Anży – Hannover 3:1 (koniec) | Zenit – Liverpool 2:0 (koniec) | Ajax – FCSB 2:0 (koniec)
BATE – Fenerbahce 0:0 (koniec) | Bayer – Benfica 0:1 (koniec) | Dynamo Kij. – Bordeaux 1:1 (koniec)
Levante – Olympiakos 3:0 (koniec) | Sparta – Chelsea 0:1 (koniec) | Napoli – Vik. Pilzno 0:3 (koniec)
Atletico – Rubin 0:2 (koniec) | Basel – Dnipro 2:0 (koniec) | Inter – Cluj 2:0 (koniec)
Newcastle – Charków 0:0 (koniec) | Tottenham – Lyon 2:1 (koniec) | Stuttgart – Genk 1:1 (koniec)
Atletico Madryt
0:2 (0:1)
FC Rubin Kazan
Czwartek 14.02.2013, 21:05 • Estadio Vicente Calderon • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Przed nami pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Atletico Madryt a Rubinem Kazań.

Faworytem tej pary jest naturalnie Atletico Madryt, które jest obrońcą trofeum a obecnie jest także wiceliderem Primera Division.

Tymczasem Rubin Kazań znajduje się na 9. pozycji w tabeli rosyjskiej ligi i ostatnimi czasy zawodzi.

Obie ekipy przegrały swoje ostatnie mecze. Atletico uległo na wyjeździe 1:2 Rayo Vallecano, zaś Rubin przegrał u siebie 0:1 ze Spartakiem Moskwa.

Liczymy na dobre widowisko okraszone wieloma golami gdyż obie drużyny są bramkostrzelne.

Znamy składy obu drużyn!

Skład startowy:

Atletico Madryt: Asenjo - Juanfran, Godin, Cata Diaz, Filipe Luis - Rodriguez, Suarez, Tiago, Turan - Adrian, Falcao

FC Rubin Kazan: Ryzhikov - Ansaldi, Sharonov, Navas, Marcano - Natcho, Orbaiz, Kislyak, Eremenko, Karadeniz - Rondon

4
    Atletico stara się przeprowadzić atak pozycyjny.

5
    Orbaiz sprytnie wymusił przewinienie ofensywne Adriana.

6
    Gol dla Rubinu!
    0:1! KARADENIZ! Ładny, mierzony strzał prawą nogą znajduje drogę do bramki Asenjo!

7
    Jak odpowie Atletico? Tak szybko stracony gol musi być dla Rojiblancos szokiem.

9
    Atletico spokojnie prowadzi atak. Może zbyt spokojnie?

10
    Rodriguez fauluje w ofensywie i cały, misterny atak poszedł na marne.

11
    Pierwszy strzał gospodarzy. Próbował Falcao, jednak nie trafił w bramkę.

13
    Strzał Filipe Luisa blokuje Sharonov.

14
    Bardzo nieładny faul Sharonova i sędzia Vad słusznie pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

15
    Marcano blokuje strzał Rodrigueza.

16
    Ponownie Rodriguez - tym razem jego strzał poszybował 3 metry ponad bramką Ryzhikova.

18
    W odpowiedzi kontratak Rubina, lecz po podaniu Orbaiza Marcano złapany na spalonym.

19
    Godin powstrzymuje Eremenko.

21
    Kolejny raz próbuje Falcao - tym razem piłka po jego strzale mija bramkę Ryzhikova z lewej strony.

23
    W odpowiedzi goście, próbował Natcho, ale strzelił doprawdy fatalnie. Kilkanaście metrów nad bramką Asenjo.

25
    Adrian wywalczył rzut wolny 30 metrów od bramki Rubina.

26
    Gospodarze bardzo źle rozegrali ten stały fragment gry.

28
    Seria fauli z obu stron.

30
    Za nami pół godziny gry, a na Vicente Calderon 0:1. Atletico musi zaatakować większą liczbą graczy!

32
    Turan z dystansu bardzo, bardzo niecelnie.

33
    Ładny trick w wykonaniu Tiago. Aplauz na Vicente Calderon.

35
    A teraz ładna dwójkowa akcja między Falcao a Rodriguezem. Wszystko jednak wyjaśnił Sharonov.

37
    Mało brakowało a byłoby 0:2! Eremenko przymierzył z ostrego kąta i piłka minęła bramkę Asenjo dosłownie o włos!

39
    W odpowiedzi Atletico - strzelał Rodriguez, jednak niecelnie.

40
    Kislyak zagrywa ręką.

42
    Brzydki faul Godina.

43
    Ponownie szczęścia próbował Falcao i ponownie niecelne uderzenie.

45
    Czerwona kartka dla Sharonova! Głupi faul taktyczny i obrońca gości wylatuje z boiska po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce. Ogromne osłabienie Rubina!

