Lazio – Atalanta 2:0 (koniec) | Udinese – Fiorentina 3:1 (koniec) | Cagliari – Genoa 2:1 (koniec)
Parma – Juventus 1:1 (koniec) | Napoli – US Palermo 3:0 (koniec) | Catania – AS Roma 1:0 (koniec)
Sampdoria – AC Milan 0:0 (koniec)
Udinese Calcio
3:1 (1:1)
ACF Fiorentina
Niedziela 13.01.2013, 15:00 • Stadio Friuli • Włoska Serie A

Po ciekawym i wyrównanym meczu, Udinese pokonuje Fiorentinę 3:1 (1:1). Do przerwy na Stadio Friuli był remis, a gospodarze szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w dwie minuty. Najpierw w 66 minucie w swoim stulu, do siatki trafił Di Natale, a kilkanaście sekund później rezultat meczu ustalił Muriel. (16:53:54)

90+3
    Valero zostaje ukarany za faul na Di Natale.

90+2
    Z rzutu rożnego grę wznawiali goście, ale na niewiele to się zdało.

90+2
    Piłkę rozgrywa Fiorentina, ale gracze Udine wcale nie zamierzają się bronić, gospodarze wysoko ustawieni.

90+1
    Powstrzymany w ofensywie Di Natale.

Jeszcze 3 minuty.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Za chwilę przekonamy się o ile to spotkanie przedłuży Pan Andrea Romeo.

89
    Dwukrotnie piłka znajdowała się w obrębie szesnastki Udinese, ale nie dopadli do niej gracze "Violi".

Zdecydowanie częściej przy piłce, w drugiej części gry piłkarze Fiorentiny.

87
    Wyjaśniają obrońcy.

86
    Korner dla Fiorentiny.

86
    Z 16 metra uderzał Aquilani, a piłka po rykoszecie opuściła boisko.

83
    Ładnie przedzierał się Basta, akcję sfinalizował niecelnym uderzeniem.

80
    Dogrywał Pasqual, ale znowu przed bramką powstrzymany Toni.

Jeszcze 10 minut regulaminowego czasu gry. Czy Fiorentina będzie w stanie się podnieść?

78
    Huknął z woleja Piazi, wysoko nad poprzeczką.

77
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Cuadrado, na boisko wchodzi Romulo.

77
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Muriel , na boisko wchodzi Silva.

76
    Wrzutka Toniego "skasowana" przez obrońcę.

75
    Dobra interwencja Heurtauxa.

72
    Ponad bramką uderzył Aquilani.

72
    Valero dograł w pole karne, ale tam nie przedarł się Toni.

Ależ fatalne te ostatnie kilka minut w wykonaniu przyjezdnych. Nie zdąrzyli się otrząsnąć po bramce Di Natale, a kilkanaście sekund później stracili kolejnego gola.

71
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Tomovic, na boisko wchodzi Toni.

69
    Zażegnują niebezpieczeństwo defensorzy.

68
    A teraz z pola karnego uderzył Pasquale! Neto z najwyższym trudem wybija na rzut rożny!

67
    Gol dla Udinese!

Fatalnie, przy niegroźnym strzale LUISA MURIELA skiksował bramkarz Fiorentiny!

66

ANTONIO DI NATALE wykorzystuje swój największy atut - szybkość. Uciekł obrońcom snajper Udinese i pewnie pokonał Neto!

61
    A teraz lewą stroną w pole karne przedarł się Ljajic i uderzając z ostrego kąta trafił w ofiarnie interweniującego golkipera!

60
    Ależ szansę miał Valero! Pomocnik Fiorentiny z 7 metra strzela nad bramką!

59
    Lazzari ukarany przez arbitra za faul na Cuadrado.

Zbliża się 60 minuta gry, wynik z pierwszej części nie ulega zmianie, ale widać, że z remisu nie są zadowoleni ani jedni ani drudzy.

