Anży – Hannover 3:1 (koniec) | Zenit – Liverpool 2:0 (koniec) | Ajax – FCSB 2:0 (koniec)
BATE – Fenerbahce 0:0 (koniec) | Bayer – Benfica 0:1 (koniec) | Dynamo Kij. – Bordeaux 1:1 (koniec)
Levante – Olympiakos 3:0 (koniec) | Sparta – Chelsea 0:1 (koniec) | Napoli – Vik. Pilzno 0:3 (koniec)
Atletico – Rubin 0:2 (koniec) | Basel – Dnipro 2:0 (koniec) | Inter – Cluj 2:0 (koniec)
Newcastle – Charków 0:0 (koniec) | Tottenham – Lyon 2:1 (koniec) | Stuttgart – Genk 1:1 (koniec)
VfB Stuttgart
1:1 (1:0)
KRC Genk
Czwartek 14.02.2013, 21:05 • Mercedes-Benz Arena • Liga Europy UEFA

Dziękuję za wspólną relację i zapraszam na inne na lajfy.com (23:01:32)

W pierwszym meczu 1/16 między tymi drużynami mamy remis 1:1. To dość sprawiedliwe zakończenie, chociaż to gospodarze mieli trochę więcej sytuacji i prowadzili grę. Jednak wynik bardziej satysfakcjonuje gości, którzy dzięki tej bramce są w ciut lepszej sytuacji przed rewanżem.

90+2
    Piłkarze Stuttgartu na własne życzenie tracą bramkę i stawiają się w trudnej sytuacji przed meczem wyjazdowym.

3 minuty doliczone do czasu podstawowego.

90+1
    Gol dla Genk!

Joseph-Monrose popisał się pięknym rajdem lewą stroną. Podanie w pole bramkowe, gdzie piłkę wybił jeszcze obrońca. Jednak spada ona na głowę PLETa, który spokojnie dobija ją do bramki!

89
    Słaba druga połowa w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Dużo nieczystej gry i niedokładnych zagrań.

88
    Tym razem przewinienie Pleta. Rzut wolny w środkowej części boiska.

87
    Ibisevic doigrał się i notuje on żółtą kartkę na swoim koncie po brutalnym wjeździe w nogi przeciwnika.

86
    Mocny strzał Gentnera z dużej odległości, jednak piłka z hukiem odbija się od band.

85
    Rzut rożny dla Genk. Niecodzienne rozegranie! Piłkarz dośrodkował piłkę... za bandy poza bramką! Przy okazji wyorał trochę murawy.

83
    Ostatnia zmiana w belgijskim zespole. Pojawia się Joseph-Monrose za De Ceulaera.

82
    Ibisevic leży na trawie po tym jak skoczył na niego jeden z czarnoskórych zawodników.

81
    Szykowała się fajna akcja dla Stuttgartu. Zagranie w pole karne jednak niecelne i stojący niekryci zawodnicy mają pretensje.

80
    Po raz kolejny Genk nie umie sfinalizować akcji. Jeden z napastników traci ją przed polem karnym.

79
    Brzydkie zagranie Okazakiego, który nieprzepisowo powstrzymuje rozegranie gości.

78
    Dużo rzutów wolnych w drugiej połowie. Wolna także stała się gra między dwoma zespołami.

77
    Boka faulowany. Od wolnego gospodarze.

76
    Słabe przeniesienie gry do przodu i strata piłki. Od własnej połowy Stuttgart.

75
    Faul i rzut wolny dla Genk. Krótkie rozegranie między obrońcami.

74
    Roszada również w Genk. Gorius zmienia Kumordzi.

74
    Traore jednak nie wróci już na boisko. Zmienia go Maxim.

72
    Przejęcie Sakaia, który przechodzi do ofensywy. Zagranie do środka pola a Ibisevic oddaje strzał prosto w bramkarza.

70
    Z boiska przy pomocy medyków schodzi Traore. Pewnie niedługo wróci na murawę.

69
    Ibisevic szczupakiem! Piłka jednak mija się z bramką a napastnik zostaje powalony przez obrońcę.

67
    Zmiana w ataku gości. Vossena zmienia Plet.

67
    Akcja konstruowana jest teraz przez graczy Genk, którzy rozpoczynają ją od obrońców. Trochę za wolno zbierają się do natarcia.

65
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Zdecydowanie częściej podchodzą do rozegrania kornera Niemcy.

64
    Hyland otrzymuje dobre dogranie w pole karne jednak mija się z piłką, którą wyłapuje Ulreich. Zmarnowana dogodna sytuacja.