45
    Sędzia Vad dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

Do przerwy 1:0 prowadzi Rubin po golu Karadeniza. Mecz wyrównany, zacięty. Gospodarzom ewidentnie brakuje skuteczności. Czerwona kartka w końcówce dla Sharonova daje Rojiblancos większe szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu w pierwszym meczu.

46

46
    Zmiana w szeregach gospodarzy. W miejsce Suareza na boisku pojawia się Koke.

48
    Atletico powoli konstruuje atak pozycyjny.

49
    Atak przerwany przez dobrą interwencję Navasa.

50
    Uderzył Rodriguez, lecz Ryzhikov dobrze interweniuje.

54
    Zasieki obronne Rubina, mimo, że osłabione, wciąż są nie do sforsowania dla graczy Atletico.

56
    Gospodarze mieli dwa rzuty rożne z rzędu, jednak oba zostały źle rozegrane.

58
    Filipe Luis uderza z głowy - Ryzhikov spokojnie broni.

60
    Druga zmiana u gospodarzy. Schodzi Cata Diaz, a wchodzi Garcia.

61
    Tiago próbował uderzenia z główki, jednak i tym razem Ryzhikov pewnie broni.

63
    Garcia lewą nogą z dystansu - niecelnie.

64
    Żółtą kartką ukarany Ryzhikov.

65
    Strzał Tiago w ostatniej chwili blokuje Navas.

66
    Ostatnia zmiana w ekipie Rojiblancos. Z boiska schodzi Filipe Luis, a zmienia go Niguez.

67
    Turan fauluje w ofensywie.

70
    Ostatnie 20 minut. Wciąż 0:1. Atletico musi co najmniej wyrównać jeśli nie chce postawić się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Jak dotąd jednak bije głową w mur, mimo gry w przewadze.

71
    Kolejny strzał Falcao i ponownie dobrze interweniuje Ryzhikov.

72
    Strzał Tiago zablokowany przez Natcho.

73
    Strzał Turana broni Ryzhikov.

73
    Po chwili próbował Rodriguez, lecz Ryzhikov raz jeszcze pewnie interweniuje.

74
    Sędzia Vad pokazuje żółtą kartkę Natcho.

75
    Przed nami ostatni kwadrans meczu. Czy Atletico zdoła wyrównać? A może Rubin skontruje gospodarzy i wyjdzie na prowadzenie 2:0?

77
    Niguez próbował zaskoczyć Ryzhikova z dystansu, lecz próba bardzo, bardzo niecelna.

78
    Falcao pięknie uderza, lecz piłka trafia w poprzeczkę!

79
    Ataki Atletico coraz groźniejsze.

81
    Jeszcze raz Falcao, tym razem głową. Minimalnie niecelnie.

83
    Teraz główkuje Adrian i także jest to niecelna próba.

83
    Żółty kartonik dla Falcao.

84
    Kolejny strzał głową. Tym razem Rodriguez, jednak Ryzhikov jak zawsze na posterunku.

85
    Pierwsza zmiana w ekipie gości. Schodzi zmęczony Rondon, a w jego miejsce pojawia się Dyadyun.

87
    Druga zmiana w Rubinie. Kuzmin zmienia strzelca gola, Karadeniza.

88
    Dyadyun ukarany żółtą kartką.

89
    Fatalna strata Adriana.

90
    Sędzia Vad dolicza aż 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Czy gospodarze należycie spożytkują te dodatkowe 240 sekund?

90+1
    Kolejna już próba Rodrigueza i kolejny raz niecelna.

90+3
    Niguez zagrywa piłkę ręką. Ostatnia minuta..

90+4
    0:2! ORBAIZ! Sensacja na Vicente Calderon! Wspaniały kontratak gości i Orbaiz wykorzystuje ładne podanie Eremenko. 0:2!

Niezwykły przebieg zdarzeń na Vicente Calderon. Gospodarze przegrywają z Rubinem 0:2, mimo, że ponad połowę meczu grali w przewadze!

Rubin w drugiej połowie praktycznie tylko się bronił i w ostatniej minucie meczu przeprowadził zabójczy kontratak.

Atletico zabrakło pomysłu i skuteczności. Kilka razy bliscy zdobycia gola byli Falcao i Rodriguez, jednak dobrze też bronił Ryzhikov.

Atletico jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Musi wygrać w Rosji co najmniej różnicą dwóch goli. To na pewno osiągalne. Jednak czy realne?

Piłkarze Rubina mogą być z siebie bardzo zadowoleni. Zasłużenie pokonali dziś Rojiblancos.

Dziękuję za uwagę i do przeczytania! (23:01:56)