Wolfsburg – Eintracht 0:2 (koniec) | Bayer – Hamburg 3:0 (koniec) | Schalke 04 – Freiburg 1:3 (koniec)
VfL Wolfsburg
0:2 (0:2)
Eintracht Frankfurt
Sobota 15.12.2012, 15:30 • Volkswagen Arena • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Na godzinę 15:30 zaplanowano spotkanie 17. kolejki Bundesligi, w którym to piłkarze VFL Wolfsburg podejmą na własnym stadionie zespół Eintrachtu Frankfurt.

Faworytem pojedynku wydają się być goście, jednak z reguły wiemy, że gospodarze na własnym boisku nie oddadzą łatwo punktów i będą walczyć o każdy metr boiska.

W drużynie gospodarzy na pewno nie zagra dzisiaj Mateusz Klich, który znalazł się poza kadrą meczową. Były gracz Cracovii nie może odnaleźć się w Niemczech.

Oba zespoły są podbudowane zwycięstwami w meczach poprzedniej kolejce. Przypomnijmy, że piłkarze VFL Wolfsburg wygrali na wyjeździe 3:2 z Borussią Dortmund, natomiast zawodnicy Eintrachtu Frankfurt bez problemów ograli 4:1 Werder Brema.

Drużyna Eintrachtu ma obecnie 27 punktów, a więc tyle samo co trzecia Borussia Dortmund. Gracze z Frankfurtu z pewnością będą liczyć się w walce o miejsca premiujące grę w europejskich pucharach.

Tymczasem "Wilki" są na drugim biegunie tabeli Bundesligi. Piłkarze z Wolfsburga uzbierali dotąd dziewiętnaście punktów.

Poznaliśmy już składy w jakich wystąpią obie drużyny.

Kończy się powoli rozgrzewka przed meczem. Początek już niedługo!

Drużyny VFL i Eintrachtu wychodzą już na murawę.

1

1
    Gospodarze na zielono, goście na czerwono. Rozpoczęli piłkarze Eintrachtu.

2
    Fagner blokuje rywala i odzyskuje piłkę.

3
    Dużo walki w środku pola.

3
    Schafer wywalczył rzut rożny dla VFL.

4
    Dwukrotnie zrobiło się groźnie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Przeważają gospodarze.

5
    Inui strzelał na bramkę VFL, ale dobra interwencją popisał się Benaglio.

6
    Dośrodkowanie Oczipki, ale Benaglio piąstkuje piłkę daleko przed pole karne.

7
    Dużo wolnych miejsc na Volkswagen Arenie.

8
    Uderzenie Occeana zza pola karnego, lecz ta próba nie była najlepsza.

9
    Nieprawdopodobne! Trójka graczy VFL wychodziła na bramkarza gości i pogubiła się na tyle, że Vieirinha został w ostatniej chwili uprzedzony przez rywala. To powinien być gol!

10
    Faul Diego w ataku i sędzia ostrzega Brazylijczyka.

12
    Przenosimy się pod pole karne gospodarzy, gdzie fauluje Fagner.

12
    Gol dla Eintrachtu!
    Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i ALEXANDER MAIER głową pakuje piłkę do bramki VFL!

14
    Strzelona bramka dodała skrzydeł zawodnikom Eintrachtu.

15
    Ciężkie zadanie przed zawodnikami z Wolfsburga.

16
    Gracze Eintrachtu kontrolują grę w środkowej strefie boiska.

16
    Czerwona kartka dla Josue! Brzydki faul na rywali i Brazylijczyk wyrzucony z boiska!

17
    Wznowienie gry przez Eintracht i mamy drugiego gola dla gości! Na listę strzelców wpisał się TAKASHI INUI!

19
    Gospodarze w dziesiątkę przegrywają 0:2 z Eintrachtem i odrobienie strat wydaje się tutaj niema nieprawdopodobne. Tym bardziej, że to goście kontrolują ten mecz.

20
    Ale poczekajmy. To dopiero dwudziesta minuta meczu. Przed nami jeszcze mnóstwo gry i wiele się może wydarzyć!

22
    Gospodarze bez pomysłu na składną akcję.

22
    Faul Veirinhy i kolejne ostrzeżenie od głównego sędziego.

23
    Inui mija rywali jak tyczki slalomowe, powstrzymuje go dopiero dobra interwencja bramkarza gospodarzy.

25
    Słychać już pierwsze gwizdy z trybun.

26
    Próba ataku piłkarzy z Wolfsburga zakończona niepowodzeniem.

27
    Ewentualna porażka VFL znacznie pogorszy ich sytuację w ligowej tabeli.

28
    Spoglądając na boisko mamy wrażenie, że to Eintrachtu jest tu gospodarzem.

29
    Bardzo mądrze piłką grają dzisiaj piłkarze Eintrachtu.

31
    W końcu przenieśliśmy się pod bramkę gości i od razu powinien być gol dla VfL! Fatalne pudło Dosta.

32
    Makoto Hasebe powalony na murawę.

34
    Gospodarze powoli wybudzają się ze snu.

35
    Strzał Oczipki z rzutu wolnego, ale bez problemów poradził sobie Benaglio.

36
    Schafer zatrzymał teraz atak Eintrachtu.

37
    Próba długiego zagrania do Dosta, jednak napastnika VfL uprzedzają defensorzy zespołu gości.

38
    Sebastian Rode w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę VfL. Gol wisiał w powietrzu.

40
    Dużo niedokładności wkradło się w szeregi obu drużyn. Piłkarze są już chyba myślami na przerwie.

41
    Alexander Meier ucieka rywalom, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

42
    Ależ okazja dla Eintrachtu! Meier obraca się z rywalem na plecach, zagrywa do Occeana, a ten fatalnie przestrzelił...

