Rubin – Atletico 0:1 (koniec) | Cluj – Inter 0:3 (koniec) | Dnipro – Basel 1:1 (koniec)
Lazio – Borussia M. 2:0 (koniec) | Lyon – Tottenham 1:1 (koniec) | Charków – Newcastle 0:1 (koniec)
Genk – Stuttgart 0:2 (koniec) | Chelsea – Sparta 1:1 (koniec) | Fenerbahce – BATE 1:0 (koniec)
Bordeaux – Dynamo Kij. 1:0 (koniec) | Hannover – Anży 1:1 (koniec) | Liverpool – Zenit 3:1 (koniec)
Olympiakos – Levante 0:1 (koniec) | Benfica – Bayer 2:1 (koniec) | FCSB – Ajax 2:0 (po rz. karnych)
Vik. Pilzno – Napoli 2:0 (koniec)
Chelsea F.C.
1:1 (0:1)
Sparta Praga
Czwartek 21.02.2013, 21:05 • Stamford Bridge • Liga Europy UEFA

To był doskonały mecz. Obie drużyny zaprezentowały wyborny poziom. Dziękujemy za śledzenie relacji w lajfy.com! (23:08:43)

Chelsea w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzeliło bramkę, która premiuję londyńczyków do dalszych rozgrywek.

90
    Bednar zmienił Kadleca.

90
    Gol dla Chelsea!
    Bramkę zdobył HAZARD. Eden Hazard strzelcem bramki dla gospodarzy. Zawodnik Chelsea wpadł w pole karne i oddał piękny strzał w okienko bramki Vaclika. Bramkarza Sparty był bez szans.

90
    Dwie minuty doliczone przez sędziego do drugiej połowy spotkania.

90
    Kweuke ukarany żółtym kartonikiem za faul.

90
    W odpowiedzi Sparta przed szansą! Kadlec w polu karnym, ale piłka nie trafiła w światło bramki.

87
    Cóż za ostatnie minuty spotkania. Ramires po rzucie rożnym obrócił się w polu karnym i strzelił co sił w nogach. Piłka o kilka metrów obok bramki.

86
    Matejovsky ukarany żółtym kartonikiem za faul.

85
    Bertrand ukarany żółtym kartonikiem za faul.

84
    Rzut wolny dla Chelsea, w odległości 25 metrów od bramki Vaclika. Strzał trafił w mur.

84
    Přikryl ukarany źółtym kartonikiem za faul.

82
    Kweuke zmienił Lafatę.

81
    Coś niesamowitego! Rzut wolny wykonywany przez Chelsea na połowie Sparty, z prawej strefy boiska. Piłka wstrzelona w pole karne nie trafiła do żadnego z graczy gospodarzy, ale odbiła się od murawy i leciała w światło bramki. Vaclik instynktowanie odbił futbolówkę przed siebie.

77
    Krejci na prawym skrzydle zdołał ograć trzech obrońców Chelsea, wpadł w pole karne i z linii końcowej boiska strzelił. Cech pewnie złapał futbolówkę.

75
    Zapotocny strzelił, ale piłka ponad nie trafiła do bramki Chelsea.

73
    Chelsea zamknęła Spartę na własnej połowie.

69
    Moses przed kolejną szansą na bramkę. Vaclik ponownie interweniował i uchronił swój zespół.

68
    Hazard zmienił Oskara.

64
    Matejovsky mógł przesądzić o losach spotkania. Pomocnik Sparty wyprowadził piłkę z własnej połowy i biegł w stronę Cecha. Nieatakowany przez nikogo strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Futbolówka o metr ominęła słupek.

60
    Zawodnicy Sparty od dłuższego czasu próbują zatrzymać kolejne akcje gospodarzy. Jak na razie z dużym powodzeniem.

58
    Rzut wolny dla Chelsea. Piłka wstrzelona w pole karne Sparty trafiła na nogę Terrego, który uderzył. Vaclik z najwyższym trudem wybił futbolówkę, która zmierzała do siatki.

55
    Hybs ukarany źółtą kartką.

53
    Chelsea od pierwszych minut drugiej połowy dyktuje warunki gry. Sparta ma spore trudności z konstruowaniem akcji zaczepnych.

51
    Torres przed szóstą szansą na zdobycie bramki. Napastnik Chelsea w sytuacji sam na sam z Vaclikiem został powstrzymany przez golkipera Sparty.

50
    Strzał Ramiresa zza pola karnego. Piłka o metr minęła prawy słupek bramki Vaclika.

50
    Piłka co chwilę wraca na połowę Sparty. Akcje kolejno wyprowadza Oskar z Ramiresem.

48
    Pierwsze minuty drugiej połowy rozgrywane są w zaskakującym tempie!

46
    Ramires wyborną okazją. Pomocnik Chelsea otrzymał podanie od Oskara, wbiegł w pole karne i strzelił. Piłka strafiła w słupek.

