Man Utd – Arsenal 2:1 (koniec) | Swansea – Chelsea 1:1 (koniec) | Fulham – Everton 2:2 (koniec)
Manchester United
2:1 (1:0)
Arsenal F.C.
Sobota 03.11.2012, 13:45 • Manchester, Old Trafford • Angielska Premier League

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejny mecze: 16:00 Swansea City - Chelsea FC oraz 16:00 Fulham FC - Everton FC. (15:42:58)

Cazorla w szesnastce strzelił pod poprzeczkę. Piękna bramka.

Arsenal na otarcie łez strzelił bramkę honorową. Szkoda, że tak długo Kanonierzy nie odważyli się zaatakować bramki United.

90
    Przepiękny gol pomocnika Arsenalu na zakończenie spotkania!

90
    Giroud w doskonałej sytuacji. Cztery metry od bramki United doszedł do piłki i strzelił, ale De Gea nie dał mu satysfakcji i uchronił swój zespół przed utratą gola.

90
    Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy.

89
    Panie sędzio, proszę zakończ ten mecz! Oglądanie poczynań Arsenalu wyciska łzy, niczym kolejne przeboje Britney Spears.

88
    Było blisko, abyśmy zobaczyli trzecią bramkę dla gospodarzy.

88
    Rzut rożny dla United.

86
    Ciekawa kontra United. Anderson wpadł w pole karne i zagrywał w stronę Younga. Mannone zareagował błyskawicznie i zażegnał niebezpieczeństwo.

Chwilę wcześniej za bezmyślne zagranie żółtą kartkę dostał Rooney.

82
    Pierwsze błyskotliwe zagranie rosyjskiego napastnika Arsenalu: sfaulował przeciwnika i dostał żółtą kartkę.

81
    Podolski schodzi? To on grał w tym meczu? Coś niebywałego... Na boisku Arshavin.

79
    Anderson strzelił, a piłka trafiła do bramki. Wszyscy się cieszą. Tylko jeden facet na stadionie inaczej widział tę sytuację, a by dać temu wyraz podniósł chorągiewkę.

O Arsenalu i jego grze pisałem niżej.

Manchester United gra niemrawo i niedbale. Kolejne kontry gospodarzy kończą się głupimi stratami.

75
    Walcott przed szansą. Dostał dobre podanie od Cazorli, ale strzelił będąc kilka metrów przed bramką De Gea, w trybuny.

73
    Arsenal próbuje, ale akcję londyńczyków są równie zaskakujące, jak kolejne odcinki "Mody na sukces".

72
    Anderson sfaulował Artetę.

Arsenal stracił jednego zawodnika i wszystko wskazuje, ze w niedalekiej przyszłości straci kolejne bramki.

69
    Wilshere dostaje czerwoną kartkę za brutalny faul na Evrze.

Arsenal miał kilka minut znośnej gry w drugiej odsłonie, ale ewidentnie był i jest słabszy od gospodarzy.

Chwilę przed bramką Evry, sytuację sam na sam zmarnował van Persie.

66
    Dośrodkowanie Rooneya na głowę Evry.

Nowoczesny stadiony w Manchesterze chroni kibiców przed zimą i chłodem, ale piłkarze niestety nie widzą piłki z uwagi na słońce.

61
    Anderson zmienia coraz słabszego Cleverley'a.

60
    Chamskie zagranie van Persiego, który wyciął Sagna'e. Powinien się cieszyć, że nie zobaczył innego koloru w ręce arbitra.

Mecz w drugiej odsłonie nagle się ożywił!

57
    Zamieszanie w polu karnym Arsenalu. Zawodnicy United domagają się karnego, ale sędzia wskazuje na zawodników gości, którzy wznowią grę.

55
    Faulowany van Persie na połowie Arsenalu. Rzut wolny wykonany przez samego poszkodowanego, ale bez fajerwerków. Ostatecznie piłkę przejął Valencia, który zagrał w pole karne, ale zapomniał, że koledzy nie mają 3 metrów wzrostu.

54
    Wow! Arsenal w piątce United. Giroud strzelił z ostrego kąta, ale bramki nie zdobył.

51
    Walcott wchodzi za Ramseya.

50
    Komentatorzy wieszczą, że Arsenal być może się przebudził. Wydaję się, że bardziej przewrócił się na drugi bok. Londyńczycy nadal bez przekonania atakują bramkę De Gea.

Podziękujmy Arsenowi Wengerowi, że wstawił belgijskiego obrońcę do składu, gdyby nie zaangażowanie tegoż van Persie nie miałby szans na strzelenie pierwszej bramki.

46
    Bohaterem dzisiejszego spotkania niewątpliwie Vermaelen, obrońca Arsenalu zaczął się kiwać z van Perskim i Valencią. Ostatecznie piłkę przejął były zawodnik Arsenalu i wpadł w pole karne. Valenica miał otwartą drogę do pustej bramki, ale koślawo ułożył nogi. Wynik nie uległ zmianie.

46
    Zawody wznowili gracze gospodarzy.

46

Czekamy na początek drugiej połowy.

Dziękujemy sędziemu za to, że skrócił nasze męki. Zapraszamy na zasłużoną przerwę. Wracamy za mniej więcej 10 minut.

Ferguson powinien zbesztać Rooneya w przerwie za niewykorzystanie karnego. Rooney strzelił po ziemi, metr od lewego słupka bramki.

