Śląsk Wrocław
Środa 27.03.2013, 14:00 • Wyspiarz • Fortuna Puchar Polski

Dziękujemy za uwagę! Do zobaczenia! (15:57:17)

W drugim półfinale Legia Warszawa spotka się z Ruchem Chorzów. Terminy kolejnej serii gier zaplanowano na 10 kwietnia.

Śląsk zasłużenie awansuje do półfinału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Leviego byli o klasę lepsi. Teraz czeka ich mecz "przyjaźni" z krakowską Wisłą. Flota musi szukać przełamania w I lidze.

90+3
    Mila uderzył w krótki róg bramki, ale Ksprzik sparował piłkę poza boisko.

90+1
    Ćwielong oddaje mocny obok bramki strzał po klepce z Sobotą. Zmienia go Cetnarski.

90
    Nwagou walczy ambitnie, ale nie znajduje to przełożenia na sytuacje na boisku.

90
    Sędzia doliczył 3 minuty.

89
    Kowalczyk utrzymał piłkę w rogu boiska. Nwagou musiał faulować.

88
    Flota w 2. połowie nie oddała celnego strzału na bramkę Śląska.

86
    Elsner bezbłędnie przeczytał zwód Niewiady. Śląsk znowu przy piłce.

85
    Więzik wysoko na bramką.

84
    Ćwielong podawał do Więzika, ale Kieruzel przeciął podanie. Była szanasa na sam na sam.

83
    Kasprzik dośrodkował na głowę Śpiączki, ale ten nie był w stanie trafić do bramki. Nwagou umiejętnie zblokował Kelemena.

82
    Więzik zastąpi Gikiewicza, który narzeka na uraz po starciu.

76
    Śląsk z wielką swobodą i fantazją wypracował sobie kolejną sytuację! Elsner do Soboty, ten odegrał do Gikiewicza, który zostawił ją Mili. Kasprzik znowu wychodzi obronną ręką.

74
    Sobota wyszedł sam na sam z Kasprzikiem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i nie dał rady oddać strzału!

74
    Opałacz wywlaczył rzut rożny.

73
    Stevanović zagrał do Gikiewicza, ale podanie zwrotne było zbyt mocne by pomocnik przejął je spowrotem.

72
    Sebastian Mila opuszcza boisko w asyście klubowego lekarza.

69
    Ostrowski mocno potraktował Śpiączkę, ale nie dostał za to kartki.

67
    Nnamani wchodzi na boisko za Niedzielę.

63
    Fryc znowu groźnie wrzucił w pole karne. Piłka przeszła przez gąszcz zawodników w polu bramkowym, trafiła do Kieruzela, ale ten fatalnie skiksował!

63
    Bodziony podawał do Nwagou, ale wracający Sobota przerwał atak Floty.

59
    Śląsk spokojnie gra piłką na połowie Floty. Gospodarze mimo ofensywnych zmian wciąż nie potrafią zagrozić Kelemenowi.

56
    Aleksander otrzymał dobre dośrodkowanie, ale posłał piłke obok słupka!

55
    Śląsk nie ma klopotów z wchodzeniem w "16" gospodarzy.

54
    Gikiewicz odegrał do Pawelca, który wrzucił w pole karne. Gikiewicz utrzymał się na nogach, zostawił piłkę do Soboty. Kasprzik znowu ratuje swoich kolegów!

52
    Śląsk świetnie rozprowadził akcję. Ostrowski wrzucił do Ćwielonga, którego strzał został zblokowany. Ucierpiał przy tym sam skrzydłowy.

51
    Kelemen wyłapał wrzutkę Fryca ze stałego fragmentu gry.

50
    Kowalczyk odepchnął rozpędzonego Nwagou. Wolny. Wcześniej Śląska wymienił kilka podań na jeden kontakt.

49
    Aleksander zagrał ręką w polu karnym po wrzutce z rzutu wolnego.

47
    Rozpędzony Ćwielong podawał do Gikiewicza. Napastnikowi piłkę wybił obrońca.

46

Ofensywne zmiany w składzie Floty. Wchodzą Bodziony i Nwagou, schodzą Mysiak i Arifović.

Piłkarze opuścili już szatnie.

Flota, żeby awansować, musi strzelić 4 gole. Z dzisiejszą dyspozycją będzie jej o to bardzo trudno. Śląsk może już powoli myśleć o półfinale z Wisłą Kraków. Widzimy się po przerwie!

45
    Aleksander zagrał piłkę do Arifovicia, ale ten był na spalonym.

45
    Sędzia doliczył 1 minutę.

45
    Arifović nastrzelił piłką w rękę Kokoszki. Sedzia udznał, że nie podyktuje rzutu karnego.

43
    Śpiączka dostaje żółtą kartkę. Faulowany Ćwielong. Poszkodowany uderzył z wolnego nad bramką.

43
    Śląsk spokojnie rozgrywa piłkę.

40
    Gikiewicz nie sięgnął piłki głową po wrzutce Soboty. Śląsk przeważa.

38
    Opałacz popisał się dobrą wrzutą ze stałego fragmentu gry. Śpiączka nie trafił czysto w piłkę. Kelemen interweniował bez problemów.

