Jastrzębie – Cracovia 5:0 (koniec)
JKH GKS Jastrzębie-Zdrój
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Comarch Cracovia
Poniedziałek 25.03.2013, 18:00 • Lodowisko Jastor Jastrzębie-Zdrój • Polska liga hokejowa - Playoff

Dziękuje za uwagę i zapraszam na koleje relacje prosto z Lajfy.com! (20:07:58)

JKH GKS Jastrzębie, po niezbyt emocjonującym meczu 5:0 pokonuje Comarch Cracovię i w rywalizacji do 4 zwycięstw przegrywa już tylko 2:3.

60:00

59:40
    Kulas wyszedł sam na sam z Radziszewskim, jednak kompletnie się pogubił.

58:47
    Marzec próbował zaskoczyć bramkarza Pasów, ale Radziszewski łapie krążek do łapaczki.

Jastrzębianie dążą do kolejnych goli.

57:38
    Świetna obrona Radziszewskiego. Powinno być 6:0 po składnej akcji JKH.

56:39
    Noworyta z ostrego kąta. Bez problemu krążek łapie Kosowski.

55:07
    Fojtik popisał się indywidualną akcją, ale ponownie borni Kosowski.

Cracovia już w pełnym zestawieniu, do końca około 6 minut.

42:24
    Besch wjechał w tercję gospodarzy, uderzył, jednak Kosowski znów borni.

41:41
    Dwie minuty kary dla Valcaka.

41:01
    Pierwsza udana interwencja Kamila Kosowskiego w tej tercji.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

JKH GKS Jastrzębie zagrało bardzo dobrą drugą tercję i zasłużenie prowadzi z Comarch Cracovią 4:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

Gracze Cracovii wydają się być pogodzeni z porażką, mimo że zostało im jeszcze 20 minut.

Nieciekawa końcówka II tercji.

Pasy nie mają pomysłu na grę w ofensywie.

35:52

Genialne uderzenie Radka PROCHAZKI! 4:0 dla Jastrzębia. Cracovia na łopatkach.

34:38
    Kara dla kapitana Cracovii, Daniela Laszkiewicza.

34:05
    Zdenek z dystansu, jednak Radziszewski odbija krążek.

33:49
    Zagranie przed bramkę do Dvoraka, ale jego strzał mija bramkę JKH.

33:08
    Fojtik powinien zdobyć przed chwilą gola, ale Kosowski jest dziś nie do pokonania.

32:46
    Dobra interwencja Kosowskiego po strzale jednego z zawodników Cracovii.

29:48

Szybka akcja JKH, pozostawiony sam przed Radziszewskim został Błażej SALOMON, który pewnym strzałem podwyższa prowadzenie Jastrzębian.

28:27

ZATKO dostał podanie po prawej stronie, popędził na bramkę Pasów i lekkim strzałem zwiódł Radziszewskiego. 2:0 dla Jastrzębia.

28:03
    Akcja braci Laszkiewiczów, jednak Daniel uderza niecelnie.

26:58
    Błąd obrońców Jastrzębia, lecz napastnicy Cracovii nie wykorzystują świetnej sytuacji.

25:02
    Fojtik uderzył za zasłony, ale minimalnie nie celnie.

24:23
    Kapica do Danieluka, ale w ostatnim momencie krążek wybija obrońca i JKH traci świetną okazję.

22:54
    Dąbkowski przechwycił krążek, uderzył, ale ładnie broni Radziszewski.

Po mocnym początku Pasów, gra nieco się uspokoiła.

21:28
    Kolejne uderzenie Cracovii. Tym razem próbował Dvorak. Kosowski odbija krążek.

20:48
    Tym razem Leszek Laszkiewicz wjechał bez problemów w tercje JKH, wycofał do Kowalówki, ale i tym razem broni Kosowski.

Gospodarze już w pełnym zestawieniu.

20:13
    Besch wjechał do tercji rywala, wycofał do Daniela Laszkiewicza, ale jego strzał pewnie broni Kosowski.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

JKH GKS Jastrzębie prowadzi 1:0 z Comarch Cracovią. Mimo niewielkiej ilości przerw w meczu, spotkanie nie zachwyca. Miejmy nadzieje że kolejne tercje przyniosą większe emocje.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:25
    Leszek Laszkiewicz mógł wyrównać stan meczu, ale fantastyczną interwencją popisuje się Kosowski.

