Podbeskidzie – Jagiellonia 4:0 (koniec) | Śląsk – Widzew 2:1 (koniec) | Korona – Legia 3:2 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:1)
Widzew Łódź
Sobota 23.02.2013, 15:45 • Stadion Miejski we Wrocławiu • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45.

Przed nami 16. kolejka polskiej Ekstraklasy i mecz Śląska Wrocław z Widzewem Łódź. Serdecznie zapraszam!

Śląsk Wrocław po rundzie jesiennej zajmuje 5. miejsce w tabeli i ma 26 punktów na swoim koncie.

Widzew Łódź zaś jest na 10. pozycji i ma w dorobku 21 punktów.

W rundzie jesiennej Widzew wygrał u siebie ze Śląskiem 2:1.

Faworytem tego spotkania jest jednak Śląsk, który u siebie jest bardzo mocny, podczas gdy Widzew Łódź na wyjazdach rzadko kiedy zdobywa punkty.

Liczymy na ciekawy, emocjonujący, żywy mecz i miejmy nadzieję na jak najwięcej goli!

Znamy składy obu drużyn!

Skład startowy:

Śląsk Wrocław: Kelemen - Socha, Kowalczyk, Wasiluk, Spahić - Stevanović, Kaźmierczak, Sobota, Mila, Ćwielong - Diaz

Widzew Łódź: Dragojević - Broź, Phibel, Abbes, Gavrić - Bartoszewicz, Nowak, Bruno, Dudek, Pawłowski - Stępiński

Sędziowie: Borski - Listkiewicz, Szymanik.

We Wrocławiu mocno sypie śnieg, warunki będą bardzo trudne.

Na trybunach baaardzo dużo wolnych miejsc, frekwencja bardzo niska.

1

1
    Rozpoczynamy ten śnieżny mecz!

1
    Sobota dośrodkowuje, ale dobra interwencja Gavricia.

2
    Diaz uderza z 25 metrów, ale strzał zbyt lekki i niecelny.

3
    Ależ piłka się dziwnie odbija po długich zagraniach. Ciężkie warunki zwłaszcza dla bramkarzy.

4
    Diaz na pozycji spalonej.

5
    Strzela Bruno i Kelemen wybija na rzut rożny.

6
    Poprzeczka po strzale głową Nowaka!

7
    Diaz źle przyjął podanie od Soboty i stracił dogodną okazję.

8
    Stępiński do Nowaka - spalony.

10
    Widzew konstruuje atak pozycyjny.

11
    Gol dla Widzewa!
    0:1! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI! Spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam i strzałem po długim słupku pokonuje Kelemena!

12
    Jak odpowie Śląsk? Czy ten gol podetnie im skrzydła? Niedługo się przekonamy.

14
    Sobota strzela a piłka mija bramkę Dragojevicia o 2 metry.

15
    Diaz faulowany przez Phibela.

16
    Broź po ziemi do Dragojevicia, piłka stanęła na zaśnieżonej murawie i Dragojević w ostatniej chwili ubiegł Diaza.

16
    Gol dla Śląska!
    1:1! MAREK WASILUK! Dopadł do piłki odbitej przez Dragojevicia i strzelił spokojnie do bramki z 2 metrów! Szybka odpowiedź Śląska!

17
    Diaz przegrywa pojedynek 1 na 1 z Abbesem.

19
    Broź niecelnie podawał do Dudka i piłkę przechwytuje Kowalczyk.

19
    Kolejna szarża Pawłowskiego, jednak Mila odbiera mu piłkę.

20
    Stępiński do Dudka i znów dobra interwencja Kowalczyka.

21
    Diaz próbował dośrodkować, no ale właśnie - próbował. Bardzo źle i Dragojević zacznie od bramki.

23
    Diaz strzela w bardzo dobrej sytuacji i świetna interwencja Dragojevicia!

24
    Ćwielong w polu karnym, podawał do Diaza, jednak za plecy.

