Real Madryt – Ajax 4:1 (koniec) | Borussia D. – Man City 1:0 (koniec) | Olympiakos – Arsenal 2:1 (koniec)
AC Milan – Zenit 0:1 (koniec)
Real Madryt
4:1 (2:0)
Ajax Amsterdam
Wtorek 04.12.2012, 20:45 • Estadio Santiago Bernabéu • Liga Mistrzów UEFA

Koniec spotkania. Real pokonuje Ajax 4:1 (2:0). Pierwsza połowa absolutnie pod dyktando Królewskich, po zmianie stron Ajax zaczął grać lepiej..ale zagwarantowało to tylko honorowe trafienie. (22:35:58)

90+2
    Dwójkowa akcja Ronaldo i Moraty i mogła być 5 bramka! Zabrakło teraz zdecydowania młodemu napastnikowi Realu.

90+1
    Dobrze przy krótkim słupku interweniował Pepe.

2 minuty doliczone przez czeskiego arbitra do drugiej części gry.

90
    Vermeer broni strzał Modricia.

Losy spotkania już teraz na pewno przesądzone. Minuta do końca regulaminowego czasu gry.

88
    Gol dla Realu!

Świetnie na skrzydle przedarł się Morata! Dograł na pole karne, a tam do piłki dopadł CALLEJON i zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu!

87
    Schone uprzedza w powietrzu Pepe.

87
    Sana przecina dośrodkowanie Varane. Będzie korner dla Królewskich.

85
    Za mocno piłkę wypuścił sobie Boerrigter i od bramki rozpocznie Adan.

83
    Na czystą pozycję wybiegł Morata, ale przy zagraniu Ronaldo był na spalonym.

82
    Ronaldo ukarany kartką za dyskusję z arbitrem.

81
    Morata za Benzeme.

Dziesięć minut, regulaminowego czasu gry do końca spotkania. Ajax nadal w ofensywie.

78
    A z rzutu wolnego, wysoko ponad bramką uderzył De Jong.

78
    Oraz Sana w miejsce Fischera. To ostatnia zmiana Ajaxu.

77
    Enoh za Hoesena.

77
    Żółta kartka dla Carvalho.

77
    Boerrigter faulowany przed polem karnym przez Carvalho.

76
    Dobry strzał Eriksena, z trudem piłkę wyłapał Adan.

74
    Teraz w szesnastkę zagrywał Eriksen, a Fischer uderzył niecelnie.

74
    Boerrigter na pole karne, ale strzał Hoesena zablokowany przez obrońców.

Od ponad 10 minut na Bernabeu przeważają goście. Ewentualny kontaktowy gol może sprowokować ciekawe widowisko w końcówce spotkania.

72
    Rodriguez w miejsce Kaki.

70
    Dobrze przed własną bramką interweniował Adan.

69
    Hoesen wykładał do Fischera, jednak sprytnie to podanie przechwycił Carvalho.

67
    Kapitalne prostopadłe podanie De Jonga do Hoesena, ale napastnik Ajaxu w dobrej sytuacji przestrzela!

Wreszcie lepsza gra Ajaxu w ostatnich minutach, rozkręca się to spotkanie.

65
    Zbyt słabe uderzenie Boerrigtera.

64
    Świetnie teraz Eriksen do Hoesena, a ten drugi zastawiając się był faulowany. Niecałe 20 metrów do bramki Realu.

63
    Układał i układał sobie piłkę przy nodze Benzema, a gdy już uderzył to wysoko ponad bramką.

62
    Dobrze na krótkim słupku Pepe.

62
    Sporo zamieszania w polu karnym i po raz kolejny od narożnika boiska goście.

61
    Ajax rozochocony tą bramką. Teraz po interwencji Varane będzie korner.

60
    Gol dla Ajaxu!

Fatalna interwencja na własnym polu karnym Adana i ładnym strzałem do pustej bramki trafia BOERRIGTER!

59
    Niewiele teraz pomylił się Fischer! Duńczyk potężnie uderzył z pola karnego, a piłka minimalnie minęła poprzeczkę!

58
    Adan dobrze na przedpolu wyłapał dośrodkowanie Eriksena.

57
    Rzut rożny dla Ajaxu wywalczył Fischer.

55
    Varane idealnie na pole karne do Benzemy, a ten z 5 metrów przestrzela głową!

53
    Pewna interwencja Adana po strzale Boerrigtera.

53
    Z ostrego kąta na bramkę uderzył Blind, piłka zatrzepotała tylko na bocznej siatce.

52
    Zaskoczyć Vermeera próbował Ronaldo.

51
    Eriksen do Hoesena, ale ten nie opanował piłki i wyjaśnił Carvalho.

49

KAKA kapitalnym strzałem zdobywa trzecią bramkę dla Realu! Brazylijczyk uderzył z 20 metrów, tuż pod spojenie słupka z poprzeczką!

