Abu Rumi (73. Ganah), Madmon (84. Nachmani) – Podgoreanu, Yona (73. Toclomiti Jorno), Nawi (66. Binyamin).

Polska: Tobiasz – Matysik (46. Pingot), Mosór, Bejger – Łęgowski (46. Szmyt), Kozłowski (66. Rakoczy), Kałuziński, Kamiński (78. Polak) – Marchwiński (84. Pieńko), Szymczak, Pyrka.

Sędziowie: Pierre Gaillouste (Francja)