25
    Ćwielong do Diaza, ten strzela, lecz jego strzał blokuje Phibel.

26
    Strzał Stevanovicia zablokowany, zaś dośrodkowanie Mili wybija Gavrić.

27
    Kolejna próba Diaza i znowu dobrze interweniuje Dragojević.

28
    Dudek próbował strzału w długi róg, lecz fatalnie chybił.

29
    Ćwielong na pozycji spalonej.

30
    Za nami pół godziny gry. Oglądamy ciekawy, żywy mecz.

31
    Ćwielong powstrzymuje wślizgiem Brozia - sędzia Borski orzeka, że nie ma faulu.

33
    Gra toczy się w środku pola, trochę gorszy fragment meczu.

35
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Stevanović brzydko fauluje Dudka i sędzia Borski podejmuje słuszną decyzję pokazując żółty kartonik.

37
    Dudek oddał strzał, jednak ten strzał był fatalny - co najmniej 5 metrów ponad bramką Kelemena.

39
    Znowu poprzeczka! Broź wykorzystał błąd Wasiluka i z ostrego kąta próbował dośrodkować - piłka poleciała jednak aż na poprzeczkę bramki Kelemena!

40
    Dobry fragment gry Widzewa.

42
    Gavrić strzela z ostrego kąta, lecz Kelemen spokojnie interweniuje. Kolejna dobra akcja Widzewa.

43
    Śnieg cały czas sypie i warunki do gry coraz trudniejsze. Piłkarze Śląsku mają chyba więcej problemów z murawą od graczy Widzewa.

45
    Sędzia Borski dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

45+1
    Mila do Ćwielonga, ten wychodzi sam na sam, strzela.. i znowu świetnie broni Dragojević!

Do przerwy 1:1. Mecz naprawdę może się podobać. Bardzo dużo strzałów, sytuacji bramkowych, kilka ładnych indywidualnych akcji, świetne interwencje bramkarzy.

Obie ekipy oddały razem aż 19 strzałów!

Liczymy na równie dobrą drugą połowę!

Proszę się nie niepokoić - przerwa się przedłuża, ale piłkarze już wychodzą na boisko!

46

46
    I właśnie zaczynamy drugą część meczu!

Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się, czy może opady śniegu zmalały to nic z tego - śnieżyca trwa i trwa.

46
    Zmiana w Widzewie. W miejsce Gavricia pojawia się Kaczmarek.

47
    Stępiński dostał świetne podanie, wychodził na dogodną pozycję, ale źle zabrał się z piłką i Wasiluk wybił mu piłkę spod nóg.

48
    Wysoki pressing Łodzian powoduje u graczy Śląska duże problemy z rozgrywaniem piłki.

50
    Starcie Kowalczyka z Dudkiem i rzut wolny dla Śląska.

51
    Spahić okiwał Brozia a potem fatalnie strzelił na bramkę Dragojevicia.

53
    Nowak wywalczył rzut rożny dla Widzewa.

54
    Mila do Stevanovicia, ten strzela, ale piłka przelatuje 2 metry od prawego słupka Dragojevicia.

56
    Spahić brzydko fauluje Pawłowskiego, ale sędzia Borski nie pokazał mu żółtej kartki - ograniczył się do pogrożenia palcem.

58
    W drugiej połowie tempo gry wyraźnie spadło. Masa niedokładności z obu stron.

59
    Kaczmarek zacentrował do Stępińskiego, ten uderzył głową, lecz wprost w Kelemena, który nie miał problemów z dobrą interwencją.

61
    Pressing Widzewa nie ustaje, Kaczmarek prawie zabrał piłkę Kowalczykowi.

63
    Druga zmiana w ekipie Widzewa. Rybicki zmienia Nowaka.

64
    Spokojna gra w środku pola. Szkoda, że druga połowa jest o wiele mniej ciekawa od pierwszej. Oby to się zmieniło!

65
    Bruno złapany w pułapkę ofsajdową, a Widzew wychodził z bardzo dobrą sytuacją.

66
    Rybicki świetnie powstrzymał Sochę, a potem dał się jeszcze sfaulować. Kapitalna sekwencja zagrań w wykonaniu Rybickiego.

