Jastrzębie – Cracovia 2:6 (koniec)
JKH GKS Jastrzębie-Zdrój
2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Comarch Cracovia
Piątek 29.03.2013, 18:30 • Jastor Jastrzębie-Zdrój • Polska liga hokejowa - Playoff

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie Lajfy.com! (21:04:18)

To był mecz godny pojedynku o Mistrzostwo. Brawa dla obydwu zespołów za stworzenie emocjonującego spektaklu.

Hokeiści Cracovii palą kapelusz kierownika zespołu.

Comarch Cracovia Mistrzem Polski! Dziesiąty tytuł dla klubu z Krakowa.

60:00

59:08
    Bramka dla ComArch Cracovia!

Tym razem się udało i Michał PIOTRKOWSKI zdobywa gola trafiając do pustej bramki.

58:58
    Słupek ratuje krążek JKH przed utratą szóstej bramki.

58:32
    Kara dla Bescha. Kosowski znów zjechał do boksu.

Przerwa w grze po tym jak kibice gospodarzy wyrzucili serpentyny na lód.

5:2 dla Cracovii, a do końca nieco ponad minuta. Ciężko będzie odebrać tytuł Cracovii.

58:18

Strata krążka i Leszek LASZKIEWICZ pakuje krążek do pustej bramki! Trzecia bramka napastnika Cracovii.

Kosowski zjeżdża do boksu.

57:45

Kolejny błąd w obronie. PIOTRKOWSKI przejmuje krążek i sam finalizuje własną akcję.

56:54
    Olbrzymi błąd Rompkowskiego i Kosowski broni swój zespół przed utratą czwartej bramki.

56:19
    Kolejna akcja JKH zatrzymana przez napastników Pasów.

Cztery minuty do końca. Cracovia bardzo dobrze się broni.

54:49
    Urbanowicz popisał się mocnym uderzeniem. Bramkarz Cracovii borni, a potem wyjaśnia olbrzymie zamieszanie pod własną bramką.

52:48
    Leszek Laszkiewicz chciał powtórzyć wyczyn z drugiej części spotkania, jednak tym razem Kosowski broni jego strzał z ostrego kąta.

Hokeiści JKH grają bardzo ambitnie, ale zostało im tylko 8 minut do końca meczu.

51:11
    Tylko boczna siatka po strzale Prochazki! Wcześniej Zatko miał pustą bramkę, ale uderzył zbyt słabo.

50:42
    Dudas minimalnie niecelnie! Pasy zaskoczyły teraz gospodarzy.

Słaba gra w zakończonej przed chwilą przewadze Cracovii.

Koniec kary Górnego.

48:01
    Pasy zaraz po wznowieniu miały szansę na gola, ale dwa uderzenia zawodników Cracovii były zbyt słabe.

47:47
    Za zahaczanie dwie minuty dostał Kamil Górny.

47:04
    Zatko dostał krążek po wznowieniu, lecz jego strzał ofiarnie blokuje Dvorak.

46:30
    Zdenek próbuje uderzać pod poprzeczkę, ale Radziszewski pewnie łapie krążek.

45:37
    Kral do Danieluka, Danieluk do Prochazki, jednak temu ostatniemu zabrakło centymetrów do umieszczenia krążka w bramce.

44:39
    Co za okazja dla JKH! Bordowski trafia tylko w słupek po niepewnej interwencji Radziszewskiego.

44:20
    Błąd Radziszewskiego, ale szybko naprawiony przez bramkarza Pasów.

Jastrzębianie mają problem z pressingiem gości.

Cracovia stara się grać uważnie w obronie by nie stracić kolejnej bramki.

41:29
    Salamon uderza, ale wprost w Radziszewskiego.

40:18
    Bramka dla JKH GKS Jastrzębie-Zdrój!

Sędzie wskazuje na środek lodowiska i mamy bramkę kontaktową. Strzelcem bramki Richard KRAL.

Kolejna analiza video. Ciekawa sytuacja pod bramką Radziszewskiego.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Co za emocje na lodowisku w Jastrzębiu! 3:1 prowadzi Comarch Cracovia mimo że to JKH było w tej tercji zespołem, który przez prawie całe 20 minut zdecydowanie przeważał. Gospodarze wykorzystali jedną z gier w przewadze, zdobyli gola wyrównującego i można było się spodziewać że pójdą za ciosem. Jednak wtedy sprawy w swoje ręce wziął Leszek Laszkiewicz, który najpierw zdobył gola na 2:1 uderzając tak niespodziewanie i z tak ostrego kąta że zupełnie zmylił Kosowskiego. Potem na kilkanaście sekund przed końcem wyjechał z boksu gdzie odsiadywał karę, przejął krążek i podwyższył prowadzenie Pasów. W międzyczasie Cracovia wybroniła się w beznadziejnej sytuacji, grając przez półtorej minut w dwukrotnym osłabieniu.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:44

Leszek LASZKIEWICZ wyskakuje z boksu, przejmuje krążek i strzałem w górny róg pokonuje Kosowskiego. 3:1 dla Cracovii.

