Rubin – Atletico 0:1 (koniec) | Cluj – Inter 0:3 (koniec) | Dnipro – Basel 1:1 (koniec)
Lazio – Borussia M. 2:0 (koniec) | Lyon – Tottenham 1:1 (koniec) | Charków – Newcastle 0:1 (koniec)
Genk – Stuttgart 0:2 (koniec) | Chelsea – Sparta 1:1 (koniec) | Fenerbahce – BATE 1:0 (koniec)
Bordeaux – Dynamo Kij. 1:0 (koniec) | Hannover – Anży 1:1 (koniec) | Liverpool – Zenit 3:1 (koniec)
Olympiakos – Levante 0:1 (koniec) | Benfica – Bayer 2:1 (koniec) | FCSB – Ajax 2:0 (po rz. karnych)
Vik. Pilzno – Napoli 2:0 (koniec)
koniec po rz. karnych
FC Steaua Bukareszt
2:0 (1:0 k. 4:2)
Ajax Amsterdam
Czwartek 21.02.2013, 21:05 • Stadion Ghencea • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Zapraszam na rewanżowy mecz 1/16 Ligi Europejskiej, w której swoje siły zmierzą Steaua Bukareszt z Ajaksem Amsterdam.

W poprzednim meczu na stadionie w Amsterdamie wygrała drużyna Ajaksu 2:0. Bramki zdobywali T. Alderweireld i R. van Rhijn.

Steaua zajęła pierwsze miejsce w grupie E. Pokonując takie drużyny jak Stuttgart, Kopenhaga i Molde. U sześciu pojedynkach zebrali 11. punktów, składa się na to trzy zwycięstwa, dwie porażki i w jednym meczu podzielili się punktami.

Ajax w Lidze Mistrzów zajął dobre trzecie miejsce, które dawało awans do Ligi Europejskiej. Drużyna z Amsterdamu znalazła się w grupie śmierci z takimi drużynami jak Borussia, Real czy Manchester City.

Warto przypomnieć, że w drużynie gospodarzy może wystąpić Polak, Łukasz Szukała.

Zawodnicy już w tunelu czekają na rozpoczęcie spotkanie.

Łukasz Szukała znalazł się tylko na ławce rezerwowych.

Zawodnicy już wychodzą na murawę. Za moment rozpocznie się pierwsza połowa spotkanie 1/16 Ligi Europejskiej!

1

Rozpoczęli goście.

1
    Pierwsza akcja Steauy zakończona niepowodzeniem.

2
    Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

2
    Obrońcy Ajaksu poradzili sobie z tym dośrodkowaniem.

3
    Spokojnie Steaua rozgrywa piłkę w obronie.

3
    Próba przebicia Leonarda w pole karne, ale w porę Alderweireld odebrał mu piłkę.

5
    Vermeer wybija piłkę w aut.

6
    De Jong faulowany na 30. metrze.

7
    Eriksen strzela z rzutu wolnego nad bramką.

7
    I już mamy pierwszą żółtą karktę. Ukarany Gardos.

8
    Ajax spokojnie rozgrywa piłkę w obronie.

9
    Próba dośrodkowanie przez Chipciu, ale piłkarz gospodarzy dośrodkował za lekko.

11
    Piłkarze z Bukaresztu rozgrywają piłkę przed polem karnym Ajaksu.

12
    Na spalonym został złapany Tatu.

13
    Kontratak gospodarzy zatrzymany przez Blinda przed polem karnym.

14
    Strata piłki przez Ajaks na połowie przeciwnika i teraz Steaua przy piłce.

15
    Po kwadransie gry mecz stoi na średnim poziomie. Obie drużyny częściej rozgrywają piłkę na własnej połowie niż atakują.

16
    Rzut rożny dla Steauy.

17
    Na spalonym został złapany Popa.

18
    Ajaks co raz częściej atakuję. Widać wyraźną przewagę gości.

20
    Steaua próbuję uspokoić grę.

21
    Ale złe podanie Chipcia do Tatu i Ajaks znów przy piłce.

24
    Ajaks ciągle w ataku, ale trudno jest im przebić się przez szczelną defensywę gospodarzy.

25
    Teraz Ajaks cofnął piłkę do obrony i od początku tworzy swój atak.

27
    Tanase faulowany w środku pola.

29
    Cuenca przedryblował dwóch obrońców Steauy, ale na szesnastym metrze zatrzymał go Rapa.

30
    Gospodarze przy piłce.

31
    Świetna atmosfera na tybunach, kibice zagrzewają do walki swoich piłkarzy.

32
    Dopiero 32. minuta, a to już druga żółta kartka w tym meczu. Tym razem został ukarany Eriksen.

33
    Rzut wolny w polu karnym. Vermeer łapię piłkę podaną od swojego piłkarza.

34
    Rusescu uderza z rzutu wolnego z 5. metra, ale wszyscy zawodnicy Ajaksu znaleźli się na linii bramkowej swojej bramki i nie dali strzelić mu bramki.

36
    Ajaks rozgrywa piłkę na połowie Steauy.

37
    Świetna dziś gra defensywna gospodarzy nie pozwala na przebicie się w pole karne.

