Anży – Newcastle 0:0 (koniec) | FCSB – Chelsea 1:0 (koniec) | Stuttgart – Lazio 0:2 (koniec)
Vik. Pilzno – Fenerbahce 0:1 (koniec) | Basel – Zenit 2:0 (koniec) | Levante – Rubin 0:0 (koniec)
Benfica – Bordeaux 1:0 (koniec) | Tottenham – Inter 3:0 (koniec)
Benfica Lizbona
1:0 (1:0)
Girondins Bordeaux
Czwartek 07.03.2013, 21:05 • Estadio da Luz • Liga Europy UEFA

Ja już dziękuję za uwagę i do przeczytania! (23:03:04)

Benfica jest w dobrym położeniu przed rewanżem.

Na wyróżnienie zasługują Luisao i Sane, stoperzy obu drużyn.

Oglądaliśmy średni mecz. Obie drużyny oddały łącznie 21 strzałów, za to brakowało ładnych indywidualnych akcji.

Tak więc Benfica wygrywa 1:0 z Bordeaux w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy UEFA.

90+2
    Traore sprytnie wymusił faul Moreno.

90+1
    Niecelne uderzenie Serticia.

90
    Bellion fauluje Almeidę, a sędzia Yefet dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Rzut rożny dla Bordeaux, być może jedna z ostatnich szans gości na zdobycie gola.

87
    Gaitan fauluje Sane.

86
    Ben Khalfallah strzela i uderzenie w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem blokuje Luisao.

85
    Traore strzela z dystansu - Artur spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na trybuny.

83
    Próba kontrataku Benfiki spaliła na panewce w momencie złego przyjęcia piłki przez Rodericka.

82
    Strzał Moreno w ostatniej chwili blokuje Sane.

80
    Prosty techniczny błąd Tremoulinasa.

79
    Ostatnia zmiana w ekipie gości. Maurice'a-Belaya zastępuje Ben Khalfallah.

77
    Nieudana próba dryblingu Belliona.

75
    Przed nami ostatni kwadrans meczu.

74
    Zmiana w Benfice. Lima zmienia zmęczonego Johna.

73
    Bardzo złe wykonanie.

73
    Rzut rożny dla Benfiki.

71
    Mariano z dziecinną łatwością powstrzymał szarżę Johna.

70
    Traore spróbował szczęścia, ale fatalnie przestrzelił.

68
    Prostopadła piłka do Belliona - spalony.

66
    Zmiana w Bordeaux. Bellion zastępuje Rolana.

64
    Świetne dogranie do Plasila, a Czech fatalnie marnuje dogodną sytuację bramkową.

63
    Podwójna zmiana w Benfice. Z boiska schodzą Martins i Cardozo, a zastępują ich Perez i Salvio.

61
    Fatalne pudło Martinsa.

60
    Za nami godzina gry. Benfica cały czas prowadzi 1:0.

58
    Ładna dwójkowa akcja Serticia z Obraniakiem powstrzymana w porę przez Luisao.

57
    Strzał Plasila zblokował Garay.

55
    Ładna akcja gospodarzy, centra w pole karne, tam strzela głową Moreno, lecz uderzenie niecelne.

53
    Żółtą kartką ukarany Moreno.

52
    Tremoulinas huknął z dystansu, lecz bardzo niecelnie.

50
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany nią Martins za brzydki faul.

49
    Prostopadłe podanie do Moreno a ten na spalonym.

48
    Cardozo strzela, ale piłka mija bramkę Carrasso o kilka metrów.

47
    Benfica ostro ruszyła do ataku.

46

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 1:0 dla Benfiki po golu Moreno. Mecz jest w miarę wyrównany, po prostu gospodarze byli odrobinę skuteczniejsi. Czekamy na drugą część gry!

45
    Sędzia Yefet przedłuża pierwszą połowę o jedną minutę.

44
    Strzał Obraniaka zblokowany przez Gaitana.

43
    Pierwsza zmiana w meczu, wymuszona. W Bordeaux boisko opuszcza niepocieszony Faubert, a zmienia go Traore.

42
    Almeida fauluje Maurice'a-Belaya.

41
    Ładna sztuczka techniczna Martinsa wywołała aplauz na Estadio da Luz.

40
    Chwilowa przerwa w grze z powodu kontuzji Plasila, ale z Czechem już wszystko w porządku i może grać dalej.

37
    Roderick nieprzepisowo powstrzymuje Obraniaka.

35
    Kolejny atak gospodarzy, znów prostopadłe podanie i tym razem na spalonym John.

33
    Cardozo puszcza w uliczke Moreno, lecz ten na spalonym.

31
    Almeida fauluje Obraniaka i rzut wolny dla Bordeaux.

30
    Dobre dośrodkowanie na głowę do Sane, lecz jego strzał przeleciał ponad bramką Artura.

25
    Kontratak Bordeaux i Rolan złapany w pułapkę ofsajdową.

24
    Benfica poszła za ciosem - szybki atak, podanie do Cardozo, ten strzela, lecz Carrasso dobrze broni.

22
    W jaki sposób odpowie Bordeaux?

21
    Gol dla Benfiki!
    1:0! RODRIGO MORENO strzałem lewą nogą nie daje szans Carrasso!

18
    Brzydki faul Rodericka na Serticiu. Sędzia Yefet nie pokazuje jednak żółtej kartki.

16

15
    Moreno strzela, ale piłka przelatuje obok bramki Carrasso.

13
    Obraniak pokusił się o strzał z dystansu, lecz Artur dobrze interweniuje.

11
    Faubert fauluje Melgarejo.

10
    Seria prostych błędów z obu stron, gra toczy się na środku boiska.

8
    Prosta strata piłki w środku pola przez Fauberta.

7
    Pewna interwencja Tremoulinasa w defensywie.

5
    Dwójkowa akcja Martins - John powstrzymana przez Henrique.

4
    Raz jeszcze próbuje Moreno, tym razem jednak jego uderzenie zblokował Sane.

2
    Od razu pierwszy strzał Benfiki, próbował z głowy Moreno, lecz Carrasso dobrze interweniuje.

1
    Ruszamy!

1

Skład startowy:

Benfica Lizbona: Artur - Almeida, Luisao, Garay, Melgarejo - Gaitan, Roderick, Martins - Moreno, John, Cardozo

FC Girondins de Bordeaux: Carrasso - Mariano, Sane, Henrique, Tremoulinas - Faubert, Plasil, Sertic, Obraniak - Maurice-Belay, Rolan

Sędziowie: Yefet.

Znamy składy!

Liczymy na ciekawy, widowiskowy mecz!

Bordeaux zaś w weekend poległo na wyjeździe z Lille 1:2.

W ostatniej kolejce ligi portugalskiej Benfica pokonała na wyjeździe Beira-Mar 1:0.

W poprzedniej rundzie Benfica okazała się lepsza od Bayeru Leverkusen, zaś Bordeaux wyeliminowało Dynamo Kijów.

Przed nami pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy Benficą Lizbona a Girondins Bordeaux.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.