38
    Flota już dawno nie gościła na polu karnym Kelemena.

35
    SOBOTA na 2:0! Akcja rozpoczęła się znowu od Mili. Kapitan Śląska popędził środkiem, wypuścił na skrzydle Ćwielonga, który popisał się świetnym podaniem do SOBOTY. Kasprzik nie dał rady wybronić celnego i silnego strzału skrzydłowego.

34
    Sobota rozegrali dwojkową akcję z Pawelcem. Przerwał ją wybiciem na aut Śpiączka.

31
    Stoperzy Floty znowu popełnili błąd. Stasiak stracił piłkę na rzecz Soboty, ale ten podał zniebyt dokładnie do Gikiewicza. Kasprzik uspokaja sytuacje.

30
    Mila z ok. 16 metrów uderzył w nogi obrońcy.

29
    Opałacz sfaulował rozpędzonego Sobotę. Dobra okazja dla Mili.

27
    Śpiączka podcięty przez Ostrowskiego, ale sędzia kontynuował grę. Zawodnik Floty dośrodkował zbyt mocno do Arifovicia.

25
    Kieruzel trafia do notesu sędziego.

21
    Pawelec wracając na swoją połowę starł się z Arifoviciem. Obrońca Śląska uniknął drugiej żółtej kartki!

17
    Kasprzik znowu ratuje kolegów! Bramkarz zbił piłkę na słupek po strzale Mili. Pomocnik Śląska otrzymał futbolówkę po zamieszaniu w polu karnym.

15
    Kieruzel atakował bez piłki Stevanovicia. Sędzia oszczędził piłkarza w niebieskiej koszulce.

14
    Arifović musiał wrócić się do defensywy. Odebrał piłkę, ale kontra Floty została od razu przerwana przez obrońców Śląska.

14
    Ostrowski wywalczył rzut rożny.

13
    Kowalczyk naciskał na Śpiączkę, który nie potrafił przyjąć piłki i wyjść sam na sam z Kelemenem.

12
    Ćwielong dostał dużo miejsca przed polem karnym. Wszedł w "16" i oddał mocny strzał, który obronił Kasprzik. Bramkarz sparował też dobitkę Mili.

10
    Fryc raz po raz próbuje dalekimi wrzutkami obsłużyć kolegów w polu karnym Śląska.

9
    Pawelec faulował Kieruzela, który urwał się przeciwnikom w środku pola.

8
    Ćwielong naciskał Fryca i wywlaczył aut. Wrocławianie naciskają na gospodarzy.

7
    GIKIEWICZ w świetnej formie! Mila utrzymał piłkę w środku pola, dojrzał napastnika i dograł mu futbolówkę. Napastnik wrocławian nie był na spalonym, uciekł obrońcom i bez problemów pokonał Kasprzika.

3
    Stasiak uderzył głową obok bramki.

2
    Fryc wrzucił z autu mocno piłkę na głowę Arifovicia, ten strącił ją do Aleksandra, który wywalczył rzut rożny! Kelemen w dużych opałach!

1
    Kieruzel zagrał od razu do przodu do Śpiączki, ale ten faulował Ostrowskiego.

1

Zanim rozpocznie się mecz minuta ciszy dla zmarłych: Stanisława Stachurskiego, Jerzego Wyrobka i dwóch kibiców Lechii Gdańsk.

Piłkarze wychodzą na murawę. Wyspiarze zagrają w niebieskich strojach. Przyjezdni w białych.

Skład startowy:

Flota Świnoujście: Kasprzik – Opałacz, Mysiak, Stasiak, Fryc – Kieruzel – Śpiączka, Niewiada, Siwiec, Niedziela – Aleksander

Śląsk Wrocław: Kelemen – Ostrowski, Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec – Stavanović, Elsner – Ćwielong, Mila, Sobota – Gikiewicz

Sędziowie: Garbowski.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00

Śląsk i Flota nie mogą zaliczyć początku rundy wiosennej do udanych. Wrocławianie nie przegrali jeszcze w tym roku meczu, ale styl, jaki prezentują, pozostawia wiele do życzenia. Szczególny niesmak pozostał po remisach z ekipami z dolnych rejonów tabeli – Ruchem Chorzów i Podbeskidziem Bielsko-Biala.

Natomiast piłkarze z wyspy Uznam roztrwonili przewagę z rundy jesiennej i spadli z pierwszego miejsca w tabeli. „Wsławili” się przede wszystkim porażką z Polonią Bytom – zespołem złożonym z niedoświadczonych piłkarzy, zbyt słabych jak na poziom I ligi. Obecnie zespół Dominika Nowaka ma tyle samo punktów co Cracovia i jeden mecz więcej do rozegrania.

W pierwszym spotkaniu na Dolnym Śląsku gospodarze w dramatycznych okolicznościach wygrali 3:2. Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego z boiska wyleciał Rafał Gikiewicz. Wrocławianie do 54 minuty przegrywali 1:2, ale po czerwonej kartce dla Sebastiana Olszara zdobyli jeszcze dwa gole.

Rewanż miał się odbyć w pierwotnie terminie 13 marca. Mecz przełożono ze względu na zły stan murawy. Do poniedziałku wciąż nie było wiadomo, czy spotkanie się odbędzie. Zwycięzca dwumeczu zagra w półfinale z Wisłą Kraków, która wyrzuciła z rozgrywek Jagiellonie Białystok.