Cracovia wybroniła się w piekielnie trudnej sytuacji. Gramy po 5.

Pasy już w 4 na lodzie.

Wolno rozgrywa JKH tą podwójną przewagę.

38:01
    Danieluk uderza, ale bardzo niecelnie.

Timeout dla gości.

37:34
    Kolejna kara dla Cracovii, tym razem Leszek Laszkiewicz. Szansa przed JKH.

36:58
    Kara dla Sebastiana Kowalówki.

36:48
    Słaboń wyjechał z krążkiem tuż przed Kosowskim, ale uderza wprost w bramkarza gospodarzy.

34:23

Potężny błąd Kosowskiego, który wykorzystuje Leszek LASZKIEWICZ i ponownie na prowadzeniu Cracovia.

33:51
    Na ławkę kar lądują Urbanowicz i Fojtik. Urbanowicz dostał 2+2, natomiast Fojtik tylko 2 minuty.

33:37

Wykorzystana przewaga JKH. ZATKO uderza z okolic niebieskiej linii i krążek po jego strzale prześlizguje się pomiędzy parkanami Radziszewskiego.

31:56
    Dvorak na ławce kar.

31:03
    Szybka kontra Cracovii, ale ostatni podanie nie dociera do Kosteckiego.

30:40
    Bryk uderza z niebieskiej, jednak jego strzał mija bramkę Radziszewskiego.

Kłys już na lodzie. Pasy wybroniły kolejna grę w osłabieniu.

Przez ponad minutę gry w przewadze nie udało się JKH stworzyć choćby jednaj okazji na strzelenie gola.

27:56
    Jarosław Kłys na ławce kar. Wcześniej mieliśmy świetną okazję dla JKH wynikającą z błędu obrońcy Cracovii, ale Urbanowicz uderza beznadziejnie w wymarzonej sytuacji.

26:38
    Słaboń uderza za czerwonej linii i mimo tak dużej odległości Kosowski miał problem z złapaniem krążka.

Pasy już w komplecie.

Nie licząc tej jednej sytuacji JKH nie jest w stanie stworzyć sobie groźnej okazji.

23:57
    Lipina nie trafia w krążek mając przed sobą praktycznie pustą bramkę.

23:01
    Za wystrzelenie krążka poza obszar gry na ławkę kar ląduje Adrian Kowalówka. Pierwsza kara w tym meczu.

22:13
    Fojtik z ostrego kąta, ale krążek odbija Kosowski.

21:27
    Zablokowane uderzenie Rompkowskiego.

Ze strzelcem jedynej jak dotąd bramki jest chyba wszystko ok. Wracamy do gry.

Na lodzie leży Zieliński. Mamy przerwę w grze.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Hokeiści już na lodzie.

Po zdobytej w dość dziwnych okolicznościach bramce, hokeiści Comarch Cracovii prowadzą 1:0 z JKH GKS Jastrzębie. Pierwsza tercja przebiegała pod dyktando gospodarzy, jednak błędy w obronie spowodowały że to Pasy miały więcej okazji na strzelenie gola.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:37
    Chmielewski i Piotrkowski wyszli z kontrą zupełnie gubiąc obronę JKH, jednak świetnie borni Kosowski.

18:54
    Prochazka próbował sprytnie uderzyć w kierunku Radziszewskiego, lecz krążek przelatuje obok bramki.

17:29
    Besch wyszedł sam na sam z Kosowskim, jednak uderza wprost w bramkarza.

17:04
    Urbanowicz! Kolejne mocne uderzenie i znów tylko poprzeczka.

15:48
    Karlicek kolejny raz uderza z dystansu, ale tym razem daleko od bramki.

Nie ma bramki dla JKH. Nadal 1:0 dla Cracovii.

14:45
    Piękna akcja JKH, wycofanie do Romkowskiego, którego potężne uderzenie ląduje na poprzeczce, po czym krążek leci wzdłuż linii bramkowej. Czy była bramka? Kolejny raz sędziowie analizują materiał video.

JKH próbuje rozgrywać kolejne akcję, ale ciężko przebić się im przez mur hokeistów Cracovii.

