Rennes – Olympique 2:2 (koniec) | AS Nancy – Lorient 2:1 (koniec) | Troyes – Brest 2:1 (koniec)
Évian TG – Ajaccio 1:1 (koniec) | Montpellier – Sochaux 2:0 (koniec) | Reims – Toulouse 1:1 (koniec)
Montpellier HSC
2:0 (2:0)
FC Sochaux
Sobota 26.01.2013, 20:00 • Stade de la Mosson • Francuska Ligue 1 Uber Eats

To wszystko z Montpellier. Kłania się Jakub Sidoruk. Do przeczytania. (21:58:34)

W wśród gości można pochwalić Carlao. Grał ryzykownie, dużo faulował, ale starał się być też pod grą, wiele akcji przechodziło przez niego. Nic nie można zarzucić również Pouplinowi, mimo dwóch puszczonych bramek. Kilka razy uratował kolegów, a przy strzałach Herrery i Utaki nie miał wiele do powiedzenia.

Najprostsza odpowiedź na pytanie, dlaczego wygrało Montpellier, jest taka, że miało w składzie Camarę i Utakę. Po przerwie zdecydowanie rozegrał się też Estrada. Wyróżnienie również dla bocznego obrońcy Bedimo, praktycznie nie do przejście w defensywie i aktywnego w poczynaniach ofensywnych.

W drugiej połowie tempo nieco siadło. W pierwszej odsłonie był to bardzo dobry mecz, po przerwie zaledwie średni. Boiskowe zdarzenia mogły potoczyć się różnie, gdyby sędzia zdecydował się pokazać w pierwszej połowie czerwoną, a nie żółtą kartkę Jourdenowi, gdyby Bakambu wykorzystał stuprocentową okazją, a wreszcie gdyby nie doznał kontuzji stoper gości Peyberne.

90+2
    Carlo faulowany na połowie boiska, ale goście nie wykonają już nawet rzutu wolnego. Ostatni gwizdek.

90+1
    Ładnie wyprowadził piłkę z własnego przedpola Hilton, ale długa piłka w kierunku Charbonniera była już bardzo niedokładna.

90
    Gospodarze długo rozgrywają piłką na własnej połowie.

89
    Dwie minuty dolicza pan Emmjimi.

88
    Camara przewraca się na szesnastym metrze. Sędzia nie gwiżdże, a piłka trafia do Charbonnier, który strzela prosto w ręce Pouplina.

86
    Zmiana. Charbonnier za Herrerę.

86
    Estrada kończy bardzo niecelnym strzałem atak pozycyjny gospodarzy.

85
    Zgasło Sochaux. Jeszcze kilkanaście minut temu dzielnie walczyli goście, teraz są jakby kompletnie zrezygnowani.

84
    Świetna piłka Estrady do Camary. Trochę niepewnie defensywa gości, niewiele brakowało, a to podanie doszłoby do adresata.

83
    Znów długa piłka Jourdena do Herrery, który pojedynek powietrzny, jak się zapewne Państwo domyślają, przegrywa.

82
    Estrada faulowany przez Carlao. Niezłym ryzykantem jest Brazylijczyk, skoro pozwala sobie na takie zagrania, mając żółtko na koncie.

81
    Kontra gospodarzy. Oczywiście Camara do Utaki, ale tym razem Utakę ubiegł Pouplin.

81
    Dużo chaosu w ostatnich minutach tego meczu. Dzieje się niewiele.

79
    Często zagrywają długie piłki do Herrery koledzy, ale ten przegrywa niemal wszystkie starcia z roślejszymi: Kante i Pujolem.

77
    Pierwszy raz dał się ograć Bedimo, ale świetnie zaasekurował go Hilton. Corchia nie zdołał dośrodkować.

76
    Rozpoczął się ostatni kwadrans. Znów dobra interwencja Bedimo. Bardzo pewnie gra dziś ów zawodnik. Nie pograli sobie wiele tą stroną goście.

75
    Najpierw z prawej strony centrował Camara, a kilkanaście sekund później kompletnie nieudana próba dośrodkowania Estrady. Piłka leci w trybuny.

74
    Faulowany Estrada przez Diasa. Goście zaczęli rzutem wolnym, ale chwilę później niedokładnie zagrał Utaka.

73
    O dziwo, to gospodarze, choć powinno im się spieszyć, konstruują swoje ataki spokojniej.

71
    Gospodarze nie są już tak staranni, jeśli chodzi o przygotowanie swoich ataków. Jeśli decydują się już zaatakować, przenoszą piłkę pod bramkę rywala najprostszymi sposobami.