42
    Teraz próba Inui, ale Japończyk niecelnie uderzył na bramkę VfL Wolfsburg.

43
    Na trybunach zasiada dzisiaj około 25 000 kibiców.

44
    Na placu gry leży Oczipka.

45
    Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy meczu.

Za nami pierwsza połowa meczu pomiędzy VfL Wolfsburg a Eintrachtem Frankfurt. Goście prowadzą zasłużenie 2:0. Warto dodać, że gospodarze grają w osłabieniu po czerwonej kartce dla Josue. Czekamy na drugą odsłonę spotkania!

46

46
    Zaczynamy drugą połowę! Mamy nadzieję, że piłkarze stworzą nam niezapomniane widowisko.

47
    Dodajmy, że bez zmian w obu zespołach.

47
    Oskrzydlająca akcja gości i piłka w rękach Benagliego.

48
    Póki co bez wielkich emocji na Volkswagen Arena.

50
    Strzał Polaka zablokowany przez partnera z drużyny. Dost stanął na drodze piłki...

51
    Ależ kropnięcie Polaka! Czeski pomocnik uderzył zza pola karnego i był bliski gola kontaktowego.

52
    Nieudana akcja Eintrachtu i od bramki zacznie Benaglio.

53
    Gospodarzom spieszy się i chcą odrobić dwubramkową stratę do przeciwnika.

55
    Fortuna Duseldorf prowadzi 1:0 z Hannoverem, co nie jest dobrym wynikiem dla piłkarzy z Wolfsburga.

55
    Faul Diego i żółta kartka dla Brazylijczyka.

57
    Po dwunastu minutach drugiej połowy stwierdzamy, że pierwsza część była bardziej emocjonująca.

59
    Piłkarze VfL dużo biegają po boisku, lecz nie przynosi to wymiernych korzyści.

60
    Sędzia Peter Gagelmann musi teraz często używać gwizdka.

62
    Już za chwilę pierwsza zmiana w zespole gospodarzy.

62
    Zapowiada zmiana w zespole z Wolfsburga. Za Hasebę wszedł właśnie Kahlenberg.

63
    Duńczyk zagrał jesienią w dziewięciu meczach Bundesligi i zanotował jedną asystę.

65
    Kapitalnie podanie do Aignera, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez Schafera.

66
    Kąśliwe dośrodkowanie Schafera i Trapp minął się z futbolówką. Było groźnie i zapachniało bramką dla gospodarzy.

68
    Kolejne dośrodkowanie Schafera, ale tym razem Trapp bez problemów złapał futbolówkę.

68
    Inui mógł znaleźć się w niezłej sytuacji strzeleckiej, ale źle przyjął piłkę.

69
    Naldo i Occean zderzyli się głowami. Gra jest już kontynuowana.

70
    Schwegler z rzutu wolnego strzelił nad poprzeczką.

71
    Tylko dwadzieścia minut zostało gospodarzom na odrobienie strat.

72
    Piłkarze Eintrachtu częściej przebywają przy piłce. Obecnie ten wskaźnik pokazuje dokładnie 62%.

72
    Wyjście Trappa zażegnało niebezpieczeństwo pod bramką gości.

73
    Zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Jan Polak, a w jego miejsce pojawił się Alexander Maldung.

74
    Madlung tylko trzy razy pojawiał się na boiskach Bundesligi w obecnym sezonie.

76
    Trapp wpada na Dosta i obaj leżą na boisku. To wyglądało groźnie.

77
    Zmiana w Eintrachcie. Karim Matmour w miejsce Stefana Aignera.

78
    Żółtą kartką ukarany został Takashi Inui.

79
    Kibicom VfL co chwile nie odpowiadają decyzje podejmowane przez sędziego głównego.

80
    Diego próbuje kreować grę gospodarzy, lecz to mu dzisiaj nie idzie dobrze.

80
    Z boiskach schodzi strzelec bramki, Takushi Inui. Japończyka zmienił Stefano Celozzi.

82
    Meier z rzutu wolnego strzelił wprost w mur.

83
    Goście są coraz bliżej zwycięstwa.

83
    Gospodarze grają długimi piłkami, jednak są one przechwytywane przez rosłych defensorów Eintrachtu.

84
    Kontra Eintrachtu, jednak niezrozumienie zawodników i przy piłce są już gospodarze.

85
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska zszedł Vieirinha, a w jego miejsce zagra teraz Rasmus Jonsson.

86
    Młody Szwed dostał póki co sześć szans od trenera. Za każdym razem wchodził z ławki rezerwowych i nic wielkiego nie zwojował.

86
    Niecelny strzał Meira.

87
    Druga zmiana w Eintrachcie. Z boiska schodzi Occean, a za niego zagra Lanig.

87
    Dwie bramki i jedna asysta. Tak wygląda obecnie dorobek Martina Laniga, który przed chwilą pojawił się na boisku.

88
    Akcja "Wilków", ale Diego za późno zagrał do partnera i sędzia odgwizdał pozycję spaloną Dosta.

89
    Żółta kartka dla Naldo. Będzie dobra okazja dla Eintrachtu na podwyższenie rezultatu.

89
    Strzał Schweglera i rzut rożny dla gości.

90
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Okazja dla Eintrachtu! Najpierw blokowany Maier, a po chwili Schwegler przestrzelił w doskonałej sytuacji!

Koniec meczu w Wolfsburgu! Piłkarze miejscowego VfL zasłużenie przegrali 0:2 z Eintrachtem Frankfurt. Gospodarze nie mieli pomysłu na przedostanie się pod pole karne gości i w słabym stylu zagrali przed swoimi kibicami. Dodatkowo, od 16. minuty grali w osłabieniu po tym jak czerwoną kartką ukarany został Josue. (17:22:01)