Reading – Southampton 0:2 (koniec) | Norwich – Swansea 2:2 (koniec) | Stoke – Aston Villa 1:3 (koniec)
West Bromwich – Arsenal 1:2 (koniec)
Reading F.C.
0:2 (0:1)
Southampton F.C.
Sobota 06.04.2013, 13:45 • Madejski Stadium • Angielska Premier League

Dobry występ Artura Boruca, który jednak nie ustrzegł się kilku błędów. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w Lajfy.com! Dzisiaj PIŁKARSKA SOBOTA! (15:40:43)

Spokojne, jednostronne spotkanie na Madejski Stadium. Southampton spisywało się bardzo dobrze, Reading w sposób bezbarwny przeszedł obok meczu.

90+4

90+2
    Świetnie prawą stroną popędził Clyne wyłożył piłkę do Guly'ego, jednak ten nie zdołał skierować piłki do pustej bramki.

90+1
    Końcówka meczu bez historii, jak na razie.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty.

89
    Guly wchodzi w miejsce Davisa.

88
    Ależ błąd Morrisona, który stracił piłkę będąc ostatnim obrońcą. Davis jednak nie wykazał się i dał naprawić błąd Morrisonowi.

86
    Faulowany Cork. Od rzutu wolnego goście.

83
    Piłkę spokojnie rozgrywają goście. Nie ma pośpiechu po obu stronach.

80
    Korner dla Reading. W polu karnym najwyżej wyskakuje Boruc i piłka w jego rękawicach.

78
    Boruc broni w drugiej połowie bardzo niepewnie. Tym razem uratowało go jego doświadczenie.

76
    Le Fondre uderzył z dystansu, a Boruc popełnił fatalny błąd i o mały włos, a wpadłby z piłką do własnej bramki. Polak wyrzucił piłkę w ostatniej chwili.

75
    Powinien być rzut rożny dla Reading, jednak sędzia się pomylił i nakazał od bramki grać Borucowi.

74
    Zmiana w Reading. Hunt w miejsce Robsona-Kanu.

72
    Gol dla Southampton!

Doskonała zespołowa akcja. Świetna asysta Rodrigueza, a formalności niczym najlepszy snajper dopełnił LALLANA.

71
    Wrzutka w pole karne Southampton, jednak tam niepodzielnie panuje Boruc, który wyłapał piłkę. Le Fondre lekko uderzył interweniującego Polaka, jednak bramkarz gości wstał i gramy dalej.

70
    Pozostało 20 minut. Czy Reading zdoła odmienić losy spotkania i zdobyć gola?

69
    Przyjezdni spokojnie rozgrywają sobie piłkę. Drużyna Reading wydaje się być bezradna.

67
    Reading chwilami spisuje się bardzo dobrze, jednak piłkarze tej drużyny często popełniają indywidualne błędy.

66
    Rzut rożny dla Southampton, jednak radzą sobie dobrze obrońcy Reading.

63
    Jest również zmiana u gości. Ramírez musiał opuścić boisko, a wszedł Lallana.

62
    Zmiana w drużynie gospodarzy. McCleary w miejsce Guthrie.

61
    Z dystansu spróbował zaskoczyć Boruca Le Fondre, jednak ponownie strzał napastnika Reading niecelny.

60
    Dośrodkowanie w pole karne, jednak nie zdążył zamknąć akcji strzałem Lambert. Od bramki Federici. Niewiele zabrakło.

59
    Dośrodkowanie niezbyt dokładne i wybita piłka przez Hooivelda.

59
    Walczą cały czas piłkarze gospodarzy żeby doprowadzić do wyrównania. Korner!

56
    Oskrzydlająca akcja gospodarzy, jednak ostatnie podanie okazało się niezbyt dokładne. Od bramki Boruc.

53
    Reading zamknął gości na własnej połowie. Dzielnie broni się drużyna Southampton.

50
    Początek drugiej połowy dla gospodarzy. Dobrą okazję miał właśnie Le Fondre, jednak uderzył niecelnie.

46
    Leigertwood wejdzie na boisko za Guthrie'ego.

46

Widzimy się za kwadrans!

Southampton wygrywa zasłużenie. Wszyscy zawodnicy Świętych grają na solidnym poziomie. Atutem jest świetna dyspozycja Ramireza, Rodrigueza oraz Boruca. W zespole gospodarzy najbardziej wyróżnił się Adam Le Fondre – antybohater ekipy Adkinsa.

45
    Sędzia doliczył dwie minuty.

45
    Reading nie jest w stanie przeprowadzić składnej i groźnej akcji.

43
    Ramirez uderzył po ziemi, ale obronił Federici. Rodriguez miał przed sobą bramkę pozostawioną bez opieki bramkarza, ale uderzył obok słupka!

40
    Ramirez podawał do Rodrigueza, ale piłkę złapał Federici. Southampton przejęło inicjatywę. Z taką grą, jaką prezentują trudno będzie im wrócić do Championship.

37
    Rodriguez po świetnym podaniu uderza w poprzeczkę. Święci na fali!

37
    Piłkę podawał Lambert. Rodriguez był skupiony na piłce i wpadł z wyprostowaną piłką w Federiciego. Pan Mike Jones jednak uznał gola.

