Zambia – Nigeria 1:1 (koniec) | Burkina Faso – Etiopia 4:0 (koniec)
1:1 (0:0)
Nigeria
Piątek 25.01.2013, 16:00 • Mbombela Stadium • Puchar Narodów Afryki

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Po pierwszej serii spotkań w grupie C każda z drużyn ma 1 punkt. Obydwa mecze zakończyły się wynikami 1:1. W piątkowe popołudnie, polskiego czasu Zambia zagra z Nigerią. Zdecydowanym faworytem tego meczu wydają się być "Super Orły", ale nie oznacza to, że Zambijczyków można zlekceważyć. W ostatnim czasie reprezentacja Zambii urywała punkty takim drużynom jak Wybrzeże Kości Słoniowej czy Ghana. Już dziś zapraszamy na relację z tego spotkania na lajfy.com

Arbitrem głównym będzie Ghead Grisha‎.

Skład startowy:

Zambia: Mweene - Musonda, Nkausu, Sunzu, Mbola - Chansa, Kalaba, Sinkala - C. Katongo, Mayuka, Lungu.

Nigeria: Enyeama - Echiejile, Oboabona, Omeruo - Obi Mikel, Moses, Ogude, Onazi - Igiebor, Musa, Emenike.

Sędziowie: Ghead Grisha‎.

W stosunku do poprzednich meczy, w obu reprezentacjach po dwie roszady personalne.

Zawodnicy już na murawie, zatem za kilka chwil początek emocji na Mbombela Stadium.

Obrońcy tytułu na zielono, Nigeryjczycy w białych kompletach.

1

1
    Pierwszy atak Nigeryjczyków na bramkę "Chipolopolo" i zablokowany na prawej stronie Musa.

2
    Po nieudanym zagraniu Musy, od bramki grę wznowi Mweene.

4
    Niecelnie głową uderzył Mayuka.

5
    Enyeama pewnie wyłapał strzał Chansy.

6
    Rzut wolny dla Zambii, faulowany Mayuka.

7
    Na polu karnym poradzili sobie defensorzy "Super Orłów".

Wyrównane, pierwsze minuty meczu.

11
    Niecelne uderzenie w wykonaniu Zambijczyków.

14
    Nieprawidłowo, na skrzydle przepychał się Mayuka.

Kwadrans meczu za nami, póki co bez bramek.

16
    Dośrodkowanie Kalaby nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

Częściej przy piłce Nigeryjczycy (56%).

16
    Niesygnalizowane uderzenie z ostrego kąta w wykonaniu Kalaby! Było groźnie, ostatecznie futbolówka otarła się tylko o górną siatkę.

18
    Dobre dośrodkowanie Obi Mikela, ale nie sięgnął piłki Emenike.

19
    Zablokowane uderzenie Emenike, poprawiać próbował jeszcze Musa, ale z podobnym skutkiem.

22
    Mweene uprzedził Musę.

23
    Groźne dośrodkowanie Kalaby i świetna interwencja Enyeamy.

23
    W odpowiedzi "Super Orły", ale czujny bramkarz Zambii.

25
    Rzut karny dla Nigerii!

25
    W narożniku pola karnego Nkausu sfaulował Musę.

26
    Nie ma bramki! Mweene broni strzał Obi Mikela!

26
    Tylko korner dla Nigeryjczyków.

27
    Skutecznie teraz interweniują reprezentanci Zambii.

29
    Rzut wolny dla Zambii, narożnik pola karnego.

29
    Bardzo dobre uderzenie Lungu! Z najwyższym trudem, futbolówkę na rzut rożny przenosi Enyeama!

29
    Dobra interwencja Echiejile.

31
    Lewą flanką zaatakował Musa, ale nie opanował piłki w obrębie boiska.

33
    W środkowej strefie, Sinkala sfaulował Emenike.

33
    Igiebor wywalczył rzut rożny.

34
    Mweene "wyczyścił" swoje przedpole po dośrodkowaniu Obi Mikela.

34
    Szybki kontratak Zambijczyków, C. Katongo stanął oko w oko z bramkarzem, ale grę przerwał arbiter - kapitan reprezentacji Zambii był na spalonym.

35
    Oboabona ukarany za faul.

35
    Z rzutu wolnego dośrodkował Kalaba i niewiele, strzelając głową, pomylił się Sunzu!

38
    Sprzed pola karnego przymierzył C. Katongo, ale zabrakło celności.

40
    Przewrotką uderzał Emenike i pewna interwencja Mweenego.

41
    Obrońcy przechwycili dośrodkowanie Lungu.

42
    Na środku boiska przewinił Chansa.

42
    Zablokowane uderzenie Kalaby.

Ostatnie minuty pierwszej części gry. Czy któraś z drużyn pokusi się jeszcze o bramkę?

Minuta doliczona przez sędziego.

45+1
    Moses zablokowany przez Sunzu.

45+1
    Świetny kontratak Zambijczyków, którzy wyszli przeciwko rywalom trzech na trzech. W pole karne dośrodkował Katongo, ale tam Lungu trafił wprost w bramkarza.

