Szwecja – Francja 2:0 (koniec) | Anglia – Ukraina 1:0 (koniec)
Anglia
1:0 (0:0)
Ukraina
Wtorek 19.06.2012, 20:45 • Donbass Arena, Donieck • Mistrzostwa Europy

Spotkanie dobiegło końca. Ukraina, mimo ambitnej gry, odpadła z turnieju po porażce 0:1 z Anglią, która zajęła pierwsze miejsce w grupie D. Francja zajęła drugie miejsce, choć w ostatnim meczu uległa 0:2 Szwecji. Podopieczni Błochina pokazali się z dobrej strony i zdobyli bramkę, której im nieprawidłowo nie uznano. Anglicy po przerwie zagrali jednak naprawdę dobrze i przede wszystkim skutecznie. (22:41:31)

91
    Jarmolenko minimalnie przestrzelił. Brawa dla Ukraińców za grę do końca.

90
    Upłynął regulaminowy czas.

87
    Ostatnia zmiana w meczy. Oxlade-Chamberlain w miejsce autora goli.

86
    Faul Szewczenki na Youngu, jednym z najlepszych na boisku.

84
    Szewczenko nie doszedł do piłki granej przez Nazarenkę. Zmiennik w zespole Błochina dwa razy podawał w odstępie kilkunastu sekund, ale za każdym razem nieudanie.

82
    Andy Carroll za Welbecka. Niezły występ napastnika Manchesteru United.

81
    Ukraińcom nie można odmówić chęci, ale wydaje się, że niewiele już mogą wskórać. Anglia znacznie poprawiła grę po przerwie. Nazarenko uderzył wysoko nad bramką.

78
    W kartkach remis. Ashley Cole ukarany a faul.

78
    Ostatnia zmiana w Ukrainie. Nazarenko w miejsce Harmasza.

77
    Druga zmiana w zespole Ukrainy.

75
    Rooney miał okazję na podwyższenie wyniku, ale Piatow znów na posterunku. Znakomite odegranie przez Welbecka.

74
    Rakitskij ukarany za faul na kapitanie Anglików.

74
    Hart obronił z najwyższym trudem strzał Konoplianki. Koledzy nie zdążyli z dobitką.

73
    Skutek faulu na Harmaszu. Gerrard z żółtą kartką.

70
    Cała nadzieja w Szewczence. Dević był aktywny, ale na niewiele się pod bramką przydał.

70
    Zmęczony Milner zszedł, a w jego miejsce Walcott, bohater meczu ze Szwedami.

68
    Piatow zdjął piłkę z głowy Rooneya po wrzutce Milnera. Cole złożył się do strzału, ale Piatow znakomicie wybronił uderzenie. Powinno być 2:0. Bramkarz Ukrainy zrehabilitował się za błąd przy golu.