Rennes – Olympique 2:2 (koniec) | AS Nancy – Lorient 2:1 (koniec) | Troyes – Brest 2:1 (koniec)
Évian TG – Ajaccio 1:1 (koniec) | Montpellier – Sochaux 2:0 (koniec) | Reims – Toulouse 1:1 (koniec)
Montpellier HSC
2:0 (2:0)
FC Sochaux
Sobota 26.01.2013, 20:00 • Stade de la Mosson • Francuska Ligue 1 Uber Eats

To wszystko z Montpellier. Kłania się Jakub Sidoruk. Do przeczytania. (21:58:34)

W wśród gości można pochwalić Carlao. Grał ryzykownie, dużo faulował, ale starał się być też pod grą, wiele akcji przechodziło przez niego. Nic nie można zarzucić również Pouplinowi, mimo dwóch puszczonych bramek. Kilka razy uratował kolegów, a przy strzałach Herrery i Utaki nie miał wiele do powiedzenia.

Najprostsza odpowiedź na pytanie, dlaczego wygrało Montpellier, jest taka, że miało w składzie Camarę i Utakę. Po przerwie zdecydowanie rozegrał się też Estrada. Wyróżnienie również dla bocznego obrońcy Bedimo, praktycznie nie do przejście w defensywie i aktywnego w poczynaniach ofensywnych.

W drugiej połowie tempo nieco siadło. W pierwszej odsłonie był to bardzo dobry mecz, po przerwie zaledwie średni. Boiskowe zdarzenia mogły potoczyć się różnie, gdyby sędzia zdecydował się pokazać w pierwszej połowie czerwoną, a nie żółtą kartkę Jourdenowi, gdyby Bakambu wykorzystał stuprocentową okazją, a wreszcie gdyby nie doznał kontuzji stoper gości Peyberne.

90+2
    Carlo faulowany na połowie boiska, ale goście nie wykonają już nawet rzutu wolnego. Ostatni gwizdek.

90+1
    Ładnie wyprowadził piłkę z własnego przedpola Hilton, ale długa piłka w kierunku Charbonniera była już bardzo niedokładna.

90
    Gospodarze długo rozgrywają piłką na własnej połowie.

89
    Dwie minuty dolicza pan Emmjimi.

88
    Camara przewraca się na szesnastym metrze. Sędzia nie gwiżdże, a piłka trafia do Charbonnier, który strzela prosto w ręce Pouplina.

86
    Zmiana. Charbonnier za Herrerę.

86
    Estrada kończy bardzo niecelnym strzałem atak pozycyjny gospodarzy.

85
    Zgasło Sochaux. Jeszcze kilkanaście minut temu dzielnie walczyli goście, teraz są jakby kompletnie zrezygnowani.

84
    Świetna piłka Estrady do Camary. Trochę niepewnie defensywa gości, niewiele brakowało, a to podanie doszłoby do adresata.

83
    Znów długa piłka Jourdena do Herrery, który pojedynek powietrzny, jak się zapewne Państwo domyślają, przegrywa.

82
    Estrada faulowany przez Carlao. Niezłym ryzykantem jest Brazylijczyk, skoro pozwala sobie na takie zagrania, mając żółtko na koncie.

81
    Kontra gospodarzy. Oczywiście Camara do Utaki, ale tym razem Utakę ubiegł Pouplin.

81
    Dużo chaosu w ostatnich minutach tego meczu. Dzieje się niewiele.

79
    Często zagrywają długie piłki do Herrery koledzy, ale ten przegrywa niemal wszystkie starcia z roślejszymi: Kante i Pujolem.