W pierwszych 45 minutach byliśmy świadkami wyrównanego meczu. Póki co bez bramek, mimo iż świetną sytuację, na otwarcie wyniku mieli Nigeryjczycy, jednak z linii jedenastu metrów pomylił się Obi Mikel.

Zapraszamy za kwadrans na lajfy.com Przypominamy, że o godzinie 19.00 rozpocznie się w naszym serwisie transmisja z drugiego, dzisiejszego spotkania Pucharu Narodów Afryki, pomiędzy Burkina Faso a Etiopią.

46

48
    Spokojny początek tej drugiej odsłony spotkania.

49
    Rzut wolny dla Zambijczyków.

49
    Dobra interwencja Oboabony.

49
    Groźny kontratak Nigeryjczyków, wzdłuż bramki zagrywał Musa i centymetrów, by sięgnąc piłkę zabrakło Emenike!

50
    Musonda wybija futbolówkę i będzie korner dla rywali.

51
    Kiepskie dośrodkowanie "Super Orłów".

52
    Przedzierał się w polu karnym Emenike, ostatecznie powstrzymany przez rywali.

54
    Piłka po dośrodkowaniu Mosesa zaliczyła "wolny przelot".

55
    A teraz podobnej próby podjął się Katongo. Piłka opuściła boisko.

57
    Emenike balansem ciała oszukał trzech rywali i w ostatniej chwili powstrzymał go Mweene!

57
    Gol dla Nigerii!

Na 30 metrze futbolówkę stracili Zambijczycy, ta trafiła szybko do EMMANUELA EMENIKE, który zszedł do środka i nie dał szans bramkarzowi!

58
    Korner dla Zambii.

59
    Interwencja Enyeamy.

60
    Ależ nam się rozszalał Emenike. Teraz Nigeryjczyk spróbował indywidualnej akcji, strzelił i został zablokowany.

63
    Zdominowali grę Nigeryjczycy.

64
    Sinkala utermperowany przez arbitra.

65
    Zatem od rzutu wolnego grę wznowią "Super Orły".

65
    Dośrodkowanie Mosesa wybite przez obrońców.

66
    Zmiana w drużynie Zambia: z boiska schodzi Lungu, na boisko wchodzi M. Mulenga.

66
    Zmiana w drużynie Zambia: z boiska schodzi C. Katongo, na boisko wchodzi Mbesuma.

67
    Echiejile przerwał oskrzydlającą akcję Kalaby.

Nieco ponad 20 minut do zakończenia spotkania. Czy Zambijczycy będą wstanie doprowadzić do wyrównania?

69
    Musa przewinił w powietrzu.

72
    Ależ szansa dla Zambii! Kalaba przegrywa pojedynek sam na sam z Enyeamą!

73
    Mbola ukarany przez sędziego.

73
    Zmiana w drużynie Zambia: z boiska schodzi Chansa, na boisko wchodzi Sakuwaha.

75
    Mayuka sfaulowany przez Ogude.

75
    Rzut wolny, do bramki Nigeryjczyków około 25 metrów.

75
    Dośrodkowanie Mulengi, zgrywał piłkę Mbesuma, ale na posterunku był Enyeama.

76
    Rzut rożny dla Nigerii.

76
    Zmiana w drużynie Nigeria: z boiska schodzi Igiebor, na boisko wchodzi Nwankwo.

77
    A z rzutu rożnego, za mocno dogrywał Moses.

78
    Enyeama wyłapał uderzenie Mbesumy.

79
    Zmiana w drużynie Nigeria: z boiska schodzi Moses, na boisko wchodzi Ideye.

80
    Sunzu do spółki z bramkarzem powstrzymali Emenike.

82
    Na 12 metrze piłkę otrzymał niepilnowany Mbesuma, ale uderzył wprost w bramkarza!

83
    Teraz w polu karnym przedzierał się Mayuka, ale został zablokowany.

84
    Rzut karny dla Zambii!

84
    Zdaniem arbitra faulował Onazi, ale jak pokazują powtórki, Pan Ghead Grisha‎ popełnił błąd!

85
    Egzekutorem jedenastki będzie bramkarz, Mweene.

85
    Gol dla Zambii!

KENNEDY MWEENE trafia w samo okienko!

To trzeci mecz w Grupie C, czyżby trzeci, który zakończy się rezultatem 1:1?

87
    Mweene wyłapał dośrodkowanie Onaziego.

Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry.

87
    Kartka dla Emenike.

89
    Zmiana w drużynie Nigeria: z boiska schodzi Musa, na boisko wchodzi I. Uche.

89
    Mbesuma faulowany przy linii bocznej przez Omeruo. Brzydki faul Nigeryjczyka, ale obyło się bez kary indywidualnej.

90
    Dośrodkowanie Kalaby zatrzymał Enyeama.

4 minuty doliczone przez sędziego.

90+1
    Zdaje się, że i jedni i drudzy w końcówce spróbują jeszcze zaatakować.