Raków – Ruch 1:1 (koniec) | Jagiellonia – ŁKS 6:0 (koniec) | Piast – Śląsk 2:2 (koniec)
Pogoń – Cracovia 3:1 (koniec)
Raków Częstochowa
1:1 (1:0)
Ruch Chorzów
Sobota 30.03.2024, 12:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • PKO Ekstraklasa • 26. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 12:30.
    Emocje na stadionie Rakowa

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Częstochowie. Raków zmierzy się w nim z Ruchem Chorzów. Początek konfrontacji zespołów z województwa śląskiego w sobotę o godzinie 12:30.
    Jedenastka Niebieskich
    Ustawienie Rakowa

Wyjściowe składy:

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić (C), Svarnas – Drachal, Koczerhin, Berggren, J. Silva – Yeboah, Nowak – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – Zwoliński, López, A. Kovačević, Myszor, Baráth, Otieno, Rodin.
    Trener: Dawid Szwarga

Ruch Chorzów: Stipica – Stępiński, S. Szymański, Josema – Dadok, Sikora (C), Ju. Letniowski, Wójtowicz – Starzyński, Vlkanova – Novothny.
    Zmiany: Buchalik – Szur, Foszmańczyk, Moneta, Sadlok, Długosz, Bartolewski, Szczepan.
    Trener: Janusz Niedźwiedź

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Patryk Sikora już sprawdził swoim uderzeniem z dystansu czujność Vladana Kovacevicia.

3
    Przewinienie na zawodniku Rakowa Częstochowa.

5
    Podanie do Antego Crnaca, któremu nie udało się kontynuować ataku na połowie Niebieskich.

6
    Spokojne rozegranie zawodników Rakowa Częstochowa pod naporem pressingu podopiecznych Janusza Niedźwiedzia.

7
    Interweniowali gospodarze po dośrodkowaniu.

8
    Ruch Chorzów dość rozsądnie i stara się utrzymywać w posiadaniu piłki również na połowie wyżej notowanego przeciwnika.

10
    Podopieczni Dawida Szwargi podeszli pressingiem na połowę przeciwnika.

11
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

12
    Nieudana próba przedostania się przez Dawida Drachala w pole karne przeciwnika.

13
    Ryzykowne zagranie Vladana Kovacevicia, jednak piłka nie została przekazana zawodnikom Niebieskich.

14
    Gol dla Rakowa!
    Gola strzelił ANTE CRNAC!

Raków Częstochowa jest już na prowadzeniu. Ante Crnac miał dużo przestrzeni blisko pola karnego przeciwnika i zdecydował się na uderzenie. Efektowne kopnięcie i pokonał źle ustawionego Dantego Stipicę. Mistrz Polski ma czego bronić po zaledwie kilkunastu minutach.
    14. Ante CRNAC - 1:0

16
    Kolejna akcja Rakowa Częstochowa, a możliwość podwyższenia prowadzenia miał Bartosz Nowak.

17
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Dantemu Stipicy.

18
    Chorzowianie w rozegraniu futbolówki są pressowani przez zawodników Rakowa Częstochowa.

19
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom.

21
    Czysta interwencja poskromiła szarżującego na boku boiska zawodnika w białym stroju z błękitnymi elementami.

22
    Bez problemu na przedpolu interweniował Vladan Kovacević.

22
    Futbolówka raz jeszcze zmieniła właściciela, a Ruch Chorzów próbował rozegrać atak z wykorzystaniem Dantego Stipicy.

23
    Szansa na zagrożenie Niebieskim rozegraniem rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

24
    Nic nie wynikło z rozegrania rzutu wolnego przez Raków Częstochowa.

26
    Ogromna szansa na zdobycie wyrównującego gola. Soma Novothy nie potrafił zorganizować się do oddania strzału po nieodpowiedzialnym poddaniu Gustava Berggrena w kierunku Vladana Kovacevicia. Wielka pomyłka pomocnika Rakowa Częstochowa bez poważnych konsekwencji.
    26. Ogromny błąd Gustava Berggrena!

