West Ham – Chelsea 3:1 (koniec) | Man City – Everton 1:1 (koniec) | Fulham – Tottenham 0:3 (koniec)

Trzecia bramka dla West Hamu!
    Ashley Cole stracił piłkę trzydzieści metrów od własnej bramki. Futbolówkę przejął Diame, poddał do Maiga, który odegrał do Taylora. Zawodnik Taylora wpadł w pole karne i strzelił, ale Cech odbił piłkę, która trafiła pod nogi Maigii. Zawodnik West Hamu nie myślał długo i strzelił. Piłka wpadła do bramki.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasy gry.

89
    Nolan przed szansą. Jego strzał z ostrego kąta został zablokowany.

87
    Cole schodzi, a w jego miejsce Maiga.

86
    Drugą bramkę dla West Hamu strzela Diame!
    Mohamed Diame dostał idealne podanie od Cole, który umiejętnie zastawił się w polu bramkowym Chelsea. Piłka po strzale Diame minęła obrońców i obok Cecha trafiła do siatki.

83
    Rzut rożny równie groźny, jak akcja Jarvisa. Piłkę po strzale Reida została wybita z linii bramkowej przez Ashley Cole'a.

82
    Niesamowita okazja dla West Hamu. Sam na sam z Cechem Jarvis, ale jego strzał jakimś sposobem wybił na rzut rożny bramkarz Chelsea.

78
    Marin na boisku zmienia Mosesa.

73
    Ciekawie rozegrany korner przez West Ham. Reid strzelił głową w długi róg, ale Cech idealnie zareagował.

72
    Od paru minut niewiele się dzieje ciekawego na boisku. Obie drużyny walczą, ale mamy mało strzałów.

64
    Druga zółta kartka dla zawodnika Chelsea - Mikela.

71
    Hazard opuszcza murawę, a w jego miejsce Oscar.

64
    Po chwilowym oszołomieniu swoją szansę miała Chelsea. Strzał z rzutu wolnego Juana Maty trafiło w słupek.

63
    Gol dla West Hamu!

Carlton Cole strzela wyrównującą bramkę. Dośrodkowanie w pole karne Chelsea, a walkę o górną piłkę wygrywa Cole. Asysta Jarvisa.

56
    Jarvis szaleje w polu bramkowym Chelsea. Pomocnik West Hamu minął Azpilicueta i próbował podać do kolegi, ale piłka została wybita przez obrońcę The Blues.

53
    W zamieszaniu pod bramką Chelsea lekkiej kontuzji doznał Cahill, który rzucił się na piłkę i szczupakiem próbował ją wybić, przy okazji nadział się na but Cols. Wszystkich uspokajamy, zawodnik Chelsea żyje i już wrócił na boisko.

50
    Kolejny już raz West Ham stosuje pressing na połowie Chelsea. Goście tracą piłkę, ale zaangażowanie i walka gospodarzy nie przekłada się na ilość strzałów i szans bramkowych.

49
    Dwa kornery dla West Hamu pod rząd nie zmieniają niczego. Po drugim sędzia odgwizdał przewinienie napastnika gospodarzy.

48
    West Ham odważnie ruszył od pierwszej minuty drugiej połowy. Chelsea czeka na kontrę. Trzeba przyznać, że akcje gospodarzy wydają się wielce chaotyczne.

47
    Jak na razie bez strzału z jedne lub drugiej strony.

46
    Pierwsza akcja West Hamu.

46

45
    Wolny wykonany przez West Ham nie zachwycił, ale w zamieszaniu pod bramką Nolan oddał piękny strzał głową. Cech interweniował w mistrzowskim stylu.

45
    Sędzia doliczył minute do pierwszej połowy.

44
    Rzut wolny dla West Hamu. Po zagraniu Cecha.

44
    Petr Cech za zagranie piłki poza obrębem szesnastaki otrzymuje żółtą kartkę.

41
    Moses zatańczył w polu karnym. Minął kilku obrońców (dwóch położył na murawie). Podał piłkę do Maty, który strzelił w światło bramki. Jaaskelainen wyśmienicie zareagował i uratował swój zespół przed utratą drugiej bramki.

40
    Ponownie Azpilicueta, który doskonale dośrodkował w pole karne West Hamu, ale żaden z kolegów nie doszedł do piłki.

38
    Korner nie przyniósł żadnej zmiany. West Ham momentami wydaję się być bezbronny w starciu z Chelsea.

37
    Rzut rożny dla gospodarzy.

36
    Po dłuższej chwili dominacji Chelsea, West Ham dochodzi do głosu.

34
    Collins strzelił bramkę dla West Hamu, ale arbiter odgwizdał faul na Ivanovicu. Czy słusznie? Trudno powiedzieć.

33
    Hazard pięknie zagrał w szesnastce. Obrócił się z piłką i strzelił, futbolówka minęła o kilka centymetrów okienko Jaaskelainena.

32
    Rzut rożny dla gości. West Ham od chwili utraty bramki broni się przed utratą kolejnych.

29
    Azpilicueta wrzuca piłkę w pole karne West Hamu. Mata źle przyjmuję piłkę. Kolejna już okazja dla Chelsea. Bardzo łaskawi są dzisiaj The Blues dla obrońców i bramkarza gospodarzy.

25
    Przed szansą Torres, który 12 metrów przed bramką strzela! Bardzo wysoko i bardzo niecelnie.

24
    Wolny dla West Hamu. Piłka wstrzelona w pole karne, ale żaden z zawodników nie zorientował się, gdzie tez może być piłka. W konsekwencji Chelsea wyprowadza kontrę.

21
    West Ham rozpaczliwie próbuje powrócić do stylu gry z pierwszych minut spotkania. Bezskutecznie.

20
    Moses miał doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenia Chelsea. Otrzymał podanie w szesnastce, wystarczyło jedynie dobrze przymierzyć... zawodnik Chelsea nie spełnił tego warunku i nadal wynik bez zmian.

19
    Wolny dla Chelsea, kolejne zagrożenie pod bramką West Hamu.

Chelsea bezbłędnie rozpracowała obronę gospodarzy, którzy mieli lekką przewagę w posiadaniu piłki w pierwszych minutach spotkania.

13
    Gol dla Chelsea!
    Juan Mata strzelcem pierwszej bramki. Trójkowa akcja Mikela, Torresa i Maty. Ten pierwszy wypuścił Torresa w uliczkę, hiszpański napastnik wpadł w pole karne i płaskim podaniem zagrał do Maty, który z 10 metrów strzelił w długi róg bramki Jaaskelainena.

9
    Ciekawe dośrodkowanie w pole bramkowe Chelsea. Piłka dobrze zagrana przez jednego z zawodników West Hamu, ale sędzia odgwizdał faul.

6
    Pierwsze minuty z lekką przewagą West Hamu. Jak na razie żadna ze stron nie oddała strzału na bramkę.

5
    Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, ale Cech poradził sobie piąstkując piłkę poza szesnastkę.

3
    Młoty próbowały skonstruował akcję pod bramką Cecha, ale dosyć łatwo straciły piłkę.

2
    Nic wielkiego goście nie pokazali i piłka trafiła na środek boiska.

1
    Pierwszy rzut rożny dla Chelsea.

1

Zawodnicy wychodzą na murawę.

Gospodarze zajmują 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów, zaś goście zdołali zgromadzić 26 punktów, dzięki czemu w ligowej tabeli znajdują się na trzecim miejscu.