71
    Zdecydowanie zbyt głębokie dośrodkowanie. Bez problemu Pouplin.

70
    Faulowany Camara. Będzie okazja do centy. Ustawił piłkę Estrada.

69
    Powstrzymany Utaka, który ma chyba niespożyte siły. Tym razem atakował środkiem.

68
    Coach gospodarzy ogląda boiskowe zdarzenia bardzo spokojnie, siedzącym w swoim boksie, szkoleniowiec gości zaś nerwowo przechadza się przy linii bocznej.

67
    Dobra interwencja Bedimo.

67
    Znów atak pozycyjny gości i znów piłka bardzo często trafia do Carlao.

64
    A wśród gości Privat za Contout.

64
    Zmiany w obu zespołach. Wśród gospodarzy Mounier wchodzi za Cabellę.

63
    Centra Estrady do Utaki. Ten strzela głową, ale niecelnie.

63
    Utaka faulowany. Rzut wolny.

62
    Przechwycił piłkę na własnej połowie Estrada, uspokoił grę i zagrał długą piłkę do Utaki.

61
    Bakambu fauluje Bedimo. Dużo pracuje w defensywie napastnik gości.

61
    Jourden zagrywa długą piłkę do przodu, ale Herrera przegrywa pojedynek powietrzny.

60
    Dias dośrodkowuje z rzutu wolnego. Gospodarzy wybijają piłkę jak najdalej.

59
    Godzina gry za nami. Mecz może nie jest już tak żywy jak przed przerwą, ale dzieje się sporo, a wynik wciąż jest kwestią otwartą.

59
    Goście rozpoczną rzutem wolnym z połowy boiska.

58
    Herrera wycofuje piłkę do Estrady, ale ten uderza bardzo niecelnie.

57
    Aut dla gości. Wysokość szesnastki rywala.

56
    Dwa dośrodkowania w szesnastkę gości. Najpierw Utaka z lewej, później Camara z prawej, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach Pouplina.

55
    Wracający Bakambu fauluje wyprowadzającego piłkę Estradę.

54
    Arbiter upomina trenera gości, który zgłaszał jakieś uwagi przy linii bocznej. Chwilę później zamienił kilka słów z Utaką.

54
    Znów Carlao przechwycił piłkę i uspokoił grę.

53
    Aktywny Carlao. Brazylijczyk stara się być pod grą. Często grają do niego koledzy.

51
    Długa piłka do Contout, ale ten na spalonym.

49
    Roudet zagrywa do Bakambu. Starcie ciemnoskórego napastnika z Congre, obaj domagali się odgwizdania faulu, ale arbiter pozostał na te prośby głuchy. Cała akcja kończy się na Jourdenie.

48
    Dośrodkowanie do Camary, ale nie opanował on futbolówki, która ucieka za linię końcową. Wściekły kopną jeszcze piłkę w bandy reklamowe.

46
    Bardzo ostry faul Carlao na Cabelli. Żółtko dla Brazylijczyka, choć moim zdaniem sędzia mógł pokusić się nawet o kartkę czerwoną.

46

45
    Zaczynamy drugą połowę. Oby równie dobrą jak pierwsza.

Musi być zimno w Montpellier. Wyraźnie zmarznięty arbiter, pan Ennjimi rozciera ręce, a pomocnik gospodarzy Estrada wznosi jeszcze jakieś modły, spoglądając ku niebu.

Za chwilę początek drugiej połowy. Piłkarze powoli pojawiają się na murawie.

Wracamy do Montpellier.

Do Montpellier wrócimy za kilka chwil. Bądźcie z nami.

45+1
    Koniec pierwszej połowy. 2:0 dla gospodarzy po bardzo ciekawym i stosunkowo wyrównanym meczu. Oba zespoły miały swoje okazje. Szczególnie istotne były dwa momenty: faul bramkarza Montpellier poza polem karnym na Bakambu, za który arbiter wręczył Jourdenowi jedynie żółtą kartkę, a następnie kontuzja i wymuszona zmiana Peyberna. Chwilę później goście stracili pierwszego gola.

45
    Bardzo dużo pustych miejsc na trybunach Stade de la Mosson.

Minutę dolicza arbiter.

43
    Contout strzela bramkę, ale był na ewidentnym spalonym. Bez problemu wyłapał to sędzia liniowy.

42
    Strata gości na własnej połowie, ale gospodarze nie potrafili szybko skontrować.

41
    Faul Carlao, ale oszczędził go jeszcze arbiter.

40
    Wciąż 2:0. Tempo meczu nieco siadło. Jest mniej płynnej gry. Dużo strat i fauli w środku pola.

39
    Niedokładny przerzut do Utaki, ustawionego bardzo szeroko, tuż przy linii bocznej.

38
    Nieudany atak pozycyjny gości. Szybka strata.

36
    Strzela Corchia. Niepewna interwencja Juordena, ale Bakambu, który spieszył już z dobitką był w momencie strzału na spalonym.