27
    Krótka przerwa spowodowana urazem Jeana Carlosa Silvy.

28
    Interweniowali goście i nie pozwolili na rozpędzenie się w ataku częstochowianom.

30
    Po dwóch kwadransach na prowadzeniu Raków Częstochowa.

31
    Wznowienie od bramki zostało przyznane jak dotąd niepokonanemu Vladanowi Kovaceviciowi.

33
    Seria konfrontacji w środku pola i nie było tam łatwo o opanowanie futbolówki.

35
    Nieudana akcja Filipa Starzyńskiego poskromiona przez czujnych w obronie podopiecznych Dawida Szwargi.

36
    Przekombinowane rozegranie w wykonaniu będącego na prowadzeniu zespołu, a całe zamieszanie na połowie przeciwnika zostało wyjaśnione chwytem przez jego bramkarza.

37
    Przewinienie na osłaniającym dostęp do futbolówki Tomaszu Wojtowiczu.

38
    Ostro potraktowany został Soma Novothny blisko linii pola karnego Rakowa Częstochowa. Nie ma jednak rzutu wolnego.

39
    Ruch Chorzów dokonuje zmiany:
    Filip Starzyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Miłosz Kozak.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut regulaminowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

41
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

42
    Zatrzymana w ostatnim momencie wymiana podań z udziałem wprowadzonego z ławki rezerwowych Miłosza Kozaka za kontuzjowanego Filipa Starzyńskiego.

44
    Nieudane podanie na ostatnim etapie ataku Rakowa Częstochowa.

45
    Doliczona minuta.

45
    1. połowa zakończona.

W pierwszej połowie jedno uderzenie do bramki przeciwnika, a dzięki niemu Raków Częstochowa jest na prowadzeniu 1:0.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

Piłkarze mają sposobność do ustalenia lepszego planu na drugą połowę meczu w porozumieniu ze szkoleniowcami.

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    John Yeboah opuszcza boisko a pojawia się na nim Marcin Cebula.

47
    Pięknie interweniował Patryk Sikora i nie pozwolił na pokonanie Dantego Stipicy strzałem głową Antego Crnaca po dośrodkowaniu.

47
    Próbował przeprowadzić energiczny kontratak Miłosz Kozak.

49
    Rozegranie częstochowian na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

50
    Gospodarze od rzutu wolnego na połowie przeciwnika, szansa na podwyższenie wyniku.

51
    Poradzili sobie chorzowianie z wrzutką z rzutu wolnego w pobliże bramki Dantego Stipicy.

53
    Przewinienie Patryka Stępińskiego na Ante Crnacu.

54
    Coraz bliżej do decydujących rozstrzygnięć w tym spotkaniu. Na twarzach zawodników maluje się odrobina zdenerwowania. Widać to również w ich poczynaniach.

55
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez będących na prowadzeniu zawodników Rakowa Częstochowa.

57
    Niebiescy muszą przyspieszać. Ostatnia akcja podopiecznych Janusza Niedźwiedzia została przeprowadzona z wykorzystaniem Roberta Dadoka.

58
    Miłosz Kozak rozpędził się na połowie przeciwnika, a jego niebezpieczne uderzenie okazało się nieznacznie za wysokie!
    58. Miłosz Kozak strzelił niecelnie!

60
    Tomasz Wójtowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Bartolewski.

62
    Wznowienie od bramki zostało przyznane gospodarzom.

62
    Będzie niebawem również zmieniać szkoleniowiec Rakowa Częstochowa.

64
    Bartosz Nowak opuszcza boisko a pojawia się na nim Łukasz Zwoliński.

65
    Spokojna wymiana podań zaproponowana przez częstochowian.

66
    Łukasz Zwoliński miał szansę na pokonanie uderzeniem z bliska Dantego Stipicy. Nieco niewygodna pozycja i skończyło się lądowaniem piłki w bocznej siatce!
    66. Łukasz Zwoliński strzelił niedokładnie!