45
    Sędzie doliczył trzy minuty do pierwszej połowy.

45
    Rooney strzelał i nie strzelił!

44
    Rzut karny dla gospodarzy. Cazorla w polu karnym zagrywa ręką.

44
    Rzut rożny dla Czerwonych Diabłów.

40
    W przerwie zawodnicy powinni łyknąć jakiś napój, żeby dodał im skrzydeł. Nawet Rooney zaczyna podawać niecelnie. Za takie widowisko władze gospodarzy powinny serwować kiełbaski w przerwie gratis.

Arsenal męczy się od początku spotkania. Podolski biega i chodzi, jakby łapał motyle, a nie czekał na podania od partnerów.

38
    Wolny dla Arsenalu, 35 metrów od bramki gospodarzy. Piłka posłana przez Artetę na głowę obrońców United. Rozpaczliwie wyglądają ataki gości. United być może z litości pozwoli Kanonierom ustrzelić honorową bramkę.

36
    Wilshere, poza boiskiem zrobił koziołka i omal nie zapłakał.

Jeżeli dzisiejszy mecz miał być reklamą Premier League, to przepraszam, ale znam lepsze środki nasenne.

Gra Arsenalu w pierwszej połowie przypomina starania młodego tenisisty, który dziwi się, że piłka odbita od ścianki wraca do niego, a nie przenika przez rzeczoną ściankę.

32
    Manchester z kolei nie za bardzo ma ochotę, żeby zdobyć kolejne bramki.

30
    Arsenal bardzo by chciał, ale nie za bardzo wie, co i jak. Kanonierzy z taką grą nie mają szans na remis w dzisiejszym spotkaniu.

29
    Young podeptał rywala i dostał żółtą kartkę.

28
    Rooney kropnął z dziesięciu metrów, ale wynik bez zmian. Poprawił Evra, a Mannone ponownie nie dał się pokonać.

27
    Zawodnicy obu zespołów zaczynają biegać, a nie chodzić po boisku. Hurra!!!

23
    Pierwsza udana akcja Arsenalu w polu karnym gospodarzy. Ramsey z lewego skrzydła wpadł z pole karne ManUnd i próbował nastrzelić piłkę na nogę Podolskiego, ale De Gea, uratował swoją drużynę.

21
    Van Persie dostał podanie od Rooneya, wpadł w pole karne i strzelił z ostrego kąta. Mannone instynktownie obronił. Van Persie ma dzisiaj wielką ochotę na kolejne trafienia.

17
    W pierwszych piętnastu minutach przewagę miał Arsenal, ale to w niczym nie przeszkodziło gospodarzom w objęciu prowadzenia.

15
    Nic się nie dzieje, ale poczekajmy parę minut, bo van Persie chyba ponownie zabłyśnie. Arsenal gra tak schematycznie i wolno, że nie będzie chyba w stanie zagrozić bramce United.

14
    Wilshere z Arsenalu, otrzymuje żółtą kartkę za wycinkę na Cleverley'u.

10
    To tak w skrócie, co zaprezentował Arsenal w pierwszych dziesięciu minutach. Manchester United spokojnie czeka na kontry.

9
    Podolski rozgrywa piłkę na 40 metrze przed bramką. A Santos strzelił w kierunku chorągiewki... było blisko, a nawet by trafił.

7
    Patrząc na akcję Arsenalu można odnieść wrażenie, że londyńczycy grają zupełnie bez wiary w zwycięstwo. Atak gości został zatrzymany przez obrońców 35 metrów przed bramką De Gea.

Kibicom Arsenalu przypominamy, że w poprzednim sezonie Manchester rozgromił u siebie Kanonierów 8-2.

Van Persie, dostał idealne podanie od byłego kolegi z Arsenalu. Huknął z szesnastego metra i mamy pierwszą bramkę dla gospodarzy. Koszmarny błąd obrońcy Vermaelena.

3
    Van Persie!!!!

1
    Spotkanie rozpoczęli goście ale bez jakiegoś wielkiego przekonania.

1

Można obstawiać, że były zawodnik Arsenalu Robin van Persie, obecnie w składzie gospodarzy będzie głównym bohaterem dzisiejszego pojedynku.

Drużyny wychodzą na boisko.

Coraz mniej czasu do początku spotkania. Drużyny rozgrzewają się. Warto zwrócić uwagę, że w Arsenalu gra aż dwóch niedoszłych reprezentantów Polski: Podolski i Koscielny.

Za niespełna 17 minut zapraszamy na transmisję spotkania Manchesteru United z Arsenalem Londyn. Gospodarze zajmują w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 21 oczek, goście na szóstym miejscu w Premier League dotychczas zgromadzili 15 punktów.

Skład startowy:

Manchester United: De Gea; Rafael, Ferdinand, Evans, Evra; Valencia, Carrick, Cleverley, Young,; Rooney, van Persie // ławka rezerwowych: Lindegaard, Anderson, Hernandez, Nani, Scholes, Powell, Wootton.

Arsenal Londyn: Mannone; Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Santos; Arteta, Wilshere, Ramsey; Cazorla, Giroud, Podolski // ławka rezerwowych: Martinez, Walcott, Coquelin, Arshavin, Jenkinson, Chamakh, Koscielny.