Inter – Genoa 1:1 (koniec) | Sampdoria – Lazio 0:1 (koniec) | Siena – Napoli 0:2 (koniec)
US Palermo – Fiorentina 0:3 (koniec) | Atalanta – Udinese 1:1 (koniec) | Bologna – Parma 1:2 (koniec)
AS Roma – AC Milan 4:2 (koniec)
Bologna FC 1909
1:2 (0:0)
Parma Calcio 1913
Sobota 22.12.2012, 15:00 • Renato Dall'Ara • Włoska Serie A

Sędzia Carmine Russo kończy spotkanie, w którym lepszą ekipą okazała się drużyna z Parmy. Podopieczni Roberto Donadoniego stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji, które potrafili wykorzystać. Mecz był mało widowiskowy z częstymi faulami, a jedynym wartym zapamiętania momentem był piękny gol Valdesa. (17:01:37)

90+2
    Gracze Parmy mądrze pozyskują cenne sekundy. Grają daleko od własnej bramki.

90+1
    Trwa doliczony czas gry. Piłkarze posyłają długie piłki w stronę napastników. Bezskutecznie.

90
    Bologna gra do końca. Piłkarze walczą o każdy metr boiska.

89
    Nie ma gola! Centymetry dzieliły od zdobycia bramki przez Diamantiego.

89
    Okazja z rzutu wolnego dla gospodarzy! Diamanti faulowany przed polem karnym.

88
    Słabe dośrodkowanie. Zbyt wysoko.

88
    Rzut wolny dla Bologna.

87
    Amauri fauluje gracza Bologny przy walce o piłkę.

86
    Ależ szansa przed Gilardino! zamieszanie w polu karnym i gdy wydawało się, że napastnik jest na spalony, ten z z dwóch metrów trafia w bramkarza! zmarnowana "setka"!!

85
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i główce piłkarza Bologny, bramkarz gości wybija na rzut rożny.

84
    Rzut wolny dla podopiecznych Pioliego.

82
    Okazja dla Parmy! Amauri zza pola karnego, lecz obok słupka! mało brakowało, a rezerwowy podwyższyłby na 3:1

81
    Faul na graczu z Bologny. Zaczną gospodarze.

80
    W zespole gospodarzy zmiana. Wszedł Pasquato w miejsce Cherubina

80
    Z boiska zszedł Biabany, a w jego miejsce zameldował się Amauri

78
    Diamanti faulował Benalouane i zaczną goście.

77
    Seria dośrodkowań w wykonaniu piłkarzy Bologny. Żadna piłka nie stworzyła dobrej okazji do oddania strzału.

76
    Niedokładne dośrodkowanie Diamantiego.

76
    Brakuje spokoju w poczynaniach piłkarzy Bologny. Grają zbyt nerwowo.

75
    Gospodarze starają się wrócić do gry próbując stworzyć sobie okazje. Jak na razie bez efektów.

73
    Kolejna szansa przed graczami Parmy! 3 na 2 wyszli piłkarze gości, lecz Belfodil nie trafił w bramkę!

71
    okazja dla Parmy zmarnowana przez Parolo

50
    Na początku drugiej połowy zameldował się także Morleo, który wszedł za Diego Pereza.

69
    Zmiana w drużynie gości. Schodzi strzelec bramki Sansone, a w jego miejscie Acquah

67
    Żółta kartka dla strzelca gola za prowokacje w stosunku do gracza Bologny.

66
    Kolejny piękny gol gracza Parmy! mecz się ożywił w drugiej połowie. SANSONE strzela w prawy róg bramki Agliardiego po dośrodkowaniu z lewej strony.

66
    SANSONEEEE 2:1

65
    Kolejna akcja gospodarzy. Zawodnik Parmy dotyka piłki ręką, lecz sędzia zostanie niewzruszony na protesty piłkarzy Pioliego.