67
    Żółta kartka dla Dragojevicia za celowe opóźnianie gry.

68
    Socha centruje, ale w sposób fatalny.

69
    Pierwsza zmiana w Śląsku Wrocław. Boisko opuszcza Diaz, a w jego miejsce pojawia się Gikiewicz. Zobaczymy, co Gikiewicz wniesie do gry gospodarzy.

70
    Przerwa w grze, gdyż Bruno leży na boisku.

72
    Mila prostopadle podaje do Gikiewicza, ale napastnika gospodarzy ubiegł Dragojević.

73
    Spahić spokojnie powstrzymuje szarżę Pawłowskiego.

73
    I trzecia zmiana w szeregach Widzewa. Kontuzjowanego Bruno zastępuje Ben Dhifallah.

74
    Dośrodkowanie Mili blokuje Broź. Rzut rożny dla Śląska.

74
    Nic z tego nie wyszło.

75
    Stępiński powstrzymany na 20. metrze przez Kowalczyka.

76
    Rzut wolny dla Śląska.

76
    Świetna podwójna interwencja Dragojevicia! Wspaniała dyspozycja bramkarza gości.

78
    Phibel czysto odbiera piłkę Gikiewiczowi.

80
    2:1! WALDEMAR SOBOTA! Minął Dragojevicia i strzelił do bramki z 5 metrów!

81
    Szał radości na trybunach. Jak teraz odpowie Widzew? Zostało tylko 10 minut...

83
    Druga zmiana w Śląsku Wrocław. Elsner zmienia Stevanovicia.

83
    Rzut wolny dla Widzewa.

84
    Słupek! Piękny strzał głową Dudka trafia w słupek! Ależ pech Łodzian!

85
    Teraz rzut wolny dla Śląska.

85
    Zablokowany strzał Elsnera.

86
    Żółta kartka dla Spahicia za brzydki faul.

87
    Gikiewicz w sytuacji sam na sam strzelił lekko obok Dragojevicia, lecz piłka minęła prawy słupek bramki o półtora metra.

88
    Elsner strzela z 20 metrów i piłka przelatuje 2 metry od bramki Dragojevicia.

89
    Szybki kontratak Widzewa, piłka do Pawłowskiego, ten strzela z ostrego kąta, lecz ponad bramką Kelemena.

90
    Sędzia Borski dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Mila strzela z 15 metrów, lecz Dragojević spokojnie broni.

90+2
    W odpowiedzi szybki kontratak Widzewa, dośrodkowanie do Ben Dhifallaha, a ten oddał niecelny strzał głową.

90+3
    Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Patejuk zmienia zmęczonego Ćwielonga.

90+3
    Mila świetnie podaje do Patejuka, a ten strzela z 20 metrów wprost w Dragojevicia.

A więc Śląsk Wrocław pokonuje Widzew Łódź 2:1.

Oglądaliśmy nierówny mecz - pierwsza połowa stała na wysokim poziomie, była ciekawa i emocjonująca, zaś w drugiej tempo gry spadło i oglądaliśmy mniej ciekawe widowisko.

Mimo wszystko mecz nie zawiódł i warto było poświęcić dla niego 2 godziny. Oglądaliśmy aż 35 strzałów, wiele ładnych akcji i parad bramkarskich.

Bohaterem meczu Waldemar Sobota, który strzelił zwycięską bramkę, jednak najlepszym piłkarzem był chyba Dragojević, który wybronił mnóstwo strzałów piłkarzy Śląska.

Tak więc Śląsk Wrocław dopisuje na swoje konto 3 punkty po zwycięstwie nad Widzewem w 'śnieżnym' meczu.

Dziękuję za uwagę i do przeczytania!

Śledź stronę www.lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie". (17:52:05)