18:54
    Kral stanął oko w oko z Radziszewskim, jednak tym razem broni bramkarz Pasów.

18:15
    Maciej Urbanowicz na ławce kar.

17:40
    Zdenek zaskakująco uderzył na bramkę Pasów, ale Radziszewski wybija krążek.

15:34
    Ładna akcja Jastrzębia, ale w końcowej fazie napastnicy JKH zupełnie się pogubili.

Niewiele dzieje się na lodowisku po strzelonej bramce przez JKH.

12:24

Zamieszanie pod bramką Cracovii, w którym najlepiej odnajduje się najmłodszy gracz na lodzie Damian KAPICA i mamy otwarcie wyniku.

Koniec kary Dudasa, siły na lodzie się wyrównują.

Bardzo statycznie gra JKH w przewadze.

9:41
    Dudas na ławce kar. Przez 4 sekundy będziemy grać po czterech.

Pasy już 50 sekund grają w przewadze, ale nie są w stanie założyć zamka.

8:44
    Za zahaczanie na ławkę kar ląduje Patryk Kogut.

7:26
    Zdenek uderzył bez zastanowienia, ale Radziszewski łapie krążek.

6:28
    Ofiarna interwencja Kmiecika, który przyjął mocny strzał na siebie.

5:30
    Valcak z ostrego kąta. To nie był groźny strzał.

4:13
    Karlicek z daleka, krążek odbija się od jednego z hokeistów stojących pod bramką Cracovii, jednak Radziszewski pewnie interweniuje.

3:01
    Słaboń wyszedł sam na sam z Kosowskim, ale górą bramkarz JKH.

Spokojny początek spotkania.

1:07
    Rompkowski wjechał w tercje gości, oddał strzał, ale jego uderzenie było zbyt słabe.

00:01

Skład startowy:

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój: Kosowski (Sopko)– Zatko, Górny, Danieluk, Prochazka, Karl – Mateusz Rompkowski, Karlicek, Lipinia, Zdenek, Bordowski – Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz, Salomon, Kapica – Labryga, Pastryk, Kogut, Marzec, Kulas

ComArch Cracovia: Radziszewski (Kulig) – Dudas, Besch, L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz, S. Kowalówka – A. Kowalówka, Noworyta, Valcak, Dvorak, Fojtik – Zieliński, Kłys, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski – Kmiecik, Myjak, Słaboń, Kostecki, Cieślicki

Sędziowie: Główni: Włodzimierz Marczuk – Maciej Pachucki, Liniowi: Wojciech Moszczyński – Sławomir Szachniewicz.

W dniu dzisiejszym 50 urodziny kończy trener Comarch Cracovii Rudolf Rohacek. Czy będzie miał dziś powody do świętowania 10 tytułu Mistrzowskiego zdobytego przez Pasy?

Cracovia przegrała wczoraj pierwszy mecz finałowej serii, ale nie można powiedzieć że hokeiści Pasów zagrali słabiej niż w poprzednich meczach. I choć nadal prowadzą 3:1 w rywalizacji do 4 zwycięstw, to wczorajsza wygrana JKH jest wyraźnym znakiem dla Cracovii, że Jastrzębie tanio skóry nie sprzeda i będzie walczyć do końca.

Wczoraj w końcu udało się zwyciężyć JKH, który wygrał 5:4, mimo że po pierwszej tercji Jastrzębie przegrywało 1:3. Jastrzębianie wreszcie zagrali tak jak przystało na zdobywców Pucharu Polski, skutecznie w ataku i bez wielu błędów w obronie.

W piątym finałowym pojedynku między ekipami JKH GKS Jastrzębie i Comarch Cracovii czekają nas ponownie duże emocje. Rywalizacja o Mistrzostwo Polski nabrała rumieńców głównie za sprawą pierwszego zwycięstwa hokeistów z Śląska.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 13. Kapica (Kulas, Dąbkowski), 29. Zatko (Prochazka, Górny), 30. Salomon (Kogut), 36. Prochazka (Karlicek), 47. Labryga

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) – Dudas, Besch, L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz, S. Kowalówka – A. Kowalówka, Noworyta, Valcak, Dvorak, Fojtik – Zieliński, Kłys, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski – Kmiecik, Myjak, Słaboń, Kostecki, Cieślicki