Lorient – Brest 3:0 (koniec) | PSG – Olympique 2:0 (koniec)
Olympique Marsylia
Środa 27.02.2013, 20:45 • Parc des Princes • Puchar Francji

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

DO kolejnego wielkiego spotkania dojdzie dziś przy Parc des Princes! Stołeczne PSG podejmować będzie Ol. Marseille. Gorąco zapraszamy!!!

Ostatnio w weekend doszło do spotkania pomiędzy tymi ekipami. I wtedy lepsi okazali się paryżanie strzelając 2 gole i zdobywając tym samym upragnione 3 punkty z odwiecznym rywalem.

Drużyna PSG lideruje całej stawce w Ligue 1 i jest na jak najlepszej drodze do wygrania całej ligi. Z dorobkiem 54 punktów wyprzedza ekipę z Lyonu o 3 punkty i właśnie wspomnianą Marsyllię o 8.

Drużyna Marsylii natomiast zajmuje 3 lokatę i ma zgromadzone 46 oczek. Niestety, jednak nie może czuć się komfortowo, gdyż czuje oddech na plecach Nicei, która traci 1 punkt oraz Saint Étienne, które traci 2 punkty.

Ten mecz może być okazją dla przyjezdnych na zrewanżowanie się za porażkę z weekendu, jednak może też mieć znacznie większy statut. W przypadku niepowodzenia w walce o ligowy prymat może powetować kibicom w jakimś stopniu.

W związku z tym zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. Warto dodać także kilka słów odnośnie formy obu wielkich francuskich firm. W przypadku PSG można było mówić o regularności, gdyż pasmo kilku zwycięstw przerwało im Sochaux, całkiem zasłużenie ogrywając ich 3:2. Jednak poza tą porażką paryżanie są wyraźnie w formie. Marsyllia natomiast dalej nie może wrócić na właściwe tory i gra w kratkę, ponieważ poza porażką z PSG przytrafiła im się także wpadka z Nancy.

Faworytem dzisiejszego spotkania jest ekipa z PSG z racji bardziej równej formy i rzecz jasna własnego obiektu. Jednak należy pamiętać z kim grają dziś paryżanie, a te spotkania zawsze rządzą się swoimi prawami. Zobaczymy kto tym razem wyjdzie górą z tego starcia.

Trener PSG zapowiada, że od pierwszej minuty w jego zespole zagra David Beckham natomiast zabraknie w kadrze takich zawodników jak Alex, Lucas, Thiago Motta i Thiago Silva. Wśród gości ma zabraknąć pomocnika Benoît'a Cheyrou.

Zawodnicy wychodzą właśnie z tunelu.

1

Skład startowy:

Paris Saint-Germain FC: Douchez - Van der Wiel, Sakho, Camara, Maxwell - Menez, Matuidi, Beckham, Chantome - Gameiro, Ibrahimovic

Olympique de Marseille: Mandanda- Morel Mendes, Nkoulou, Fanini, Romao, Barton, A. Ayew, Valbuena, Kadir, Gignac

Sędziowie: .

4
    Jak na razie obie ekipy wymieniają sporo podań, jednak nie ryzykują.

7
    Ciekawa akcja Gameiro z prawego skrzydła, jednak zawiódł najważniejszy element, czyli podanie finalne.

10
    Bardzo ładna wrzutka wrzutka z prawej flanki i centymetrów zabrakło, żeby Gameiro dopadł do piłki.

12
    Dobra, kombinacyjna akcja PSG zakończona uderzeniem Meneza zza szesnastki. Niestety strzał w sam środek bramki.

14
    Kolejna bardzo groźna akcja Gameiro, zagranie w pole karne, ale Ibrahimovic nie spodziewał się, że piłka dostanie się pod jego nogi. Kontratak Marsylii.

15
    Valbuena zamyka dośrodkowanie w pole karne głową, jednak piłka mija prawy słupek bramki Doucheza.

17
    Szybko rozegrany rzut wolny, Menez w sytuacji sam na sam i genialny wślizg defensora w ostatniej chwili ratuje przyjezdnych. Korner dla Paryżan.

21
    Długo konstruowana akcja przez gospodarzy, miękka piłka do Zlatana jednak napastnik na lekkim spalonym.

24
    Marsylia jeszcze nie zagroziła poważnie bramce PSG.

25
    Centra w pole karne gospodarzy i bezbłędnie defensywa oddala zagrożenie.

28
    Dobre dośrodkowanie Beckhama wprost na głowę Gameiro, ale ten był w trudnej sytuacji na oddanie celnego strzału.

29
    Odpowiedź Marsylii, centra Gignaca i świetne wyjście z bramki golkipera.

30
    Kolejna centra Marsylczyków pada łupem bramkarza.

31
    Po dwóch kwadransach gry posiadanie piłki kształtuje się następująco: 60% PSG do 40% Marsylii.

32
    Mocny strzał Ibry zza a szesnastki i z problemami Mandanda paruje piłkę na rzut rożny.

34
    Gol dla PSG!
    IBRAHIMOVIC strzelcem gola. Ibra wygrywa starcie z obrońcą, wychodzi sam na sam i pokonuje bramkarza celnym strzałem po ziemi. Chantome asystuje przy golu.