35
    Faulowany Bakambu na 20 metrze. Będzie dobra okazja dla gości.

34
    Dwójkowa akcja Camary i Utaki. Ten drugi otrzymuje podanie w szesnastce gości, najpierw markuje strzał, a chwilę później pewnym uderzeniem pokonuje bezradnego Pouplina.

32
    Tym razem Camara próbował dośrodkować z prawej strony, ale powstrzymał go Sauget. Nie ma nawet cornera.

32
    Bardzo aktywny jest dziś Camara, często zmieniający się pozycjami z Utaką.

31
    Naprawdę spore kłopoty sprawia piłkarzom stan murawy, która wygląda na bardzo zmarzniętą.

30
    Dwa kwadranse za nami. Oglądamy na razie bardzo ciekawe spotkanie.

28
    Rzut rożny dla gości, a chwilę później jeszcze jeden, ale dwakroć wychodzą obronną ręką gracze Montpellier.

28
    Gol dla gospodarzy. Centra Camary w pole karne, a Herrera pokonuje Pouplina efektownym wolejem.

26
    Tak, Peyberne musi opuścić boisko. Wchodzi Pujol.

25
    Jakaś kontuzja Peyberna. Będzie potrzebna chyba zmiana.

23
    Corner dla gospodarzy.

22
    Utaka popisał się popularną ruletą w stylu Zidane'a, ale nic z tej akcji w jej późniejszej fazie nie wynikło.

20
    Gospodarze w ataku pozycyjnym. Kończy go strzałem z 18 metrów Camara. Pouplin miał pewne problemy z jego strzałem. Najpierw wypluł piłkę przed siebie, a dopiero chwilę później ją schwytał.

19
    Za nami blisko dwadzieścia minut gry. Po ostrożnym początku obu drużyn zrobiło nam się bardzo dobre, żywe spotkanie.

18
    Wycofanie piłki do Pouplina, który miał problemy z opanowaniem piłki nad wyraźnie nie najlepiej przygotowanej murawie.

17
    Niecelna "główka" Camary. Od bramki gospodarze.

16
    Jeszcze jeden rzut rożny.

15
    Kontra gospodarzy. Centrę Camary wybijają na rzut rożny defensorzy gości.

15
    Faulowany Utaka, atakujący lewą flanką.

14
    Znów powstrzymany Bakambu. Tym razem czysto.

13
    Źle wykonany rzut wolny. Strzał w mur.

12
    Znów szarżuje Bakumbu, którego powstrzymuje faulem poza szesnastką bramkarz gospodarzy. Tylko żółtko dla Jourdena.

10
    Ależ okazję miało Sochaux. Bakambu przegrywa pojedynek sam na sam z Jourdenem. Tylko rzut rożny.

9
    Faul Estrady w ofensywie. Rzutem wolnym z własnej połowy zaczęło Sochaux.

8
    Aut dla Sochaux na wysokości szesnastki rywala. Bardzo źle jednak rozegrali to goście. Szybka strata piłki.

7
    Pewny chwyt Pouplina.

6
    Dwójkowa akcja Utaki i Bedimo. Będzie corner.

5
    W pierwszych minutach dzieje się niewiele. Oba zespoły zaczęły bardzo ostrożnie.

4
    Centra w szesnastkę Sochaux. Pewna interwencja Pouplina.

1

1
    Gwizdek sędziego. Zaczynamy.

Szanowni Państwo! Jesteśmy w południowej Francji, w miejscowości Montpellier, zaledwie dziesięć kilometrów dzieli nas od wybrzeża Morza Śródziemnego. Przed nami mecz dwudziestej drugiej kolejki Ligue 1. Miejscowy HSC Montpellier podejmuje Sochaux. "Bonjour" mówi sympatykom piłki francuskiej Jakub Sidoruk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Gole: 28. Herrera, 34. Utaka

Kartki:   12. Jourden (MON)

Montpellier HSC: Jourden, Bedimo, Hilton, Congre, Deplagne, Estrada, Martin, Utaka, Cabella (64" Mounier), Camara, Herrera (86" Charbonnier)
    FC Sochaux: Pouplin, Sauget, Kante, Peyberne (26" Pujol), Corchia, Dias, Carlao, Mikari, Roudet, Contout (64" Privat), Bakambu

Sędziowie: Ennjimi, Moreau, Bremont, Lavis