38
    Niedokładne prostopadłe podanie do wychodzącego na pozycję Tatu i od autu zacznie Ajaks.

38
    Gol dla Steauy!
    Zejście ze skrzydła do środka LATOVLEVCIA, na równej linii z obrońcami dostał prostopadła piłkę i w sytuacji sam na sam z Vermeerem pewnie skierował piłkę do siatki!

41
    Dłuższa przerwa w grze, ponieważ Vermeer mocno ucierpiał przy zderzeniu z własnym zawodnikiem.

41
    Mecz nam się co raz bardziej zaostrza! Teraz żółtą kartką został ukarany Prepelita.

43
    Poulsen faulowany w środku pola i od rzutu wolnego zacznie Ajaks.

44
    Na spalonym został złapany Sigthorsson.

45
    Rzut wolny dla Steauy z 30. metrów.

45+1
    Sędzia dolicz trzy minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45+1
    Eriksen faulowany w środku pola.

45+3
    Rzut rożny dla gości.

Za nami koniec pierwszej części spotkania. Po 45. minutach prowadzi drużyna gospodarzy 1:0. W 38. minucie sytuacje sam na sam wykorzystał Latovlevci. Mecz stoi na średnim poziomie. Mamy bardzi mało sytuacji podbramkowych, a piłka rozgrywana jest głównie w środku boiska.

Zawodnicy już wychodzą na boisko. Za moment poczatek frugiej połowy!

46

46
    Zmiana w zespole Steauy. Za Prepelite wchodzi Filip.

46

48
    Faul w środku pola. Od rzutu wolnego zacznie Steaua.

56
    Uderzenie Popy z 30. metra obok bramki. Było blisko.

74
    Steaua przy piłce, na połowie rywala szykują się do ataku.

59
    Uderzenie Eriksena mija bramkę strzeżoną przez Tatarusana.

59
    Widać ogromne zaangażowanie w tym meczu obu ekip. Na boisku jest zażarta walka.

60
    Ależ okazja Steauy! Piłka ląduje na 20. metrze do Popy, ten huknął jak z armaty z pierwszej piłki, ale futbolówka trafia w słupek!

63
    Na spalonym złapany został Filip.

64
    Ajaks teraz uspokoił grę.

65
    Od dłuższego czasu Ajaks próbuje przenieść się pod pole karne przeciwnika.

65
    Rzut z autu na wysokości pola karnego.

66
    Zmiana w zespole gospodarzy, schodzi kapitan zespołu Tanase, a w jego miejsce wchodzi Nikolic.

67
    Nie udana próba przerzucenie piłki na drugą stronę przez Poulsena, i od autu zacznie Steaua.

68
    Dobre uwolnienie się od obrońców przez Nikolicia, ale Filip za lekko podał do niego piłkę i przejęli ją obrońcy Ajaksu.

69
    Steaua w natarciu.

70
    Długi wrzut z autu przez Chipcia, Nikolić zbija piłke przed pole karne, tam stoi Popa, ale jego strzał minimalnie mija słupek bramki Ajaksu!

71
    Zmiana w Ajaksie. Za Cuence wchodzi Boerrigter.

72
    Schodzi napastnik, a wchodzi środkowy pomocnik. Za Sigthorssona wchodzi Schone.

73
    Żółta kartka za ostry faul dla Filipa.

77
    Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Tatu wchodzi Pîrvulescu.

77
    Co za bramka!! CHIRICHES!! Piłka na 25. metrze uderzona prosto w okienko!! Niesamowita eksplozja radości po tej bramce!

79
    Popa dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, tam piłka odbija się od Blinda, który był bliski strzelenia samobója!

81
    Ajaks teraz uspokaja grę.

82
    Zmiana w drużynie gości. Za Fischera wchodzi Serero.

83
    Boerrigter przed szansą zdobycia bramki, ale jego strzał po rzucie rożny fenomenalnie broni Tatarusanu.

85
    Na spalonym złapany napastnik z Bukaresztu.

Druga połowa skończona.

Za nami koniec regulaminowych 90. minut! Po 90. minutach Steaua prowadzi 2:0! Po bramkach Latovlevcia i Chirchesa! Mamy taki sam rezultat jak tydzień temu w Amsterdamie, tylko wtedy wygrał Ajax! Czeka nas emocjonująca dogrywka!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Pierwszą połowę dogrywki rozpoczynają gospodarze!

91
    Faul Schone w środku pola.

92
    Bardzo niecelne uderzenie Chipciu.

93
    Serero skopiował uderzenie Chipciu i również strzelił nad bramką.

94
    Na spalonym złapany Popa.

95
    Latovelevci próbował zakoczyć Vermeera strzałem z dystansu.

97
    Nikolic złapany na spalonym.

98
    De Jong ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Filipie.

100

102

103
    Na boisku leży Chipciu. Mamy krótką przerwę.

104

105

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Obraz gry po 15. minutach dogrywki nie zmienił się, nadal gra toczy się głównie w środku pola i piłkarze nie za często dochodzą do sytuacji podbramkowych.