Anży – Hannover 3:1 (koniec) | Zenit – Liverpool 2:0 (koniec) | Ajax – FCSB 2:0 (koniec)
BATE – Fenerbahce 0:0 (koniec) | Bayer – Benfica 0:1 (koniec) | Dynamo Kij. – Bordeaux 1:1 (koniec)
Levante – Olympiakos 3:0 (koniec) | Sparta – Chelsea 0:1 (koniec) | Napoli – Vik. Pilzno 0:3 (koniec)
Atletico – Rubin 0:2 (koniec) | Basel – Dnipro 2:0 (koniec) | Inter – Cluj 2:0 (koniec)
Newcastle – Charków 0:0 (koniec) | Tottenham – Lyon 2:1 (koniec) | Stuttgart – Genk 1:1 (koniec)
BATE Borysów
0:0 (0:0)
Fenerbahce SK
Czwartek 14.02.2013, 19:00 • Borisov Gradski Stadium • Liga Europy UEFA

Na dzisiaj to wszystko. Dziękuje za śledzenie relacji. Na jakiś czas się żegnam. Zapraszam wszystkich na śledzenie relacji na lajfy.com (21:01:31)

Przed rewanżem w lepszych nastrojach jest Fenerbahce, które wywalczyło remis, mimo że rywale grali przez prawie cały mecz w przewadze po czerwonej kartce Meirelesa. BATE musi poprawić się, jeśli chce myśleć o awansie do 1/8 Ligi Europejskiej.

Alan Kelly kończy nudne, bezbramkowe spotkanie na Borisov Gradski Stadium.

90+2
    Ależ błąd Demirela! Brak koncetracji i koszmar mógł stać się faktem! Bramkarz gości źle przyjął futbolówkę po podaniu obrońcy i golkiper musiał gonić futbolówkę, by ta nie wpadła do siatki!

90+1
    Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Z boiska schodzi Sow. W jego miejsce melduje się Ucan.

87
    Na boisku zimno, ale kibice widocznie rozgrzani. Bez koszulek dopingują swoich piłkarzy, by dali z siebie wszystko w tych ostatnich minutach!

85
    W miejsce Cristiana wchodzi Sahin.

84
    Chybiony strzał Mozolevskiego zza pola karnego. Piłka odbiła się od ziemi i trafiła w ręcę Demirela.

82
    Najlepsza okazja dla BATE zmarnowana!! Rodionov dostał prostopadłą piłkę w pole bramkowe. Napastnik odwrócił się i uderzył na bramkę Demirela! Bramkarz broni i paruje strzał na rzut rożny!

80
    Pierwszy kontakt z piłką Kurlovicha nieudany. Tragicznie dośrodkował z prawej strony.

79
    W miejsce Hleba wchodzi Kurlovich.

77
    Erkin fauluje rywala w walce o piłkę. Przy piłce gospodarze.

76
    Prostopadłe zagranie do Sowa przechwytuje Demirel, który uprzedził napastnika gości.

74
    Rzut rożny dla gospodarzy.

73
    Erkin fauluje rywala w walce o piłkę. Chwile wcześniej zagrał niebiezpiecznie wzdłuż pola bramkowego, ale czujni defensorzy wybili futbolówkę.

72
    Schodzi zmęczony i pokopany Webo. W jego miejsce melduje się Erkin.

71
    Bate ma dużą przewagę w tym momencie. Goście się bronią i czekają na kontrataki.

70
    Pavlov powstrzymany w polu karnym. Piłka wybita przez obrońców Fenerbahce.

68
    Pavlov uderzał zza pola karnego. Niecelnie.

65
    Żółty kartonik wędruje do Radkova.

65
    Sow faulowany w środku pola przez Radkova.

64
    Baga schodzi. Mozolevski wchodzi.

63
    Bardzo groźne dośrodkowanie, a piłka mija głowy wszystkich piłkarzy i minimalnie poprzeczke bramki strzeżonej przez Demirela.

63
    Częściej faulują piłkarze Fenerbahce, ale to właśnie goście otrzymują kartki za swoje przewinienia.

62
    Żółta kartka dla Irteguna.

62
    Irtegun fauluje rywala na skraju pola karnego! Sędzia odgwizduje rzut wolny!

61
    Pavlov w natarciu! Dobrze rozegrał piłkę na jeden kontakt z partnerem. Wszedł w pole karne i uderzył na krótki słupek! Demirel broni!

60
    Piłka wybita przez piłkarzy BATE, którzy wyszli z kontrą. Akcja gospodarzy powstrzymana jednak w środku pola i gospodarze zmuszeni do rozegrania piłki od tyłu.

