ŁKS – Śląsk 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Raków 2:0 (koniec) | Stal M. – Jagiellonia 3:2 (koniec)
Zagłębie Lubin
2:0 (1:0)
Raków Częstochowa
Sobota 04.05.2024, 17:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 31 • 31. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 17:30.
    Ustawienie Rakowa
    Ustawienie Miedziowych

Wyjściowe składy:

Zagłębie Lubin: Dioudis – Kopacz, Nalepa, Ławniczak, Grzybek – Makowski, Dąbrowski (C) – Chodyna, Mróz, Wdowiak – Kurminowski.
    Zmiany: Burić – Buleca, Muñoz, Poletanović, Kusztal, Kłudka, Woźniak, Mata, Pieńko.
    Trener: Waldemar Fornalik

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Tudor (C), Racovițan, Svarnas – Otieno, Lederman, Papanikolaou, J. Silva – Drachal, Nowak – Crnac.
    Zmiany: Kuciak – Zwoliński, López, Yeboah, A. Kovačević, Myszor, Baráth, Rodin.
    Trener: Dawid Szwarga

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Pora na pierwsze, ofensywne przyspieszenia w meczu rozgrywanym w Lubinie.

3
    Efektowna akcja indywidualna Antego Crnaca i zabrakło w niej tylko dokładnego uderzenia. Kopnięcie napastnika Rakowa Częstochowa i po nim piłka nie zmieściła się w dalszym narożniku w bramce Sokratisa Dioudisa!
    3. Ante Crnac strzelił niecelnie!

5
    Odpowiadają swoim atakiem piłkarze z Lubina. Będzie możliwość zaskoczenia przeciwnika z rzutu rożnego.

6
    Wybronili się przyjezdni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Dąbrowskiego.

7
    Spokojne rozegranie proponowane przez podopiecznych Dawida Szwargi.

8
    Sokratis Dioudis nieustannie mobilizuje do wysiłku w obronie swoich kompanów z pola.

9
    Dawid Szwarga bije brawo swoim podopiecznym po kolejnym niebezpiecznym ataku. Zakończył się on nieznacznie niecelnym strzałem Erica Otieno. Raków Częstochowa ma na razie łatwość w tworzeniu sobie sytuacji podbramkowych.
    9. Erick Otieno (RAK)

11
    KGHM Zagłębie Lubin próbuje ponownie opanować sytuację na własnej połowie boiska.

12
    Nieporozumienie między Sokratisem Dioudisem oraz Michałem Nalepą bez poważnych konsekwencji dla Miedziowych.

14
    Konfrontacje w centrum boiska o panowanie nad piłką.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za ekstraklasowiczami.

17
    Skuteczny przechwyt Tomasza Makowskiego nie poszedł w pasie z dobrym uruchomieniem podaniem Dawida Kurminowskiego.

18
    Poradził sobie czujny Bartosz Kopacz z dośrodkowaniem Erica Otieno.

19
    Mistrz Polski pozostał na połowie boiska należącej do przeciwnika i próbował przekuć w prowadzenie korner.

20
    Problem Miedziowych ze sprawnym transportowaniem futbolówki pod pole karne przeciwnika.

22
    Pierwsza szansa na przekucie sytuacji podbramkowej w gola przez Dawida Kurminowskiego.

23
    Dobra szansa Mateusza Wdowiaka na gola po podaniu Kacpra Chodyny, jednak nie oddał dokładnego strzału. Piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Vladana Kovacevicia.

24
    Pierwsza połowa spotkania już za półmetkiem.

25
    Odważniejsze minuty spotkania w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika.

26
    Budzą się częstochowianie i generalnie nie ma jak na razie wielu przestojów w dynamicznej rywalizacji.

27
    Eric Otieno prawdopodobnie uszkodził włókna mięśniowe w konfrontacji fizycznej z Mateuszem Wdowiakiem.
    27. Eric Otieno doznał urazu

29
    Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    Erick Otieno opuszcza boisko a pojawia się na nim Matej Rodin.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse spotkania za ekstraklasowiczami.

32
    Ruszył energicznie Kacper Chodyna do kontrataku na połowie przeciwnika. Zabrakło jednak decyzji o sposobie zakończenia ataku i Jean Carlos Silva dogonił niezdecydowanego zawodnika KGHM Zagłębia Lubin.
    32. Kacper Chodyna nie oddał strzału!

33
    Bartosz Kopacz nie zaskoczył Vladana Kovacevicia strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

34
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

36
    Wznowienie od bramki zostało przyznane doświadczonemu Sokratisowi Dioudisowi.

37
    Konfrontacja w centrum boiska zakończona sukcesem podopiecznych Dawida Szwargi.

38
    Uciekła piłka na zakończenie indywidualnego ataku Dawidowi Kurminowskiemu.

39
    Przewinienie na wysokości koła środkowego i piłka została przyznana lubinianom.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

41
    Gol dla Zagłębia!
    Gola strzelił KACPER CHODYNA!

Miedziowi na prowadzeniu po niespełna pierwszej połowie. Ładnie wymienili podania podopieczni Waldemara Fornalika, a piłka trafiła w pole karne od Tomasza Makowskiego do Kacpra Chodyny. Gracz Miedziowych oddał uderzenie przy bliższym słupku i zaskoczył nim nieidealnie ustawionego Vladana Kovacevicia!
    41. Kacper CHODYNA - 1:0

42
    Zrobiło się trudniejsze spotkanie dla Rakowa Częstochowa.

44
    Rozegranie Rakowa Częstochowa na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

44
    Czy będzie doliczony czas?

45
    Doliczone dwie minuty.

45+1
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku przez częstochowian w pierwszej połowie spotkania.