56
    A teraz bramka dla Fiorentiny, jednak wcześniej arbiter przerwał grę, dopatrując się spalonego.

56
    Na krótkim słupku główkował Lazzari...tylko w boczną siatkę!

56
    Korner dla Udine.

54
    Mieliśmy chwilową przerwę w grze, bowiem w jednym ze starć ucierpiał Cuadrado i potrzebował skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.

53
    Po raz kolejny skutecznie w powietrzu defensorzy Udine.

53
    Na 30-35 metrze od bramki sfaulowany Ljajic.

52
    Ładna akcja Fiorentiny. Dośrodkowywał Pasqual, ale skuteczni byli też obrońcy.

46
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Pereyra , na boisko wchodzi Allan.

46

Do przerwy Udinese remisuje 1:1 z Fiorentiną. Oglądamy wyrównane spotkanie.

45+2
    Di Natale obejrzał "żółtko"

45+2

Pewny, techniczny strzał ANTONIO DI NATALE z linii jedenastu metrów!

45+1
    3 minuty doliczone przez arbitra. A w polu karnym podcinany był Lazzari. Za chwilę jedenastka...

45
    Pinzi ukarany za dyskusję z arbitrem.

45
    Aquilani ukarany kartką.

45
    Rzut karny dla Udinese!

Ostatnie minuty pierwszej odsłony spotkania.

41
    Krótko rozegrany ten stały fragment, piłka trafia przed pole karne do Cuadrado, jednak ten przestrzela.

41
    Rzut rożny dla Fiorentiny.

40
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Brkic , na boisko wchodzi Padelli.

39
    Ucierpiała przy tej interwencji ręka bramkarza Udinese i będziemy mieli przerwę w grze.

38
    Cuadrado w ostatniej chwili uprzedzony przez Brkica!

38
    Zablokowany strzał Aquilaniego.

37
    Wyjaśniają zagrożenie defensorzy "Violi".

37
    Tylko korner dla gospodarzy.

37
    Pasquale dograł na 7 metr do Di Natale, ten jednak został zablokowany.

36
    Nieporozumienie w szeregach ofensywnych Udine i od bramki wznowi grę Neto.

Minimalnie, częściej przy piłce gospodarze, jednak nie przekłada się to póki co na rezultat w dzisiejszym spotkaniu.

32
    Kiepskie to dośrodkowanie i piłka w rękawicach Neto.

31
    Rzut wolny dla Udinese. Przy piłce Di Natale.

31
    Przed polem karnym faulowany Lazzari.

28
    A teraz pod drugą bramką, w podobnej sytuacji bez kłopotów Neto.

27
    Brkic wyłapał piłkę zagrywaną przez Valero.

26
    Przedzierali się przed polem karnym piłkarze "Zebrette", ale Fiorentina dobrze ustawiona w defensywie nie pozwoliła na zbyt wiele.

24
    Po okresie przewagi Fiorentiny, teraz piłkę częściej zaczynają rozgrywać gospodarze.

22
    Powstrzymany Cuadrado, który próbował indywidualnej akcji.

20
    Gol dla Fiorentiny!

Ze stałego fragmentu gry dośrodkował Valero, a w polu karnym świetną główką popisał się Gonzalo! Piłka nim wpadła do siatki, odbiła się od poprzeczki i pleców bramkarza. Trafienie zaliczone jako "swojak" Zelijko Brkicowi.

19
    Rzut wolny dla Fiorentiny. 30 metrów od bramki.

18
    Poza pole karne wyegzekwowali piłkę obrońcy.

18
    Jovetic wywalczył korner.

15
    Ładna akcja Fiorentiny na lewej stronie boiska, zakończona strzałem z pola karnego w wykonaniu Jovetica, ale piłka przeleciała obok bramki.

14
    Za mocne zagranie do Jovetica. Futbolówka opuściła boisko.

Odnotujmy jeszcze, iż obydwie jedenastki w swoich podstawowych barwach - Fiorentina na fioletowo, a gospodarze w czarno-białych pasach.

12
    Na polu karnym piłki nie opanował Valero.

10
    Znowu szczęścia próbował Di Natale, tym razem bez kłopotów poradził sobie bramkarz "Violi".