59
    Rzut rożny dla Fenerbahce z prawej strony.

58
    Znakomite podanie na lewą stronę do Rodionova, który zostaje złapany na spalonym.

57
    Skończyło się na uderzeniu Olekhnovicha z dystansu. Piłka o niewiele mija bramkę gości. Od bramki rozpocznie Demirel.

56
    BATE Borysów utrzymuje się przy piłce. Piłkarza próbuja stworzyć sobie dogodną sytuacje.

54
    Baga fauluje rywala i sędzia przerywa gre.

53
    Mocne wbicie piłki w pole karne przez piłkarza gości. Defensorzy wybijają i Bate przy piłce.

52
    Webo faulowany po raz kolejny. Cristian podchodzi do piłki.

51
    Yurevich próbował strzału z dystansu. Na próbie się skończyło.

50
    Rodionov faulowany przez Korkmaza. Dużo niedokładności i strat w drugiej połowie.

48
    Rzut wolny dla gości.

47
    Aut dla Fenerbahce z lewej strony.

46

46
    Po przerwie zobaczymy Pavlova, który wszedł za Rudika.

Wracamy na Borisov Gradski Stadium. Piłkarze już na murawie i miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy ciekawsze widowisko.

Alan Kelly kończy pierwszą połowę w Borysowie. Po 45 minutach mamy bezbramkowy remis. Przeważa nuda i senność. Mam nadzieję, że kibice mają dość wódki, by mogli się rozgrzać na drugą połowę. Za chwilę wracamy!

45+2
    Rudik jeszcze ambitnie z powietrza po dośrodkowaniu z prawej strony! Chyba zbyt ambitnie, bo piłka mija bramkę o kilka metrów.

45+1
    Webo faulowany na lewym skrzydle. Stały fragment gry dla Fenerbahce.

45+1
    Sędzia doliczył 2 minuty.

45
    Dośrodkowanie z lewej strony do Rodionova, który fauluje rywala w powietrzu. Zaczną goście.

44
    Rzut z autu dla Fenerbahce.

43
    Cristian zagrywał piłkę dwukrotnie. Za drugim razem do piłki dobiegł Webo, który faulował Gorbunova w walce o piłkę.

42
    Kuyt faulowany. Rzut wolny dla Fenerbahce.

41
    Aut dla gospodarzy z lewej strony.

40
    Webo złapanym na spalonym.

39
    Mecz jest tak bardzo interesujący, że wspomnę o warunkach jakie panują w Borysowie. -3 stopni Celsjusza, wilgotność powietrza 86 %, wiatr 11 km/h pochmurno nad stadioniem Bate.

36
    Rudik faulowany w środku pola. Rzut wolny dla Bate.

35
    Niebiezpieczne zagranie z prawej strony nie wykorzystuje Rodionov, który uderza wysoko ponad bramkę.

34
    Bate przejmuje piłkę i piłkarze budują atak pozycyjny. Od kilkunastu minut to gospodarze przeważają.

34
    Webo wywalczył rzut z autu. Goście przy piłce.

31
    Dobry strzał Rudika z dystansu! Najpierw piłkę dośrodkował Baga z lewej strony, którą wybili defensorzy przed pole karne. Do futbolówki dopadł Rudik, który płaskim strzałem trafił w dobrze ustawionego Demirela.

31
    Prostopadłe zagranie do Webo przejmuje w ostatniej chwilii Filipenko.

29
    Dośrodkowanie z lewej strony Bordacheva wybija obrońca. Rzut rożny dla Bate.

27
    Sytuacja dla gospodarzy! Ładne zgranie piłki do Hleba, który zdecydował się na strzał zza pola karnego! Niestety piłkarz źle uderzył piłkę, która ledwo doleciała do bramki.

27
    Aut dla Bate Borysów z lewej strony.

25
    Dobra piłka na prawą stronę do Kuyta. Piłkarz Fenerbahce wywalczył rzut rożny.

24
    Bordachev wywalczył aut dla gospodarzy.

22
    Gra zostałą wznowiona. Sędzia oszczędził piłkarza Bate.

21
    Olekhnovich bardzo ostro wślizgiem w Webo. Powinna być kartka.

20
    Ładnym zagraniem popisał się Gonul do Webo. Jednak napastnik złapany na spalonym.

19
    Kolejna akcja gospodarzy nieudana. Zacznie Fenerbahce.

16
    W końcu mamy strzał! Z rzutu rożnego piłkę wycofali do drugiej linii. Któryś z zawodników gospodarzy uderzył na bramkę gości, ale dobrze ustawiony był Demirel, który łapie piłkę.