63
    Arbiter zatrzymuje grę i nakazuje zmianę piłki. Niecodzienna sytuacja i od bramki rozpoczyna Koteles.

62
    Rzut rożny dla Stuttgartu.

61
    Po drugiej stronie także spalony. Okazaki nie wykorzystał szansy na dobrą ucieczkę od defensywy.

61
    Zawodnicy przyjezdni za szybko przesunęli się do przodu i zostali złapani na ofsajdzie.

60
    Holzhauser fauluje i Genk ma szansę na wyrównanie.

59
    Dużo lepsze wrażenie sprawiają gospodarze. Genk chyba czeka na okazję z kontry.

57
    Druga zmiana w Stuttgarcie. Okazaki w miejsce Harnika.

56
    Z wolnego strzelał Hyland, którego przyblokowali obrońcy.

55
    Teraz już sędzia przerywa grę i Niedermeier otrzymuje 'żółtko'.

54
    Kumordzi upomina się o rzut wolny. Sędzia nie gwiżdże.

54
    Barda zagrywa na prawą stronę do skrzydłowego. Ten dośrodkowuje w pole karne, gdzie dobrze ustawieni stoperzy wybijają piłkę.

53
    Ciekawe, czy zawodnicy z Belgii w końcu przełamią obronę gospodarzy i znajdą drogę do bramki.

51
    Teraz faul dla Stuttgartu na ich własnej połowie. Spokojne rozegranie piłki przez obrońców.

50
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu. Boka ukarany za zagranie ręką.

49
    Tasci wyskakuje do piłki, jednak ląduje ona wysoko ponad bramką.

48
    Barda fauluje. Kolejna okazja na wrzutkę w pole karne.

48
    Sakai świetnie zatrzymuje podanie na lewą stronę i rozpoczyna kontrę.

47
    Gospodarze wciąż bardziej ofensywnie. Złe końcowe dogranie w pole karne i piłka przejęta przez Genk.

46
    Torun zmieniony przez Holzhausera.

46

Stuttgart rozpocznie od zmiany.

Zawodnicy wracają na boisko. Za kilka chwil Pan Sousa rozpocznie drugą połowę.

Przewaga Stuttgartu zaowocowała i pod koniec pierwszej połowy zyskują oni prowadzenie w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Jednak Genk nie pozostaje bez okazji i z pewnością będą starali się wyrównać straty. Za kilkanaście minut początek drugiej połowy.

Sędzia dolicza 1 minutę do czasu pierwszej połowy.

45
    Na murawie zwija się z bólu Traore. Pewnie dołożył do tego trochę aktorstwa by zyskać parę sekund.

44
    Vossen oddaje strzał w polu karnym! Świetna interwencja Ulreicha.

43
    W akcji próbował swoich sił Traore, który jednak został powstrzymany przez obrońców i do kontry przechodzą goście.

42
    Gol dla Stuttgartu!
    Po dobrym strzale Sakaia bramkarz miał problem z wyłapaniem piłki. Najszybciej dobiegł do niej GENTNER, który pakuje piłkę do siatki z małej odległości!

40
    Futbolówka rozgrywana jest teraz głównie przez linię defensywy Stuttgartu.

39
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, który miała drużyna gości, piłka ląduje w rękach Niemca.

38
    Bardzo nieuważne zagranie w defensywie Stuttgartu! Do piłki musiał wybiegać Ulreich i ledwo co zdążył wykopać piłkę.

37
    Spadło nam trochę tempo spotkania. Szkoda, że wcześniejsze okazje nie znalazły drogi do bramki.

36
    Simaeys blokuje piłkę przy linii końcowej i wylatuje ona poza boisko. Rzut rożny dla gospodarzy.

35
    De Ceulaer oddaje strzał zza pola karnego, który ląduje wprost w rękach bramkarza.

33
    Na boisku leży Niedermeier. Ulreich wyrzuca piłkę na aut.

32
    Faulowany Torun i nastepny rzut wolny dla gospodarzy.

31
    Super interwencja Kotelesa po strzale Harnika!

30
    Piłka ląduje w bramce Stuttgartu! Wcześniej jednak na spalonym De Ceulaer.

29
    Barda ładnie zagrał prostopadle w stronę napastnika. Piłka świetnie przecięta przez obrońcę.

29
    Faul przy bocznej linii na Traore. Faulował Buffel.

27
    Gra rozpędza nam się. Ataki prowadzone są z jednej strony na drugą.

26
    Do kontrataku przechodzą Belgowie. Jednak zagranie na skrzydło niedokładne i tracą oni piłkę.

25
    Spalony zagwizdany na Vossenie.

24
    Sakai dośrodkowywał w pole karne gości. Żaden z partnerów nie był w stanie dobiec do piłki i ląduje ona poza linią końcową.