46

45
    Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

45
    Torres ponownie przed szansą. Napastnik gospodarzy strzałem głową próbował pokonać Vaclika, ale piłka minęła o ponad metr poprzeczkę.

43
    Lafata ukarany żółtą kartką.

42
    Sparta wyprowadziła kontrę, ale zawodnicy gości pogubili się dwadzieścia metrów przed bramką Cech.

40
    Prawdziwe oblężenie bramki Sparty. Chelsea za wszelką cenę stara się zdobyć bramkę jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

38
    Mata w idealnej sytuacji na zdobycie gola. Pomocnik Chelsea otrzymał podanie z głębi pola i wpadł w pole karne Sparty. Strzelił, piłka po koźle zmierzała w długi róg bramki. Końcami palców Vaclik zdołał wybić piłkę poza końcową linię boiska.

35
    Chelsea próbuje ponownie rozegrać akcje prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie w pole karne nie znalazło drogi do bramki Sparty.

32
    Drobna przerwa w grze... sędzia ucierpiał. Dokładnie palec arbitra wymagał zabiegów. Po kilkunastu sekundach spotkanie zostało wznowione.

30
    Prikryl przed szansą na strzelenie bramki. Pomocnik Sparty w polu karnym Chelsea strzelił z prawego narożnika. Cech z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

27
    Korner dla Sparty. Piłka trafiła w pole karne, ale żaden z zawodników gości nie zdołał skierować jej w światło bramki.

25
    Mata posłał piłkę daleko ponad bramką Vaclika.

24
    Rzut wolny dla gospodarzy.

22
    Chelsea powoli przejmuje kontrolę nad grą. Sparta ponownie wraca do głębokiej defensywie.

18
    Od utraty bramki Chelsea wydaję się być zaskoczona wynikiem. Sparta odważnie w środku pola. Gospodarze wyraźnie zdumieni utratą bramki.

17
    Bramka dla Sparty!
    Strzelcem bramki David LAFATA!
    Dwójkowa akcja napastników Sparty. Kadlec przejął prostopadłe podanie w polu karnym i zdołał się utrzymać przy piłce. Poddał do partnera - Lafaty, który strzelił z pięciu metrów do bramki.

16
    Moses w polu karnym Sparty próbował zagrać do niepilnowanego Torresa, ale w ostatniej chwili piłkę przejął obrońca gości.

15
    Do piłki po rzucie rożnym doszedł Torres, który główkował. Piłka ponad bramką.

14
    Korner dla Chelsea.

12
    Na Stamford Bridge co jakiś czas słychać: Sparta, Sparta! Dla odmiany kibice gospodarzy w ciszy i skupieniu oglądają spotkanie.

11
    Torres przed doskonałą okazją. Napastnik Chelsea otrzymał piłkę od partnera i w polu bramkowym strzelił w akrobatyczny sposób. Piłka minimalnie ponad poprzeczką.

8
    Spracie niezykle trudno przekroczyć linię środkową boiska. Chelsea stosuje wysokie krycie.

6
    Chelsea od pierwszych minut dyktuje warunku gry. Sparta uważnie w tyle, próbuje wyprowadzić kontry.

6
    Do Londynu wybrała się spora grupa kibiców Sparty. Blisko dwa tysiące osób.

4
    Pierwsze minuty bez większych wydarzeń.

1

Skład startowy:

Chelsea F.C.: Cech - Azpilicueta, Cahill, Terry, Bertrand - Mikel, Ramires - Moses, Mata, Oscar - Torres

AC Sparta Praha: Vaclik - Zapotocny, Svejdik, Holek, Hybs - Prikryl, Matejovsky, Vacha, Krejci - Kadlec - Lafata

Sędziowie: Stavrev - Kirovski, Kostadinov - Meckarovski, Jakimovski (Macedonia).

W drużynie Sparty warto zwrócić uwagę na duet napastników Kadlec i Lafata. W Chelsea istotnym graczem dla końcowego wyniku może okazać się Juan Mata.

Zapraszamy do śledzenia relacji.

Dzisiejsze spotkanie powinno być tym ciekawsze, że pierwsza konfrontacja nie wskazała, która drużyna zakwalifikuje się do kolejnej rundy rozgrywek. Chelsea wygrała minimalnie, a Sparta udowodniła, że potrafi grać z największymi klubami na Starym Kontynencie.

Czeska drużyna dopiero w najbliższym tygodniu rozpocznie rywalizację ligową, z kolei Chelsea ze zmiennym szczęściem gra w Premier League (w ostatnich trzech spotkaniach zanotowała po jednym zwycięstwie, remisie i porażce).

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Chelsea i Spartą powinno być jednym z ciekawszych rozegranych tego dnia w ramach Ligi Europejskiej. Pierwszy meczu obu drużyn zakończył się zwycięstwem Chelsea, która wygrała w Pradze 1:0.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.