Warta – Stal M. 5:2 (koniec)
Warta Poznań
5:2 (2:2)
Stal Mielec
Poniedziałek 22.04.2024, 19:00 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

90+1
    Warta Poznań dokonuje zmiany:
    Niilo Mäenpää opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Paszkowski.

90
    Konrad Matuszewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Borowski.

75
    Stal Mielec dokonuje zmiany:
    Maciej Domański opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Stępień.

75
    Miguel Mariz Luís opuszcza boisko a pojawia się na nim Stefan Savić.
    71. Adam ZREĽÁK - 5:2

71
    Gol dla Warty!
    Gola strzelił ADAM ZREĽÁK!

Adam Zrelak z hat-trickiem. Szybka akcja między prezentującymi się po prostu beznadziejnie obrońcami z Mielca. Do Słowaka podawał Tomas Prikryl, a temu pozostało pokonać uderzeniem Mateusza Kochalskiego.

62
    Kajetan Szmyt opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomáš Přikryl.

61
    Krzysztof Wołkowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Igor Strzałek.

61
    Matthew Guillaumier opuszcza boisko a pojawia się na nim Koki Hinokio.

54
    Rafael Vicente Ferreira Santos opuszcza boisko a pojawia się na nim Ion Gheorghe.

54
    Alvis Jaunzems opuszcza boisko a pojawia się na nim Łukasz Gerstenstein.
    49. Dawid SZYMONOWICZ - 4:2

49
    Gola strzelił DAWID SZYMONOWICZ!

Na potwierdzenie beznadziejnej postawy obrońców Stali Mielec jest kolejna bramka Zielonych! Dawid Szymonowicz wtargnął w pole karne i wykorzystał dogranie z rzutu wolnego. Szarańcza zastosowana przez podopiecznych Dawida Szulczka!

48
    Żółtą kartką upomniany Maksymilian Pingot za przewinienie na Adamie Zrelaku.
    46. Adam ZREĽÁK - 3:2

46

Katastrofalna postawa obrońców Stali Mielec, a także Mateusza Kochalskiego. Na nic nerwy golkipera przyjezdnych, uderzenie pięścią w boisko i kopanie słupka. Skierowł on piłkę po dośrodkowaniu prosto pod nogi Adama Zrelaka, a ten dopełnił formalności.
    45+1. Ilja SZKURIN - 2:2

45+1
    Gol dla Stali Mielec!
    Gola strzelił ILJA SZKURIN!

Stal Mielec doprowadziła do remisu 2:2 w minucie doliczonej do pierwszej połowy spotkania. Po podaniu prostopadłym Mateusza Matrasa poradził sobie wewnątrz pola karnego Ilja Szkurin. Skuteczne uderzenie oznacza przełamanie niemocy strzeleckiej najskuteczniejszego zawodnika Stali Mielec.

44
    Jeszcze niebezpieczne uderzenie i nieznaczne pudło Macieja Domańskiego!
    38. Adam ZREĽÁK - 2:1

38

Warta Poznań ponownie jest na prowadzeniu. Cała seria strzałów z dystansu i nareszcie gospodarze pokonali uderzeniem Mateusza Kochalskiego. Adam Zrelak przymierzył na 2:1 po prostu perfekcyjnie od słupka do siatki!

32
    Mateusz Kochalski poradził sobie z uderzeniem zza pola karnego Kajetana Szmyta!
    17. Alvis JAUNZEMS - 1:1

17
    Gola strzelił ALVIS JAUNZEMS!

Stal Mielec przerwała niemoc strzelecką w PKO Ekstraklasie, a Alvis Jaunzems zrehabilitował się za zachowanie przy golu Zielonych. Jest 1:1 po uderzeniu sytuacyjnym z centrum pola karnego. Koszmarnie zachował się Jędrzej Grobelny po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego.
    7. Konrad MATUSZEWSKI - 1:0

7
    Gola strzelił KONRAD MATUSZEWSKI!

Kajetan Szmyt pograł z Mezghranim na boku boiska. Poradzili sobie z obrońcą Stali Mielec jak z młodzikiem młodszym. Płaskie dośrodkowanie zostało przekute w gola na 1:0 strzałem Konrada Matuszewskiego. 1:0 dla Zielonych!

Gole: 7. Matuszewski, 38. Zreľák, 46. Zreľák, 49. Szymonowicz, 71. Zreľák – 17. Jaunzems, 45+1. Szkurin

Kartki:   48. Pingot (SMI)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 3:9. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 2:1. Foule: 11:10.
    Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Szymonowicz, Tiru – Mezghrani, Kupczak (C), Mäenpää (90+1. Paszkowski), Matuszewski (90. Borowski) – Szmyt (62. Přikryl), Mariz Luís (75. Savić) – Zreľák.
    Zmiany: Lis – Żurawski, Eppel, Kopczyński, Vizinger.

Trener: Dawid Szulczek

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Pingot – Wołkowicz (61. Strzałek), Jaunzems (54. Gerstenstein), Ferreira Santos (54. Gheorghe), Guillaumier (61. Hinokio), Getinger (C) – Domański (75. M. Stępień), Szkurin.
    Zmiany: Jałocha – Ehmann, Messias dos Santos, Meriluoto.

Trener: Kamil Kiereś

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)