64
    Dobre dośrodkowanie z lewej flanki wybija obrońca Parmy.

64
    Bologna w natarciu.

63
    Warto obejrzeć bramkę Valdesa. Naprawdę przepiękna.

63
    Tym razem faulowany Benalouane przed polem karnym Parmy.

61
    Faulowany Gilardino.

60
    Teraz kilka groźnych ataków graczy Bologny! defensorzy Parmy na posterunku i gospodarze faulują.

57
    VALDES dostał piłkę na około 35 metrze. Podbiegł z nią kilka metrów i oddał fantastyczny strzał w same "okienko" bramki Bologny!! remis!

57
    Gol dla Parmy!
    ależ odpowiedź!

55
    Ależ zamieszanie w polu karnym! Po dośrodkowaniu strzałem głową próbował pokonać bramkarza gości. Strzał został sparowany w słupek, lecz SORENSEN odnalazł się i płaskim strzałem pokonał Pavariniego!

50
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi z boiska Gabbiadini, a w jego miejsce Kone.

49
    Biabany z kolejnym rajdem po prawej stronie. Popisał się ładnym zwodem i sztuczką techniczną. Parma w posiadaniu piłki.

47
    Goście w natarciu! Biabany przedarł się prawą stroną i uderzył w światło bramki! Niecelnie o około 2 metrów.

46
    Piłkarze Parmy wymieniają się podaniami. Chcą od początku drugiej połowy zamknąc rywali w polu karnym.

46

Wychodzą także piłkarze z Parmy. Zaraz zaczynamy drugą połowę.

Pierwsi na murawie meldują się podopieczni Stefano Pioliego.

Pierwsza połowa nie zachwycała pod względem piłkarskim. Mało ładnych akcji i klarownych sytuacji. Najwięcej okazji do zdobycia bramki były po strzałach z dystansu. Żadna drużyna nie zdominowała rywala, więc wynik jest otwarty. Chwila przerwy i wracamy.

45+1
    Trwa doliczony czas pierwszej połowy. Dobrą akcję przeprowadzili gospodarze. Perez jednak z dystansu ponad bramką.

45
    Chwila przerwy.

44
    Dobre dośrodkowanie Valdesa, lecz bramkarz gospodarzy faulowany przy próbie złapania piłki. Chyba potrzebuje pomocy lekarzy.

43
    Dobra akcja Parmy, szybkie podania z pierwszej piłki i Portanova popełnia faul taktyczny. Żółta kartka dla obrońcy Bologny i mamy rzut wolny

42
    Rzut z autu dla gości.

41
    Znów dużo niedokładności po jednej i drugiej stronie. Dużo walki.

40
    Kolejny faul. Tym razem gracz Bologny został nieprzepisowo powstrzymany.

40
    Faulowany obrońca Parmy i zaczną goście.

39
    Atak pozycyjny graczy Bologny.

36
    Gospodarze z kontrą! Piłkarze próbowali powstrzymać akcję faulując, lecz sędzia pozwolił grać dalej. Gabbiadini uderza zza pola karnego! Środek bramki.

35
    Teraz okazja dla Parmy! silnym strzałem z prawej strony popisał się Sansone! ale bramkarz gospodarzy na posterunku. Przy próbie dobitki gracz Parmy wszedł nieprzepisowo i sędzia odgwizdał faul.

34
    Długa piłka do Gabbiadiniego, niecelnie.

32
    Tym razem faulował Diamanti. Brzydki mecz.

31
    Dobry przechwyt gości, po nieudanym kontrataku znowu faulują i zaczną piłkarze Bologny.

30
    Kolejny faul gracza Parmy.

29
    Od kilku minut bez groźnej akcji. Co jakiś czas gracze próbują strzałów z dystansu jak w tej sytuacji, gdy swoich sił próbował Taider. Zbyt lekko.

