Anży – Hannover 3:1 (koniec) | Zenit – Liverpool 2:0 (koniec) | Ajax – FCSB 2:0 (koniec)
BATE – Fenerbahce 0:0 (koniec) | Bayer – Benfica 0:1 (koniec) | Dynamo Kij. – Bordeaux 1:1 (koniec)
Levante – Olympiakos 3:0 (koniec) | Sparta – Chelsea 0:1 (koniec) | Napoli – Vik. Pilzno 0:3 (koniec)
Atletico – Rubin 0:2 (koniec) | Basel – Dnipro 2:0 (koniec) | Inter – Cluj 2:0 (koniec)
Newcastle – Charków 0:0 (koniec) | Tottenham – Lyon 2:1 (koniec) | Stuttgart – Genk 1:1 (koniec)
FC Basel
2:0 (1:0)
Dnipro Dniepropietrowsk
Czwartek 14.02.2013, 21:05 • St. Jakob-Park • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Zapraszam na mecz fazy pucharowej Ligi Europy, w której swoje siły na St. Jakob-Park zmierzą FC Basel z Dnipro Dniepropietrowsk.

Faworyta w tym spotkaniu nie ma. Obie ekipy prezentują dobry poziom, ale w tym meczu przewagę publiczności będzie mieć ekipa FC Basel i to może im bardzo pomóc.

Drużyna gospodarzy zajęła 2. miejsce w grupie G. W sześciu pojedynkach zgromadzili 9 punktów, składają się na to 2. zwycięstwa, 3. remisy i jedna porażka. Pierwsze w tej grupie belgijskie Genk miało na koncie 3. punkty więcej.

Dnipro zwyciężyła w grupie F. We wszystkich pojedynkach drużyna z Ukrainy ani razu nie poniosła porażki. Uzbierała 15. punktów. 5. razy wygrywali i tylko raz dzielili się punktami.

Warto przypomnieć, że Dnipro ostatni mecz grało 2,5 miesiąca temu! Był to wygrany mecz w Lidze Europejskiej z AIK 4:0!

FC Basel rozpoczęła ligowe zmagania pierwszego lutego. I od tego dnia rozegrała trzy spotkania. W tym spotkaniach wygrywali dwa razy, a zremisowali z Genk.

Zawodnicy już w tunelu czekają na mecz.

Zawodnicy już na murawie! Za moment rozpocznie się mecz 1/16 Ligi Europejskiej.

1

1
    Mecz rozpoczęło Dnipro.

1
    Ależ rozpoczęcie gości. Długie podanie z własnej połowy do Kalinicia, który poradził sobie z Sacharem, ale w polu karnym w ostatniej chwili zabrał mu piłkę Dragovic.

1
    Rzut rożny dla gości.

2
    Obie drużyny uspokoiły grę.

3
    Teraz atak gospodarzy. Piłkę na skrzydle dostał Stocker, ale został nie przepisowo zatrzymany i mamy rzut wolny.

4
    Kontra gości zatrzymana przez Sachara.

5
    Kolejny faul Strinica, tym razem w środku pola.

5
    Teraz uderzenie głową Strellera broni ze spokojem Lastuvka.

6
    Nakładka Degena i od rzutu wolnego zacznie Dnipro.

7
    Dnipro przy piłce tworzy swój atak.

8
    Faul Ho, z 40. metra rozpocznie Dnipro.

9
    Ale błąd defensywy Basel! Obrońcy chcieli złapać 6. zawodników Dnipra na spalonym, ale im to nie wyszło. Piłkę dostaje Rotan, który się gubi, oddaje do Konopljanki, ale ten strzela nad poprzeczką.

10
    Dragovic przerzuca na drugą stronę, ale nie dokładnie i od autu Dnipro.

11
    Od bramki gospodarze.

12
    Długie podanie do wychodzącego na pozycję Strellera, ale Lastuvka uprzedza go.

13
    Na spalonym Zozulja.

14
    Gra toczy się w środku pola.

16
    Konopljanka w indywidualnej akcji, ale Sachar odbiera mu piłkę.

17
    Streller nie przebił się przez obrońców i Dnipro rozpoczyna akcję.

19
    Nastąpił okres nudnej gry.

20
    Na mogącym pomieścić 42 000 osób stadionie St. Jakob Park, na trybunach usiadło dziś niespełna 10 000 osób.

20
    Rzut wolny dla Dnipro.

21
    Od bramki Basel.

22
    Dziś na St. Jakob Park pada siarczysty śnieg, co utrudnia grę piłkarzom.

23
    Gol dla Basel!
    STOCKER!!! Mamy 1:0! Rzut z autu wykonał Degen, główką do Freia zgrał Cabral, który wycofuję do Die, który strzela, ale w ostatniej chwili STOCKER zmienia tor lotu piłki i futbolówka ląduję w siatce!