16
    Rzut rożny dla Bate.

16
    Kwadrans gry za nami. Jak na razie mecz nie porywa. Dużo fauli i brak strzałów na bramkę.

15
    Webo faulowany. Piłkarz ma pretensje do sędziego.

14
    Rzut z autu dla Fenerbahce z lewej strony.

13
    Korkmaz powstrzymuje Hleba przed kontrą. Sędzia przerywa gre.

12
    Kolejne przewinienie piłkarza Bate i mamy stały fragment gry.

12
    Sow faulowany przez Filipenko. Rzut wolny dla gości.

10
    Jednak żółta kartka dla Webo za symulacje. Sędzia podjął słuszną decyzje.

10
    Dobra akcja Webo, który najpierw minął rywala, a po chwili wywalczył rzut wolny przed polem karnym.

9
    Fatalne dośrodkowanie piłkarza Bate z prawego skrzydła. Od bramki rozpocznie Demirel.

8
    Zbyt głębokie dośrodkowanie i bez problemów piłkę przechwytuje Gorbunov.

8
    Rzut rożny z lewej strony wywalczył Webo.

7
    Piłka wybita przez defensorów, ale goście nadal przy piłce, gdyż Kuyt był faulowany w środku pola.

6
    Webo faulowany. Okazja dla Fenerbahce, by dośrodkować futbolówkę.

6
    Za mocne zagranie piłkarzy Bate. Od bramki Demirel.

5
    Rzut wolny dla gospodarzy.

4
    Żółta kartka dla Gonula za faul.

4
    Niesamowita głupota Portugalczyka! Piłkarz Fenerbahce stracił piłkę i z premedytacją kopnął od tyłu rywala!

4
    Raul Meireles otrzymuje czerwoną kartkę!!

2
    Pierwsza groźna akcja Bate. Uderzał Hleb z woleja już w polu karnym, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

1
    Fenerbahce rozpoczęło spotkanie. Goście w niebieskich barwach, natomiast gospodarze w żółtych.

1

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwilę zawodnicy odsłuchają hymn Ligi Europejskiej.

Wyjściowe składy

BATE Borysów: Gorbunov - Yurevich, Radkov, Bordachev, Filipenko - Volodko, Hleb, Olekhnovich, Baga, Rudik - Rodionov

Fenerbahçe SK: Demirel - Korkmaz, Irtegun, Ziegler, Gonul - Topal, Meireles, Cristian, Sow - Kuyt, Webo

Sędzią głównym spotkania będzie Alan Kelly z Irlandii.

Trudno ocenić aktualną formę obu drużyn. Fenerbache gra bardzo dobrze w swojej lidze zajmując 3 miejsce i tracąc 6 pkt do pierwszego Galatasaray. Bate Borysów wywalczyło mistrzostwo Białorusi, ale obecnie trwa przerwa w lidze, gdyż sezon odbywa się w systemie wiosna - jesień.

BATE Borysów z kolei gra w 1/16 dzięki zajęciu 3 miejsca w grupie F Ligi Mistrzów. Drużyna z Białorusi zdobyła 6 oczek przez co wygrała rywalizacja z Lille o awans do europejskich pucharów. W swojej grupie piłkarze Wiktara Hanczarenka musieli uznać wyższość Bayernu i Valencii, które zdobyły po 13 pkt.

Fenerbahce SK przystępuje do meczu wygrywając swoją grupę C. Podopieczni Aykuta Kocamana z dorobkiem 13 pkt wyprzedzili drugą Borussie M'gladbach o 2 pkt.

W jednym z meczów 1/16 Ligi Europejskiej zmierzy się BATE Borysów z Fenerbahce SK. Zapowiada się wyrównany pojedynek, w którym ciężko wskazać faworyta.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole:

Kartki:   65. Radkov (BAT) - 4. Gonul (FEN), 10. Webo (FEN), 62. Irtegun (FEN)   4. Meireles (FEN)

BATE Borysów: Gorbunov - Yurevich, Radkov, Bordachev, Filipenko - Volodko, Hleb (79' Kurlovich), Olekhnovich, Baga (65' Mozolevski), Rudik (46' Pavlov) - Rodionov
    Fenerbahce SK: Demirel - Korkmaz, Irtegun, Ziegler, Gonul - Topal, Meireles, Cristian (85' Sahin), Sow (90' Ucan) - Kuyt, Webo (72' Erkin)

Sędziowie: Alan Kelly