36
    Romao zostaje ukarany za wejście od tyłu.

41
    Korner dla Marsylii.

42
    Marsylia zdaje się nie mieć zupełnie pomysłu jak rozmontować obronę gospodarza.

44
    Nieudany kontratak PSG.

45
    Korner dla gospodarzy.

45+1
    Przechwyt i możliwość do kontrataku dla przyjezdnych.

45+1
    Tylko 1 minuta doliczona

PSG zasłużenie prowadzi do przerwy z Marsylią po golu charyzmatycznego Ibry. To Paryżanie są stroną zdecydowanie przeważającą, konstruującą groźniejsze akcji i przede wszystkim strzelającą. Marsylczycy wydają się nie mieć koncepcji na dobrze dziś dysponowaną obronę gospodarzy. W całej połowie nie oddali nawet 1 groźnego strzału. Miejmy nadzieję, że trenerzy wpłyną na swoje drużyny i w 2 połowie zobaczymy znacznie lepsze widowisko i więcej goli. Zapraszamy po przerwie.

W 2010 roku powstał serwis nie wyróżniający się od innych. Jego właściciele dążyli do celu, aby wzbić się do góry. Ciężka praca wszystkich ludzi została wynagrodzona, demarseille.pl to obecnie najlepszy serwis fanów Olympique Marsylii.

46

46
    Bez zmian personalnych rozpoczęła się druga odsłona.

51
    No w końcu mamy uderzenie celne Marsylii. Gignac uderzał z ok 16 metrów po ziemi przy słupku i wspaniała interwencja Doucheza !!! Mamy korner.

52
    Rzut wolny dla PSG.

54
    Centra Ibrahimovica, ale piłka przeszywa jedynie pole karne.

57
    Kontratak Marsylii i mogło być groźnie, ale Gigniac na spalonym.

61
    Groźna akcja PSG. Ibrahimovic zagrywa w pole karne i obrońca wybija na korner.

62
    Strzał głową Camary po dośrodkowaniu z rzutu rożnego iii Gignack tym razem świetnie w defensywie- wybija piłkę na z lini bramkowej.

63
    Rzut karny dla PSG. Ibrahimović zostaje ścięty w polu karnym !!!

63
    IBRAHIMOVIC po rz drugi pokonuje Mandandę. Wzorcowo wykonana jedenastka, Mandanda kompletnie zmylony, rzuca się w przeciwnym kierunku.

65
    Chantome zostaje ukarany karą indywidualną.

67
    To była groźnie zapowiadająca się akcja Marsylii, ale Gignac pośliznął się i PSG przechwyca piłkę.

69
    Kadir schodzi a w jego miejsce melduje się drugi z braci Ayew.

71
    Romao powinien teraz wylecieć z boiska. Ten zawodnik pomimo żółtej kartki już któryś raz bezmyślnie fauluje rywala.

73
    Teraz PSG zmarnowało wspaniałą okazję na kontratak.

74
    Korner dla gości.

76
    Bohater dzisiejszego spotkania opuszcza boisko a w jego miejsce inny internacjonał- Lavezzi.

76
    Korner dla PSG.

77
    Rzut wolny z 30 metrów dla Marsylii. Gignac przy piłce.

79
    Sougou wchodzi w miejsce Gignaca.

82
    Kolejne zamieszanie na boisku i przepychanki. A. Ayew ostro wszedł w nogi Beckhama.

83
    Sędzia dokonuje dziwnej decyzji i daje obu zawodnikom kartki.

83
    A. Ayew dostaje kartkę za faul.

85
    Jeszcze Marsylia w ataku próbuje zdobyć choć honorowe trafienie.

86
    Beckham żegnany gorącymi brawami, a w jego miejsce Jallet.

89
    Ostatnia zmiana wśród Paryżan. Menez opuszcza boisko, a zastępuje go Tiene.

90
    3 minuty doliczone.

90+1
    Rzut wolny dla gości.

90+2
    Jeszcze oskrzydlająca akcja Jalleta prawą flanką.

Zasłużone zwycięstwo PSG. Jest to 4 klasyk w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami i 3 wygrana PSG przy jednym remisie. Taki stan rzeczy ewidentnie pokazuje dominację Paryżan, którzy przechodzą do ćwierć- finałów Pucharu Francji. Marsylia dziś nie była równorzędnym rywalem i nie postawiła twardych warunków na terenie gospodarzy. Nie udał się również rewanż za niedzielną porażkę. Dziękujemy za uwagę. (22:51:24)