24
    Szybkie przejęcie gospodarzy i już tworzą swój atak.

29
    Dnipro nie może się przebić przez obronę rywala.

29
    Ładne przepuszczenie piłki przez Freia do Stockera, ale Mandzjuk czyta te zagranie i odzyskuję piłkę.

31
    Obrońcy Dnipro z grają wykorzystaniem bramkarza.

31
    Degan faulowany w środku pola.

33
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

35
    Obie drużyny nie są w stanie przebić się przez defensywy obu ekip.

36

36
    Próba zaskoczenia Sommera, ale piłka mija słupek.

37
    Uderzenie Rotana z główki, ale trafia prosto w obrońcę.

38
    Kalinic złapany w kleszcze i od rzutu wolnego rozpocznie Dnipro.

39
    Kolejny faul graczy Basel.

41
    Frei pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

41
    Z tego co widać w powtórkach miał rację.

43
    Die fauluję Rotana. Rozpocznie Dnipro.

44
    Ale okazja Dnipro! Konopljanka popędził lewym skrzydłem i podał do wychodzącego na pozycję Zozulje, ale ten z metra trafia prosto w bramkarza.

44
    Rzut rożny dla Dnipra.

45
    Dośrodkowanie Cabrala, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.

45
    Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

Za nami koniec pierwszej połowy meczu FC Basel, a Dnipro Dniepropietrowsk. Prowadzi ekipa gospodarzy 1:0 po strzale z 23. minuty Stockera, który zmienił tor lotu piłki i strzelił bramkę. Mecz stoi na słabym poziomie, mamy bardzo nie liczne akcję ofensywne,a mecz toczy się w środkowej strefie boiska. Zapraszamy na drugą połowę.

Zawodnicy już powoli przygotowują się do wejścia na boisko.

46

46
    Basel rozpoczęło drugą połowę.

47

47
    Zagranie ręką Rotana i od rzutu wolnego rozpocznie Basel.

49
    Obie ekipy rozpoczęły spokojnie.

49
    Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Za faul w środku pola zostaje ukarany Joo Hoo.

50
    Rzut rożny dla Basel?

51
    Konopljanka faulowany w środku pola.

52
    Teraz próba ataku gospodarzy, ale nic z tego nie wyszło.

52
    Degen zatrzymuję rozpędzonego Konopljanke i zostaje ukarany żółtą kartką.

53
    Mamy też zmianę w Dnipro. Za Kalinicia wchodzi Seleznov.

53
    Matheus wchodzi za Krawczenko.

54
    Die nie ładnie przywitał nowego zawodnika na boisku, za co został ukarany żółtym kartkonikiem.

56
    Teraz przerzucenie piłki na drugą stronę przez Rotana do Konopljanki, ale ten źle przyjął piłkę i od autu gospodarze.

57
    Dośrodkowanie do Stockera, ale wyżej od niego skacze Mazuch i Dnipro rozpoczyna akcję.

58
    Konopljanka teraz zakręcił obrońcami Basel, ale Sachar nie dał się i odebrał mu piłkę.

60
    Ofiarna interwencja Dragovica, który wybija piłkę spod nóg Seleznova.

62
    W końcu dobra akcja w tym meczu. Streller dostał piłkę na 16. metrze, kiwnął Mazucha i podał do stojącego po lewej stronie Stockera, ten z pierwszej piłki uderza, ale w ostatniej chwili Mandzjuk blokuję jego strzał.

63
    Kolejna akcja gospodarzy, tym razem popędził prawym skrzydłem Cabral, który podał do Frei, a temu na 20. metrze wślizgiem piłkę odebrał Rotan.

64
    Rozkręciła się ekipa gospodarzy. Cabral zszedł do środka z prawej strony, przeszedł dwóch obrońców i z "szestnastki" podawał do wychodzącego na pozycję Stockera, ale w ostatnie chwili Lastuvka odbiera mu piłkę.

65
    Streller faulowany na 16. metrze! Będzie dobra okazja dla FC Basel.

66
    Degan obija mur.

68
    STRELLER!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek, tam świetnie odnalazł się STRELLER, który z główki pakuję piłkę do siatki. 2:0 !

69
    Zmiana w FC Basel. Za kontuzjowanego Degena wchodzi Salah.

69
    Zmiana też w Dnipro. Za Giuliano wchodzi Kankavu.

70
    Żółta kartka dla Mazucha.

71
    Dośrodkowanie Konopljanki spokojnie łapie Sommer.

73
    Dnipro teraz co raz częściej atakuję. Czeka nas emocjonująca końcówka spotkania.

75
    Ale zmarnowana okazja gospodarzy. Stocker dostał piłkę na 16. metrze, wszedł w pole karne, ale w ostatniej chwili Mazuch zabrał mu piłkę.