Wtorek 11.09.2012, 20:45 • Stadion Miejski we Wrocławiu • Reprezentacja

Koniec meczu. (22:32:32)

90+2
    Sędzia spogląda już na zegarek...

90+1
    Prawą stroną pobiegł Piszczek, wycofał piłkę na przedpole bramki do Krychowiaka, a ten zdecydował się na strzał. Piłka poleciała jakieś dwa metry nad mołdawską bramką.

90
    Sędzia dolicza dwie minuty.

90
    Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Tytonia: Alexeev wymanewrował na prawej stronie Wawrzyniaka i oddał mocny strzał w krótki róg, jednak nasz bramkarz pokazał, że zachowuje czujność do końca.

89
    Spiker podał właśnie wynik trwającego jeszcze meczu Anglia - Ukraina (0:1), co wywołało wielką wrzawę na trybunach.

88
    Polacy spokojnie podają piłkę między sobą na własnej połowie, więc już nic nie powinno się wydarzyć w tym meczu.

87
    Kibice wstają z miejsc i śpiewają hymn. Są najwidoczniej zadowoleni z wyniku, bo ten - co nie ulega najmniejszej wątpliwości - jest lepszy niż gra Polaków.

86
    Jeszcze wrzutka w "16" Polaków, Tytoń skacze najwyżej, za co zbiera burzę braw.

85
    Lewandowski postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i sam chciał wykończyć kolejną akcję, ale piłka gdzieś mu się zawieruszyła. A szkoda, bo miał obok lepiej ustawionego Sobiecha.

84
    Piłka znowu w siatce, ale tym razem gol został zdobyty nieprawidłowo. Podający do Piszczka Błaszczykowski był na spalonym.

83
    Lewandowski! Tym razem Błaszczykowski wrzuca z prawej strony, głową uderza "Lewy", ale posyła piłkę nad poprzeczką bramki Namaski.

82
    Sergiej Alexeev zmienia Suvorova, który w drugiej połowie nie poczynał sobie już tak dobrze jak przed przerwą.

81
    Gol dla Polski!
    Po rzucie rożnym piłka wróciła na lewą stronę do Błaszczykowskiego, ten wrzucił ciętą piłkę w pole karne, gdzie dość niespodziewanie znalazł się Jakub Wawrzyniak i strzałem głową w długi róg pokonał mołdawskiego bramkarza.

80
    Po wrzutce z rożnego uderzał Glik, piłka odbiła się jeszcze do jednego z rywali i mamy kolejny korner.

79
    Ciekawa akcja Biało-Czerwonych, Błaszczykowski w tempo do Piszczka, ten od razu odgrywa w pole bramkowe, ale jeden z obrońców wybija na korner.

78
    Kolejna okazja Polaków, tym razem Lewandowski przedarł się prawą stroną pola karnego i oddał mocny strzał z lewego kąta, jednak Namasco zaimponował refleksem i wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę.

78
    Jak się okazało, skrzydłowy Śląska był na spalonym, co skrzętnie zauważył arbiter.

77
    Poprzeczka! Sobota wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił jedynie w poprzeczkę!
    Gole: 33. Błaszczykowski (kar.), 81. Wawrzyniak

Kartki:   54. Wasilewski (POL) - 6. Gatcan (MOL)

Polska: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Polanski, Borysiuk, Mierzejewski - Saganowski, Lewandowski
    Mołdawia: Namasco - Armas, Golovatenco, Patras, Ivanov, Racu, Epureanu, Covalciuc, Gatcan, Picusciac, Suvorov

Sędziowie: Ilias Spathas (Grecja)

Widownia: 28 000