67
    Interweniował Dante Stipica po dośrodkowaniu.

68
    Spokojna wymiana podań w wykonaniu Rakowa Częstochowa, jednak futbolówka uciekła Ante Crnacowi.

70
    Coraz bliżej zakończenia spotkania, które absolutnie nie jest napakowane sytuacjami podbramkowymi.

71
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

73
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

74
    Nieudane dośrodkowanie Jeana Carlosa Silvy.

75
    Mało czasu pozostaje obu jedenastkom na poprawienie wyniku, zaczyna się spieszyć.

78
    Daniel Szczepan huknął z pola karnego prosto do bramki Vladana Kovacevicia. Nie ma gola wyrównującego z powodu spalonego przed wybiegnięciem napastnika sam na sam z bramkarzem!
    78. Nieuznana bramka Daniela Szczepana!

80
    Niebawem kolejne roszady personalne.

81
    Władysław Koczerhin opuszcza boisko a pojawia się na nim Péter Baráth.

81
    Jean Carlos Silva opuszcza boisko a pojawia się na nim Erick Otieno.

82
    Mateusz Bartolewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

84
    Akcja Marcina Cebuli pozwoliła gospodarzom jeszcze wywalczyć dla siebie korner.

85
    Już tylko pięć minut regulaminowego czasu pozostało obu zespołom, więc powinno pojawić się maksymalne ryzyko po stronie przegrywającego klubu.

85
    Ładne podanie Łukasza Zwolińskiego w pole karne do nieobstawionego Gustava Berggrena. Płaskie uderzenie pomocnika zatrzymał Dante Stipica i jeszcze utrzymał Niebieskich na powierzchni w tym meczu.
    85. Gustav Berggren nie pokonał bramkarza!

86
    Ante Crnac opuszcza boisko a pojawia się na nim Ivi López.

86
    Robert Dadok opuszcza boisko a pojawia się na nim Wiktor Długosz.

86
    Patryk Sikora opuszcza boisko a pojawia się na nim Łukasz Moneta.

87
    Niebezpieczne zagranie Iviego Lopeza bez efektu bramkowego.

90
    Szymon Szymański napomniany żółtą kartką za przewinienie na Łukaszu Zwolińskim.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Ostro poskromiona akcja Dawida Drachala, jednak nie ma rzutu wolnego dla zawodników Rakowa Częstochowa.

90+3
    Jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana urazem.

90+4
    Juliusz Letniowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+5
    Gol dla Ruchu!
    Gola strzelił ŁUKASZ MONETA!

Gol! Kolejna ładna bramka i szał radości w obozie Ruchu Chorzów. Ostatnia akcja meczu na miarę punktu za remis 1:1. Klops Rakowa Częstochowa, który prowadził prawie przez całe spotkanie, mimo to nie zdobędzie kompletu punktów. Łukasz Moneta huknął prosto do siatki po dalekiej wrzutce i zgraniu Szymona Szymańskiego!
    90+5. Łukasz MONETA - 1:1

90+6

Podział punktów w Częstochowie. Bardziej zadowoleni są oczywiście piłkarze Ruchu Chorzów, ponieważ wyszarpnęli "oczko" strzałem na 1:1 dokładnie w ostatniej akcji.

Posiadanie piłki: 40% : 60%.
    Strzały celne: 3:2.
    Strzały niecelne: 9:10.
    Rzuty rożne: 3:3.
    Spalone: 1:1.
    Foule: 14:24.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:31:11)

Gole: 14. Crnac – 90+5. Moneta

Kartki:   82. Bartolewski (RUC), 90. S. Szymański (RUC), 90+4. Ju. Letniowski (RUC)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 9:10. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:1. Foule: 14:24.
    Raków Częstochowa: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić (C), Svarnas – Drachal, Koczerhin (81. Baráth), Berggren, J. Silva (81. Otieno) – Yeboah (46. Cebula), Nowak (64. Zwoliński) – Crnac (86. López).
    Zmiany: Bieszczad – A. Kovačević, Myszor, Rodin.

Ruch Chorzów: Stipica – Stępiński, S. Szymański, Josema – Dadok (86. Długosz), Sikora (C) (86. Moneta), Ju. Letniowski, Wójtowicz (60. Bartolewski) – Starzyński (39. Kozak), Vlkanova – Novothny.
    Zmiany: Buchalik – Szur, Foszmańczyk, Sadlok, Szczepan.

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)