48
    Nieudane dośrodkowanie Boerrigtera.

46

Rezerwowi kończą już rozgrzewkę, zatem za kilka chwil początek drugiej części gry.

Do przerwy zasłużenie, po bramkach Ronaldo i Callejona prowadzi Real. Ajax w pierwszych 45 minutach kompletnie bezsilny.

Minuta doliczona przez arbitra.

45
    Nad poprzeczką, głową uderzył Varane.

44
    Modrić wywalczył rzut rożny.

42
    Odważne wejście w pole karne Fischera, ale strzał Duńczyka wprost w bramkarza.

40
    Nieskutecznie z pola karnego uderzał Modrić.

40
    Schone za Poulsena.

39
    Świetnie z 25 metrów uderzył Khedira! Vermeer z najwyższym trudem na rzut rożny!

38
    Wzdłuż bramki zagrał Khedira, ale nikt nie zamykał tej akcji.

37
    Próba bezpośredniego strzału, ale piłka ląduje na którymś ze stoperów.

36
    Boerrigter przedzierał się na prawej flance i niemalże na linii pola karnego został sfaulowany przez Nacho. Rzut wolny.

35
    Fischer! Gdyby napastnik Ajaxu lepiej opanował piłkę stanął by oko w oko z bramkarzem Realu.

Ajax póki co nie jest w stanie zagrozić bramce Realu. Dominacja Królewskich z minuty na minute widoczna coraz bardziej.

33
    Nieczyste uderzenie Ronaldo, piłka odbija się jeszcze od Moisandera i ląduje w rękawicach bramkarza.

32
    A teraz rzut wolny dla Realu..18 metrów do bramki Vermeera!

31
    Wybili obrońcy.

31
    Po akcji Kaki, Królewscy mają rzut rożny.

30
    Teraz Ronaldo, z rzutu wolnego wprost w mur.

28

Świetne podanie Modricia opanował CALLEJON i pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 2-0!

26
    Dobra interwencja Vermeera po strzale Ronaldo.

26
    Na 25 metrze przed bramką Ajaxu faulowany Ronaldo. Rzut wolny.

23
    Coentrao trzyma się za nogę i nie jest w stanie kontynuować gry, zmienia go Pepe.

21
    Dobra interwencja Carvalho po dośrodkowaniu Boerrigtera.

20
    Alderweireld płasko przed bramkę, ale piłkę wybija Coentrao.

19
    A teraz daleko przed pole karne wybili obrońcy Ajaxu.

19
    Dobrze na przedpolu Vermeer i jeszcze jeden korner dla Królewskich.

18
    Vermeer z najwyższym trudem na rzut rożny, po strzale Benzemy!

17
    Obrońcy wyjaśnili zagrożenie.

15
    Indywidualna akcja Ronaldo i Portugalczyk powstrzymany faulem na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Realu.

13

Po zagraniu Benzemy, do pustej bramki piłkę pakuje RONALDO!

13
    Nacho za mocno do Callejona i piłkę przejął Vermeer.

11
    Świetnie w polu karnym Modrić wypatrzył Coentrao, a Portugalczyk uderzył w słupek!!

10
    Van Rhijn wybija po dośrodkowaniu Ronaldo.

10
    Ładnie na skrzydle znalazł się Eriksen, ale nie opanował prostej piłki.

9
    Nieudane dośrodkowanie Eriksena.

8
    Korner dla Ajaxu.

7
    Po dwójkowej akcji Ronaldo i Kaki piłka w bramce Ajaxu. Arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej i nie uznał tego gola.

7
    Zablokowany strzał Benzemy z 16 metra.

6
    Nieudane dośrodkowanie Blinda i od bramki Adan.

4
    W środkowej strefie Boerrigter faulował Callejona.

3
    Za mocno, prostopadle do Hoesena zagrywał De Jong.

2
    Spokojny początek meczu.

Real na biało, Ajax w czarnych koszulkach i seledynowych spodenkach.

1

Zgodnie z zapowiedziami Mourinho, Królewscy zagrają dziś bez większości graczy z podstawowego składu.

Skład startowy:

Real Madryt: Adan; Nacho, Varane, Carvalho, Coentrao; Khedira, Modric; Callejon, Kaka, Ronaldo; Benzema

Ajax Amsterdam: Vermeer; Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind; Poulsen, De Jong, Eriksen; Boerrigter, Fischer, Hoesen

Sędzia: P. Kralovec‎

Real Madryt bez względu na wynik dzisiejszego meczu awansuje do fazy pucharowej. Ajax z kolei walczy o awans do Ligii Europejskiej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.