27
    Ostre wejście gracza Parmy i sędzia używa gwizdka.

26
    Lucarelli faulował i zaczną gospodarze.

25
    Gracze z Bolonii z co raz lepszymi okazjami. Tym razem nieco za mocne dośrodkowanie na Gilardino.

24
    Dobra długa piłka do Gilardino, lecz napastnik na spalonym.

23
    Złe dośrodkowanie Gabbiadiniego.

22
    Dobry przechwyt piłki w środku pola gracza Bologny

21
    Po serii niedokładnych podań, Sansone przebiegł kilka metrów z piłką i uderzył z około 25 metra na bramkę gospodarzy! żaden z obrońców nie wybił futbolówki i Sansone po raz drugi ale tym razem ponad bramką.

19
    Dużo niedokładności. Piłkarze próbują wprowadzić spokój, ale gra jest zbyt nerwowa.

17
    Złe dośrodkowanie, piłke przejmują goście i wychodzą z kontratakiem.

16
    Okazja dla Bologny! dośrodkowanie nie wyglądało na groźne, ale Gabbiadini odnalazł się w polu karnym, ale nie zdążył oddać strzału! Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

15
    Rzut rożny dla Bologny.

14
    Gilardino próbował przedrzeć się w pole karne, ale dobra interwencja stopera Parmy.

13
    Żółta tym razem dla gracza Parmy. Biabany w aktorskim stylu próbował wymusić faul przed polem karnym. Dobra decyzja sędziego.

12
    Żółta kartka dla Pereza za faul w środku pola na Parolo

10
    Marchionni z dystansu, ale zbyt lekko i bez problemów łapie piłkę Agliardi.

9
    Po niecelnym dośrodkowaniu gracza Bologny, rzut z autu będą wykonywać gracze gości.

7
    Mocny strzał Diamantiego! Obok bramki strzeżonej przez Pavariniego

6
    Marchioni faulował przed polem karnym gracza Bologny. Jest okazja.

5
    Zbyt wysoko i po faulu zacznie bramkarz gości.

5
    rzut rożny dla Bologny.

4
    ależ okazja znowu dla Parmy! bodajże Biabany wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na 5 metr, ale nikt nie trafił w piłkę i przeszła wzdłuż boiska. Wciąż mamy 0:0

3
    na spalonym Diamanti.

1
    Pierwsza groźna akcja Parmy! Strzał Parolo broni bramkarz gospodarzy

1

Przywitanie obu drużyn i zaraz zaczynamy.

Zawodnicy wychodzą na murawę.

Wyjściowy skład na dzisiejszy mecz:

Bologna FC 1909: Federico Agliardi - Nicolo Cherubin, Marco Motta, Mikael Antonsson, Daniele Portanova - Rene Krhin, Manolo Gabbiadini, Alessandro Diamanti, Saphir Sliti Taider, Diego Pérez - Alberto Gilardino

Parma FC: Nicola Pavarini - Massimo Gobbi, Yohan Benalouane, Alessandro Lucarelli, Cristian Zaccardo - Marco Parolo, Marco Marchionni, Jaime Valdés - Ishak Belfodil, Nicola Sansone, Jonathan Biabiany

Sędziowie: Carmine Russo.

13 zespół Serie A podejmuje u siebie Parme, która plasuje się o 3 oczka wyżej w tabelii. Trudno jednak wskazać faworyta tego meczu, gdyż Bologna posiada atut własnego boiska, a ostatnie 2 cenne zwycięstwa podniosły morale tego zespołu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 55. Sørensen - 57. Valdes, 66. Sansone

Kartki:   12. Perez (BOL), 43. Portanova (BOL), 67. Sansone (BOL) - 13. Biabany (PRM)

Parma Calcio 1913: Nicola Pavarini - Massimo Gobbi, Yohan Benalouane, Alessandro Lucarelli, Cristian Zaccardo - Marco Parolo, Marco Marchionni, Jaime Valdés - Ishak Belfodil, Nicola Sansone, Jonathan Biabiany

Sędziowie: Carmine Russo