Lazio – Chievo 0:1 (koniec) | Juventus – Genoa 1:1 (koniec)
S.S. Lazio
0:1 (0:0)
Chievo Verona
Sobota 26.01.2013, 18:00 • Stadio Olimpico • Włoska Serie A

Lazio przegrywa przed własną publicznością 0:1 z Chievo Verona. Bramkę, na wagę trzech punktów, w 61 minucie spotkania zdobył Paloschi. (19:59:03)

45+2
    Kozak zablokowany na polu karnym.

45+2
    Ostatni już atak Lazio.

45+1
    Na utrzymanie piłki grają goście.

2 minuty doliczone do regulaminowych 90.

89
    Futbolówka wybita w pole przez Diasa.

89
    Korner dla Chievo.

89
    Z ostrego kąta uderzał Thereau i do wybicia piłki poza boisko zmuszony został Marchetti.

89
    Z kontratakiem ruszają goście.

88
    Puggioni uprzedził rozpędzonego Floccariego.

87
    Piłkarze Lazio usilnie próbują wyrównać, ale póki co dobrze dostępu do własnej bramki bronią przyjezdni.

86
    Sprzed pola karnego, niecelnie uderzył Hernanes.

84
    Sporo zamieszania w polu karnym, ostatecznie przewrotką uderzał Dias, ale piłka minęła bramkę.

84
    Jokic wybija piłkę za boisko, korner dla Lazio.

83
    Długa piłka na Kozaka, ale w polu karnym dobrze ustawiony Cesar.

82
    W ofensywie przewinił Floccari.

80
    Prostopadłe podanie do Kozaka przechwycili obrońcy.

79
    Cofie interweniuje po zagraniu Floccariego.

76
    Doskonałą szansę marnuje Mauri! Gracz Lazio otrzymał kapitalne podanie od Floccariego, ale przestrzelił z 7 metra!

Rozpoczął się ostatni kwadrans meczu.

74
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Paloschi, na boisko wchodzi Stoian.

74
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Radu, na boisko wchodzi Kozak.

74
    Hernanes ukarany przez arbitra.

73
    Dobrze przed własną bramką spisał się Puggioni.

70
    Ponad bramką uderzył Mauri.

69
    Dośrodkowanie Hernanesa nie znalazło żadnego adresata.

68
    Ależ okazja dla Lazio! Biava z najbliższej odległości trafia wprost w bramkarza!

68
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Guana, na boisko wchodzi Seymour.

68
    Będzie korner dla Lazio.

67
    Gospodarze próbują odrobić straty, w ostatnich kilku minutach mają niemal cały czas piłkę przy swoich nogach, ale nie potrafią przedrzeć się pod bramkę rywali.

64
    Zablokowany przed polem karnym Ledesma.

62
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Gonzalez, na boisko wchodzi Hernanes.

61
    Gol dla Chievo!

Jokic trafia w poprzeczkę, do piłki dopada ALBERTO PALOSCHI i z najbliższej odległości pakuję ją do bramki!

61
    Z rzutu wolnego przymierzył sam poszkodowany, ale piłka po jego strzale trafiła w któregoś z obrońców.

59
    Żółtą kartką ukarany gracz Lazio, Biava.

59
    Będzie doskonała okazja dla Chievo! Thereau faulowany tuż przed polem karnym!

59
    Niecelny strzał głową Mauriego.

57
    Na spalonym Floccari.

Częściej przy piłce w dzisiejszym spotkaniu piłkarze Lazio. (60%)

55
    Ładnie pograli piłką gospodarze, ostatecznie w polu karnym stracił ją Mauri.

55
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego pada łupem bramkarza Lazio.

54
    Jokic faulowany przez Konko.

52
    A teraz strzał Floccariego i bramkarz Chievo łapie futbolówkę.

51
    Niecelnie, sprzed pola karnego uderzał Candreva. Puggioni odprowadził piłkę wzrokiem.

Spokojny początek drugiej połowy meczu.

50
    Na spalonym złapany Lulic.

49
    Dośrodkowanie Candrevy wyłapał bramkarz.

47
    Dobra interwencja Konko.

46

46
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Brocchi, na boisko wchodzi Mauri.

Zawodnicy pojawiają się na boisku. Za kilka chwil początek drugiej połowy.

Wyrównana pierwsza połowa kończy się bezbramkowym rezultatem. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę meczu.

45+5
    W ofensywie przewinił Thereau.