45+2
    1. połowa zakończona.

Pierwsza połowa meczu zakończona prowadzeniem 1:0 Miedziowych. Jako jedyny do bramki przeciwnika przymierzył jak dotąd Kacper Chodyna na zakończenie ładnego ataku kombinacyjnego.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Fran Tudor opuszcza boisko a pojawia się na nim John Yeboah.

47
    Po przerwie Raków Częstochowa zbiera się do odrabiania strat do przeciwnika.

48
    Nieudana akcja przyjezdnych z wykorzystaniem Antego Crnaca.

50
    Interweniowali Miedziowi po dośrodkowaniu. Poradził sobie we własnym polu karnym Michał Nalepa.

51
    Miękkie dogranie na głowę Mateusza Wdowiaka, którego strącenie piłki było nieznacznie niedokładne. Ponownie zrobiło się gorąco Vladanowi Kovaceviciowi.
    51. Mateusz Wdowiak strzelił niedokładnie!

54
    Poradzili sobie ponownie skoncentrowani w obronie podopieczni Waldemara Fornalika.

55
    Przewinienie na Bogdanie Racovitanie.

56
    Niebawem będzie odpowiedź z ławki rezerwowych Miedziowych na wcześniejsze roszady personalne przeciwnika.

59
    Zagłębie Lubin dokonuje zmiany:
    Mateusz Wdowiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Pieńko.

60
    Godzina meczu za zespołami.

61
    Mateusz Grzybek napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

63
    Dwie interwencje w krótkim fragmencie meczu w wykonaniu Sokratisa Dioudisa. Trudniejsza była pierwsza z nich. Strzelał nadspodziewanie groźnie Bogdan Racovitan po dośrodkowaniu Jeana Carlosa Silvy!
    63. Bogdan Racovitan nie pokonał bramkarza!

64
    Krótka przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym zderzeniem.

65
    Bartosz Kopacz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

67
    Przez moment zanosiło się na uderzenie z czystej pozycji na bramkę Miedziowych po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

68
    Szykowana kolejna zmiana.

69
    Bartosz Nowak opuszcza boisko a pojawia się na nim Ivi López.

71
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Miedziowym.

72
    Mocne zagranie obok bramki Sokratisa Dioudisa. Można spodziewać się przyspieszenia Miedziowych.

74
    Marek Mróz opuszcza boisko a pojawia się na nim Marko Poletanović.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans regulaminowego czasu na odwrócenie wyniku zawodnikom Rakowa Częstochowa.

77
    Miedziowi nie chcą tylko kurczowi pilnować wyniku do ostatniego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego.

78
    Rozegranie częstochowian kilkanaście metrów od pola karnego przeciwnika.

79
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

81
    W ostatnim momencie goście poradzili sobie z poskromieniem rajdu Tomasza Pieńki. Tylko i aż korner dla Miedziowych.

82
    Jean Carlos Silva opuszcza boisko a pojawia się na nim Péter Baráth.

82
    Ben Lederman opuszcza boisko a pojawia się na nim Łukasz Zwoliński.

82
    Po kolejnych zmianach personalnych Raków Częstochowa niezmiennie szuka sposobu na doprowadzenie do remisu.

83
    Otwierają się wolne przestrzenie dla Miedziowych. Dawidowi Kurminowskiemu nie udało się oddać skutecznego strzału po podaniu Kacpra Chodyny.

83
    Niesie się doping po trybunach.

84
    Dawid Kurminowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Juan Muñoz.

85
    Czas pokaże, czy częstochowianie wymierzą karę przeciwnikom za niewykorzystaną sytuację podbramkową Dawida Kurminowskiego.

86
    Interweniował Sokratis Dioudis po bezpańskim dośrodkowaniu.

87
    Gola strzelił JUAN MUÑOZ!

Piękne wykończenie szybkiego ataku przez naładowanego energią zmiennika. Juan Munoz prawdopodobnie zagwarantował zdobycie kompletu punktów Miedziowych. Żwawa kontra i na finiszu lobik ponad bezradnym Vladanem Kovaceviciem.

90+1
    Być może ostatnia szansa Rakowa Częstochowa do załapania się w walkę o punkty. Ivi Lopez spudłował technicznym strzałem z rzutu wolnego!
    90+1. Ivi Lopez spudłował z rzutu wolnego!

90+3
    Interweniował Tomasz Pieńko po dośrodkowaniu.

90+4
    W Lubinie wyczekiwanie na ostatni gwizdek.

90+5

Miedziowi z zasłużonym kompletem punktów za zwycięstwo 2:0 z ustępującym powoli mistrzem Polski.

Posiadanie piłki: 34% : 66%.
    Strzały celne: 3:3.
    Strzały niecelne: 7:12.
    Rzuty rożne: 4:9.
    Spalone: 1:2.
    Foule: 17:6.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:31:34)

Gole: 41. Chodyna, 87. Muñoz

Kartki:   61. Grzybek (ZAG), 65. Kopacz (ZAG)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 7:12. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 1:2. Foule: 17:6.
    Zagłębie Lubin: Dioudis – Kopacz, Nalepa, Ławniczak, Grzybek – Makowski, Dąbrowski (C) – Chodyna, Mróz (74. Poletanović), Wdowiak (59. Pieńko) – Kurminowski (84. Muñoz).
    Zmiany: Burić – Buleca, Kusztal, Kłudka, Woźniak, Mata.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Tudor (C) (46. Yeboah), Racovițan, Svarnas – Otieno (29. Rodin), Lederman (82. Zwoliński), Papanikolaou, J. Silva (82. Baráth) – Drachal, Nowak (69. López) – Crnac.
    Zmiany: Kuciak – A. Kovačević, Myszor.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)