34
    RODRIGUEZ wpisuje się na listę strzelców!

33
    Cork przerzucił piłkę z lewej strony. Głową skierował ją Lambert, uderzał Rodriguez, ale niecelnie.

27
    Southampton odparło ataki rywali. Ramirez dośrodkowywał z rzutu rożnego. Akpan został trafiony czubkiem buta przez Hooivelda.

25
    Davis chciał popisać się prostopadłym podaniem, ale Morrison przeczytał jego zamiar.

24
    Shaw dorzucał na głowę Rodrigueza. Uderzenie było jednak bardzo niecelne.

23
    Trwa natarcie bramki Boruca. Polak popisał się świetną interwencją!

21
    Robson-Kanu wdarł się w "16". Skrzydłowy po starciu z Hooiveldem upadł na ziemię. Sędzia nie zagwizdał.

20
    W polu karnym Southampton doszło do zamieszania po rzucie wolnym z głębi pola. Piłka trafiła do Le Fondre, który miał dużo czasu, by uderzyć na bramkę, ale posłał futbolówkę wysoko nad Borucem.

18
    Gaston Ramirez przyjał piłkę po wyrzucie z autu i popisał się kapitalnym podaniem piętą do Rodrigueza. Akcję przerwali obrońcy.

15
    Clyne wywalczył aut. Southampton lepiej porusza się na połowie gospodarzy. Imponują wymianą celnych podań i utrzymywaniem piłki.

14
    Le Fondre wpadł na Boruca wybijającego piłkę. Faul dla Świętych.

13
    Gaston Ramirez uderzył niecelnie na bramkę Federiciego.

12
    Schneiderlin uruchomił dobrym podaniem Ramireza. Jego podanie w pole karne wybili obrońcy.

10
    Le Fondre na spalonym po dalekim podaniu McAnuffa. Napastnik i tak miałby problemy z przejęciem mocno kopniętej piłki.

10
    Boruc pewnie wychwycił piłkę dośrodkowaną przez Morrisona.

9
    Le Fondre wywlaczył rzut rożny.

8
    Gospodarze są zdeterminowani, by strzelić bramkę. To oni okupują połowę gości, ale nie potrafią przełożyć swojej przewagi na sytuacje podbramkowe.

4
    McAnuff wygrał walkę o futbolówkę w polu karnym. Piłka po uderzeniu szczupakiem powędrowała nad bramką Boruca.

3
    Rodrigez odbył rajd prawą stroną, przerzucił piłkę na drugą stronę, opanował ją Davies i oddał do Schneiderlina, który faulował.

2
    Clyne był naciskany przez zawodnika Reading. Oddał piłkę Borucowi, który wybił ją w aut.

1
    Davis faulował w powierzu.

1

Rozpoczną goście.

Nigel Adkins otrzymał brawa od kibiców obu drużyn. Anglik zasłużył sobei na szacunek u fanów obu zespołów.

Southampton w tradycyjnych czerwonych strojach. Reading w biało-niebieskich.

Piłkarze wychodzą na murawę Madejski Stadium! Zawodników obu jedenastek wyprowadził sędzia Mike Jones.

Skład startowy:

Reading F.C.: Federici – Gunter, Kelly, Mariappa, Morrison – Karacan, Akpan, Guthrie, McAnuff, Robson-Kanu – Le Fondre

Southampton F.C.: Boruc – Clyne, Yoshida, Hooiveld, Shaw – Schneiderlin, Cork – S. Davis, Ramirez, Lambert, Rodriguez

Sędziowie: Mike Jones.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

Na Madejski Stadium swoich byłych podopiecznych przywita Nigel Adkins. Szkoleniowiec został zwolniony z Southampton mimo zasług dla tego klubu. Anglik obejmował drużynę, kiedy występowała w League One i wprowadził ją do Premier League. Zastąpił go Mauricio Pochettino, który ze Świętymi wygrał prestiżowe spotkania z Liverpoolem i Manchesterem City czy Chelsea Londyn.

Southampton od strefy spadkowej dzieli dystans czterech punktów, ale nie jest to zespół raczej typowany do powrotu do Championship. Diametralnie inaczej wygląda sytuacja Reading. Królewscy są siedem „oczek” za bezpiecznym miejscem. W sobotę spróbują przerwać passę sześciu przegranych spotkań w lidze.

Trener Adkins nie będzie mógł skorzystać z usług Jimiego Kebe, Jasona Robertsa oraz bramkarza Adama Federiciego. Tego ostatniego zastąpi Stuart Taylor. W obozie Świętych może zabraknąć Artura Boruca, który nie dokończył ostatniego spotkania z Chelsea z powodu zwrotów głowy. To efekt wirusa, który przywiózł z Polski. Do kadry może wrócić, po urazie pachwiny, Adam Lallana.

Bramkarze Reading tylko trzy razy schodzili z boiska z czystym kontem. To najniższy wynik w lidze. Co ciekawe, wszystkie trzy przypadki miały miejsce na Madejski Stadium. Może to być atut, bo Southampton nie wygrało jeszcze na wyjeździe od kiedy ich trenerem jest Pochettino.