45+2
    Bardzo niecelny strzał głową Cofiego.

45+2

5 minut dolicza arbiter.

45
    Dośrodkowanie w pole karne Chievo i Floccari w ostatniej chwili uprzedzony przez Puggioniego.

42
    Uderzenie głową w wykonaniu Diasa, piłka wyłapana przez Puggioniego.

42
    Najwyżej w polu karnym wyskoczył Cesar.

42
    Rzut rożny dla Lazio.

Jeszcze 5 minut pierwszej odsłony meczu.

40
    Głową uderzał Thereau, ale piłka poleciała wprost w rękawice Marchettiego.

38
    Floccari powalił broniącego dostępu do pola karnego Cesara.

36
    Vacek został utemperowany przez arbitra.

35
    Oddalają zagrożenie defensorzy.

34
    Udana interwencja Jokicia, rzut rożny dla Lazio.

34
    W polu karnym zablokowany Floccari.

33
    Przejęli piłkę gospodarze i teraz to oni zaczynają powoli konstruować swoje poczynania ofensywne.

33
    Pozycyjny atak piłkarzy Chievo.

Pół godziny gry za nami, póki co na Stadio Olimpico bez bramek.

30
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Sardo, na boisko wchodzi Vacek.

29
    Wznawiamy grę, Sardo wrócił na boisko, ale wydaje się, że konieczna będzie zmiana, bowiem gracz Chievo wyraźnie utyka.

27
    Mamy przerwę w grze.

27
    W narożniku pola karnego przewracał się Sardo, ale gwizdek arbitra milczy.

25
    Głową przymierzył Lulić, ale zbyt lekko by pokonać bramkarza.

24
    A po rzucie rożnym, gracze Lazio nie stworzyli żadnego zagrożenia.

23
    Dobra interwencja bramkarza Chievo, który po strzale zza pola karnego wybił futbolówkę na rzut rożny.

22
    Na skrzydle powstrzymany Thereau.

20
    Marchetti bez kłopotów wyłapał dośrodkowanie rywali.

20
    Rzut wolny dla Chievo.

20
    Dias ukarany za faul.

19
    Piłka posłana na pole karne Chievo, ale poradził sobie Andreolli.

19
    Przy linii bocznej faulowany Lulic.

18
    Dobrze na przedpolu interweniował Marchetti.

16
    Zablokowane dośrodkowanie Lulica, poprawiał jeszcze Ledesma, ale z podobnym skutkiem.

14
    Mieliśmy krótką przerwę w grze, gdyż sędzia zasygnalizował konieczność poprawienia siatki w bramce Lazio.

11
    Niecelny strzał Paloschiego.

10
    Zbyt mocne dośrodkowanie Thereau i futbolówka opuściła boisko.

9
    Któryś z graczy Lazio blokuje dośrodkowanie ręką. Będzie rzut wolny.

9
    W ataku Chievo Verona.

7
    W trybuny huknął Candreva.

6
    Na prawej stronie szarżował Konko, ostatecznie piłka po jego zagraniu opuściła boisko.

5
    Długo piłkę rozgrywają teraz goście.

3
    Defensorzy Chievo poradzili sobie z dośrodkowaniem rywali.

2
    Rzut wolny dla Lazio na wysokości pola karnego.

1

Już za kilka chwil pierwszy gwizdek arbitra na Stadio Olimpico.

Spotkanie poprowadzi Paolo Giacomelli.

Skład startowy:

S.S. Lazio: Marchetti - Dias, Biava, Radu, Konko - Gonzalez, Lulic, Ledesma, Brocchi, Candreva - Floccari.

Chievo Verona: Puggioni - Dainelli, Andreolli, Cesar, Jokic, Sardo - Guana, Cofie, Rigoni - Paloschi, Thereau.

Sędziowie: P. Giacomelli‎.

Obydwie drużyny w ostatniej kolejce zanotowały remis. Lazio podzieliło się punktami z Palermo, a Chievo Verona przed własną publicznością zremisowało z Parmą. W ligowej tabeli Lazio jest na trzeciej lokacie i ma tyle samo punktów, co znajdujące się oczko wyżej Napoli. Chievo z kolei to w tym sezonie drużyna środka tabeli. Z 25 punktami, zgromadzonymi w 21 spotkaniach plasuje się na 12 pozycji. Relacja z tego meczu, a także innych spotkań Serie A u nas, na lajfy.com