ŁKS – Śląsk 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Raków 2:0 (koniec) | Stal M. – Jagiellonia 3:2 (koniec)
Stal Mielec
3:2 (1:1)
Jagiellonia Białystok
Sobota 04.05.2024, 20:00 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 31 • 31. kolejka
    75. Afimico PULULU - 3:2

75
    Gol dla Jagiellonii!
    Gola strzelił AFIMICO PULULU!

Nadzieja Jagiellonii na zapunktowanie odżyła w 75. minucie dzięki bramce Afimico Pululu na 2:3. Strącił on piłkę do bramki po dośrodkowaniu Michala Sacka.
    55. Łukasz GERSTENSTEIN - 3:1

55
    Gol dla Stali Mielec!
    Gola strzelił ŁUKASZ GERSTENSTEIN!

Płaskie uderzenie Łukasza Gerstensteina sprawiło ogromny problem Zlatanowi Alomeroviciowi, który zamiast sparować piłkę, to pomógł jej wtoczyć się nieznacznie za linię bramkową. Już 3:1 dla zawodników Stali Mielec!
    48. Mateusz MATRAS - 2:1

48
    Gola strzelił MATEUSZ MATRAS!

W 48. minucie Mateusz Matras główkował na 2:1 pod poprzeczkę po dośrodkowaniu ze skraju pola karnego. Gospodarze na prowadzeniu po odwróceniu wyniku!
    35. Ilja SZKURIN - 1:1

35
    Gola strzelił ILJA SZKURIN!

W 35. minucie Ilja Szkurin doprowadził do remisu 1:1. Przyczaił się między przeciwnikami i główkował w narożnik bramki Zlatana Alomerovicia po dośrodkowaniu Łukasza Gerstensteina. 1:1!
    12. NENÉ - 0:1

12
    Gola strzelił NENÉ!

Bramka dla lidera! Akcja została przyspieszona podaniem na prawe skrzydło do Dominika Marczuka. Po płaskim dośrodkowaniu młodzieżowca były w sumie trzy uderzenia, zanim Nene huknął z kilkunastu metrów pod poprzeczkę.

Gole: 35. Szkurin, 48. Matras, 55. Gerstenstein – 12. Nené, 75. Pululu

Kartki:   63. Skrzypczak (JAG), 74. Nguiamba (JAG)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 0:0. Foule: 10:13.
    Stal Mielec: Kochalski – Pingot, Matras, Ehmann – Wołkowicz, Guillaumier, Wlazło, Gerstenstein (90+1. Jaunzems) – Hinokio (82. Gheorghe), Domański (C) – Szkurin (82. Meriluoto).
    Zmiany: Jałocha – Pajnowski, Ferreira Santos, Wolsztyński, M. Stępień, Strzałek.

Trener: Kamil Kiereś

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Sáček, Skrzypczak, Diéguez, Wdowik – Kubicki (66. Nguiamba), Nené (89. Caliskaner) – Marczuk (89. Kupisz), Imaz Ballesté (C), Hansen (78. Lewicki) – Pululu.
    Zmiany: S. Abramowicz – Stojinović, Haliti, Naranjo, Łaski.

Trener: Adrian Siemieniec

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)