12:27
    Akcja Bordowskiego i Zdenka, jednak świetnie interweniuje Noworyta.

11:32
    Kolejna wyborna obrona Radziszewskiego. JKH ruszyło do odrabiania strat.

10:42

A jednak! Gol dla Cracovii został uznany. Strzelcem bramki jest Artur ZIELIŃSKI.

10:42
    Kuriozalna sytuacja, faulowany Aron Chmielewski wpada do bramki po czym Pasy kontynuują grę, któryś z zawodników oddaje strzał na bramkę i krążek wpada tuż obok Chmielewskiego.

10:04
    Bordowski wjechał w tercję Pasów, lecz jego strzał był minimalnie niecelny.

Wracamy do gry.

Przerwa w grze. Kijem został uderzony Kamil Górny.

9:27
    Ładna akcja JKH, ale jej finalizacja była bardzo niecelna.

8:18
    Radziszewski! Świetna interwencja bramkarza Cracovii po uderzeniu Urbanowicza z najbliższej odległości.

6:40
    Pasy wyszły z kontrą 2 na 1, jednak Kosowski ratuje swoją drużynę po strzale Kosteckiego.

5:38
    Patryk Kogut ładnie urwał się obrońcy Cracovii, ale jego strzał broni Radziszewski.

4:55
    Kral miał wyborną okazję na gola otwierającego wynik meczu, jednak nie zdecydował się ani na strzał, ani na podanie.

Upłynęło już prawie 180 sekund, ale jak dotąd brak składnych akcji z jednej jak i drugiej strony.

1:48
    Pierwsza interwencja Radziszewskiego. Bez problemu odbija krążek do boku.

00:01

Jastrzębie przystępuje do tego meczu bez zmian w porównaniu do poprzedniego spotkania, natomiast do składu Cracovii wraca Witowski. Poza tym w Pasach jest kilka zmian w składach poszczególnych piątek.

Skład startowy:

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój: Kosowski (Sopko)– Zatko, Górny, Danieluk, Prochazka, Karl – M. Rompkowski, Karlicek, Lipinia, Zdenek, Bordowski – Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz, Salomon, Kapica – Labryga, Pastryk, Kogut, Marzec, Kulas

ComArch Cracovia: Radziszewski (Kulig) – Witowski, Besch, L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz, Słaboń- A. Kowalówka, Noworyta, Kostecki, Dvorak, Fojtik – Zieliński, Kłys, Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski – Dudas, Myjak, Rutkowski, Kmiecik, Cieślicki

Sędziowie: Główni: Przemysław Kępa – Jacek Rokicki, liniowi: Marcin Młynarski – Tomasz Przyborowski.

I mimo że nie znamy jeszcze zdobywcy złotego medalu, należy pochwalić hokeistów obydwu drużyn. Pokazali oni jak dotąd hokej na naprawdę wysokim poziomie, którego nie ogląda się na co dzień na polskich lodowiskach.

Jednak z drugiej strony, cała tegoroczna rywalizacja w play-offach Cracovii jest tak mocno usiana różnymi niespodziankami, że żadnego wyniku w dzisiejszym meczu przewidzieć nie sposób.

Wydaje się że większe szanse na końcowy sukces ma JKH GKS Jastrzębie, które wygrało ostatnie 3 mecze, gra u siebie i co najważniejsze, ma przewagę psychologiczną. Hokeistom Cracovii na pewno ciężko jest dojść do siebie po tym jak prowadzili już 3:0, w rywalizacji do 4 zwycięstw, po czym przegrali kolejne 3 spotkania.

O tym kto zostanie Mistrzem Polski zdecyduje siódmy i tym razem na pewno ostatni mecz, w którym gospodarze z Jastrzębia podejmą Comarch Cracovię.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 34. Zatko, 41. Kral – 11. Zieliński, 35. L.Laszkiewicz, 40. L.Laszkiewicz, 58. Piotrowski, 59. L.Laszkiewicz (D.Laszkiewicz), 60. Piotrowski (Laszkiewicz)

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój: Kosowski (Sopko)– Zatko, Górny, Danieluk, Prochazka, Karl – M. Rompkowski, Karlicek, Lipinia, Zdenek, Bordowski – Bryk, Dąbkowski, Urbanowicz, Salamon, Kapica – Labryga, Pastryk, Kogut, Marzec, Kulas
    Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) – Witowski, Besch, L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz, Słaboń- A. Kowalówka, Noworyta, Kostecki, Dvorak, Fojtik – Zieliński, Kłys, Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski – Dudas, Myjak, Rutkowski, Kmiecik, Cieślicki