23
    Brzydki wślizg Sakaia. Kolejny faul dla Genk.

22
    Piłka zagrana z rzutu wolnego przelatuje przez całe pole karne bez niczyjej reakcji i od bramki zacznie Ulreich.

22
    Boka nieprzepisowo zatrzymuje mijającego go już piłkarza Genk.

20
    Bardzo niecelne uderzenie Toruna zza pola karnego.

19
    Harnik w biegu bark w bark nie dał rady pokonać obrońcy. Od bramki rozpocznie Koteles.

18
    Kolejna okazja dla gospodarzy, gdzie lewą stroną wchodził skrzydłowy i zagrał piłkę do środka. Tam faul na obrońcy i gra przerwana.

16
    Teraz szansa po drugiej stronie. Po dobrym dośrodkowaniu piłki w pole karne i strąceniu jej głową świetnie interweniuje Ulreich wybijając futbolówkę na róg.

15
    Ależ szansa Stuttgartu! Fatalny błąd w defensywie piłkarza Genk, który wykorzystał Ibisevic i popędził sam na sam z bramkarzem! Górą Koteles!

14
    Tasci fauluje piłkarza Genk.

13
    Boka w dobrej akcji ofensywnej. Dogrywa w pole karne jednak żaden z jego partnerów nie dostaje piłki.

12
    Odgwizdany spalony na zawodniku drużyny belgijskiej.

11
    Barda faulowany od tyłu na swojej połowie.

10
    Dobre przejęcie piłki przy końcowej linii przez Ibisevica. Dogranie w pole karne jednak niecelne.

9
    Zagranie na prawą flankę. Rozpędzony Kvist wpada na obrońcę i traci piłkę. Aut dla Stuttgartu.

8
    Boka fauluje jednego z przeciwników i odgwizdany jest rzut wolny na połowie Genk.

7
    Genk dobrze powstrzymuje nasilające się ataki Niemców.

6
    Vossen wymaga pomocy lekarzy i nadal ma problemy z podniesieniem się z boiska. W końcu jednak wstaje i schodzi na bok.

5
    Gospodarze wybijają piłkę na aut po tym jak na murawie leży jeden z przeciwników.

4
    Zagranie w pole karne zatrzymane dalekim wybiciem głową przez obrońcę Genk.

3
    Rzut wolny dla Stuttgartu. Faulowany Ibisevic i dobra okazja do dośrodkowania.

3
    Gentner nie zdołał zamortyzować piłki i opuściła ona boisko na prawej stronie.

2
    Nakładka w środkowej części boiska. Rzut wolny dla VfB.

2
    Piłka grana jest na prawej stronie. Początek spotkania to głównie rzuty z autu.

1
    Zaczęli zawodnicy Stuttgartu.

1

Gospodarze zagrają w białych strojach z czerwonym akcentem, goście na niebiesko.

Zawodnicy obu drużyn wybiegną na murawę lada moment.

Skład startowy:

VfB Stuttgart:
    Ulreich - Sakai, Tasci, Niedermeier, Boka - Kvist, Gentner, Harnik, Torun, Traore - Ibisevic
    KRC Genk:
    Koteles - Ngcongca, Simaeys, Koulibaly, Tshimanga - Buffel, Kumordzi, Hyland, De Ceulaer - Vossen, Barda
    Sędziowie: Manuel Jorge Neves Moreira De Sousa.

Dla drużyny z Belgii jest to pierwsza tak długa przygoda z europejskimi pucharami w historii.

Faworytami spotkania wydają się być goście, którzy dobrze prezentują się w lidze belgijskiej zajmując 3. pozycję. Stuttgart natomiast od dłuższego czasu głównie przegrywa swoje wszystkie mecze w Bundeslidze i nie wiadomo, czy w LE zaprezentują lepszą formę.

VfB Stuttgart zajęło 2. miejsce w grupie E, plasując się za Steauą Bukareszt. Jednak gospodarze spotkania mieli taką samą liczbę punktów co FC Kopenhaga (8pkt.) i wyprzedzili ją tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek.

KRC Genk wygrało grupę G bez przegrania ani jednego meczu notując 3 wygrane oraz 3 remisy. Na drugim miejscu uplasował się FC Basel.

W jednym z ostatnich czwartkowych pojedynków 1/16 LE szykuje nam się niemiecko-belgijska rywalizacja między VfB Stuttgart a KRC Genk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.